| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cd...

YoWheris
pamietam, ale jak widac mamy kryzys organizacyjny Uśmiech
musi minac jakis czas zeby ludzie znowu chcieli budowac silne zespoly i walczyc o prawa do legalnych poszukiwan.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Czw 23 Gru, 2004 15:24

Powrót do góry
YoWheris
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 114
Skąd: Kościan/Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, tak, chyba będzie trzeba poczekać jeszcze trochę, może coś nowych poszukiwaczy dolączy. Poczekamy, zobaczymy.
Pozdrowienia

_________________
YoWheris

Pon 27 Gru, 2004 18:27

Powrót do góry
kelox
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jestem młodym i niedoświadczonym eksploratorem. Chętnie poznałbym kogoś kto mnie nauczy jak byś doświadczony Bardzo szczęśliwy . A swoją drogą to nurtuje mnie jedno pytanie: Czy jak chodzicie sami po lesie ze słuchawkami to nie boicie się że ktoś was podejdzie np.leśniczy i jakis inne mundurowy??

Nie 02 Sty, 2005 16:42

Powrót do góry
ms1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jestem z Wroclawia, a eksploracja to dla mnie sens zycia.
Piszczalki niestety nie posiadam i nigdzie nie kopie
Ale uparcie studiuje mapy Laughing zwlaszcza gor Sowich.

A pismo OH jest wspaniale!

Nie 02 Sty, 2005 17:54

Powrót do góry
ivar
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dysponuje łądą Nivą, saperką, szpadlem, kilkoma pomysłami i chęcią do poszukiwań.Szukam kogoś z wykrywaczem z okolic Krakowa na wypad za miasto.
[email protected]

Nie 02 Sty, 2005 18:41

Powrót do góry
marecki
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ms1 - samo studiowanie map nic nie daje jak się nigdy w takim terenie nie było Crying or Very sad
a do tego jeszce w terenie górskim gdzie rózne zaznaczone obiekty znajdują się na róznych wysokosciach ( nawet wyobrażnią wiele nie zdziałasz ) Wink

pzdr

Nie 02 Sty, 2005 18:53

Powrót do góry
ms1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mapy i plany to podstawa, jak dobrze wydedukujesz to odkopanie jest tylko formalnoscia Laughing Oczywiscie, znajomosc terenu tez jest wazna, ale czy ja pisalem ze nie znam GS? Pochodze zreszta z Walbrzycha wiec po sztolniach Ksiaza lazilem juz w podstawowce.

Studiuje wiec i czekam na powstanie tej silnej grupy o ktorej pisalej w innym watku - jesli mnie beda oczywiscie chcieli.
BTW kiedys we Wroclawiu dzialalo PTE - czy ono jeszcze istnieje?

Pon 03 Sty, 2005 0:26

Powrót do góry
marecki
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mapy i plany to podstawa, jak dobrze wydedukujesz to odkopanie jest tylko formalnoscia Laughing


zapewniam cię że w praktyce wygląda to zupełnie inaczej

Pon 03 Sty, 2005 0:38

Powrót do góry
ms1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

> zapewniam cię że w praktyce wygląda to zupełnie inaczej

Zapewniam Cie, swojego najwiekszego odkrycia w podziemiach
dokonalem wlasnie w ten sposob. Laughing

Pon 03 Sty, 2005 0:44

Powrót do góry
marecki
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

nie neguję tego że w twoim przypadku tak się stało
ale niestety ( nie zawsze i nie za kazdym razem ale ) często bywa że plany i mapy można sobie w d wsadzić a pisanie że odkopanie jest już tylko formalnośćią jest dla mnie kompletną bzdurą Exclamation

Pon 03 Sty, 2005 1:07

Powrót do góry
Gość


Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie ze nie zawsze i nie za kazdym razem, oczywiscie ze czesto mapy mozna se wsadzic, ale i czasami moze sie zdarzyc tak ze odkopanie to tylko formalnosc - nie pisalem ze za kazdym razem.

Kazdy problem wymaga indywidualnego podejscia a GS to, sadzac po dotychczasowych wynikach, wyjatkowy trudny przypadek Laughing.
Mysle ze studiowanie map i planow (zreszta jak na razie tylko z braku
wiekszej ilosci czasu, gotowki i innych mozliwosci) moze tez dac jakies wyniki. Od czegos przeciez trzeba zaczac - wdzieczny wiec bede za wszelkie wskazowki wytrawnych znawcow tematu.

Pon 03 Sty, 2005 20:52

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jezeli mozesz to napisz nam jakie to mapy GS studiujesz, ze potrafisz z nich trafic od razu w odpowiednie miejsce ????

naprawde bardzo mnie to interesuje Uśmiech


pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Wto 04 Sty, 2005 11:17

Powrót do góry
Kazan
Kapral

Kapral




Posty: 44
Skąd: Glatz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do GOŚCIA -"Jasnowidza"

Całkowicie nie zgadzam sie z teorią iż z map można odczycztać wszystko. Mapa może nadać jeno tylko kierunek poszukiwań typu:
--był rów na mapie a w rzeczywistosci go nie ma , dył dom a go ni ma, itp.
Posiadam 80 szt map w skali 1:25 000 z Dolnego Ślaska- cała Kotline Kłodzka i jeszcze trochę i co ? mam je złozyc i szukać wahadełkiem ? - absurd !

Wto 04 Sty, 2005 13:58

Powrót do góry
Kopi
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 12
Skąd: Legionowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Też zawitałem.
Pozdrawiam
Kopi

_________________
Łatwiej kijek obcieńkować niż go potem pogrubasić.

Wto 04 Sty, 2005 17:05

Powrót do góry
ms1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kruku napisał:
jezeli mozesz to napisz nam jakie to mapy GS studiujesz, ze potrafisz z nich trafic od razu w odpowiednie miejsce ????


Przeciez napisalem wyzej ze:
>Oczywiscie ze nie zawsze i nie za kazdym razem, oczywiscie ze czesto >mapy mozna se wsadzic

Ladnie zachecacie i pomagacie poczatkujacym w temacie GS Laughing

kruku napisał:
naprawde bardzo mnie to interesuje Uśmiech


naprawde ??? Laughing , to juz jest nas dwoch Laughing

Przy okazji, to chyba Ty publikowales gdzies tutaj zdjecie wejscia
do podziemnego szpitala. Czy ten las na zdjeciu jest bukowy?
Widac tam duzy kawalek terenu. Tak sobie mysle ze kazdy idacy na spacer powinien miec to zdjecie przy sobie. Moze udaloby sie powtorzyc historie ze szkicem Manningera opisana w listopadowym numerze Odkrywcy....

serdecznie pozdrawiam

Wto 04 Sty, 2005 21:23

Powrót do góry
ms1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Do GOŚCIA -"Jasnowidza"

Kazan napisał:
Całkowicie nie zgadzam sie z teorią iż z map można odczycztać wszystko. !


Mysle ze moje kolejne posty wykazaly ze ja tez bynajmniej tak nie twierdze.

Kazan napisał:
Mapa może nadać jeno tylko kierunek poszukiwań typu:
--był rów na mapie a w rzeczywistosci go nie ma , dył dom a go ni ma, itp.
Posiadam 80 szt map w skali 1:25 000 z Dolnego Ślaska- cała Kotline Kłodzka i jeszcze trochę i co ? mam je złozyc i szukać wahadełkiem ? - absurd !


Calkowicie sie zgadzam, wahadelko to bzdura.
A te 25-ki to polskie powojenne czy niemieckie messtischblaty czy jak tam? Ja preferuje 1:10 000 ale niestety nie mam jeszcze wszystkich.

serdecznie pozdrawiam

Wto 04 Sty, 2005 21:39

Powrót do góry
PITER
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

MS a mapy Kotliny Klodzkiej masz??

Wto 04 Sty, 2005 22:22

Powrót do góry
ms1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

> MS a mapy Kotliny Klodzkiej masz??

10k (1:10 000) nie mam, mam tylko 25k, ale papierowe.
I 10k i 25k (papierowe) mozna kupic po pare zlotych w kazdej porzadnej ksiegarni np. we Wroclawiu na Wieczorka. Polskie sztabowki 50k calej Polski sa w do sciagniecia w internecie, np:
ftp://ftp.sgh.waw.pl/pub/GPS
Zajrzyj na forum
http://www.poszukiwanieskarbow.com/indexd.html
tam w dziale mapy i plany znajdziesz pelno linkow
Prawie wszystkie powojenne mapy topograficzne Dolnego Slaska i papierowe i rastry mozna kupic (chyba najtaniej) w Urzedzie Geodezji i Kartografii:
http://www.wgik.umwd.pl/wodgik/wodgik2.html
Skan 1-go arkusza mapy 10k nagranego na CD kosztuje tam 20 zl.
Jak na raziem kupilem dopiero kilka takich skanow i tylko wokol Gor Sowich, ale zaraz po wyplacie.... Laughing

Mam zato chyba gdzies jakies zdjecia lotnicze twierdzy klodzkiej.
jesli Cie to interesuje to poszukam.

serdecznie pozdrawiam

Wto 04 Sty, 2005 23:41

Powrót do góry
Kazan
Kapral

Kapral




Posty: 44
Skąd: Glatz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do MS1

Nie złosć sie za te moje " wahadełko"- trochę chyba przegiąłem i zaczynam Cię rozumieć. Troche masz racji.
Gdby wziąć mapy niemieckie , porównac je z wczesnymi mapami polskimi - a na dodatek mieć mapy terazniejsze, to rzeczywiscie- daje to pewien kierunek poszukiwań- sam to robię. Jak ?
Mam mapy sztabówki najczęściej z połowy lat 50 wojskowe - wszystkie w skali 1:25 000 wg załaczonego skorowidzu na zdjeciu i czesc takich samych map z lat 80. I co ? Zauważyłem iz w mojej okolicy blisko jednostek wojskowych były rowy o głebokści 3 metrów a teraz ich nie ma !!. Sprawdziłem w terenie i ich poprostu niema- teren prawie równy. Biorąc pod uwage iz były tam wcześniej jednostki niemiecki - to jest mozliwosc iż cos tam ruscy po wojnie mogli zakopac - oczywiscie jako smietnisko. jest to moja praca na wiosnę.
Chciałbym puscić parę skanów map na forum - ale proza zycia - nie mam skanera- ani aparatu cyfrowego.
A najdziwniejsze jest to iż nie ma zainteresowania mapami.
Prosze aby moderator nie potraktował tego jako reklamę - ale puszczam na allegro te mapy i nie ma zainteresowania żadnego. Tak więc MS1 , Twój sposób poszukiwań ( i cześciowo mój ) nie jest chyba nigdzie stosowany a przez to rozumiany.



Opis załącznika:
skorowidz mój

Sro 05 Sty, 2005 11:42

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kazan - prosze abys przeslal do mnie oferte Twoich map. Prawdopodobnie sobie cos dobiore wiec moglibysmy zrobic niewielki biznes Uśmiech


Pozdrawiam

_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Sro 05 Sty, 2005 13:54

Powrót do góry
Kazan
Kapral

Kapral




Posty: 44
Skąd: Glatz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do KRUKU

wysłałem Ci priva
Kazan

Sro 05 Sty, 2005 21:50

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kazan, jeśli sprzedajesz mapy, zamieść info w działe sprzedarz. Może tu łatwiej znajdziesz kupca. Jeżeli będzie wiecej takich osób, może na stronie zamieścimy nawet coś w rodzaju giełdy. Nikt Cię tu nie bedzie ścigał z faktu, że masz do sprzedania mapy. To jest forum dla poszukiwaczy i przedewszystkim im ma służyć.

Sro 05 Sty, 2005 22:09

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ja też

Kazan - prosze abys przeslal do mnie oferte Twoich map

a masz coś z okolic na Wale pomorskim, więcbork, złotowo, jarosław

Sro 05 Sty, 2005 23:39

Powrót do góry
ms1
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 18
Skąd: Wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do Kazana

Ciesze sie zesmy sie dogadali. Mnie dodatkowo samo zbieranie i studiowanie map sprawia wielka frajde - a jesli czasami jeszcze uda sie
na nich cos wypatrzec....
Przyznam ze nie wiedzialem, ze istnieja 25-tki z lat 50 - pewnie sie kiedys do Ciebie zglasze bo podobno sa one najdokladniejsze (najmniej znieksztalcone) bede wdzieczny za oferte. Ja teraz zaczynam zbierac 10-tki i poszukuje kogos kto ma przedwojenne mapy gornicze Gor Sowich w tej skali. Zdobylem juz te mapy dla rejonu Walbrzycha i Nowej Rudy, a w srodku mam dziure. Porownanie tych map z dzisiejszymi moglo by dac tez ciekawe wyniki.

Widze ze jestes z Klodzka wiec zalaczam kawalek zdjecia lotniczego twojego miasta z 94 roku. Czy ta czarna plama to nie jest jednostka wojskowa o ktorej pisales?

serdecznie pozdrawiam



Opis załącznika:

Czw 06 Sty, 2005 0:48

Powrót do góry
Kazan
Kapral

Kapral




Posty: 44
Skąd: Glatz
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

do Szponiastego i MS1

Dzieki Chłopaki za pocieszenie- myslałem iz złapałem Pana Boga za nogi, wynajdujac stare mapy .. iz na allegro bedżie kolejka.. a tu prawie zero zainteresowania - mimo iz cena 5 zł za oryginał arkusza wydawała mi sie wcale nie wysoka.
Przygotuje oferte lada dzień, w dziale sprzedaj- ale nie jest to takie proste. map mam około 200 rodzaji , a dopiero ułozyłem około 80 rodzaji.
MS1 - dzieki za zdjecie klodzka- masz racje zaczernione tereny to tereny jednostki - aż mi sie smiać chce- ponieważ posiadam 2 zdjecia tej jednostki z wysokości około 500 -600metrów a rozdzielczosc jest zajeb...sta. Rozmiar jednego zdjecia to ponad 1,2 MB, nawet na dyskietke nie wejdzie.- Można mocno powiekszać. zamieściłbym na forum - ale rozmiar załacznikówjest za mały. Daj mi swego emaila przez priva- to Ci wyśle jak chcesz.
Szponiaty - daj mi też swego emaila - wyśle Ci skorowidz map jakie jeszcze mam nie poukładane - ale nie wiem czy to ten teren- wysokośc -Frankfurtu - kwadrat N-127 i N-139 - jesli masz skorowidz. Na pewno to tez nie sa mapy z lat 50 lecz pózniejsze. Na razie mam pokuładane z grubsza tereny wg. skorowidzu ,który przedstawiłem pare postów wyzej - ale szczegółowo opisze w dziale sprzedaj.

Czw 06 Sty, 2005 11:39

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.