| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik i Piotrek - dodajcie jeszcze Kongres Wiedeński. Pasuje niemal w 100% do
Cytat:
mocarstwa zadecydowały o zmianie naszych granic bez naszego udziału. na dodatek stracilismy więcej terytorium, niz zyskaliśmy. Nie odbyło się żadne referendum, wszystko postanowiono odgórnie. Na naszym terytorium stacjonowała armia okupacyjna obcego mocarstwa, narzucajaca nam swój totalitarny system polityczny i dokonująca grabieży, gwałtów i morderstw.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 21 Cze, 2006 23:43

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ijon, jesteś obcykany więc może będziesz wiedział od kiedy przyjęto uważać, że były tylko trzy rozbiory? Myślę że problematyka ta związana jest z tym (w olbrzymim uproszczeniu), iż tak jest napisane w podręcznikach do nauki historii w szkołach i większość ludzi nie dopuszcza myśli, że ciężko czasem coś zaszufladkować. Aczkolwiek mogę być w błędzie Wink.
_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 21 Cze, 2006 23:50

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Od zawsze.
Tzn.
3 rozbiory 1772 - 1793 - 1795 zostały tak nazwane tuż po fakcie. Przez cały XIX wiek tak przekazywano z ojca na syna Wink
Po odzyskaniu niepodległości znalazło się to w podręcznikach, encyklopediach itp. Po drugiej wojnie nie zmieniono tego, zresztą pakt Rybentrop-Mołotow (to pierwsze to ślad ryby na wodzie - w kabarecie wczoraj usłyszałem) w okresie PRL był tabu. Teraz hisotrycy którzy przed 1990 leżeli pod komitetami, a po 1990 pod kościołami i w latach 1993, 1997, 2001 i 2005 wstawalii i przepraszali, że nie zauważyli gdzie się kładli - teraz piszą o 4 rozbiorze.
Jak dla mnie sprawa jest semantyczna. niemal każda wojna jest wielka, wiele trwało lat 13 czy 40 a mimo to Wielka Wojna jest jedna, 13-letnia czy 40-letnia także. "Rozbiór Polski" to diząłania z wieku XVIII w wyniku których kraj ten zniknął z map.
Można by zresztą zrobić analizę językową słowa "rozbiór" ustalic co musi być spełnione i policzyć. Założę się że wyjdzie ponad 4 Wink i jeszcze siękilka pańśtw zdziwi gdy się okaże że "rozbierali" lub "byli rozbierani".

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 22 Cze, 2006 0:14

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dodajcie jeszcze Kongres Wiedeński. Pasuje niemal w 100% do

Jakby nie patrzeć masz rację. Zresztą mnie w szkole tak uczono.

Sob 24 Cze, 2006 15:40

Powrót do góry
koper
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kto oglądał mecz NIEMCY ARGENTYNA widział, jaki naród by się tak zachował? Znoszą poturbowanego bramkarza Argentyny połamanego i kwiczącego z bólu, a Niemcy gwiżdżą i obrzucają go butelkami jak psa! Polscy kibice nagrodzili by go oklaskami! I co wy na to?

Pon 17 Lip, 2006 18:29

Powrót do góry
koper
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Niemcy- naród morderców?

panzerwerk napisał:
Spotkałem się z taką opinią o tym narodzie.


no i dobrze słyszałeś Evil or Very Mad

Sob 22 Lip, 2006 14:23

Powrót do góry
Owca
Leutnant

Leutnant





Posty: 442
Pochwał: 1
Skąd: Wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

koper napisał:
Polscy kibice

hehehe
Świetny przykład!
To tacy mili, sympatyczni, uczynni i spokojni ludzie (nie twierdzę, że wszyscy - ale to tak jak z Niemcami - widać tych najbardziej ujadających)

_________________
Żeby Owca była syta i cała.....
Jeden Naród!
Jedna IV RP!
Jedni Trzej Wodzusiowie!

Sob 22 Lip, 2006 20:14

Powrót do góry
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według mnie jest w tym wiecej stereotypu (tak samo jak Polacy to złodzieje i pijacy), ale historię w tym względzie Niemcy mają rzeczywiście nieciekawą.

Pozdrawiam

Sob 29 Lip, 2006 16:22

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zadny Narod niejest 100% Perfekt, zobaczcie co USA z Indianami robili.To prawie tosamo.Tylko ze tyle Indianin niebylo.

Pozdrawiam

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Pią 04 Sie, 2006 22:22

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O każdym narodzie można powiedzieć coś złego, a to że ktoś popełnia zbrodnie nie jest kwestią jakiej jest narodowości (no chyba, że naród uważa za obowiązek wychować obywateli na morderców jak np w Niemczech za Hitlera). I może jeszcze cytat (nie wklejony żeby potępić forumowiczów, a tylko dla przestrogi, oczywiście dla mnie samego też Laughing ) "Widzicie drzazgę w oku bliźniego a nie dostrzegacie belki we własnym"
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pią 04 Sie, 2006 23:29

Powrót do góry
Butryk
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 226
Skąd: Brzeg Dolny
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

von Waldow napisał:
Zadny Narod niejest 100% Perfekt, zobaczcie co USA z Indianami robili.To prawie tosamo.Tylko ze tyle Indianin niebylo.

Pozdrawiam


Kurcze nie wierzę. Von Waldow, czy próbujesz w jakiś sposób porównać Holocaust, do tego co Amerykanie zrobili z Indianami?
Jakiekolwiek próby porównywania Holocaustu z czym innym jest dla mnie niejako próbą "niewinnego, częściowego wytłumaczenia się".
Pisanie, że żadny naród nie jest święty tutaj nic nie zmienia. Naród niemiecki urządził Europie największą rzeźnię w historii ludzkości i nic tego nie zmieni.

Pozdrawiam, nieco zdegustowany.

_________________
Mudvayne
www.dws-xip.pl


Ostatnio zmieniony przez Butryk dnia Nie 06 Sie, 2006 8:52, w całości zmieniany 1 raz

Sob 05 Sie, 2006 13:27

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nic niczego niezmieni, zgadzam Sie, ale Amerykanie kiedys niemieli Bomb albo Gazu, bo by tez tego uzyli, dobrze ze Napoleon tez niemial tej mozliwosci, a ile Ruskie wymordowali??? wiecejn anizeli Niemcy, a Holocaust tez Rusy z Zydami u siebie robili krutko po Wojnie.

Pozdrawiam

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Sob 05 Sie, 2006 21:29

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, ale mówiąc o USA, ZSRR itp. masz na myśli jakąś część kraju, a patrząc na Niemcy w okresie II WŚ mieliśmy do czynienia z całym narodem morderców. Nie było żadnych prób przeciwstawienia się Hitlerowi, kilka małych incydentów. Wszyscy poszli za Hitlerem jak za wspomnianym w apokalipsie antychrystem. Można powiedzieć, ze żyjemy dzień po końcu Świata.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Sob 05 Sie, 2006 23:18

Powrót do góry
von Waldow
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 298
Skąd: Luxembourg-Stettin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tego tak niemozna powiedziec, bo 95% Ludnosci niewiedzialo co sie dzialo w Obozach Koncentracyjnych i ze one wogule Exystowaly, i Ludnosc niewiedziala otym co sie w Wschodniej Europie dzialo, bo nic na Zachod niedoszlo, i niemozna muwic ze wszyscy Niemcy dotego dopuscili, fakt ze na ulicach dzialy sie zeczy przeciw Zydow ale nikt niemyslal ze ich Morduja, dalczego Hitler swoich Mordowal co byli przeciw niego? to byl bardzo poje...y czas ktorego nieidze wrucic.

Pozdrawiam

_________________
Bez prawdy fałszu nie znać.

Wh-Ar-Po ( KKK )

Email [email protected]

Sob 05 Sie, 2006 23:48

Powrót do góry
Butryk
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 226
Skąd: Brzeg Dolny
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

von Waldow napisał:
Tego tak niemozna powiedziec, bo 95% Ludnosci niewiedzialo co sie dzialo w Obozach Koncentracyjnych i ze one wogule Exystowaly, i Ludnosc niewiedziala otym co sie w Wschodniej Europie dzialo, bo nic na Zachod niedoszlo, i niemozna muwic ze wszyscy Niemcy dotego dopuscili, fakt ze na ulicach dzialy sie zeczy przeciw Zydow ale nikt niemyslal ze ich Morduja, dalczego Hitler swoich Mordowal co byli przeciw niego? to byl bardzo poje...y czas ktorego nieidze wrucic.

Pozdrawiam


O zgrozo - 95 % ludności nie wiedziało o obozach koncentracyjnych, ani o tym co się tam działo.
Kiedyś już rozmawiałem z moim przyjacielem - Niemcem na ten temat, który to samo twierdził. Kiedy przyjechał na jeden ze zlotów w Brzegu Dolnym namówiłem go, żeby porozmawiał z dziadkami i wujami. Zmienił zdanie na ten temat.
Dowiedział się bowiem, że szary Niemiec nie miał złudzeń co do tego, jaki los spotyka Żydów, a jużnapewno coś podejrzewali.
Drogi von Waldow, tak na chłodno odpowiedz sobie na pytanie. Co myślał Niemiec, gdy jego sąsiad - Żyd nagle znikał z ulicy, a jego majątek ruchomy i nieruchomy przechodził w ręce Niemców. A co z Białą Różą, której członkowie mówili głośno o charakterze ob. konc.?
A co z robotnikami przymusowymi, którzy w znacznej mierze mieli wiedzę czym są KL na terenach polskich? A co z obozami na terenie Niemiec. Wszyscy nagle oślepli i ogłuchli?
Dla mnie osobiście słowa "Niemcy nie wiedzieli", "Ja wykonywałem tylko polecenia i rozkazy" to tylko kolejne slogany mające "wybielić" Niemców.
Polecam książkę Reesa "Naziści ostrzeżenie historii", tam świetnie jest wyłuszczone, jak nazizm funkcjonował w społeczeństwie niemieckim, skąd wzięło się powszechne donosicielstwo i co Niemcy wiedzieli o obozach koncentracyjnych.
Gorąco polecam.

A tak na marginesie - wspomniałem tylko o Holocauście, a co z założeniami Generalplan Ost, który w swoich założeniach miał znacznie zredukować populację ludów słowiańskich i co w znacznej mierze zrealizowano?

Pozdrawiam.

_________________
Mudvayne
www.dws-xip.pl

Nie 06 Sie, 2006 9:09

Powrót do góry
ferro
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o Ruchu Autonomii Śląska? Nie uważacie, że to ma dużo wspólnego z Niemcami? Może nawet oni na to płacą... (??). Tu link do ich strony: http://raslaska.aremedia.net/pol/index.htm

Trochę poczytałem co oni piszą w swojej księdze gości http://raslaska.aremedia.net/pol/ksiazkagosci/index.htm i dużo ludzi tam wyraża poglądy proniemieckie... Nie wiem co o tym myśleć. Czy to w ogóle jest poważne czy tylko takie "dużo hałasu o nic" ? Rolling Eyes

Nie 06 Sie, 2006 20:07

Powrót do góry
degrelle
Feldwebel

Feldwebel





Posty: 91
Skąd: Europa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Uzupełnienie

Nemo napisał:
Powiedzmy że jestem głąbem kapuścianym i nie lubię Niemców. Popieram tych którzy nazywają Niemców - narodem morderców. Nie mam racji ? Przekonajcie mnie.

Definitywnie przechodzę na odbiór. Chociaż....


Nic dodac nic ujac . Odpowiedz dales sobie sam i uwazam ja za bardzo trafna i wystarczajaca a kazdy komentarz za zbyteczny!


degrelle (to jeden z wielu, ktory dobrowolnie pomagal narodowi mordercow)
Czołg2

Pon 21 Sie, 2006 20:38

Powrót do góry
degrelle
Feldwebel

Feldwebel





Posty: 91
Skąd: Europa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

koper napisał:
Kto oglądał mecz NIEMCY ARGENTYNA widział, jaki naród by się tak zachował? Znoszą poturbowanego bramkarza Argentyny połamanego i kwiczącego z bólu, a Niemcy gwiżdżą i obrzucają go butelkami jak psa! Polscy kibice nagrodzili by go oklaskami! I co wy na to?


Kolego, polscy Kibice? To banda huliganow ktora wykorzystuje imprezy sportowe do rozbijania sobie nawzajem czaszek!To raczej by go Nozem polaskotali a nie oklaskami. Prawdziwi Kibice niestety w domu siedza bo sie na Stadion zaden normalny nie odwazy!
A ty bys moze poszedl z Zona i Dziecmi na Mecz ligowy?


Czołg2

Pon 21 Sie, 2006 20:48

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Butryk napisał:
Kurcze nie wierzę. Von Waldow, czy próbujesz w jakiś sposób porównać Holocaust, do tego co Amerykanie zrobili z Indianami?
Jakiekolwiek próby porównywania Holocaustu z czym innym jest dla mnie niejako próbą "niewinnego, częściowego wytłumaczenia się".

A dlaczego nie? Ja jestem Polakiem, więc mnie nie można posądzić o żadne "wytłumaczanie się", a wcale nie uważam żeby holocaust był czymś bezprecedensowym w dziejach. Była przecież zagłada Ormian dokonana przez Turków, była sztucznie wywołana przez Anglików klęska głodu w Irlandii w XIX w., wytępienie Prusów i Jaćwingów przez Krzyżaków, było wreszcie owo wspomniane przez von Waldowa wybicie Indian Północnoamerykańskich...

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pon 21 Sie, 2006 20:57

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ferro napisał:
A co myślicie o Ruchu Autonomii Śląska? Nie uważacie, że to ma dużo wspólnego z Niemcami? Może nawet oni na to płacą... (??). Tu link do ich strony: http://raslaska.aremedia.net/pol/index.htm

Trochę poczytałem co oni piszą w swojej księdze gości http://raslaska.aremedia.net/pol/ksiazkagosci/index.htm i dużo ludzi tam wyraża poglądy proniemieckie... Nie wiem co o tym myśleć. Czy to w ogóle jest poważne czy tylko takie "dużo hałasu o nic" ? Rolling Eyes


Ferro a gdzi tam są poglądy pro niemieckie??? - bo ktoś napisał "Niemcy cywilizowany naród" Bardzo szczęśliwy Albo ktoś napisał coś dialektem sląskim w którym są niemieckie słowa?? Bardzo szczęśliwy

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Sro 23 Sie, 2006 0:06

Powrót do góry
koper
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 14
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do kochającego Niemcy degrelle

Słuchaj proniemiecki degeneracie Polscy Kibice na MŚ byli uważani za najlepszych, nie mówiłem o huliganach, ale o kibicach, którzy np. przywitali hymn austrii oklaskami, mimo iż Kibaua powiedział o Ledwoniu że śmierdzi Polską.

Niemcy to naród agresywny wytępili i wymordowali doszczętnie Prusów, a teraz w mieszanych małżeństwach polsko - niemieckich po rozwodzie zakazuje się matkom sądowo! mówić do własnych dzieci po polsku!!!!!!!

Spadaj do Niemiec ty proniemiecka dziadygo

Nazywasz tych wspaniałych polskich kibiców na MŚ huliganami, chyba nie oglądałeś meczów z udziałem polskich kibiców (przeciw Niemcom, czy Ekwadorowi)

Różnica jest taka, że tego bramkarza obrzucali zwykli Niemcy nie huligani! Zwykli polscy kibice (Ci z MŚ) by się tak nie zachowali

A teraz odwracają kota ogonem 10 mln Niemców uciekło po wojnie przed gniewem Rosjan, 4,5 mln zostało wysiedlonych przez proradziecki rząd, a ustalenia o wysiedleniach podał Stalin, a Erika S. mówi o 15 mln wysiedlonych i jeszcze przedstawia Prezydenta jako wypędzonego, a co ciekawe on sam (jego starzy) zostali przesiedleni na polskie tereny by z Zamojszczyzny uczynić kolejny niemiecki land, chwała bogu że były WYPęDZENIA to zemsta zza grobu Prusów, Rosjanie naprawili błąd Konrada Mazowieckiego który sprowadził "święty zakon niemiecki" do Polski, gdyby nie on Prusowie żyli by do dziś w obrębie mniejszości narodowej w III RP, a język ich by nie wymarł.

Wszystkich takich proniemców powinno się wysiedlić do Niemiec, a może Niemcy by woleli żeby Rosjanie nie przesiedlali ich tylko w ramach wyrównywania strat wymordowali gazem 15 mln Niemców, było by sprawiedliwie i przynajmniej teraz by nas Niemcy nie straszyli ogromem swoich cierpień.

Każdy naród ma prawo bronić się przed zaborczą polityką Niemiec - ten naród to samo zło.

Wto 05 Wrz, 2006 15:44

Powrót do góry
mw05
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 141
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

koper napisał:
Do kochającego Niemcy degrelle

Słuchaj proniemiecki degeneracie Polscy Kibice na MŚ byli uważani za najlepszych, nie mówiłem o huliganach, ale o kibicach, którzy np. przywitali hymn austrii oklaskami, mimo iż Kibaua powiedział o Ledwoniu że śmierdzi Polską.


Z tym akurat się zgodzę. Polscy kibice zachowywali się odmiennie w stosunku do spotkań Orange Ekstraklasy (albo po prostu do Niemiec wyjechali kibice, a nie pseudokibice).

Koper napisał:

... a teraz w mieszanych małżeństwach polsko - niemieckich po rozwodzie zakazuje się matkom sądowo! mówić do własnych dzieci po polsku!!!!!!!


A jest to jedno z podstawowych praw mniejszości narodowych. Więc może zamiast udzielać nagany Polsce za rzekome "prześladowania" mniejszości seksualnych, zwrócono by uwagę na to, co się dzieje w Niemczech?

Koper napisał:

A teraz odwracają kota ogonem 10 mln Niemców uciekło po wojnie przed gniewem Rosjan, 4,5 mln zostało wysiedlonych przez proradziecki rząd, a ustalenia o wysiedleniach podał Stalin, a Erika S. mówi o 15 mln wysiedlonych i jeszcze przedstawia Prezydenta jako wypędzonego, a co ciekawe on sam (jego starzy) zostali przesiedleni na polskie tereny by z Zamojszczyzny uczynić kolejny niemiecki land...


Na szczęście prezydent nazywa siebie przesiedleńcem, a nie wypędzonym.

Pozdrawiam

Wto 05 Wrz, 2006 21:18

Powrót do góry
Butryk
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 226
Skąd: Brzeg Dolny
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

de Villars napisał:
Butryk napisał:
Kurcze nie wierzę. Von Waldow, czy próbujesz w jakiś sposób porównać Holocaust, do tego co Amerykanie zrobili z Indianami?
Jakiekolwiek próby porównywania Holocaustu z czym innym jest dla mnie niejako próbą "niewinnego, częściowego wytłumaczenia się".

A dlaczego nie? Ja jestem Polakiem, więc mnie nie można posądzić o żadne "wytłumaczanie się", a wcale nie uważam żeby holocaust był czymś bezprecedensowym w dziejach. Była przecież zagłada Ormian dokonana przez Turków, była sztucznie wywołana przez Anglików klęska głodu w Irlandii w XIX w., wytępienie Prusów i Jaćwingów przez Krzyżaków, było wreszcie owo wspomniane przez von Waldowa wybicie Indian Północnoamerykańskich...


Jest jednak ogromna różnica między Holocaustem a wymienionymi przez Ciebie faktami historycznymi.
Przede wszystkim skala - liczba ofiar i teren objęty Holocaustem.
Poza tym nawet gdyby... to próba stwierdzenia: "Niemcy nie są jedyni, popatrzcie na Amerykanów co zrobili z Indianami" jest jakimś nieporozumieniem. Wystarczy spojrzeć na tytuł tematu.

Pozdrawiam.

_________________
Mudvayne
www.dws-xip.pl

Czw 07 Wrz, 2006 19:11

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No wiesz, Ormian zginęło ponad milion podczas tej ludobójczej akcji zorganizowanej przez Turków. To już jest rząd wielkości porównywalny z holocaustem. Wspomniani Prusowie i Jaćwingowie zostali natomiast wytępieni całkowicie - a więc w ich przypadku relatywny zakres zagłady był jeszcze większy niż w przypadku Żydów w czasie DWS. W Irlandii podczas wielkiego głodu liczba ludności spadła z ponad 8 mln do ok. 4 mln. Nawet jeśli połowa z tego spadku wynika z emigracji, to dalej pozostają 2 mln ofiar...
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 07 Wrz, 2006 19:44

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No wiesz, Ormian zginęło ponad milion podczas tej ludobójczej akcji zorganizowanej przez Turków. To już jest rząd wielkości porównywalny z holocaustem. Wspomniani Prusowie i Jaćwingowie zostali natomiast wytępieni całkowicie - a więc w ich przypadku relatywny zakres zagłady był jeszcze większy niż w przypadku Żydów w czasie DWS. W Irlandii podczas wielkiego głodu liczba ludności spadła z ponad 8 mln do ok. 4 mln. Nawet jeśli połowa z tego spadku wynika z emigracji, to dalej pozostają 2 mln ofiar...

Tak, ale dla wymienionych przez Ciebie nikt nie zbudował sieci obozów, nie gazował ich i nie palił zwłok, nie zabijał za sam fakt pochodzenia, nie zamykał w gettach itp. Powyzszy opis w pewnym sensie pasuje do Ormian, ale to nie ta skala. Inne były pobudki Holokaustu, a inne każdego z wymienionych przez Ciebie ludobójstw.
Pozdrawiam!

Czw 07 Wrz, 2006 20:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.