| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krystmar
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ocena wykrywacza

pytanie o ocenę wykrywacza

--------------------------------------------------------------------------------

przepraszam nie byłem zorientowany i pytanie zadałem nie na tym forum
sorki Embarassed Laughing

mam prośbę czy ktoś podejmie się oceny tego wykrywacza przymierzam się do zakupu a jestem "zielony"
pozdrawiam Romek

Lone Star
890 zł

Trzy dynamiczne tryby pracy (ruch cewki konieczny jest do wykrycia metalu):

ALL METAL - wykrywanie wszystkich metali

DISCRIMINATE - automatyczne eliminowanie przedmiotów żelaznych

AUTO NOTCH - automatyczne eliminowanie niepożądanych przedmiotów z metali kolorowych
Wykrywane metale sygnalizowane są trzema różnymi dźwiękami

Automatyczne strojenie do gruntu

Ciekłokrystaliczny wskaźnik rodzaju wykrytego metalu

Ciekłokrystaliczny wskaźnik trybu pracy

Wskaźnik naładowania baterii

Pokrętło czułości

Pokrętło dyskryminacji

Wodoszczelna cewka 25 cm

Zasilanie 2 baterie 9V

Pią 04 Lut, 2005 21:01

Powrót do góry
WElektronik
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 8
Skąd: Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wykrywacz jak wiele innych, z tego co wyczytałem jest to wykrywacz dynamiczny, posiada dyskryminację, jego zaletą jest czułośc na drobne przedmioty czyli przydatny jest bardziej cdo popszukiwania drobiazgów w równym terenie jak pola itp.(raczej - ze względu na ciągły ruch sondą).
Jeżeli potrzebujesz go to takich celów to może byc ,jeżeli na militaria to szukauj raczej statycznego, który sygnalizuje obecnośc metalu pod sondą nawet gdy nie jest ona w ruchu. Statyczny wykrywacz ma jedną wadę tzn może nie wadę ale pewną niedogodność bowiem nie mam możliwoścci regulacji wpływu gruntu na pracy z dyskryminacją. Jednak sztuka chodzenia z wączoną dyskryminacja jes do opanowania wystarczy trochę trningu
Pozdrawiam

Wto 08 Mar, 2005 8:11

Powrót do góry
twrozyna
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

statyczny a dynamiczny

co do jednego sie zgadzam, BH jest jak wiele innych - Romek aby być zadowolonym z siebie i efektów powinieneś trochę wiecej "poszperać" na różnych forach i stronach. Dodatki tzn opisane katalogowo funkcje to nie wszystko. Poza tym masz w tym segmencie cenowym parę innych ciekawych propozycji. Wink

nt jak w temacie mojego postu, to nie do końca przy dzisiejszych technologiach jest prawdą że tylko i wyłącznie tryb statyczny jest konieczny do poszukiwań militariów, wiele ułatwia (przy większych obiektach) ale "smart" (łebski) detektor dynamiczny po opanowaniu jego możliwości przez użytkownika może być lepszym narzędziem, szczególnie że przyda sie jeszcze do polowań na małe "fanty".
Co do balansu gruntu (czyli regulacji/dostosowania wykrywki do rodzaju gruntu) wiekszość markowych wykrywaczy (nie koniecznie polskich) ma albo automatyczna albo również ręczną regulację. W niektórych wypadkach ważne/pomocne jest również aby wykrywka miała tzw salt elimination czyli redukcję wpływu zasolenia/mineralizacji gruntu.

darz dół

Czw 10 Mar, 2005 20:25

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.