| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Książka roku

W związku z propozycjami na forum odnośnie książki roku. Proponuję zgłaszać przez 1 miesiąc polskie książki historyczne i o tematyce eksploracyjnej wydane w ubiegłym roku na tym forum. Do 15 lutego 2005. Następnie zrobimy na stronie formularz gdzie będzie można oddawać głosy na dana publikacje do połowy kwietnia tego roku. Książka, która zdobędzie najwięcej głosów uznana zostanie książką roku w naszym środowisku. Autora uhonorujemy na majowym ogólnopolskim zlocie poszukiwaczy. Takie są moje propozycje. Co wy na to ?

Ostatnio zmieniony przez .... dnia Sob 15 Sty, 2005 15:14, w całości zmieniany 1 raz

Pią 14 Sty, 2005 15:56

Powrót do góry
marooda
Kapral

Kapral




Posty: 50
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, ale nie moglem sie powstrzymac, a jako zem maruda to musze pomarudzic Laughing

20005

No niezle! My tu ciagle nosami w przeszlosci tkwimy, czasem nawet terazniejszosci nie widzac, a Underground nagle nasz przenosi o wieki do przodu! Laughing Laughing Laughing
pozdr

Sob 15 Sty, 2005 14:53

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

...

Adam pomysl dobry tylko ze polskich ksiazek historycznych, a przynajmniej takich ktore przydaja sie eksploratorowi, wychodzi malo. Chyba ze wybieramy generalnie ksiazki historyczne polskich autorow bez wzgledu czy te publikacje dotycza eksploracji czy tez nie?
Proponuje rowniez wprowadzic 2 kategorie - Najlepszy artykul (felieton, opracowanie itp.) dotyczacy interesujacej nas problematyki.

Adam sprecyzuj jakie ksiazki... ogolnohistoryczne czy tez II wojna?

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pon 17 Sty, 2005 0:39

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

cos koledzy sa leniwi albo nie chca czytac ksiazek Uśmiech
w sumie film latwiej sie przyswaja.

proponuje jednak zabyscie zaangazowli w nowa akcje.
w srodowisku juz mamy od dziesiecioleci mistrzostwa wykrywacza, wiec czemu nie ksiazka. to takze wazny element naszego hobby. od informacji wszystko sie zaczelo. wiec warto chyba uhonorowac autorow w jakis sposob.
chociaz moge zrozumiec ze lepiej byloby wybierac zagraniczne ksiazki historyczne Uśmiech
sam przegladam swoja biblioteke i nie wiem co wybrac (z powodu ubostwa wydawniczego).
moze wiec przedluzymy konkurs do konca lutego namawiajac znajomych zeby przylaczyli sie do akcji??

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sob 12 Lut, 2005 11:54

Powrót do góry
kojakk
Chorąży

Chorąży





Posty: 189
Skąd: WALDENBURG
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Książka roku

UNDERGROUND napisał:
W związku z propozycjami na forum odnośnie książki roku. Proponuję zgłaszać przez 1 miesiąc polskie książki historyczne i o tematyce eksploracyjnej wydane w ubiegłym roku na tym forum. Do 15 lutego 2005. Następnie zrobimy na stronie formularz gdzie będzie można oddawać głosy na dana publikacje do połowy kwietnia tego roku. Książka, która zdobędzie najwięcej głosów uznana zostanie książką roku w naszym środowisku. Autora uhonorujemy na majowym ogólnopolskim zlocie poszukiwaczy. Takie są moje propozycje. Co wy na to ?


Na dobrą sprawę słyszałem może o 3-4 książkach które wyszły w zeszłym roku, a przeczytałem jedną z nich Smutny . Uważam iż jest to za mała łiczba wydanych książek do wyboru,a znając ceny niektórych pozycji to Zszokowany :shock:Proponuję aby ktoś wystawił liste książek wydanych ,nad którą można by było się zastanowić ewentualnie poczytać ich recenzje dopiero wtedy zagłosować 8)

Sob 12 Lut, 2005 13:42

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiscie malo "produkujemy" w Polsce ksiazek o interesujacej nas tematyce. Postaram sie wymienic te ktore mi przychodza do glowy. Dopiszcie inne i jak skonczymy liste to wtedy bedzie mozna zrobic sonde.

Ksiazki z 2004 roku:
1. W. Antkowiak "Skarby poszukiwania i poszukiwacze"
2. L. Adamczewski "Geheim"
3. P. Wolf "Gdzie szukac skarbow"
4. J. Rostkowski "Radomierzyce Archiwa pachnace smiercia"
5. J. Rostkowski "Znikajace miasta Borne Sulinowo"
6. I. Witkowski "Kronika hitlerowskich tajemnic"
7. W., J. Mechło "Wojenne tajemnice Pomorza"
8. Z. Rola "Tajemnice wielkopolskich fortyfikacji"

tyle wstepnie. oczywiscie duzo wydaje sie na temat fortyfikacji, pewnie sa pozycje dotyczace sprzetu wojennego. ja wydalem ksiazke pod koniec roku, ale nie moge brac ewentualnego udzialu w konkursie ktory zaproponowalem Uśmiech

chyba musielibysmy sprecyzowac jaki rodzaj ksiazki nas interesuje. Bo pojawilo sie troche beletrystyki, np. Hassel, woloszanski i inni. Jest tez sporo opracowac dotyczacych obiektow obronnych, zamkow... ??
Macie jakies pomysly? Czy zakopujemy koncepcje konkursu?


_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sro 02 Mar, 2005 12:06

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Drodzy czytelnicy. Chcieliście konkurs ? Jako naczelny Oblicz Historii, pragnąłem sprostać waszym oczekiwaniom i ogłosiłem konkurs na książkę roku. Nie wytyczyłem żadnych kryteriów dotyczących publikacji zdając sobie sprawę z że postulaty takie ograniczyły by jeszcze bardziej ilość publikacji pretendujących do książki roku. Mimo ciekawej propozycji członków forum, środowisko nasze nie potrafi przedstawić książek pretendujących do miana książki roku. Nie zawieszam konkursu, ale przedłużam do 15 kwietnia 2005 roku, licząc że w tej błahej sprawie potrafimy jednak coś zdziałać razem.

PS: Propozycja konkursu wyszła na forum w watku http://www.obliczahistorii.pl/forum/viewtopic.php?t=328
myślę że z powodu małej ilości publikacji książkowych można też zgłaszać artykuły prasowe i ich autorów z wszystkich polskich periodyków np. Polityki, Wprost, Polski Zbrojnej, Odkrywcy i innych. jesteśmy otwarci na propozycję.

Czw 10 Mar, 2005 14:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.