| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proszę o info na temat nasadek....

...na smartfona. Ktoś korzysta, to proszę o radę, jaki zestaw kupić, ze zdjęć na All... trudno się zdecydować. Z góry dziękuję.

Czw 25 Lip, 2019 15:24

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nikt nie ma orientacji w temacie obiektywów nasadkowych do smartfona? Nikt nie używa? Przeszło sto wyświetleń i nikt nic Crying or Very sad Myślałem, że te gadżety są bardziej znane Neutral

Sro 31 Lip, 2019 7:30

Powrót do góry
ms1975
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 450
Pochwał: 2
Skąd: Bolkow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatnio dużo osób poszukuje smartfona, który będzie robił dobre zdjęcia. Większość smartfonów nawet z średniej półki w dobrych warunkach oświetleniowych będzie robiło zdjęcia dobre i bardzo dobre. Górna półka poradzi sobie nieźle nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Tak na szybko można określić i ocenić co do jakości aparatów w smartfonach.

W całym gronie zainteresowanych osób znajdziemy kilku amatorów fotografii. Co wtedy? Jak wycisnąć maksimum możliwości z naszych „aparatów” w smartfonach? Czy można jakoś wspomóc nasze smarfonowe aparaty? Tak, za nieduże pieniądze można uzyskać ciekawe efekty. Ja akurat zakupiłem dodatkowe obiektywy w Biedronce, ale takie same można dostać na Allegro w podobnej cenie. Poniżej zdjęcia „obiektywów” oraz ich efekty w połączeniu z LG G3.



obiekt1


W zestawie są trzy obiektywy :

rybie oko (fish eye lens 180)
makro
szeroki kąt
Aby uzyskać szeroki kąt skręcamy razem obiektyw macro i wide. Całość montujemy na klips załączony do zestawu.

Z lewej zdjęcie wykonane LG G3+ obiektywy z prawej zdjęcie LG G3 bez obiektywu :



Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z dodatkowym obiektywem, żeby ocenić, że efekty są więcej niż tylko zadowalające. Widać potencjał takiego rozwiązania. Pamiętajmy, że to obiektywy za około 25 zł. Na niektórych zdjęciach może czasem brakować odpowiedniej kolorystyki, ale to zawsze można poprawić programowo. Zdjęcia wykonywałem przy dobrych warunkach oświetleniowych.

Przy zdjęciach makro przydałby się mały statyw, aby utrzymać smartfona bez ruchu, co przełożyłoby się na jeszcze lepszą ostrość zdjęcia. Takiego efektu makro czy efektu rybiego oka nie uzyskamy z samego aparatu smartfona. Jeżeli obiektywy wykonane byłyby przez „renomowane firmy”, zajmujące się produkcją obiektywów do lustrzanek itp., efekty byłyby dużo lepsze, a w połączeniu z jeszcze lepszym aparatem, który posiadają LG G4, Samsung Galaxy S6 czy Note 4, byłyby po prostu bardzo dobre.

Podsumowanie
Jak widać rozwiązanie się sprawdza. Jedynie należy sprawdzić czy klips będzie pasował do naszego smartfona/phableta czy tabletu, aby po założeniu obiektyw trafił na aparat. Co do uzyskanych efektów, są naprawdę fajne, szczególnie makro. Klips z obiektywami nie zajmuje dużo miejsca i nie ma problemu, żeby dodatkowo wrzucić go do kieszeni. To duży plus. Koszty takiego zestawu są bardzo małe, więc nie pozostaje mi nic innego, jak polecić zakup tego typu obiektywów do telefonów/smartfonów/tabletów

Taka i wiele podobnych opini znalazlem, przyznam ze temat mnie zainteresowal

Wink Wink

Pon 16 Wrz, 2019 18:50

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki, że po 1,5 miesiąca ktoś odpowiedział. Niestety, ale powołujesz się na jakieś zdjęcia, których nie zamieściłeś. Nadal nie wiem, jaki komplet byś polecał Rolling Eyes

Wto 17 Wrz, 2019 9:01

Powrót do góry
ms1975
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 450
Pochwał: 2
Skąd: Bolkow
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

https://www.google.co.uk/amp/s/www.komputerswiat.pl/aktualnosci/inne/obiektywy-zeiss-dla-smartfona-wysokiej-jakosci-makro-tele-i-szeroki-kat/r5d1mze.amp taki na iphone
https://allegro.pl/oferta/obiektyw-8x-zoom-optyczny-zestaw-do-smartfona-7799452648
Ten z allegro zamowie sobie zobacze ba wlasne oczy jak to dziala Wink

Wto 17 Wrz, 2019 18:03

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.