| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martrak
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 245
Pochwał: 1
Skąd: warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie nazywam Cię Piotrek rasistą i nawet to wszystko rozumiem.
Wydaje mi się,że to wszystko wynikło z faktu,że Murzyni byli przez wieki poniewierani przez ,,białych" i to przyczyniło się do tego,że w większości zyją w takim środowisku. A co powiesz o Murzynach żyjących w Polsce?Ja nie spotkałem się tutaj z ich nagannym postępowaniem Uśmiech

_________________
audiatur et altera pars

Pon 04 Gru, 2006 21:31

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coś jest w tych murzyńskich dzielnicach. Mój kuzyn wyjechał do pracy w Stanach jako ogrodnik, w trakcje wakacji. Pracował 3 miesiące w Buffalo. I w tym czasie zamordowano tam (tj. w murzyńskiej dzielnicy) 21 osób. Zszokowany Chodziło głównie o porachunki mafii - białym jakoś się upiekło.

Wto 05 Gru, 2006 18:08

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam wrazenie, ze nie jest to sprawa rasy, a raczej poczucia wyobcowania spolecznego.

pz

l'A

_________________
Barwny ich strój, amaranty zapięte pod szyją.
Ach, Boże mój, jak ci polscy ułani się biją.
Ziemia aż drży, stary szyldwach swe oczy przeciera.
Wszak on ich zna, to są ułani spod Samosierry.

Wto 05 Gru, 2006 19:25

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co powiesz o Murzynach żyjących w Polsce?


Znam kilku i są całkiem ok. Ale inna kwestia, ze ci, co są u nas, to wykształceni lekarze, dyplomaci, biznesmeni, studenci etc. Jednym słowem elita, a nie biedota, która jest przyczyną demoralizacji i przestępczości.
Cytat:
Mam wrazenie, ze nie jest to sprawa rasy, a raczej poczucia wyobcowania spolecznego.

No nie wiem, nie robiłem badań Wink Być może masz rację, ale np. China Town są juz o wiele bardziej pozytywne niż murzyńskie getta. Moim zdaniem to wynika z ich mentalności.
Cytat:
Wydaje mi się,że to wszystko wynikło z faktu,że Murzyni byli przez wieki poniewierani przez ,,białych" i to przyczyniło się do tego,że w większości zyją w takim środowisku

Tak oni się własnie tłumaczą. Tylko, ze niewolnictwo zniesiono jakieś 200 lat temu-trochę dużo czasu, zeby się dostosować. Zresztą nie w tym rzecz- z tego co czytałem, 80% Murzynów z USA zostaje kryminalistami z wyboru. To są lenie, którym nie chce się uczciwie pracować, wolą uprawiać gangsterkę-szybka, duża i łatwa forsa.
Akurat w USA i Europie Zach. emigranci mają wszelkie predyspozycje systemowe, zeby nie być biednym. Ci co chcą, to się wyrywają z gett. Reszta woli socjal i gangsterkę. Oczywiście ciągle narzekając na białych Neutral Niech się wezmą do roboty.
Taka prawda, ze Murzyni to największe lenie. Zapytajcie jakiegoś znajomego z Anglii, który z nimi pracował np. w restauracji. Ja z wieloma gadałem i wszyscy mówili to samo.
Pozdrawiam!

Wto 05 Gru, 2006 22:22

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To, że rasy są różne to oczywistość. Niestety w klimacie powszechnie panującej w tzw. "cywilizowanych" krajach poprawności politycznej mówienie o tym jest w zasadzie zabronione.
Moim zdaniem najlepiej rozwinięta umysłowo a najgorzej fizycznie jest rasa żółta, rasa czarna odwrotnie, a biała jest "po środku". Oczywiście to wielkie uproszczenie, bo sprawność fizyczna czy umysłowa może być różnie ukierunkowana - inne walory liczą się w biegu na 100 m, a inne w maratonie.
Do tego dochodzą też inne cechy - jak poziom waleczności (czy agresji), pociąg do odkrywania nowych rzeczy itd.
Jak myślicie - dlaczego to "biała" Europa podbiła "czarną" Afrykę, a nie odwrotnie? Wink
Tylko nie można z tych faktów wyciągać wniosku, że jedna rasa jest lepsza od innej w sensie prawnym. Skoro wszyscy jesteśmy ludźmi, to wszystkim nam należą się takie same prawa...

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Sro 06 Gru, 2006 18:04

Powrót do góry
1234
Porucznik

Porucznik




Posty: 699
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A niedaleko mnie zbudowali tzw. mieszkania socjalne, czyli slamsy, do których sciągają "element" z całego miasta. Jak najbardziej biali, ale jest tam mniej bezpiecznie, niż w nieodległym bloku cygańskim.
Czyżby "emigranci" z Indii byli "kulturalniejsi" od "białych"?

_________________
Nasza droga nie wiodła przez stepy
I pustynie ogromne piaszczyste
Dla nas twierdzą była leśna głusza
Wiejskie chaty i pola ojczyste

Sro 06 Gru, 2006 19:38

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wytłumaczcie mi jednak, co te dywagacje etniczno-rasowo-lumpenproletariackie maja wspólnego z KKK?
Panowie - przenieście tę dysputę na forum ogólne, bo z histori to nie tyczy.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 07 Gru, 2006 18:47

Powrót do góry
patryksharks321
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak przebywalem w stanie Tenneasea w USA to odbylo sie zebranie KKK o jakies 5km od mojego miejsca zamieszkania

Wto 06 Lut, 2007 19:11

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2 Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.