| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jezioro Cibórz

Ze wspomnień mieszkańca:
Cytat:
Z opowiadań niemieckiego kowala Paula Galke wynika, że gdy do umocnień nad strumykiem zbliżał się front, Niemcy w Ciborzu wysadzili w powietrze ładny drewniany mostek. Po wysadzeniu mostku, wąwozem wywożono ciężarowymi samochodami sprzęt wojskowy na lód jeziora. Na koniec wszystko wysadzono i zatopiono.

Coś prawdziwego musiało być w tej opowieści, gdyż próby odłowu sieciami nie powiodły się.
Cytat:
Rybacy zacierając ręce przygotowali się do odłowu drugiej połowy jeziora ze strony Międzylesia. Ciekawy byłem, czy opowiadania kowala Galke sprawdzą się. Zarzucono sieć od strony Ciborza przy kajakarni. Koniec odłowu miał być na przeciwległym brzegu od strony lasu. Gdy sieć oddaliła się o 30m od brzegu, zaczęły się problemy. Rybak w łódce z hakiem na drągu, bez przerwy odhaczał spód sieci. Godziny mijały, a sieć nie posuwała się do przodu. Od południa do wieczora sieć pokonywała przeszkody na odcinku 300m. W końcu wyciągnięto tylko sznury i fragmenty niewodu.

Później nie próbowano odłowu sieciami w tej części jeziora.
Może ktoś z forumowiczów dopisze ciąg dalszy historii, zwłaszcza interesującym się zdaje ten wywieziony sprzęt, co stanowiło jego wyposażenie, czy próbowano go wydobyć Question



Opis załącznika:
Mapka jeziora z zaznaczonym przypuszczalnym miejscem zatopienia

Nie 28 Maj, 2006 12:22

Powrót do góry
pawelk
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wiecej info...

witam!

Bardzo zainteresowala mnie opisana historia, jezeli masz jakies dodatkowe info na ten temat ( a takze inne "niesprawdzone miejsca" ) to bardzo prosze o kontakt.

Pozdrawiam, pawel

[email protected]

_________________
poszukuje wszelakich informacji na temat zatopionych wrakow z okresu II w.swiatowej w wodach srodladowych polski

Wto 13 Cze, 2006 13:42

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Siwy! Przepraszam za milczenie. Wróciłem z wyprawy po szczątki Heinkla. Akcja zakończyła się sukcesem! W tym tygodniu na pewno odezwę się do Ciebie w sprawie Ciborza! Uśmiech
Pozdrawiam
wars98

Wto 13 Cze, 2006 16:41

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to pochwal się chociaż efektami Wink

Wto 13 Cze, 2006 20:16

Powrót do góry
katoj
1'ere classe

1'ere classe




Posty: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cibórz

Witam

Proszę o więcej informacji na ten temat, bo wiem o innych w okolicach
pozdrawiam

prosze pisać na priv

Pon 26 Cze, 2006 14:22

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.