| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nauczyciel
Chorąży

Chorąży




Posty: 188
Pochwał: 1
Skąd: Dolny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

prośba o informacje o Duckertach

Dzień dobry,
Jestem w trakcie pisania rodzinnej genealogii. Z tego tytułu jestem zainteresowany pozyskaniem informacji o Jakubie Fryderyku Duckert/zm.1792 prawdopodobnie Drezno/oraz jego żonie-Kristinie Weltin/zmarła 1793/.
Posiadam dane o Fyderyku Karolu Duckert ale nic nie wiem o jego ojcu-wspomnianym Jakubie Fryderyku.
Proszę o pomoc-gdzie mogę dotrzeć do interesujących mnie informacji?Za każdą pomoc i wskazówkę będę ogromnie wdzięczny.
Pozdrawiam PT.Forumowiczów.
Adam

Wto 26 Lis, 2019 15:24

Powrót do góry
Danade
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 12
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,
mało informacji aby cokolwiek podpowiedzieć.
Może poda Pan więcej danych znając dane o Fryderyku Karolu.
Słowo " prawdopodobnie" w genealogii nie istnieje, liczą się fakty.
Myslę, że chodzi tu o sławnego bankiera i kupca warszawskiego Karola Fryderyka który kupiony hotel nazwał Drezdeńskim jako że on urodził się w Dreźnie.
W sieci jest bardzo dużo info,łącznie z metrykami . W akcie zgonu Karola Fryderyka nie podano jednak danych jego rodziców.
Tak więc pozostaje poszukiwanie w Dreźnie. Mormoni Family Search mogą mieć mikrofilmy z parafii drezdeńskich.

pozdrawiam
Dana

Czw 28 Lis, 2019 12:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.