| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Willuu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Głubczyce/Kędzierzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

czym wyczyscic bagnet i pochwe

Witam ktoś podpowie czym wycZyścić bagnet i pochwe. Na bagnecie dość sporo oksydy, której nie chciał bym uszkodzić. Glownia w miarę dobrym stanie ponieważ była w pochwie. Gorzej z zatrzaskiem i pochwa.


Opis załącznika:
1

Opis załącznika:
2

Opis załącznika:
3

Opis załącznika:
4

Nie 11 Mar, 2018 16:43

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pochwę i bagnet myje się mydłem hyhy Laughing mały żart ale poważnie to pryskaj to penetrantami typu wd 40 jeśli jesteś oszczędny to nasączaj szmatkę octem i pocieraj przez kilka dni później zrób to samo oliwką i będzie ok.(pochwa moim zdaniem kwalifikuje się na zabieg elektolizy)
_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Pią 16 Mar, 2018 13:05

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A bagnet najlepiej " utopić na 48 h w coca - coli, a potem wodą ciepłą z szarym mydłem... A bez elektrolizy - to jednak chemiczne odrdzewiacze, ale niepenetrujące głęboko powłoki, np. Beko B-10, olej. Próbowałem na bagnecie z wykopków oraz na szkielecie Brena - i działa. Potem, po ok. 24 h - ocet, szmatka i delikatne wycieranie, przez dzień dwa, kilka razy dziennie ( niestety, to uciążliwe, jeśli chce się dokładnie a delikatnie... ) Ale efekt powinien być...
Pozdrawiam

Sob 17 Mar, 2018 1:09

Powrót do góry
Nakoniecznikoff
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Pochwał: 1
Skąd: Południowe Mazowsze
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tam gdzie nie ma oksydy nakładaj fosol pędzelkiem i przemywaj co parę minut wodą( najlepiej szczotką do zębów-szoruj).Rób tak żeby fosol nie wysechł na przedmiocie.Powtarzaj do zamierzonego efektu, potem porządne mycie wodą z mydłem i konserwacja.
_________________
Zaszczytna śmierć lepsza od haniebnego życia.Tacyt

Sob 17 Mar, 2018 20:21

Powrót do góry
Goldsucher
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 182
Pochwał: 1
Skąd: Częstochowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1. Calość do miski z woda oraz mydlem w plynie, kawalek drewna lub cos gumowego i delikatnie oklepujesz sruby, zatrzaski, oraz srube od pochwy. Robisz to w celu wywalenia brudu aby mozna bylo to okrecic
2. Nastepnie odpowiedniej wielkosci srubokret i delikatnie probujesz odkrecic, jezeli jakis element nadal trzyma to go meczysz wd 40 wraz z ponownym oklepaniem, aby w koncu puscily
3. Jak juz wszystko rozbierzesz to dobierasz odpowiednie czyszczenie pod kazdy material, Do okladzin drewnianych uzywasz szarego mydla, i szczotka do zebow myjesz je dokladnie
4. Co do bagnetu to tak jak kolega napisal fosol, pochwa moze miec jeszcze jakas farbe... chcesz ja uratowac to uzywasz kwasu szczawiowego w odpowiednich proporcjach "Zupa szczawiowa"

5. Nie uzywaj zadnych octow itp. Pamietaj aby po zakonczeniu kapieli kwasami i fosolami zneutralizowac przedmiot. Dokladnie czyscisz woda z mydlem kilkukrotnie

6. Sama konserwacja to jak wolisz. Mozesz uzyc lakieru bezbarwnego (Mialem tak bagnety 10 lat i jak sie lakier nudzi to sciagasz, nigdy nie mialy kapki rdzy. Ale dokladnie je wyczyscilem)
Lub poprostu oleju, moze byc nawet do broni typu "olej pkb"

Jak masz jakies pytania to nawijaj. Wrzuce ci zdjecie moich bagnetow przez lata zakonserwowane w gablocie. Wygladaja i czuja sie swietnie Uśmiech

_________________
Pozdrawiam Adrian

Nie 18 Mar, 2018 21:53

Powrót do góry
Goldsucher
Stabsfeldwebel

Stabsfeldwebel





Posty: 182
Pochwał: 1
Skąd: Częstochowa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do oleju. To chodzilo mi tylko z przeznaczniem do broni typu PKB lub cos w tym rodzaju, zadnych roslinnych.. Uśmiech
_________________
Pozdrawiam Adrian

Nie 18 Mar, 2018 21:55

Powrót do góry
Willuu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Głubczyce/Kędzierzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszystkim za rady. Jutro zacznę czyszczenie. Jak coś w trakcie wypadnie, będę pytał. Pozdrawiam Super

Czw 22 Mar, 2018 10:52

Powrót do góry
Willuu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Głubczyce/Kędzierzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bagnet i pochwa już się moczą w wodzie z mydłem. Pytanie tylko gdzie kupie fosol? W castoramie będzie? Jak pan może to niech wrzuci zdjęcia bagnetow.
Pozdrawiam

Czw 22 Mar, 2018 22:08

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W wiekszosci sklepow z farbami
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 23 Mar, 2018 20:35

Powrót do góry
Willuu
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Skąd: Głubczyce/Kędzierzyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki

Pią 23 Mar, 2018 21:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.