| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Izrael morduje dzieci na plaży.

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=8345069&rfbawp=1149959520.107&ticaid=11c33

za wp.pl

jedna wielka tragedia,

Świat krytykuje izraelską masakrę
Francja ubolewa z powodu ofiar izraelskiej operacji, Hiszpania przekazuje kondolencje narodowi palestyńskiemu , Rosja określa odwet jako "niemożliwy do zaakceptowania", a USA podkreśla prawo Izraela do obrony.

W oficjalnym komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych opublikowanym w piątek wieczorem Francja wyraziła ubolewanie z powodu izraelskiej operacji, która - jak napisano - miała "nieproporcjonalny charakter". Paryż zaapelował do obu stron o umiarkowanie i położenie kresu spirali przemocy i przekazał kondolencje rodzinom zabitych Palestyńczyków
Hiszpańskie MSZ pisze w komunikacie, że władze tego kraju zawsze wyrażały swój sprzeciw wobec stosowania siły w celu rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Madryt głęboko ubolewa nad śmiercią niewinnych cywilów, zapewnia o swoim wsparciu oraz przekazuje kondolencje rodzinom ofiar i ogólnie narodowi palestyńskiemu.

Rosja określiła piątkowe ataki na Strefę Gazy jako "nieproporcjonalny" i "niemożliwy do zaakceptowania" odwet.

Z kolei Stany Zjednoczone wstrzymały się od jednoznacznego potępienia ostrzału, podkreślając prawo Izraela do obrony. Jednocześnie zachęcamy Izrael, aby rozważył konsekwencje swoich działań - oświadczył rzecznik Departamentu Stanu USA Sean McCormack.

Według różnych źródeł, od ostrzału z dział okrętowych na plaży Beit Lahia zginęło od 11 do 15 Palestyńczyków, a od 40 do 50 zostało rannych. (plukas)

Sob 10 Cze, 2006 19:21

Powrót do góry
Piotrk1
Kapitan

Kapitan




Posty: 1328
Pochwał: 2
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z kolei Stany Zjednoczone wstrzymały się od jednoznacznego potępienia ostrzału, podkreślając prawo Izraela do obrony. Jednocześnie zachęcamy Izrael, aby rozważył konsekwencje swoich działań - oświadczył rzecznik Departamentu Stanu USA Sean McCormack.


Czy USA kiedykolwiek potępiały Izrael. Nie przypominam sobie.

Pon 12 Cze, 2006 17:48

Powrót do góry
Belizariusz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 148
Skąd: Thorn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Izrael budując obozy represjonowania dla Palestyńczyków i Libańczyków (wcześniej) pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Nie wiem, co to ma znaczyć, ale Żydzi mając potężną armię sponsorowaną przez USA czują się panami, a zapomnieli, że ponad 60 lat temu konali w komorach gazowych, a teraz sami mordują dzieci arabskie.
_________________
"Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem."

Wto 13 Cze, 2006 20:33

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Belizariusz napisał:
, a zapomnieli, że ponad 60 lat temu konali w komorach gazowych, a teraz sami mordują dzieci arabskie.


Wypowiedź tą uważam za delikatnie mówiąc niestosowną.

No nie popadajmy w skrajność , to był przypadek i wątpię by zrobili to specjalnie. Nie ulegajmy wyzywającym tytułom prasowym. Natomiast faktem jest że nienawiść jest tak głęboka do Izraelitów że ciężko będzie sprawy unormować.
Znamiennym jest że gdy świętowano utworzenie Izraela to w tej samej chwili przesiedlano czy wypędzano z domów około 90 000 palestyńczyków.

Wto 13 Cze, 2006 20:45

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a zapomnieli, że ponad 60 lat temu konali w komorach gazowych, a teraz sami mordują dzieci arabskie.

Jesteś członkiem MW ??

Cytat:
Natomiast faktem jest że nienawiść jest tak głęboka do Izraelitów że ciężko będzie sprawy unormować.

No wiesz w biblii jest nadal przez żydów stosowane "oko za oko ząb za ząb" a nie wiem czy nawet my Europejczycy nie nienawidzili Palestyńczyków jakby ci autobusy z dziećmi do szkoły jadącymi wysadzali


Cytat:
Izraela to w tej samej chwili przesiedlano czy wypędzano z domów około 90 000 palestyńczyków.

Ale to siły międzynarodowe ich wysiedlały

Wto 13 Cze, 2006 21:33

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aceton napisał:
to był przypadek i wątpię by zrobili to specjalnie. Nie ulegajmy wyzywającym tytułom prasowym. Natomiast faktem jest że nienawiść jest tak głęboka do Izraelitów że ciężko będzie sprawy unormować.


To nie był przypadek. Jestem pozytywnie nastawiony do Żydów jako ogółu,ale to co robią z Palestyńczykami to HOLOCAUST numer 2! I powiedz mi że jest inaczej Smutny Przykro mi że naród, który tak cierpiał robi dokładnie to samo z innym narodowem. Twisted Evil

Sro 14 Cze, 2006 8:28

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To palestyńczycy zaczeli podkładać bomby i wysadzać żydów

Sro 14 Cze, 2006 11:34

Powrót do góry
Belizariusz
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 148
Skąd: Thorn
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No nie popadajmy w skrajność , to był przypadek i wątpię by zrobili to specjalnie.

Tak, nie należy popadać w skrajności antysemityzmu, ale to nie był przypadek. Ile razy widziałem w TV jak nowoczesne śmigłowce bojowe Ariela Sharona dokonywały nalotu na malutkie osiedla dla uchodźców BEZ PRZERWY TWIERDZ?C, ŻE UKRYWAJ? SIę TAM TERRORYŚCI.

Cytat:
Jesteś członkiem MW ??

Jeszcze nie! Nie przepadam za żołosnym i bezpodstawnym gadaniem, że Żydzi chcą podbić świat, ale czasami twierdzenia Wszechpolaków dają do zrozumienia, że naród Izraelski wraz z USA prowadzi politykę mocarstwową chcą zdobyć kontrolę nad "Bliskim Wschodem".

_________________
"Tylko pod tym krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem."

Sro 14 Cze, 2006 12:26

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeszcze nie!

Tzn myslisz nad tym??
Cytat:
że naród Izraelski wraz z USA prowadzi politykę mocarstwową chcą zdobyć kontrolę nad "Bliskim Wschodem

To troche brzmi jak Holocaust Industry czyli najbardziej chora teoria spiskowa jaka słyszałem

Sro 14 Cze, 2006 13:01

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jesteś członkiem MW ??


Marynarki Wojennej czy co?

Sro 14 Cze, 2006 22:42

Powrót do góry
Jones
Porucznik

Porucznik





Posty: 656
Skąd: Rzeczpospolita Słowiańska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Marynarki Wojennej czy co?

Młodzieży wszechpolskiej

Czw 15 Cze, 2006 13:26

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To palestyńczycy zaczeli podkładać bomby i wysadzać żydów


Bo Zydzi nie wiedzieć czemu zwalili im sie na głowy w 1948r. i zabrali ich terytorium. W imię jakiejs choro pojętej "sprawiedliwości dziejowej". W imię tej sprawiedliwości Włosi mogą domagać się połowy Europy i Afryki Płn.
Cytat:
Jesteś członkiem MW ??

Gratuluje argumentacji. Najlepiej od razu porównac kogoś do wszechpolaka, by go ośmieszyć i zdewaluować jego głos w dyskusji Neutral
Cytat:
o był przypadek

Dziwna ta armia izraelska, gdzie przez przypadek marynarka ostrzeliwuje plaże z cywilami. Tak bez rozkazu majtkowie sami dorwali się do dział?

Czw 15 Cze, 2006 21:09

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj powstrzymuję się od tego typu jałowych i niepotrzebnie jątrzących dysput, ale tym razem coś napiszę:
Piotrek napisał:
Dziwna ta armia izraelska, gdzie przez przypadek marynarka ostrzeliwuje plaże z cywilami. Tak bez rozkazu majtkowie sami dorwali się do dział?

Rozkaz dostali i go wykonali.50 metrów od plaży pełnej plażowiczów plastelińscy bohaterowie rozstawili domowej roboty wyrzutnię rakietową i przygotowywali sie do strzelania.Obserwował ich BSL i kanonierka dostała rozkaz likwidacji.Jedna z rakiet (najprawdopodobniej ta na wyrzutni) odpaliła w trafiła w plażowiczów.Ot i cała historia.
Jak myślicie dlaczego już wczoraj Hamas proponował nowy rozejm?Z dobrego serca?
Dlatego radzę - jak niewiele wiecie i bazujecie na informacjach z "Wyborczej", czy innego "Nowego Dziennika" , a nie źródeł fachowych, to powstrzymajcie się od komentarzy przynajmniej póki się sytuacja nie wyklaruje.
Pozdrowienia
Grendel

Czw 15 Cze, 2006 23:13

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli jak mam rozumieć tą sytuację? Ze Palestyńczycy sami się ostrzelali? To w takim razie po co dowództwo izraelskie powołało komisję mającą zbadać sprawę? I jakie są te "fachowe źródła"? Chyba nie New York Times Wink Piwo podaj tytuł to będę tam zasiegac informacji. A Kiełabsy Wyborczej i tak nie czytam.
Pozdrawiam!

Czw 15 Cze, 2006 23:25

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote-"Piotrek"]Czyli jak mam rozumieć tą sytuację? Ze Palestyńczycy sami się ostrzelali?


Owszem.
Cytat:
To w takim razie po co dowództwo izraelskie powołało komisję mającą zbadać sprawę?

Ponieważ na początku nie było jasne co się tam naprawdę stało.By rzecz uściślić - do tej pory nie jest jasne, czy rakieta odpaliła z wywróconej wyrzutni, czy była to jedna z przygotowywanych do odpalenia, która wystrzeliła w momencie eksplozji pocisku kanonierki, czy też była to jeden z plastelińskich niewypałów (tylko 30 % wystrzelonych pocisków dolatuje do granicy z Izraelem - do celu mniej niż 10 %).Nie ujawniono jeszcze zapisu video.Wystrzelono pięć pocisków.Potwierdzono miejsca upadku czterech.Piąty prawdopodobnie trafił w to samo miejsce, gdzie eksplodowały rakiety, być może detonując je.
Cytat:
I jakie są te "fachowe źródła"?

Masz dostęp do "Jane's Defence Weekly"?Lub do "Jane's Intelligence Review"?
Z obu możesz za darmo poczytać newsy.
A śmiechem żartem - to akurat ten tytuł który podałeś najwięcej, najlepiej i najpełniej w Stanach pisze Bliskim wschodzie, więc strzeliłeś kulą w płot.
Całą tę poprzednią dyskusję skomentuję tylko w jeden sposób - dużo dyrdymałek, ogólników i sloganów - mało treści i wiedzy.
Tym pozwolę sobie zakończyć mój udział w tym wątku.
Do miłego w ciekawszej dyskusji
Grendel

Pią 16 Cze, 2006 1:02

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jones napisał:
To palestyńczycy zaczeli podkładać bomby i wysadzać żydów

Tu się mylisz, Jones. Terroryzm w Palestynie rozpoczęli Żydzi, już w latach 40-tych. Chodziło wtedy o wykurzenie jak największej ilości Palestyńczyków z terenów na których chciano stworzyć państwo Izrael.

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 16 Cze, 2006 10:30

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A śmiechem żartem - to akurat ten tytuł który podałeś najwięcej, najlepiej i najpełniej w Stanach pisze Bliskim wschodzie


No fakt, nie dziwię się. W końcu piszą o swoich ziomkach z Izraela. jednak obiektywizm tej gazety pozostawia wiele do życzenia.
Jakoś nie mogę uwierzyć, ze to Palestyńczycy sami się ostrzelali. Brzmi jak najgorsza izraelska propaganda. Nie wiem jak było naprawdę, nie było mnie tam. Ale gdyby było jak piszesz, nie byłoby na swiecie tyle szumu i niejasności, a Żydzi nie tłumaczyliby się całemu światu z tego, co się stało. Zobaczymy jakie rezultaty przyniesie śledztwo, jezeli oczywiście Izrael zechce podzielić sie jego wynikami ze swiatem.
Pozdrawiam!

Pią 16 Cze, 2006 13:53

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
jednak obiektywizm tej gazety pozostawia wiele do życzenia.

Czytujesz, czy cytujesz?
Obawiam się, że to drugie.
Co też niestety widać w Twoich wypowiedziach.
Cytat:
Brzmi jak najgorsza izraelska propaganda.

Zarzucanie JDW prowadzenia pro-jakiejkolwiek propagandy graniczy z głupotą.
Cytat:
Nie wiem jak było naprawdę, nie było mnie tam.

Mnie również.Napisałem o wynikach śledztwa opublikowanych przez szanujące się, bezstronne i fachowe źródło.Myślę, że to powinno wyczerpać temat, ale, jak widać Ciebie to nie przekonuje, bo:
Cytat:
... gdyby było jak piszesz, nie byłoby na swiecie tyle szumu i niejasności, a Żydzi nie tłumaczyliby się całemu światu z tego, co się stało.

Gdzie ten szum?
Po opublikowaniu informacji o których pisze, krzyki jakoś ustały.Niestety sprostowań u krzykaczy też nie widzę.W wyniku czego pojawiają się takie małe tuby propagandowe w Twoim stylu, które nie wiedzą za bardzo co robią i po co, ale trąbią głośno i raźno...
Bez obrazy - już to pisałem - ale jak chcesz sie kogoś atakować i fakt potępiać, to się najpierw poszukaj materiałów źródłowych.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 16 Cze, 2006 14:36

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zarzucanie JDW prowadzenia pro-jakiejkolwiek propagandy graniczy z głupotą.


Pod warunkiem, że ktoś wie co znaczą te trzy literki, a z tym jak mniemam, niektórzy mogą mieć poważne problemy Wink

Pią 16 Cze, 2006 14:58

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tytuły podałem w poprzednim poście.
Na wszelki wypadek - JDW - Jane's Defence Weekly.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 16 Cze, 2006 15:02

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pod warunkiem, że ktoś wie co znaczą te trzy literki, a z tym jak mniemam, niektórzy mogą mieć poważne problemy


Mówisz o sobie? Piwo Wink
Cytat:
Czytujesz, czy cytujesz?

I jedno i drugie. Toi w tej gazecie było m.in. o "polskich obozach". Zresztą...właśnie, zresztą.
Cytat:
Zarzucanie JDW prowadzenia pro-jakiejkolwiek propagandy graniczy z głupotą.

ja niczego JDW nie zarzucam. Z drugiej strony nie ma bezstronnych pism. Po prostu mam watpliwości. Ale rozumiem, ze dla Ciebie JDW jest wyrocznią i zdanie tej gazety trzeba traktowac jako wykładnię prawdy. Nie neguję profesjonalizmu JDF, bo powołuja się na nią wszuystkie pisma branzowe, a to o czymś swiadczy. Po prostu wersja przekazana przez ta gazetę wydaje się zaskakujaca, co nie znaczy, ze tak nie było.
Cytat:
Po opublikowaniu informacji o których pisze, krzyki jakoś ustały

Tylko czemu nie było sprostowań albo takich infomacji w mediach? Bo JDW czyta raczej wąskie grono ekspertów i zainteresowanych.
Cytat:
ale jak chcesz sie kogoś atakować i fakt potępiać, to się najpierw poszukaj materiałów źródłowych.

Dla mnie takim materiałem jest choćby wypowiedź izraelskiego generała, który jednoznacznie stwierdził, że sprawa jest niejasna i trzeba ją zbadać.
Cytat:
małe tuby propagandowe w Twoim stylu, które nie wiedzą za bardzo co robią i po co, ale trąbią głośno i raźno...

Po pierwsze nie ja załozyłem watek. po drugie forum jest po to, zeby pytać, pisać i rozwiewać watpliwości. Po trzecie nie każdy ma dostęp i czyta JDW.
Pozdrawiam!

Pią 16 Cze, 2006 15:11

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Skoro faktycznie niedaleko od plaży stała wyrzutnia rakiet- to liczba ofiar pewnie stąd się wzięła, że była otoczona przez dzieciaki. Który gówniarz odpuscił by sobie takie widowisko.
CO do sprostowań- sprostowanie to nie news- szkoda miejsca w gazecie. A skoro nikt nie grozi procesem to tym bardziej.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Pią 16 Cze, 2006 16:01

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mówisz o sobie?


Ja raczej z wiedzą o JDW, podobnie jak z dostępem do niego, nie mam problemów.
Cytat:

Po prostu wersja przekazana przez ta gazetę wydaje się zaskakujaca, co nie znaczy, ze tak nie było.


Jaka zaskakująca, jakby spojrzeć na przekrój kilkunastu co najmniej ataków Izraelskich na Palestyńczyków, zawsze, ale to zawsze, ofiarami okazują się być jakieś dzieci. To po prostu jest palestyński sposób, na pokazanie, że to oni są prześladowani.

Cytat:
Tylko czemu nie było sprostowań albo takich infomacji w mediach?


Ponieważ od początku, od kiedy wymyślono media komercyjne, nikt w ich redakcjach PR- owych nie jest zainteresowany sprostowaniami, na tym się nie zarabia.

Pią 16 Cze, 2006 16:05

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Maxikasek ale nie zginęły tylko dzieciaki, ale całe rodziny. Myslisz, ze matka z dziećmi poszłaby ogladać wyrzutnie rakiet? I że bojówkarze by na to pozwolili? Chyba nie za bardzo.

Pią 16 Cze, 2006 16:07

Powrót do góry
Piotrek
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 2679
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jaka zaskakująca, jakby spojrzeć na przekrój kilkunastu co najmniej ataków Izraelskich na Palestyńczyków, zawsze, ale to zawsze, ofiarami okazują się być jakieś dzieci. To po prostu jest palestyński sposób, na pokazanie, że to oni są prześladowani.


Czyli jak to jest? To wina Palestyńczyków, ze Izrael, zeby zabić jednego terrorystę na wózku, wysyła mu prezent od Rafaela niszczac przy okazji kilka najblizszych domów? I czy Palestyńczycy nie są prześladowani? Nie bronię zwykłych terrorystów ani tym bardziej Arabów, ale to nie Palestyna jest agresorem, ale Izrael.
Pozdrawiam!

Pią 16 Cze, 2006 16:14

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.