| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raptor48
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 331
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kolekcjonowanie a prawo.

Witam
Chciałbym dowiedzieć się jak to jest z kolekcjonowaniem przedmiotów II-go wojennych a poszukiwaniami za pomocą wykrywacza metali.Czy zbierając przedmioty o których mowa wyżej podczas nazwijmy to "nalotu policji" zostaną mi zabrane wszystkie przedmioty, które posiadam w swojej kolekcji. Dodam tylko że część rzeczy jest zakupiona przez aukcje lub od osób prywatnych (na które mam dowód zakupu) a część to rzeczy znalezione przeze mnie w stanie mocno zniszczonym przez ziemię.. Nie posiadam oczywiście rzeczy typu broń, amunicja itp... Zastanawiam się czy któryś z forumowiczów miał może taką sytuację lub słyszał o czymś takim.

Pią 25 Wrz, 2015 18:30

Powrót do góry
wolka4
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5214
Pochwał: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub totalitaryzmu
Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Sob 26 Wrz, 2015 21:02

Powrót do góry
raptor48
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 331
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jeżeli część z tych odznaczeń to wykopki i znajdą u mnie wykrywacz metalu to czy zarekwirują mi te odznaczenia?

Nie 27 Wrz, 2015 15:35

Powrót do góry
janek22
Major

Major




Posty: 2008
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie też kiedyś się nad tym zastanawiałem , co prawda po lasach nie chodzę ale osoby mające w swoich zbiorach wykopki mogą mieć obawy przed konfiskatą ? czy raczej to ich nie dotyczy.

Nie 27 Wrz, 2015 15:44

Powrót do góry
raptor48
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 331
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No właśnie, nie wiem gdzie szukać odpowiedzi. Bo przecież mogłem kupić na giełdzie staroci lub militariów. To że mam w domu wykrywacz nie znaczy że akurat to wykopałem.
Nie wiem, jak to wygląda w przypadku interwencji policji. Może wypowie się ktoś kto się spotkał z taką sytuacją lub słyszał o czymś takim.

Nie 27 Wrz, 2015 15:51

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie martw się na zapas. To jak z qtasem, jeśli nie użyjesz do przestępstwa to wolno.

Nie 27 Wrz, 2015 21:18

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.