Tu jest jeszcze ciekawy wycinek na temat polskich blaszek
http://www.szwadronlacznosci.pl/wyposazenie-szwadronu-lacznosci/wyposazenie-zolnierskie-51/Pl/znak-tozsamosci-wz-31-223.html
DOK I
1. Ciechanów – ciechanowski, mławski, działdowski, przasnyski.
2. Grodzisk Mazowiecki – sochaczewski, błoński (w Grodzisku Maz.).
3. Łomża – łomżyński, ostrołęcki.
4. Małkinia – ostrowski (mazowiecki), węgrowski, sokołowski.
5. Mińsk Mazowiecki – miński, radzymiński.
6. Płock – płocki, gostyniński.
7. Płońsk – płoński, sierpecki.
8. Puławy – puławski, garwoliński.
9. Pułtusk – pułtuski, makowski.
10. Radom – Radom, radomski, kozienicki,
11. Warszawa-Miasto I – Warszawa, komisariaty PP: I, II, III, IV, V, XII, XXVI.
12. Warszawa-Miasto II – Warszawa, komisariaty PP: IX, XI, XIII, XVI, XX, XXI, XXIII.
13. Warszawa-Miasto III – Warszawa, komisariaty PP: XIV, XV, XVII, XVIII, XXIV, XXV.
14. Warszawa-Miasto IV – Warszawa, komisariaty PP: VI, VII, VIII, X, XIX, XXII.
15. Warszawa-Powiat – warszawski, grójecki.
DOK II
16. Chełm – chełmski, krasnostawski.
17. Dubno – dubieński.
18. Hrubieszów – hrubieszowski, tomaszowski.
19. Kowel – kowelski, lubomelski, koszyrski.
20. Kraśnik – janowski.
21. Krzemieniec – krzemieniecki.
22. Lublin-Miasto – Lublin.
23. Lublin-Powiat – lubelski, lubartowski.
24. Łuck – łucki.
25. Równe – rówieński, zdołbunowski.
26. Sarny – sarneński, kostopolski.
27. Włodzimierz – włodzimierski, horochowski.
28. Zamość – zamojski, biłgorajski.
DOK III
29. Białystok – Białystok, białostocki, wysokomazowiecki, szczuczyński (w Grajewie).
30. Grodno – grodzieński, sokólski.
31. Lida – lidzki, wołożyński, szczuczyński.
32. Postawy – postawski, dziśnieński.
33. Suwałki – suwalski, augustowski.
34. Święciany – święciański, brasławski.
35. Wilno-Miasto – Wilno.
36. Wilno-Powiat – wileńsko-trocki, oszmiański.
37. Wilejka – wilejski, mołodecki.
38. Wołkowysk – wołkowyski.
DOK IV
39. Częstochowa – Częstochowa, częstochowski, włoszczowski.
40. Końskie – opoczyński, konecki.
41. Kutno – kutnowski, łęczycki.
42. Łask – łaski.
43. Łódź-Miasto I – Łódź, komisariaty PP: II, III, V, VIII, IX, XI.
44. Łódź-Miasto II – Łódź, komisariaty PP: I, IV, VI, VII, X, XII, XIII, XIV.
45. Łódź-Powiat: łódzki, brzeziński.
46. Piotrków – piotrkowski.
47. Radomsko – radomszczański.
48. Sieradz – sieradzki.
49. Skierniewice – skierniewicki, łowicki, rawski.
50. Wieluń – wieluński.
DOK V
51. Będzin – będziński.
52. Bielsko Śląskie – Bielsko Śląskie, bialski (krakowski), bielski (śląski), żywiecki.
53. Bochnia – bocheński, brzeski.
54. Chorzów – Chorzów, świętochłowicki.
55. Cieszyn – cieszyński, frysztacki.
56. Dębica – dębicki, mielecki.
57. Jasło – jasielski, gorlicki.
58. Katowice – Katowice, katowicki.
59. Kraków-Miasto – Kraków.
60. Kraków-Powiat – krakowski, myślenicki.
61. Miechów – miechowski, olkuski.
62. Nowy Sącz – nowosądecki.
63. Nowy Targ – nowotarski, limanowski.
64. Pszczyna – pszczyński, rybnicki.
65. Sosnowiec – Sosnowiec.
66. Tarnowskie Góry – tarnogórski, lubliniecki.
67. Tarnów – tarnowski, dąbrowski.
68. Wadowice – wadowicki, chrzanowski.
69. Zawiercie – zawierciański.
DOK VI
70. Brzeżany – brzeżański, rohatyński, podhajecki.
71. Buczacz – buczacki, tłumacki.
72. Czortków – czortkowski, borszczowski, zaleszczycki.
73. Gródek Jagielloński – gródecki, rudecki, jaworowski.
74. Kałusz – kałuski, doliński.
75. Kamionka Strumiłowa – kamionecki, radziechowski, sokalski.
76. Kołomyja I – kołomyjski, horodeński.
77. Kołomyja II – kosowski (huculski), śniatyński.
78. Lwów-Miasto – Lwów.
79. Lwów-Powiat – lwowski, bóbrecki, przemyślański.
80. Rawa Ruska – rawski, żółkiewski.
81. Stanisławów – stanisławowski, nadwórniański.
82. Stryj – stryjski, żydaczowski.
83. Tarnopol – tarnopolski, skałacki, zbaraski.
84. Trembowla *) – trembowelski, kopyczyński.
85. Złoczów – złoczowski, zborowski, brodzki.
DOK VII
86. Gniezno – Gniezno, gnieźnieński, wrzesiński, średzki.
87. Jarocin – jarociński, gostyński, krotoszyński, rawicki.
88. Kalisz – kaliski, turecki.
89. Konin – koniński, kolski.
90. Kościan – kościański, leszczyński, śremski.
91. Ostrów Wielkopolski – ostrowski (wielkopolski), kępiński.
92. Poznań-Miasto – Poznań.
93. Poznań-Powiat – poznański, nowotomyski, wolsztyński.
94. Szamotuły – szamotulski, międzychodzki, obornicki, czarnkowski.
DOK VIII
95. Brodnica *) – brodnicki, lubawski, rypiński.
96. Bydgoszcz-Miasto – Bydgoszcz.
97. Bydgoszcz-Powiat – bydgoski, wyrzyski, szubiński, chodzieski, sępoleński.
98. Gdynia – Gdynia, morski, kartuski.
99. Grudziądz – Grudziądz, grudziądzki, świecki, tucholski.
100. Inowrocław – Inowrocław, inowrocławski, mogileński, żniński, wągrowiecki.
101. Kościerzyna – kościerski.
102. Starogard – starogardzki, chojnicki, tczewski.
103. Toruń – Toruń, toruński, wąbrzeski, chełmiński.
104. Włocławek – włocławski, nieszawski, lipnowski.
DOK IX
105. Baranowicze – baranowicki, nieświeski, stołpecki.
106. Biała Podlaska – bialski (podlaski), włodawski.
107. Bielsk Podlaski – bielski (podlaski).
108. Brześć nad Bugiem – brzeski, kobryński.
109. Łuków – łukowski, radzyński.
110. Łuniniec – łuniniecki, stoliński.
111. Nowogródek – nowogródzki.
112. Pińsk – piński, drohicki.
113. Prużany – prużański, kosowski (poleski).
114. Siedlce – siedlecki.
115. Słonim – słonimski.
DOK X
116. Drohobycz – drohobycki.
117. Jarosław – jarosławski, lubaczowski.
118. Kielce – kielecki.
119. Łańcut – łańcucki, przeworski.
120. Nisko – niżański, tarnobrzeski.
121. Ostrowiec – opatowski, sandomierski.
122. Pińczów – pińczowski, stopnicki, jędrzejowski.
123. Przemyśl – Przemyśl, przemyski, dobromilski, mościski.
124. Rzeszów – rzeszowski, kolbuszowski.
125. Sambor – samborski, turczański.
126. Sanok – sanocki, krośnieński, leski, brzozowski.
127. Wierzbnik – iłżecki.
W miastach, w których istniało kilka KRU, ewidencję oficerów w samym mieście oraz powiatach, które wchodziły w skład tych KRU, prowadziła tylko jedna z nich - a mianowicie: Warszawa-Miasto III, Lublin-Miasto, Wilno-Miasto, Łódź-Miasto II, Kraków-Miasto, Kołomyja I, Poznań-Miasto, Bydgoszcz-Miasto.
*) Do czasu utworzeniu KRU i Trembowla i Brodnica, powiatami, mającymi wejść w ich skład, administrowały:
KRU Grudziądz – brodnicki, lubawski.
KRU Toruń – rypiński.
KRU Czortków – kopyczyński.
KRU Tarnopol – trembowelski.
Wto 02 Lut, 2016 15:45
|