| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kraven
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 15
Skąd: Włocławek
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Poszukuję map działań wojennych Włocławka i okolic

Witam
poszukuję pilnie map działań wojennych Włocławka i okolic , zdjęcia tez mile widziane

pozdrawiam

Pon 04 Gru, 2006 16:40

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a z jakiego okresu? napoleoński, II wojna...jak uściślisz to coś się znajdzie.
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Sro 06 Gru, 2006 23:12

Powrót do góry
czarnobylski
Porucznik

Porucznik





Posty: 719
Pochwał: 1
Skąd: 53°02' N 18°37' E
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a nie masz też jakiś map z okolic W-ka z okresu napoleońskiego. Na prive prześlę Ci co mam.
_________________
czarnobylski

Nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi

www.krewniacy.pl

Sro 06 Gru, 2006 23:15

Powrót do góry
Kraven
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 15
Skąd: Włocławek
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam , sorry ze tak późno odpowiadam, szczególnie zależy mi na mapach z czasów Drugiej Wojny Światowej i na informacjach kiedy i jakie bitwy miały miejsce we Włocławku i jego okolicach. Jedyne informacje narazie jakie udało mi sie uzyskać (troszke z braku czasu i napiętego harmonogramu Wink ) to informacje z wikipedii :
-"10 września 1939 r wojska niemieckie wchodzą do Bydgoszczy(pierwsza masowa egzekucja Polaków - ok. 1500 rozstrzelanych), ............, po kilkugodzinnej wymianie ognia artyleryjskiego, ok. godz. 15.00 wojska Niemieckie weszły do Osięcin i stworzyły w tamtejszej wikariatce punkt opatrunkowy. Było wielu rannych gdyż Włocławek wciąż się bronił"
-"13 września wojska niemieckie zajmują Włocławek"

I to wszystko..... jeśli ktos posiada więcej informacji ode mnie prosze niech sie podzieli, strasznie interesuje mnie ten temat a przez tryb pracy i studiów nie mam za dużo czasu na grzebanie w literaturze.
Serdecznie pozdrawiam!!!

Sob 09 Gru, 2006 22:21

Powrót do góry
jarek
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 27
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mapy i materiały

jeśli chcesz szukać informacji dotyczących konkretnego miejsca zajrzyj Bibliografii Historii Polski. Wielotomowe opasłe wydawnictwo... Potwm przejrzyj Bibliografie czasopism (sa tam rzadkie artykuły an konkretny temat). Jeśli chodzi o Włocławek to Włocławskie Towarzystwo Historyczne wydaje swoja własną bibliografię. Nie jestem teraz pewny tytułu ale chyba tak: Bibliografia Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. W każdej wiekszej biliotece na uczelni znajdziesz takie bibliografie, a na miejscu wytłumacza ci jak z nich korzystac

Sro 03 Sty, 2007 13:04

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.