| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Próba użycia wąglika przeciw Hiszpanii.

Witam, w artykule o OSS jest wzmianka o nieudanej próbie użycia owadów do rozprzestrzenienia wąglika w Hiszpanii. Czyli chodzi o operację użycia przez USA broni biologicznej przeciwko neutralnej Hiszpanii w trakcie DWS. Czy coś więcej wiadomo na temat tej operacji? Pozdrawiam. https://en.wikipedia.org/wiki/Office_of_Strategic_Services

Czw 08 Sie, 2019 18:25

Powrót do góry
Speedy
Porucznik

Porucznik




Posty: 575
Pochwał: 7
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Próba użycia wąglika przeciw Hiszpanii.

Robert05 napisał:
Witam, w artykule o OSS jest wzmianka o nieudanej próbie użycia owadów do rozprzestrzenienia wąglika w Hiszpanii.


??? W życiu nie słyszałem o takim wektorze. Na ile wiem, żadne owady żadnego wąglika nie przenoszą. Nic dziwnego, że próba była nieudana Bardzo szczęśliwy

_________________
Pozdr.
Speedy

Pią 09 Sie, 2019 0:50

Powrót do góry
Robert05
Pułkownik

Pułkownik




Posty: 4535
Pochwał: 9
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam, informacja w tym artykule pochodzi z książki Lockwood Jeffrey Alan. Six-Legged Soldiers: Using Insects As Weapons of War. Oxford: Oxford University Press, 2009. Dotyczy ona wykorzystywaniu owadów jako broni, niestety książki nie czytałem, choć na pewno jest ciekawa.
Co do przenoszenia wąglika przez owady, to znalazłem informację że w naturze mogą go przenosić mrówki. Jednak nie wiem czy w tym konkretnym przypadku, również użyto mrówek. Niestety nie znalazłem informacji czy wśród owadów tylko mrówki mogą go przenosić. Chociaż dość logiczne może się wydawać że takim wektorem mogą być też np: muchy, które z zarażonych zwierząt mogą przenieść wąglika na zdrowe lub na żywność. Pozdrawiam.

Pią 09 Sie, 2019 13:53

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.