| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mannet
Chorąży

Chorąży




Posty: 186
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mechanizacja kawalerii

Witam
przy lekturze książeczki o 10BK (nie przeczytałem całej) nasunęło mi się takie pytanie- jakie były plany dotyczące naszej kawalerii? Czy gdyby nie wybuchła wojna, cała kawaleria zostałaby zmechanizowana? Takie trochę coby było gdyby, ale zagadnienie wydaje mi się ciekawe

Pon 08 Paź, 2018 18:03

Powrót do góry
Charlotte
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: Malbork
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co rozumiesz przez mechanizacje kawalerii? Doczepienie karabinów koniom? xD

Kawaleria prawdopodobnie bylaby i tak systematycznie redukowana, aż do likwidacji.

Pon 08 Paź, 2018 20:39

Powrót do góry
Mannet
Chorąży

Chorąży




Posty: 186
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

doczepienie koniom karabinow chyba nie byloby jednak rownoznaczne z mechanizacja Bardzo szczęśliwy chodzilo mi oczywiscie o motoryzacje- czy w jednostkach kawalerii konie bylyby zastepowane pojazdami, czy jednostki kawalerii bylyby likwidiwane, czy konie zostalyby w sluzbie w mniejszej ilosci? nie jestem dokonca pewien, ale jednostki francuskiej kawalerii byly motoryzowane i na przelomie lat 30 i 40tych koni w armii francuskiej sluzylo malo. w brytyjskiej juz w latach 30tych ich nie bylo, tylko w policji i kompanii reprezentacyjnej

Wto 09 Paź, 2018 8:40

Powrót do góry
Groteska
Kapitan

Kapitan





Posty: 1366
Pochwał: 2
Skąd: Melbourne
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Na innych forach (DWS szczególnie) jest o tym nawet sporo. W skrócie: Polska za biedna i zacofana, na powazna motoryzacje byla. Przedwojenna ilosc nie tylko pojazdow mechanicznych ale I kierowcow, mechanikow i calego zaplecza szczatkowa byla.
Pozdrawiam.l

_________________
Ciało Pinokia leżało na ziemi, a nad nim w złowieszczym kluczu krążyły dzięcioły.

"Pokój! Pokój między narodami!! Pokój wszystkim ludziom dobrej woli!!!" wrzeszczał - ze swego bunkra - Adolf Hitler pod koniec kwietnia 1945 roku...

Czw 11 Paź, 2018 15:31

Powrót do góry
panc
Moderator
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3165
Pochwał: 30
Skąd: W-wa ,Pl. Na Rozdrożu 2 m. 183
Archiwum: Grzegorz Gąsienica-Poszepszyński
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mannet napisał:
(...) ale jednostki francuskiej kawalerii byly motoryzowane i na przelomie lat 30 i 40tych koni w armii francuskiej sluzylo malo. w brytyjskiej juz w latach 30tych ich nie bylo, tylko w policji i kompanii reprezentacyjnej

Czy mało-można dyskutować- w skrócie w każdej z 5-ciu Divisions Légères de Cavalerie były brygada kawaleri w składzie dwóch pułków konnych do tego dywizjon wsparcia ( 8 km-ów i cztery ppanc. 25 mm) również o ciągu konnym, do tego trzy dwupułkowe brygady Spahisów o ile czegoś jeszcze nie pominąłem (transport etc)

Jeśli chodzi o pułki kawalerii brytyjskej to przed wybuchem wojny Household Cavalry, dwa regularne i osiem Yeomanry regiments wciąż miały konie.
pozdr

_________________
Ministry, Animosity :

https://www.youtube.com/watch?v=L2ayask8pck&list=RDL2ayask8pck

Svoboda je prevara, zakufana prevara

Pią 12 Paź, 2018 7:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.