| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Karygodna zmiana :(

Zauważyłem, iż zmianie uległ wygląd stopnia choraży marynarki.
Jeżeli trzymamy się stopni przewojennych, a jak sądzę takich właśnie się trzymamy, to jest to niepoprawne (a wręcz naganne).
Od 1934 roku stopień chor. mar. wyglądał dokładnie tak jak wyglądał zanim ktoś postanowił go zmienić na obowiązujący od 1963 Zniesmaczony.

Zasada numer jeden LEPSZE WROGIEM DOBREGO.

Stanowczo domagam się Wink przywrócenia wyglądu stopnia chorążego marynarki do prawidłowego . Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Wto 24 Paź, 2006 22:43

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeżeli trzymamy się stopni przewojennych, a jak sądzę takich właśnie się trzymamy

Zważywszy na wygląd insygni stopni od podporucznika do kapitana marynarki, tak właśnie jest (są to insygnia przedwojenne). stąd dobrze by było, aby i stopień chorążego miał insygnia przedwojenne.



Opis załącznika:

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 24 Paź, 2006 22:49

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czekajcie Panowie, a jak darłem mordę, że "Szeregowy" to nie wiadomo co to jest, bo takiego zwierzęcia nie ma, to nikt się nie odezwał. Teraz cierpcie Laughing

Wto 24 Paź, 2006 23:30

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

hehe , nikt nie dotykał stopni, od lat,
jak co to proszę o dokładny wzór kompletu i się zrobi Uśmiech

Sro 25 Paź, 2006 0:05

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
hehe , nikt nie dotykał stopni, od lat,


I chwała Allahowi, bo niektórzy chcieli zrobić z szeregowca, szeregowego- mimo, że nawet w MON mają problem co to jest za zwierze ten "szeregowy".

Sro 25 Paź, 2006 0:08

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponek jak zwykle nie w temacie Wink

Jakiś czas temu (z miesiąc albo i lepiej) ktoś z userów forum zgłosił błąd, że stopień o którym mowa jest błędny, przekazałem tą informacje do IjonaTihego, żeby sprawdził jak wygląda sytuacja i on mi potwierdził, że faktycznie jest źle więc stopień został zmieniony Wink

Jako, że ja się na stopniach nie znam to niech ktoś wrzuci wzór, który powinnien być i jak parę osób potwierdzi, że to właśnie on powinnien znajdować się w rangach to podmienię Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Sro 25 Paź, 2006 9:37

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczom nie wierze Zszokowany Zszokowany Zszokowany IT zatwierdzil takie cos Zszokowany
To dla mnie chyba pora na marynarska emeryture Evil or Very Mad .

Stopien, ktory wstawiono jest z zalozenia bledny bo brakuje poprzedzjacego go jezeli chemy trzymac sie lat 60-tych. No i trzeba byloby zmienic caly korpus oficerow mlodszych.
Stopien chorazego marynarki od momentu gdy zostal ustanowiony wygladal tak jak dotychczas na forum czyli tak jak przedstawil go powyzej de Villars.

PS
Przepraszam za brak ogonkow. English soft today Wink.

PSPS
User, ktory zglosil blad proszony jest "do tablicy". Niech wytlumaczy co nim kierowalo przy tak niefortunnym wniosku.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 25 Paź, 2006 10:23

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No fakt, Się przydarzyło Embarassed
Nie pamietam kto zgłosił ale dostałem ze dwa privy na ten temat i nie wiem czemu ale się zasugerowałem. Faktycznie wziąłem "współczesnego" chorążego nie patrząc na fakt że reszta jest przedwojenna...
Mea Culpa!
Dawid - wróć co było

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 25 Paź, 2006 22:58

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pagon zmieniony, jak na razie trochę odbiega wyglądem od reszty ale to się poprawi Wink

Czw 26 Paź, 2006 15:05

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

no i się nie poprawiło Crying or Very sad Z tego co pamietam, to na forum już kiedyś zapodałem wzór pagonu pasujący do reszty zestawu...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Wto 19 Cze, 2007 17:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.