| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
as
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Europa 33 :)

Witam,

Czy zastanawialiście się jak to jest zmieniać historie? Zapewne tak, wielokrotnie...
Z myślą o takich właśnie osobach powstała gra - Europa 1933 Na czym to polega? Gra jest bardzo prosta, wcielasz się w postać historyczna w 33 roku (istniejąca, oczywiście) i bawisz się ze wszystkimi w realpolitik. Czy Hitler zremiltiaryzuje Nadrenie? Jak przebiegać będzie - o ile będzie - wielka czystka w ZSRR?
Twoja możliwa gra mogłaby dotyczyć wielu aspektów życia państwa - polityki wewnętrznej, polityki zagranicznej, gospodarki czy tez wywiadu. W państwach gra po kilka osób, tak, aby wspólnie wypracowywać rozwiązania dla państw.
Wszystko działa według określonego realizmu, to znaczy francuska myśl polityczna raczej nie będzie się kończyć desantowaniem. Odwzorowana będzie tez władza, to znaczy, ze w państwach demokratycznych - jeśli rząd będzie nieudolny - do władzy może dojść opozycja. W państwach totalitarnych rządzą Hitler, Stalin i Mussolini, ale oni tez potrzebują pomocników.
Nad całością rozgrywki czuwają moderatorzy.
Twoim zadaniem jest wspólnie z współ-graczami, za pomocą przemyślanej polityki, doprowadzić do osiągnięcia odpowiednich celów. Można organizować akcje wywiadowcze, sabotować czy - co jest przynajmniej na początku głównym instrumentem wpływów - działać za pomocą dyplomacji (zawierać traktaty). Przypuszczam, że po jakimś czasie wojna będzie nieunikniona.
Gra zaczyna się z dniem dojścia Hitlera do władzy.
Jaka wiec stworzymy alternatywna historie? Przekonamy się wkrótce, poniżej Link do forum:

http://dyplo.nopio.com/


Pozdrawiam.

PS: Ja gram Pilsudskim i najbardziej szukam osob, ktore pomoga mi w Polsce... Ministra spraw wewn. czy tez skarbu... ale tez innych chetnych Uśmiech

Pią 19 Maj, 2006 22:23

Powrót do góry
Bodzio
Szeregowy

Szeregowy





Posty: 17
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Chętnie bym sie przyłączył tylko wyjaśnij mi jak gra może toczyć się na forum internetowym.
_________________
Ku chwale III RP

Nie 28 Maj, 2006 0:52

Powrót do góry
franekh
Porucznik

Porucznik




Posty: 627
Skąd: Górny Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja też bym pograł... Bardzo szczęśliwy
_________________
"Poza tym uważam że Kartaginę należy zniszczyć"

Nie 28 Maj, 2006 14:24

Powrót do góry
as
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Swietnie! Bardzo szczęśliwy

W jaki sposob gra sie moze toczyc? Na nic tu moje tlumaczenia... Najlepiej sprawdzcie link, ktory podalem... tam mozna tez zadac ewentualne pytania..

Serdecznie zapraszam... szczegolnie do Francji i Wielkiej Brytanii, gdzie aktualnie nikt nie gra...

Pozdrawiam i do zobaczenia w grze! Uśmiech

Nie 04 Cze, 2006 13:56

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mógłbyś jaśniej opisac Question

Nie 04 Cze, 2006 15:15

Powrót do góry
Bercik
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

l&m jest to gra RPG, w której wcielasz się w jedną postać historyczną. Może to być polityka jak i wojskowy. Od momentu objęcia danej postaci kierujesz jej losami, od Ciebie zależy czy będzie ona awansować, czy też zostanie znienawidzona przez rodaków. Grając masz także wpływ na wydarzenia wewnątrz wybranego państwa, bądź też wpływ na wydarzenia światowe. Pracujesz nad rozwojem kraju, bądź organizacji którą zarządzasz.
Kierujesz postacią za pomocą RPGowych opisów na forum, poleceni skierowanych do moderatora. Moderator także wydaje osąd czy dane działanie przyniosło oczekiwane rezultaty czy też nie.
Jest to gra pełna spisków, kombinowania ale przedewszystkim dająca wiele radości, a przy okazji i wiedzy.
Przyłaczyłem się do tej gry i naprawdę nie żałuje swojej decyzji.

Zachęcam do zapoznania się bliżej z forum, a w sytuacji gdy bedziecie bardziej zainteresowani do rozmowy z którymś z graczy, bądź moderatorem.

Pozdrawiam
Bercik

mianoraf naucz się czytac zanim zaczniesz pisać (spammować). Grot

Czw 08 Cze, 2006 13:53

Powrót do góry
mianoraf
Chorąży

Chorąży





Posty: 170
Skąd: Maciejowice
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja już jestem, gram teraz w III Rzeszy. Zapraszam serdecznie. Zgłoście się na PW do Patryka w sprawach formalnych....
_________________
Królestwo Elderlandu
II WW

Pon 02 Paź, 2006 9:36

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.