| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kawer40
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podziemia Kamiennej Góry

Jestem nowym uzytkownikiem,interesuja mnie podziemia Kamiennej Góry,mam kilka ciekawych artykulow prasowych,ale to wszystko malo.Chcialbym wiecej informacji i propzycji wspolnych wypraw w ich poznawaniu.

Wto 18 Sty, 2005 21:15

Powrót do góry
Kalfas
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podziemia Kamiennej Góry

Antonówka - dawna fabryka amunicji - pozostałości po barakach (fundamenty ) kanały techniczne, wybetonowane place, dużo dróg, mostki i kanały wodne - tyle widziałem, od miejscowych słyszałem o podziemnym magazynie ale go nie znalazłem
W samej Kamiennej jest schron na Lubawskiej. Pisał o tym Odkrywca w jednym z ostatnich numerów.
Podobno jest ciąg połączonych piwnic pod miastem.

Pozdrawiam
Kalfas

Sro 19 Sty, 2005 9:06

Powrót do góry
Kalfas
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podziemia Kamiennej Góry

Temat ten był dyskutowany też na forum WGS Uśmiech

http://wolfbet.com/wgs/viewtopic.php?t=14

pozdrawiam
Kalfas

Pią 21 Sty, 2005 9:08

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kamienna Gora byla juz w przeszlosci walkowana i opisywana w prasie i kilku rozdzialach rodzimych pisarzy eksploracyjnych. W obrebie miasta lub jego okolicy bylo 6-7 kompleksow podziemnych (glownie schronow), a miasto stanowilo jeden z glownych punktow ewakuacji Dolnego Slaska.
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 21 Sty, 2005 11:16

Powrót do góry
past
Plutonowy

Plutonowy




Posty: 71
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ale okolica jest"spalona" dla szukających z wykrywaczem , kurcze jak byłem kilka lat temu pierwszy raz widziałem lotki moździerzowe rosnące jak grzybki w lesie Laughing Laughing . No i te tablice z nadleśnictwa .

Wydaje mi sięże powojenna "radziecka" historia okolic może być równie ciekawa jak niemiecka

Pią 21 Sty, 2005 19:25

Powrót do góry
kawer40
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podziemia Kamiennej Góry

Dzieki za zainteresowanie moim tematem.Posiadam dosc duza ilosc artykulow o tych podziemiach.Antonówke schodzilem osobiscie a w latach siedemdziesiatych jako mlody chlopaczek wchodzlem do podziemi przy ul.Lubawskiej i nie jest to loch tylko dosc dlugi z licznymi odgalezieniami tunel.Pozdrawiam.

Sro 26 Sty, 2005 13:58

Powrót do góry
Kalfas
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Podobno miasto przymierza się do otwarcia trasy turystycznej po podziemiach.
Ciekawe miejsce jest też w okolicach przekaźnika, za stacją kolejową.

pozdrowienia
Kalfas 8)

Pią 04 Lut, 2005 21:50

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kamienna Góra - Landeshut

Urodziłem się i mieszkałem w Kamiennej Górze dobrych "kilka" lat temu. Z dziecięcych zabaw znam wiele "ciekawych miejsc", o których krążyło mnóstwo opowieści, wiele z nich "zwiedziłem" podczas wypadów z kolegami. Fakt, nie bardzo interesowało nas wówczas pochodzenie i przeznaczenie tych obiektów. Teraz przyjeżdżając tam podczas wakacji próbuję "obfotografować" niektóre i dowiedzieć się o nich nieco więcej. Fotki zamieściłem na forum http://www.ioh.pl/forum/viewtopic.php?p=72281#72281

Sob 10 Mar, 2007 21:55

Powrót do góry
robcio1892
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

podziemia w Antonówce

witam. ja również w młodości zwiedzałem bunkry ale w kamiennej górze i prosze o namiary na te w antonówce. :okret:

pozdrawiam robcio1892

Pon 03 Gru, 2007 21:52

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zobacz tutaj. Może dowiesz się czegoś więcej...
http://www.tropiciele-tajemnic.com/forum1/viewtopic.php?t=14&postdays=0&postorder=asc&start=0

_________________
Pozdrawiam
ToM

Pią 21 Gru, 2007 10:37

Powrót do góry
1747
Feldwebel

Feldwebel




Posty: 80
Skąd: Żyrardów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czy w tunelu kolejowym były jakieś przejścia lub odnogi może ktoś coś wie... .

Pią 02 Maj, 2008 5:47

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O którym tunelu mówisz?
_________________
Pozdrawiam
ToM

Sob 03 Maj, 2008 14:33

Powrót do góry
1747
Feldwebel

Feldwebel




Posty: 80
Skąd: Żyrardów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Na zamkniętej linii kolejowej ma ok 2 kilometrów długości

Nie 04 Maj, 2008 2:56

Powrót do góry
ToM
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 146
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.kolej.one.pl/_fervojoj/BIBLIO/OGOLNE/TUNELE.HTM
_________________
Pozdrawiam
ToM

Nie 04 Maj, 2008 16:17

Powrót do góry
1747
Feldwebel

Feldwebel




Posty: 80
Skąd: Żyrardów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chodzi mi otunel pomiędzy Kamienną Górą a Kowarami,
przepraszam że nie sprecyzowałem od razu ToM, niedaleko jest kopalnia Uranu, i słyszałem plotkę że z tego tunelu mozna było się tam dostać...

Pon 05 Maj, 2008 3:36

Powrót do góry
demon212
Schütze

Schütze





Posty: 6
Skąd: Kamienna Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale okolica jest"spalona" dla szukających z wykrywaczem


No nie wiem, czy aż taka spalona... Mój kumpel znalazł pod Parkową odznakę NSDAP (bez wykrywacza), oczywiście troszkę w złym stanie, lecz z oryginalnym zapięciem i biciami na niej. Oczywiście, jak się dowiedziałem o jego znalezisku, to szybko się go pozbył Bardzo szczęśliwy. I tak się nie interesuje takimi rzeczami i w dodatku nie lubi Niemców za to co robili, to wolałem ją od niego "pożyczyć" niż pozwolić, by ją gdzieś wywalił w trawę...

Poza tym na naszych "Skałkach" a dla Was pod górą Widok lub na ulicy Jedwabnej można spokojnie znaleźć coś jeszcze z epoki. Jutro wybieramy się z kolegą na poszukiwania jakichś przedmiotów i przy okazji porobić zdjęcia do galerii mojej strony, to się przy okazji coś poszuka Uśmiech

Teraz te obiekty się ładnie pozmieniały, między innymi nie ma już kraty zabezpieczającej wejście do schronu na "Skałkach"... Jak ktoś by chciał zdjęcia obiektów z tego roku, to pisać mi na e-maila - na pewno wyśle, albo wbijać się na stronę mojej galerii, gdzie też będą dostępne fotki. Uśmiech

Pozdrawiam wszystkich "bunkrowców" Bardzo szczęśliwy

Wto 27 Maj, 2008 23:35

Powrót do góry
1747
Feldwebel

Feldwebel




Posty: 80
Skąd: Żyrardów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

a mógłbys podac link do tej galerii tu na forum?

z góry dzieki

i pozdrawiam

Nie 01 Cze, 2008 7:18

Powrót do góry
demon212
Schütze

Schütze





Posty: 6
Skąd: Kamienna Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, tylko, że dodawanie zdjęć trochę się opóźnia, przez słaby internet, jaki mam, więc trzeba będzie trochę poczekać Zniesmaczony , ale link na wszelki wypadek podam:

http://galeria_rzesza.lua.pl

Pozdrawiam!

Nie 01 Cze, 2008 12:06

Powrót do góry
1747
Feldwebel

Feldwebel




Posty: 80
Skąd: Żyrardów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

demon212 wielkie dzieki i pozdrawiam
strona zaje.... tak a propos

Nie 08 Cze, 2008 0:13

Powrót do góry
demon212
Schütze

Schütze





Posty: 6
Skąd: Kamienna Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Heh, dzięki wielkie i pozdro! Uśmiech

Nie 08 Cze, 2008 0:43

Powrót do góry
marta.ggg
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Kamienna Góra
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tunel i bunkry

Witam serdecznie Uśmiech
Wątek jest trochę przestarzały, ale myślę, że potrafię odpowiedzieć na parę pytań, zawartych w nim. Sprawa tunelu między Kamienną Górą a Kowarami wygląda następująco- niestety nieprawdą jest to, iż można dotrzeć z tego miejsca do kopalni Uranu. W tunelu nie ma żadnych bocznych korytarzy, choć nie wykluczam istnienia takowych ukrytych Wink Tunel jest jednak ciekawym obiektem historycznych wycieczek. Z kolei sprawa kamiennogórskich bunkrów- chciałabym zdementować pogłoski o rzekomym udostępnieniu ich dla mieszkańców. Jest to wykluczone, z powodu niebezpieczeństwa użytkowania bunkrów, a ich "renowacja" jest zbyt kosztowna, aby miasto w dzisiejszych czasach mogło się tym zająć.

Sob 08 Lis, 2008 1:55

Powrót do góry
natalineczka555
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Tunel i bunkry

witam jestem tu nowa ale bardzo zaczela mnie interesowac historia naszych regionow z II wojny sw
marta.ggg napisał:
Witam serdecznie Uśmiech
Wątek jest trochę przestarzały, ale myślę, że potrafię odpowiedzieć na parę pytań, zawartych w nim. Sprawa tunelu między Kamienną Górą a Kowarami wygląda następująco- niestety nieprawdą jest to, iż można dotrzeć z tego miejsca do kopalni Uranu. W tunelu nie ma żadnych bocznych korytarzy, choć nie wykluczam istnienia takowych ukrytych Wink Tunel jest jednak ciekawym obiektem historycznych wycieczek.

jestem mieszkanką wsi Ogorzelec na której terenie istnieje wspomniany juz tunel

pamiętam nasze młodzieńcze "wycieczki" z pochodniami do tego właśnie tunelu
niejednokrotnie przechodzilismy go wzdłuż i wszerz
tunel cały jest murowany kamieniem w środku co jakieś 20-30 m po każdej stronie znajdują sie wnęki wielkości dużego okna, niektóre z nich są murowane kamieniem jak reszta tunelu ale...
i tu ciekawostka:
niektóre z nich murowane są cegłą Uśmiech
jedną taką wnękę koledzy "nadgryźli" okazało się że z tyło jest pusta przestrzeń Zszokowany
nie wchodzilismy tam ze wzgledu bezpieczenstwa nie wiadomo co tam się znajduje i czy nie zarobimy cegłówką w głowę, wneka ta znajdowła sie po lewej stronie idąc od strony Ogorzelca
druga ciekawostka
jesli interesuje was ten temat na pewno slyseliscie o sztolniach w Kowarach, są one usytuowane niedaleko tunelu prawie równolegle i po tejże wspomnianej lewej stronie Uśmiech
moze mam wybujałą fantazje ale moim zdaniem jesli nie bylo przejscia do kopalni uranu to przynajmniej bylo przejscie w stronę sztolni

trzecia ciekawostka
na nowych blokach nieco wyżej, znajduje się stare wejście do kopalni kompletnie już sapsypane, krazyly legendy ze to bylo wlasnie wejscie do kopalni uranu Zszokowany ale słyszałam że to poprostu poczatek koplani odkrywkowej amfibolitu a ze nic rzekomo nie znalezli to ja zostawili, z czasem ziemia sie osunela i zasypala wejscie
ale w kazdej plotce jest krztyna prawdy wiec lepiej byloby najpierw porzadnie zbadac Wink
niestety ja nie mam takich mozliwosci Zniesmaczony
jak dam rade wkleje zdjęcia

Sro 14 Kwi, 2010 11:33

Powrót do góry
natalineczka555
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

oto zdjęcia Uśmiech


Opis załącznika:
wejście do tunelu od strony Ogorzelca

Opis załącznika:
takze wejscie od str Ogorzelca

Opis załącznika:
wejście od str Kowar

Opis załącznika:
zdjęcie od wewnątrz, w stronę ogorzelca
po prawej widac wnekę

Opis załącznika:
w dolnym lewym rogu na zdjeciu wyrazniej widac wneke

Sro 14 Kwi, 2010 22:19

Powrót do góry
Krzysiu
Chorąży

Chorąży





Posty: 150
Skąd: Świdnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najlepiej rozwalcie od razu cały tunel, może dokopiecie się do Chin.

Tunel powstał w latach 1901 - 04. Kopalnia uranu: 1945 - 55. Jaki byłby cel budowania chodników z tunelu do kopalni, której jeszcze NIE BYŁO?

Nisze w ścianach to zwykłe schronienia dla dróżników. Można było w nich schować się w czasie przejazdu pociągu. We wszystkich dolnośląskich tunelach są takie nisze.

Więcej nauki!

_________________
www.altkreytzen.org.pl

Czw 15 Kwi, 2010 21:50

Powrót do góry
natalineczka555
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krzysiu napisał:
Najlepiej rozwalcie od razu cały tunel, może dokopiecie się do Chin.

Tunel powstał w latach 1901 - 04. Kopalnia uranu: 1945 - 55. Jaki byłby cel budowania chodników z tunelu do kopalni, której jeszcze NIE BYŁO?

Nisze w ścianach to zwykłe schronienia dla dróżników. Można było w nich schować się w czasie przejazdu pociągu. We wszystkich dolnośląskich tunelach są takie nisze.

Więcej nauki!


A co pan powie na to że niektóre nisze są murowane cegłą i gdy cegła się wykrusza z tyłu jest pusta przestrzeń???

nie jestem historykiem i nie wiem co i kiedy było budowne
niestety nie mogę się dokopać do żadnych informacji na temat tego tunelu, wiem jedynie to co widziałam na własne oczy oraz to co usłyszałam od znajomych i mieszkańców Uśmiech
a jedną z takich legend było to że podczas wojny pociągi wjeżdżały tam pełne a wyjeżdżały puste

a jesli chodzi o historie kopalni uranu prosze jeszcze doczytac :
http://latawce.netstrefa.pl/kopalniauranu.htm

a jesli chodzi o cel kopania chodnikow:
w kopalni uranu urzedowali niemcy, moze rzeczywiscie grabili pociagi i łupy "gineły" a mianowicie byly przetranspotowywane do niemieckiej kopalni Uśmiech

Pią 16 Kwi, 2010 0:11

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.