| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GolaZ
Leutnant

Leutnant





Posty: 252
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aluminiowe blaszki

Witam, chciałbym zapytać o te dwie blaszki aluminiowe jakie było ich przeznaczenie znalezione zostały na poligonie FLAK.

dzięki za pomoc Michał.

Nie 18 Sie, 2019 12:42

Powrót do góry
rokers87
Chorąży

Chorąży




Posty: 166
Skąd: Landsberg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,

przypuszczalnie mogły to być blaszki umieszczone na ich ekwipunku tj. plecak itp. Widywałem już podobne, również bez nazwisk, tylko numer poczty polowej i nazwa jednostki. O przeznaczeniu tych blaszek wiedzieli tylko ich wykonawcy Uśmiech Co do numeru poczty polowej:

(Mobilmachung-1.1.1940) Stab leichte Flak-Abteilung 76
(24.8.1943-5.4.1944) 28.9.1943 Stab leichte Flak-Abteilung 76
(mot.).

a tutaj ich szlak bojowy w języku angielskim

http://www.ww2.dk/ground/flak/abt/le76.html

Pozdrawiam

Czw 22 Sie, 2019 11:21

Powrót do góry
GolaZ
Leutnant

Leutnant





Posty: 252
Skąd: Radom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki za dużą pomoc w temacie Piwo .

Pią 23 Sie, 2019 13:10

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bati napisał:
Tobie, matołku to już nic nie pomoże, pozostało ci tylko pisanie durnych spamów.


Siemka , Pawle jak to dalej wygląda z tym bycia modem ?
Jest jakiś odzew od redakcji , modów itp ... Wierzę z całego serca że byłby tu porządek z takimi chwilówkami, tylko niech Ci pozwolą na porządki Exclamation

Jakiś czas temu , nie pamiętam kiedy , dawno to było Rolling Eyes Pisałeś o płatności za bycie członkiem forum , za rok . Ja to uważam za bardzo fajne , będzie na ten serwer nie zabezpieczony , co te reklamy mamy za darmo Exclamation Exclamation Exclamation
Nie każdy musie się zgodzić , forum dostępne ogólne i dla członka.
Oferty sprzedaży są badane na forum , nie ma członkostwa nie sprzedaje.
Każda oferta sprzedaży może zostać wystawiona do oceny na forum.
I jakie jeszcze poprawki byście chcieli ...

_________________
pozd Darek

Nie 15 Gru, 2019 1:08

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć Darek.
Do dnia dzisiejszego cisza i brak kontaktu.
Z drugiej strony nie wiem czy odnalazł bym się w tak Szacownym Gronie z moją mocno skromną wiedzą i cholerycznym charakterem. Zapewne byłbym ostatnią osobą pasującą do tejże funkcji.
Na ten moment i tak jest chyba nieźle. Kiedyś działy, zwłaszcza z początku listy tonęły w spamie, dzisiaj tych durnych wpisów jest tylko ok. 140 szt. Więc widać poprawę.
Moja "radykalna" wizja forum z pewnością może być nie do przyjęcia dla niektórych użytkowników. Z drugiej strony obawiam się, że działalność forum "pro public bono" może skończyć się katastrofą.
Jak wcześniej już pisałem, nie mam wiedzy jak to wszystko wygląda. Mogę tylko domyślać się, że serwer IOH prowadzi jakaś firma hostingowa zajmująca się obsługą tego urządzenia. Serwer pewnie jest gdzieś zamontowany w szafie, w jakieś serwerowni. Powinien posiadać stabilne warunki zasilania, warunki środowiskowe. Serwerownia powinna mieć zabezpieczenia typu fire wall i antyspamowe, posiadać ups-y i agregat na wypadek zaniku zasilania itd. Jak tutaj to wygląda nie wiem.
Niestety tego typu rzeczy kosztują i to nie mało. Obawiam się, že same wpływy z reklam mogą nie zaspokajać pełnych kosztów obsługi i pewnie dlatego jest jak jest.
Czas pokaże w którą stronę to wszystko zawędruje. Moim zdaniem jedna bez radykalnych ruchów może nie być dobrze.
Nie chcę się też wymądrzać i ustawiać po swojemu forum, inni też mają coś do powiedzenia i powinni zająć jakieś stanowisko.

_________________
"Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów" - Jaroslav Hasek

Nie 15 Gru, 2019 11:40

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic na siłę , nie chcesz ok. Byłeś promowany do moda , dlatego pytałem ? W pełni maż moje poparcie Super A te gówniane posty bardzo Ciebie ruszają i mnie tak samo Mr. Green
Więc myślałem że ktoś to w końcu pozamiata , tak solidnie Neutral Widać tak nie będzie ? Nie mam żadnych żalów co do Ciebie Piwo Piwo

Koledzy z forum też by coś dodali od siebie , gdzie mamy działać ? Co robić żeby było normalnie ?

_________________
pozd Darek

Nie 15 Gru, 2019 16:04

Powrót do góry
Bati
Administracja
Generał dywizji

Generał dywizji




Posty: 8556
Pochwał: 29
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

torpeda3945 napisał:
Nic na siłę , nie chcesz ok. Byłeś promowany do moda , dlatego pytałem ?


Darku.
Od tej propozycji minęły cztery miesiące. Przeź ten okres nikt z administracji ze mną się nie kontaktował i nie rozmawiał. Ja ze swej strony też na siłę nie będę wykonywał żadnych ruchów. Jakoś specjalnie nigdy na afisz się nie pchałem i tak mi już zostało. Wink

_________________
"Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów" - Jaroslav Hasek

Nie 15 Gru, 2019 16:39

Powrót do góry
torpeda3945
Major

Major





Posty: 1787
Pochwał: 4
Skąd: Gotenhafen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wiem , w pełni Ciebie rozumie Ukłon
_________________
pozd Darek

Nie 15 Gru, 2019 16:54

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Nie możesz ściągać plików w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.