| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie myśleli, żeby zmienić zawód, albo przenieść się w bardziej uprzemysłowiony region Polski? Jeżeli łącznie zarabiają więcej niż 1200 zł to w wielu regionach tego kraju nie zabraknie, ani na chleb ani na opłaty (piszę "z autopsji").

Mieszkam w GOP-ie (znajdź bardziej uprzemysłowiony rejon Polski) co do zmiany pracy ledwo ją znaleźli i zarabiają dwa razy więcej niż napisałeś a i tak jest im trudno bo ceny wody , gazy , prądu , czynszu rosną a zarobki od kilku lat są na tym samym poziomie jeżeli tobie na nic nie brakuje to się ciesz

Sro 28 Cze, 2006 0:59

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mnie na razie dzięki Najwyższemu nic nie brakuje. Upatruję tu kilku przyczyn. Po pierwsze kamieniami w szkołę nie rzucałem. Przez jakiś czas żyłem "na walizkach" czasem pracując 168 godzin tygodniowo z krótkimi przerwami na sen. W dalszym ciągu poświęcam dużą cześć czasu wolnego (którego z kolei mam niewiele) na rozwój. Nie stoję w miejscu, nie muszę umrzeć w tym samym miejscu gdzie się urodziłem. Nie boję się wyzwań i ryzyka zawodowego. Podobnie moja małżonka, nie ma problemu ze zdobyciem pracy bo jest wykształcona, pracowita i potrafi się przystosować. Nie biadoli i nie czeka na gwiazdkę z nieba tylko bierze życie we własne ręce.
Jeżeli my jesteśmy nienormalni, to kto jest normalny?

PS
Wiem, że wszyscy chcieliby być bogaci, ale nie będą. Obojętnie w jakim zakątku Ziemi. Jeżeli, ktoś nie godzi się ze swoim statutem społecznym nie próbuje go zmienić, a nie stękać jak to jest źle. Nie każdy dostał od życia równe szanse, ale to nie oznacza, że nie dostał ich wcale.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 28 Cze, 2006 1:12

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie stoję w miejscu, nie muszę umrzeć w tym samym miejscu gdzie się urodziłem

Tata pochodzi z Borów mama z pod Radomia

Cytat:
Nie biadoli i nie czeka na gwiazdkę z nieba tylko bierze życie we własne ręce.

Jak coś takiego słyszę to mnie trafia czeka na gwiazdkę z nieba harując cały dzień weź sie człowieku naucz pokory

Sro 28 Cze, 2006 1:15

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pokory to mnie życie nauczyło, a Ciebie pewnie jeszcze zdąży nauczyć.
Wszystko co mam zdobyłem własną ciężką pracą. Nic mi z nieba nie spadło, a atakować mnie to będziesz miał prawo jak sam popracujesz parę lat i zobaczysz to z innej perspektywy niż teraz. Bo na razie przypomina to rozmowę o urokach Luwru pomiędzy kimś kto tam był wiele razy, a kimś kto obejrzał o nim jeden album.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 28 Cze, 2006 1:24

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mam rodzinę na Śląsku i z tego co wiem to krucho tam z pracą, wysokie czynsze w spółdzileczych mieszkaniach- choć nie wiem czemu. W Szczecinie są niższe. Ale za to macie tańszą żywność. Jak porównywałem (fakt że dwa lata temu) o jakieś 20 %. W Szczecinie niedługo będzie się opłacać kupowac w Niemczech żarcie Bardzo szczęśliwy
A sądząc z pochodzenia twoich rodziców, jesteś gorol, a nie hanys Bardzo szczęśliwy W twoim mieście też ludzie nie lubią "kilofów"?

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 28 Cze, 2006 1:39

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powiedz to moim rodzicom którzy harują cały dzień i ledwo mają na życie jak zapłacą rachunki bo ktoś wpadł żeby w UE wyrównywać ceny tylko jakoś k... zapomniał o zarobkach

Nie myśleli, żeby zmienić zawód, albo przenieść się w bardziej uprzemysłowiony region Polski? Jeżeli łącznie zarabiają więcej niż 1200 zł to w wielu regionach tego kraju nie zabraknie, ani na chleb ani na opłaty (piszę "z autopsji").


Na zmianę miejsca zamieszkania czy zawodu też trzeba mieć pieniądze.
Skąd ma je wziąć osoba niepracująca?

Cytat:
bo ktoś wpadł żeby w UE wyrównywać ceny tylko jakoś k... zapomniał o zarobkach

Tu jest chyba największy problem. Ogłoszenia o pracy są, ale u pracodawcy nie pytaj się za ile i jak długo masz pracować.
Podnoszenie wykształcenia jest konieczne ale nie zawsze idą za tym lepsze pieniądze.

Sro 28 Cze, 2006 8:28

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podnoszenie wykształcenia jest konieczne ale nie zawsze idą za tym lepsze pieniądze.

Ale na to potrzebne są pieniądze i koło się zamyka
Cytat:
kamieniami w szkołę nie rzucałem

To się ciesz ze miałeś okazje uczyć się
Cytat:
fakt że dwa lata temu

No właśnie czyli na początku wyrównywania cen w UE
Cytat:
Ogłoszenia o pracy są

Tylko spróbuj im powiedzieć ze masz ponad 40 lat to powiedzą papa
Cytat:
nieroby, niezaradni, patalogiczni itp. A takie mamy właśnie bezrobocie...

Sam sobie zaprzeczasz bo bezrobotny z definicji to człowiek zdolny do pracy w wieku produkcyjnym (18-60/65 lat) CZYNNIE POSZUKUJ?CY PRACY

Sro 28 Cze, 2006 11:40

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
To się ciesz ze miałeś okazje uczyć się

Jones, po mału mnie irytujesz. A Ty co? Nie uczysz się?
A propros Twojej "cieżkiej" sytuacji finansowej - jakoś na komputer i internet was stać (chyba, że korzystasz po północy w szkole) a znam dziesiątki rodzin których na to nie stać i nie biadolą, co więcej są szczęśliwi, że nie głodują, a dzieci są czyste, ubrane i uczą się by mieć lepiej niż rodzice.

Jones napisał:
bezrobotny z definicji to człowiek zdolny do pracy w wieku produkcyjnym (18-60/65 lat) CZYNNIE POSZUKUJ?CY PRACY

Czyli w Polsce nie więcej niż 10-12%.

Jones napisał:
Ale na to potrzebne są pieniądze i koło się zamyka

Czyli najlepiej się położyć i czekać na koniec świata (a może państwo wszystko zapeni i poda na tacy) Zniesmaczony.

Jones napisał:
bo ktoś wpadł żeby w UE wyrównywać ceny tylko jakoś k... zapomniał o zarobkach

Bo zaraz padnę. Czy we wszystkich krajach UE (nawet tzw starych) są równe ceny i zarobki. Nie trzeba tam jeździć wystarczy przejrzeć kilka stron internetowych, żeby nie pisać takich bzdur. No i ekonomia się kłania, a raczej całkowity brak wiedzy w tym temacie.

Konkluzja i ostatnia moja wypowiedź w tym wątku.
Jones, masz 17 lat, jeszcze nie zacząłeś pracy, a już narzekasz jakbyś 30 lat żył w socjaliźmie.
Weź się w garść, albo emigruj. Lecz pamięta, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.


Ostatnio zmieniony przez Marmik dnia Sro 28 Cze, 2006 12:01, w całości zmieniany 1 raz

Sro 28 Cze, 2006 11:49

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a znam dziesiątki rodzin których na to nie stać i nie biadolą

Ja też nie biadole tylko zirytowałeś mnie zdaniem
Cytat:
Kto mówi, że teraz jest źle to:
- jest mało zaradny życiowo (pewnie nie można nikogo za to winić);
- żyje w patologicznym środowisku;
- nie chce mu się pracować, albo myśli, że praca sama przyjdzie do niego.

Cytat:
Jones napisał:
To się ciesz ze miałeś okazje uczyć się

Jones, po mału mnie irytujesz. A Ty co? Nie uczysz się?

To była odpowiedź na twoja aluzje co do wykształcenia moich rodziców

Cytat:
kamieniami w szkołę nie rzucałem

Sro 28 Cze, 2006 11:58

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ponieważ jednak dyskusja ma sens, bo jak widzę odebrałeś moje posty jako obraźliwe dla Twojej rodziny Zszokowany napiszę coś jeszcze.

Cytat:
To była odpowiedź na twoja aluzje co do wykształcenia moich rodziców

Jones, przecież ja nie mam zielonego pojęcia jakie wykształcenie mają Twoi rodzice i nie wspomniałem o nich (w kwestii wykształcenia) nawet jednym słowem Exclamation . A kamieniami w szkołę to nie rzucałem ja i odnosi się to do tego, że zawdzięczam wiele swojemu wykształceniu.

Co do zdania które Cię zirytowało to proponuję doczytać.
Cytuję Marmika Wink :
Jeżeli o czymś zapomniałem to przepraszam Wink. Czy nie tak napisałem?

Toć nie broniłem nikomu uzupełnić listy Exclamation. Widocznie nie chciałeś tego zrobić, ale teraz masz okazję.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 28 Cze, 2006 12:29

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Widocznie nie chciałeś tego zrobić, ale teraz masz okazję.

Są jeszcze ludzie których system zmusza do maniakalnego oszczędzania
i ludzie ci po prostu znaleźli się w złym miejscu i o złej porze

Sro 28 Cze, 2006 12:45

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

System to kto? Najlepiej winić kogoś kogo w żaden sposób nie da się pokazać palcem (już to przerabialiśmy w historii). Wydawało mi się, że to wolny kraj i to naród wybiera władze (wnet sam to będziesz robił, więc rób mądrze).
Czym jest maniakalne oszczędzanie? Termin tak samo enigmatyczny.

Co do jednego (i tylko jednego) się całkowicie zgodzę - ludzie, którzy znaleźli się w złym miejscu i o złej porze - czyli pechowcy, których zapomniałem ująć.
To chyba wyczerpuje temat.

pozdrawiam,
Marmik

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 28 Cze, 2006 13:05

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
że to wolny kraj i to naród wybiera władze

Tak, tylko obojętnie gdzie postawisz krzyżyk zmieniają się tylko hasła i konta na które leci kasa

Sro 28 Cze, 2006 13:11

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Polacy to naród wiecznie niezadowolonych. Nie ma demokracji = źle, jest demokracja = źle.

Na rany Zbawiciela, chyba napiszę algorytm:
Patrz tu:
Marmik napisał:
Czyli najlepiej się położyć i czekać na koniec świata.


Poczekaj parę lat i startuj w wyborach.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Sro 28 Cze, 2006 13:17

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil jeszcze o mnie usłyszysz Twisted Evil

Sro 28 Cze, 2006 13:34

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeżeli mowa o kształceniu, to zamiast wprowadzać naukę patriotyzmu, należałoby uczyć samodzielności, podejmowania szybkich i dobrych decyzji a nie wkuwania na pamięć wierszyków. Ma temat zrozumieć a nie powtarzać jak "cielę" co było napisane.

Sro 28 Cze, 2006 14:16

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marmik napisał:
Polacy to naród wiecznie niezadowolonych. Nie ma demokracji = źle, jest demokracja = źle.

Na rany Zbawiciela, chyba napiszę algorytm:
Patrz tu:
Marmik napisał:
Czyli najlepiej się położyć i czekać na koniec świata.


Poczekaj parę lat i startuj w wyborach.




Masz racje, w Polsce wszystko jakos nie funkcjonowac bedzie, bo zawsze cos. Zawsze jakies machlojki, przekrety...lepiej uciekac z tego kraju. Wtedy mozna cos osiagnac. Wybitni POlacy uciekali z Polski i to prawie zawsze z presji politycznych (moze nie porownuje sie ich, ale prada jest). Mickiewich, Chopin, Kosciuszko, Pulawski, Klose, Podolski.....

Sro 28 Cze, 2006 18:43

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mickiewich

Kto to jest ?? ten co napisał "Pana Tedeucha"??
Cytat:
lepiej uciekac z tego kraju

Tak!! Najlepiej uciekać i wszystko mieć w.... w ten sposób przeniesiemy wady dalej i będziemy musieli ciągle uciekać trzeba walczyc z machlojkami złodziejstwem itp!!

Sro 28 Cze, 2006 18:57

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Klose i Chopin? Nie przesadzaj porównując zwykłych piłkarzy do wielkich Polaków.
_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/


Ostatnio zmieniony przez maxikasek dnia Czw 29 Cze, 2006 14:34, w całości zmieniany 1 raz

Sro 28 Cze, 2006 20:39

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

maxikasek napisał:
... wilekich Polaków.
wiekich?? Z Mickiewiczem to nie zauwazylem bledu.

A co do tematu, to byly tylko przyklady slynnych z dawnych lat i obecnych. Moznaby tu wymieniac przeciez wiecej. Byli nawet prezydentami innych krajow (Kostaryka n.p.). Tzn. Polacy z pochodzenia.

Czw 29 Cze, 2006 12:29

Powrót do góry
Marmik
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 2985
Pochwał: 8
Skąd: Puck
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rydz-smigly napisał:

Wybitni POlacy uciekali z Polski i to prawie zawsze z presji politycznych (moze nie porownuje sie ich, ale prada jest). Mickiewich, Chopin, Kosciuszko, Pulawski, Klose, Podolski.....


A kto to jest Klose i Podolski? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Pozostali z wymienionych zasadniczo nie uciekali dla pieniędzy.

_________________
Słaby sprzymierzeniec, którego tylko bronić trzeba, a który nic z siebie dać nie potrafi, jest zawsze uciążliwy. Broni się go niechętnie, a w zamian za pomoc żąda się pewnych, nieraz dotkliwych świadczeń, jeśli w ogóle występuje się w jego obronie.

Czw 29 Cze, 2006 14:18

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Masz racje, w Polsce wszystko jakos nie funkcjonowac bedzie, bo zawsze cos. Zawsze jakies machlojki, przekrety...lepiej uciekac z tego kraju. Wtedy mozna cos osiagnac.


Tak, najlepiej przedtem wszystko spalić, zaorać i posadzić las. nie po to rydzu tylu naszych przodków zginęło za NASZ kraj, zeby teraz zostawiać Go na pastwę losu. Najłatwiej jest wyjechać i wyrzec się korzeni ( i po miesiącu zapomnieć, jak się mówi po polsku). Trudniej jest zostać i coś zmienić. Ja wolę nawet taką Polskę jaka jest niż emigrację. Choćbym miał tu z głodu zdechnąć nie wyjadę.
Cytat:
Klose, Podolski.....

Mówisz o tych volksdojczach co zrzekli się polskosci dla kasy i kariery? Słabe przykłady patriotyzmu Twisted Evil

Pią 30 Cze, 2006 0:49

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ech panowie znowu nie znacie kontekstu a gadacie głupoty. Jacy volksdojcze?? Wiecie kiedy ich rodziny wyjechały i dlaczego?? Nie!! i nie kasa była tu czynnikiem decydującym o wyjeżdzie zapewniam!! Widzisz Piotrek piszesz że choćbyś miał z głodu paść to nie wyjedziesz..... A jak bedziesz miał dzieci i rodzine ciekawe czy bedziesz też takim "patriotą" i będziesz dzieciom "dawał" trawe na obiad. Co więcej ojciec Klosego grał w Odrze Opole razem z Młynarczykiem i całkiem nie wiele mu brakowało do polskiej reprezentacji. Druga sprawa mieli czekać do "40" na powołanie z Polski?? W FC Kolen gra zawodnik o polskich korzeniach nazywa się Lukas Sienkiewicz obrońca. Słyszał ktoś o nim?? Przypuszczam że nikt i pewnie niedługo powołają go do niemieckiej reprezentacji, a wtedy znowu bedziemy rozpaczac- kolejnego Polaka nam zabrali... Czy tylko kasa decyduje?? A co powiecie o naszej najlepszej siatkarce Glince która otwarcie w jednym z wywiadów powiedziała że jak nie Polki nie zakwalifikują się do najbliższej olimpiady to ona chce grać na niej w reprezentacji Włoch (jest to możliwe bo jej mąż jest Włochem a w siatkówce nie m ograniczenia że ktoś grał w reprezentacji wcześniej.)?? Każdy sportowiec chce coś osiągnąć więc się nie dziwcie że wybrali Niemcy, wystarczy spojrzeć na to jak My gramy a jak Niemcy. (a właśnie postawa naszych kopaczy na MŚ była patriotyczna?? Bardzo szczęśliwy) Mi wystarczy że gadają po polsku na boisku, między sobą i się tego nie wstydzą, a nawet podkreślają swoje polskie pochodzenie!! I to jest dla mnie też patriotyzm. A lepszej "reklamy" w Niemczech mieć nie możemy
_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Pią 30 Cze, 2006 13:15

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Widzisz Piotrek piszesz że choćbyś miał z głodu paść to nie wyjedziesz..... A jak bedziesz miał dzieci i rodzine ciekawe czy bedziesz też takim "patriotą" i będziesz dzieciom "dawał" trawe na obiad.


Ale czemu od razu trawę? Polska to kraj duzych mozliwości, gdzie mozna dobrze żyć. trzeba po prostu uczciwie pracować i miec głowę na karku. Poziom zycia jest nizszy niz na zachodzie, ale np. dla mnie nie jest to ważne. Mi na kasie jakoś szczególnie nie zależy i mam małe wymagania. Mi się w Polsce zyje super i nie zamieniłbym tego kraju na żaden inny. Jak się chce to można znaleźć u nas pracę. A jak słyszę teksty w stylu "za 800zł nie będę pracować" to mnie szlag trafia.
Cytat:
Czy tylko kasa decyduje??

Czytałem wywiad z Podolskim. Sam przyznał, ze wolał niemieckie obywatelstwo, bo w Niemczech mógl się lepiej rozwijać itp. czyli decydowała kariera i kasa. Sprzedał swoje pochodzenie i tyle.
Cytat:
A co powiecie o naszej najlepszej siatkarce Glince która otwarcie w jednym z wywiadów powiedziała że jak nie Polki nie zakwalifikują się do najbliższej olimpiady to ona chce grać na niej w reprezentacji Włoch

W takim razie nic dobrego o niej powiedzieć nie mozna. Przez tyle lat trenowała za naszą kasę i potem chce uciekać?
Cytat:
Każdy sportowiec chce coś osiągnąć więc się nie dziwcie że wybrali Niemcy

Bartosz Kiziorowski mógł zmienic obywatelstwo na katarskie, zarabiałby grube miliony. Nie zrobił tego bo jest patriotą. Nie kazdy sportowiec to świnia łasa na kasę. Niektórzy mają jeszcze poczucie godności i nie sprzedadzą swoich korzeni za kilkadziesiat tysiecy ojro.
Cytat:
a właśnie postawa naszych kopaczy na MŚ była patriotyczna??

Mr. Green Piwo
Cytat:
Mi wystarczy że gadają po polsku na boisku, między sobą i się tego nie wstydzą,

Taaa, jedyne słowo jakie widziałęm u nich po polsku to k..wa Evil or Very Mad Jakoś wywiadów dla polskich mediów też udzielają po niemiecku. Chyba jednak się wstydzą.
Pozdrawiam!

Pią 30 Cze, 2006 13:50

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="Piotrek"]
Cytat:

Ale czemu od razu trawę? Polska to kraj duzych mozliwości, gdzie mozna dobrze żyć. trzeba po prostu uczciwie pracować i miec głowę na karku. Poziom zycia jest nizszy niz na zachodzie, ale np. dla mnie nie jest to ważne. Mi na kasie jakoś szczególnie nie zależy i mam małe wymagania. Mi się w Polsce zyje super i nie zamieniłbym tego kraju na żaden inny. Jak się chce to można znaleźć u nas pracę. A jak słyszę teksty w stylu "za 800zł nie będę pracować" to mnie szlag trafia.

Napisałeś że choćbyś miał umrzeć z głodu to byś nie wyjechał... więc się zastanawiam czym nakarmiłbyś swoje dzieci w tej sytułacji.
Cytat:
Czytałem wywiad z Podolskim. Sam przyznał, ze wolał niemieckie obywatelstwo, bo w Niemczech mógl się lepiej rozwijać itp. czyli decydowała kariera i kasa. Sprzedał swoje pochodzenie i tyle.

Ja też czytałem i powiedział że Polska się spóźniła.... Powiedział że się mogł lepiej rozwijać to źle?? chyba widzisz jak "rozwijają" się Polscy reprezetanci masz mu to zazłe?? On też to widzi a ja mu się nie dziwię. Co znaczy "itp." to powiedział że kasa decydowała czy nie?? Bo jak nie to chyba sa to twoje wnioski.
Cytat:
W takim razie nic dobrego o niej powiedzieć nie mozna. Przez tyle lat trenowała za naszą kasę i potem chce uciekać?

Co znaczy za "naszą" kase?? Zgrupowania finasuje związek który najczęściej ma sponsora więc jaka "nasza" kasa?? Chce coś osiąnąć to źle?
Cytat:
Taaa, jedyne słowo jakie widziałęm u nich po polsku to k..wa Evil or Very Mad Jakoś wywiadów dla polskich mediów też udzielają po niemiecku. Chyba jednak się wstydzą.

To chyba żle widziałeś, bo nawet niemieckie media o tym pisały! Po drugie mają dziewczyny z Polski także chyba znać język muszą!! A ja słyszałem że wywiadów udzielają dla Polaków po polsku i nie jest to dla nich problem......

_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Pią 30 Cze, 2006 14:06

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.