| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Materia
Go Cho

Go Cho





Posty: 75
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przechowywanie medali, odznaczeń i innych.

Przychodzę z pytaniem, banalnym, na które poniekąd odpowiedź znam, ale ktoś może będzie mieć jakieś lepsze pomysły od moich, albo rady.

Na chwilę obecną panuje u mnie chaos i wszystko jest porozrzucane po szufladach.

Zdecydowanie nie myślę o pokazywaniu tego co mam, tylko o schowaniu w miejscu do którego żaden kurz, brud i inny syf się nie dostanie.

Początkowo myślałem, żeby zakupić takie plastikowe etui na medale, ale gdzieś tam wyczytałem, żeby nie zamykać w taki sposób, bez dostępu powietrza.

Są palety, czy inne schowki, lub kuferki na palety.

Nie mam pojęcia zbytnio na co postawić. Kształty i rozmiary różne. Są też i domowe sposoby.

Ponoć też nie można też trzymać razem odznaczeń na których widać jakieś niepokojące objawy, żeby nie przeszły na inne.

_________________
Lisek.

Pią 04 Lis, 2016 17:12

Powrót do góry
ferrer
Kapitan

Kapitan





Posty: 876
Pochwał: 1
Skąd: Calisia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pytanie czy chcesz chować czy eksponować walory ?

Pią 04 Lis, 2016 17:15

Powrót do góry
Materia
Go Cho

Go Cho





Posty: 75
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chować, jak kiedyś będę mieć swoje lokum, to wtedy będzie sens to robić, a teraz zbytnio nie ma to żadnego sensu.
_________________
Lisek.

Pią 04 Lis, 2016 17:17

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szanowny Lisie!

Ja stosuję wspomniane przez Ciebie plastikowe etui (weź jednak pod uwagę, że ja zbieram TYLKO krzyże II kl.). Co więcej-zamknięcie jest zaklejone taśmą klejącą. Chroni to szczególnie ramki przed dostawaniem się różnego rodzaju cząsteczek z powietrza, które źle wpływają na oczojebność tychże ramek. Nie będę jednak zaprzeczał, że wizualnie to rozwiązanie mnie się nie podoba! Stale kombinuję jak mógłbym wyeksponować te krzyże, z zachowaniem jednak warunków sterylności. W głowie mam pomysł na szczelne gabloty z uszczelkami gumowymi. Ale na razie to tylko teoria. Sam chętnie usłyszałbym jakieś fajne propozycje wyeksponowania odznaczeń z jednoczesnym uchronieniem ich oczojebności przed zmatowieniem bądź tzw. "patyną" (która dla mnie-przepraszam miłośników "patyny"-ma wartość zwykłego brudu...).

Pią 04 Lis, 2016 17:20

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5219
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

poczytaj tu, :

http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=8858

Pią 04 Lis, 2016 17:20

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik





Posty: 2231
Pochwał: 15
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Materia napisał:
Chować, jak kiedyś będę mieć swoje lokum, to wtedy będzie sens to robić, a teraz zbytnio nie ma to żadnego sensu.


Polecam kasety numizmatyczne Leuchtturm. Jest wiele różnych wersji.
Ja używam dokładnie tych: http://allegro.pl/promo-kaseta-mahon-na-36-klip-leuchtturm-granatowa-i4813183069.html
Doskonale sprawdzają się do odznaczeń KM, WH, LW, EK, za rany i innych.
pzdr,
Bubba_Z

_________________
Szukam odznaczeń Minensucher Kriegsabzeichen i innych Kriegsmarine w bardzo dobrym stanie

Pią 04 Lis, 2016 18:19

Powrót do góry
ferrer
Kapitan

Kapitan





Posty: 876
Pochwał: 1
Skąd: Calisia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wolka4 napisał:
poczytaj tu, :

http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=8858


Mój stary post Uśmiech
Od tego czasu wiele się zmieniło Bardzo szczęśliwy

Pią 04 Lis, 2016 18:50

Powrót do góry
e-maus
Moderator
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 7008
Pochwał: 19
Skąd: z Polski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ortodoksi zawijają odznaczenia w bezkwasowy papier lub pakują je w takie pudełka.
Mnie tak jak Hubertowi wystarczają kasety numizmatyczne Leuchtturm, tyle ze używam kuferków.
Byle daleko od wilgoci i światła.



Opis załącznika:

_________________
pzdr. Jacek
http://www.youtube.com/watch?v=O8AWdOhA6Cs

Pią 04 Lis, 2016 18:54

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja podobnie jak Jacek polecam kuferki i akcesoria firmy Leuchtturm. Super


Opis załącznika:

_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pią 04 Lis, 2016 19:12

Powrót do góry
Dracula
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 1165
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kuferki dobry pomysł. Ja trzymam odznaczenia w pudełkach jubilerskich po 1 egz. lub kilka. Dodatkowo wszystkie pudełka znajdują się w drewnianych skrzyneczkach z woreczkami do pochłaniania wilgoci,jest miękko, sucho i ciemno. Wstążki trzymam również osobno w pudełeczkach pod tzw.poduszką, nigdy ich nie wieszam na kółeczkach (jakoś mi to nie odpowiada Wink ) prostuję jeśli trzeba. Foto na szybko tel.


Opis załącznika:

_________________
Pzdr. Marcin

--------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=QDXaiR-foos

Pią 04 Lis, 2016 20:41

Powrót do góry
david12
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 142
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

VEB napisał:
Szanowny Lisie!

Ja stosuję wspomniane przez Ciebie plastikowe etui (weź jednak pod uwagę, że ja zbieram TYLKO krzyże II kl.). Co więcej-zamknięcie jest zaklejone taśmą klejącą. Chroni to szczególnie ramki przed dostawaniem się różnego rodzaju cząsteczek z powietrza, które źle wpływają na oczojebność tychże ramek. Nie będę jednak zaprzeczał, że wizualnie to rozwiązanie mnie się nie podoba! Stale kombinuję jak mógłbym wyeksponować te krzyże, z zachowaniem jednak warunków sterylności. W głowie mam pomysł na szczelne gabloty z uszczelkami gumowymi. Ale na razie to tylko teoria. Sam chętnie usłyszałbym jakieś fajne propozycje wyeksponowania odznaczeń z jednoczesnym uchronieniem ich oczojebności przed zmatowieniem bądź tzw. "patyną" (która dla mnie-przepraszam miłośników "patyny"-ma wartość zwykłego brudu...).


Moim zdaniem dla Ciebie dobrym rozwiązaniem byłoby coś takiego: http://allegro.pl/ekspozycyjna-ramka-wszelakiego-zastosowania-i6589177606.html

Pią 04 Lis, 2016 22:04

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dawidzie! A gdzie tam zmieszczę obok krzyża nadanie i kopertkę? Już nie wspomnę, gdy komplet składa się np. z trzech nadań! Mr. Green

Pią 04 Lis, 2016 22:05

Powrót do góry
david12
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 142
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie było o tym mowy Mr. Green Są jeszcze duże ramki ale to spory wydatek: http://dlakolekcjonera.pl/pl/p/SAFE-Ramka-3D-do-eksponowania-roznych-rzeczy-305-x-305mm-/1090 Lepszym rozwiązaniem byłoby krzyże wsadzić w ramkę 3D a nadania obok w zwykłe ramki. Moim zdaniem jeśli zbierasz tylko krzyże II klasy mogłoby to nieźle wyglądać.

Pią 04 Lis, 2016 22:14

Powrót do góry
tompress
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3800
Pochwał: 7
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trudno o uniwersalną receptę, bo kolekcje mogą być mocno zróżnicowane. Można jednak trzymać się kilu sprawdzonych zasad:
- używać sprawdzonych akcesoriów. Firmy takie jak Leuchttrum, Lindner, Safe itd. mają po kilkadziesiąt lat doświadczenia i wiedzą, jakich materiałów należy używać, żeby przechowywanym walorom nie stała się krzywda. Jest mnóstwo przykładów zbiorów zniszczonych przez niewłaściwe przechowywanie (np. w foliach zwierającej PCV)
- nie ma powodu przesadzać z nadmierną izolacją od otoczenia, chyba że ktoś ma skrajnie niekorzystne warunki (duża wilgotność, wyziewy chemiczne). Przeciwnie, niektóre zbiory, np. dokumentów papierowych, należy od czasu do czasu przewietrzyć (chociażby pokazując kolegom Razz)
- nie przesadzać z czyszczeniem. Naturalna patyna, wytworzona przez kilkadziesiąt lat, nie tylko ładnie wygląda, ale też stanowi zabezpieczenie przed dalszym utlenianiem metalu czy innymi reakcjami. Oczywiście, patyny nie należy mylić ze zwykłym brudem Mr. Green ale zaręczam, że użycie wody z mydłem czy Ludwika oryginalnej patynie nie zaszkodzi

_________________
pozdrawiam
Tomek
============================
https://tompress.shop - aktualizacja w czwartki od godz. 20.00

Pią 04 Lis, 2016 22:52

Powrót do góry
Materia
Go Cho

Go Cho





Posty: 75
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tani ten Leuchttrum nie jest, 79,95 € + te wstawki, ale z drugiej strony, nie jest to też zakup, który będzie podlegać wymianie, więc może być warto do tego dopłacić. Na allegro do 200 zł widzę, że można kuferek ze wstawkami, jakiś tam sobie skomponować.
_________________
Lisek.

Pią 04 Lis, 2016 23:30

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Materia napisał:
Tani ten Leuchttrum nie jest, 79,95 € + te wstawki, ale z drugiej strony, nie jest to też zakup, który będzie podlegać wymianie, więc może być warto do tego dopłacić. Na allegro do 200 zł widzę, że można kuferek ze wstawkami, jakiś tam sobie skomponować.
Ja bardzo cenię sobie to rozwiązanie z uwagi na możliwość konfiguracji poszczególnych palet w zależności od potrzeby. Przechowuję tu również walory numizmatyczne w slabach, oraz w tzw. gradingu. Wszystko idealnie pasuje i fajnie się prezentuje. Oczywiście to moja subiektywna ocena. A co do ceny, to za jakość niestety trzeba troszkę zapłacić. Ale jest to inwestycja na lata. Raz, a porządnie. Super
_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Pią 04 Lis, 2016 23:52

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Każdy ma swój patent na przechowywanie, ja lubię sobie popatrzeć i mam taki: szczelna gablotka, szyba stop UV 98%, oświetlenie LED, produkcja własna, fakt, szyba trochę kosztowała a reszta w segregatorach, jak u Pawła, w plastikowych etui, ale ja nie jestem ortodoksem. W szoku


Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Pią 04 Lis, 2016 23:54

Powrót do góry
arak
Kapitan

Kapitan





Posty: 1244
Pochwał: 1
Skąd: Warm.-Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawym rozwiązaniem jest kufer tego typu http://allegro.pl/elegancki-kuferek-drewniany-xxl-do-10-palet-magnes-i5806455714.html w połączeniu np. z paletami w których można trzymać całe zestawy (odznaczenie, nadanie, koperta itp.) http://allegro.pl/paleta-na-monety-297-x-190-mm-p-1-i5987461217.html
_________________
Pozdrawiam.
Arek

Pią 04 Lis, 2016 23:57

Powrót do góry
Materia
Go Cho

Go Cho





Posty: 75
Skąd: Kielce
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to mi chodzi po głowie.
_________________
Lisek.

Sob 05 Lis, 2016 0:01

Powrót do góry
arak
Kapitan

Kapitan





Posty: 1244
Pochwał: 1
Skąd: Warm.-Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kiedyś, któryś z kolegów umieścił na forum zdjęcie tego typu palety wraz z nadaniem, kopertą, baretką i odznaczeniem OST, bardzo ładnie to wyglądało. Nie jestem pewny, ale zdjęcie chyba autorstwa Sebastiana Super
_________________
Pozdrawiam.
Arek

Sob 05 Lis, 2016 0:05

Powrót do góry
perzot
Major

Major





Posty: 2344
Pochwał: 5
Skąd: Wielkopolska/Krotoszyn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Arek, chyba o to Ci chodziło? To jest wyjątek, ponieważ większość nadań przechowuję jednak w segregatorze. Za dużo się tego nazbierało. Mr. Green


Opis załącznika:

_________________
Poszukuję nieśmiertelniki: Infanterie-Ausbildungs-Bataillon 96; MG-Ersatz-Bataillon 14; Kraftfahr-Ersatz-Abteilung 12, oraz koperty do odznaczeń za rany.
Pozdrawiam. Sebastian

 

Sob 05 Lis, 2016 2:20

Powrót do góry
arak
Kapitan

Kapitan





Posty: 1244
Pochwał: 1
Skąd: Warm.-Maz.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

perzot napisał:
Arek, chyba o to Ci chodziło? To jest wyjątek, ponieważ większość nadań przechowuję jednak w segregatorze. Za dużo się tego nazbierało. Mr. Green


Dokładnie o to mi chodziło Super, świetnie to wygląda. A jednak nie jest tak źle z moją pamięcią Uśmiech.

_________________
Pozdrawiam.
Arek

Sob 05 Lis, 2016 10:24

Powrót do góry
Przemlo8
Administracja
Oberleutnant

Oberleutnant




Posty: 591
Pochwał: 4
Skąd: Nałęczów/Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalazłem u jednego pana fajne pudełka na odznaczenia


Opis załącznika:

Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez Przemlo8 dnia Sro 19 Paź, 2022 17:00, w całości zmieniany 2 razy

Sob 10 Gru, 2016 16:21

Powrót do góry
Kosiornik
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 4247
Pochwał: 8
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Daj namiary na priva???
Ritter oryginał????????

_________________
Pozdrawiam. Mirek.

Sob 10 Gru, 2016 17:08

Powrót do góry
Nazir
Kapitan

Kapitan





Posty: 1414
Pochwał: 2
Skąd: Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Każdy pewnie inaczej przechowuje swoje fanty - zależy kto co zbiera. Część swojej kolekcji mam w gablocie, dokumenty - soldbuchy mam w specjalnym klaserze w którym są koszulki zaciskowe - które są sztywne i bardzo szczelne natomiast część swojej kolekcji nieśmiertelników przechowuję w specjalnej szafce posiadającej szuflady stworzone pod blaszki.
Pozdrawiam
Przemek



Opis załącznika:
Szuflada pod blaszki

Opis załącznika:

Sob 10 Gru, 2016 18:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.