| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fux72
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co to jest?

Witam.Mam problemik z tym czymś.Jest chyba z cynku(na 95%).Po jednaj stronie głowa cara i napis:IMPERATOR POLONIAE REX POLONIAE BENEFACTOR ALEXANDER II(dalej nie czytelne).Druga strona napisy:NAJŚWIęTSZA PANNO CZUWAJ NAD NASZYM CESARZEM.Po lewej małymi lityerkami:NA PAMI?TKę URZ?DZENIA WŁOŚCIAN.Po prawej małymi literkami:(nie czytelne dwie pierwsze cyfry )LUTEGO 2(chyba)MARCA 1864 ROKU.Pod postaciami jakies napisy ale nie czytelne.,,NA PAMI?TKę URZ?DZENIA WŁOŚCIAN''-kto kogo urządził ,że tak spytam?Może ktoś coś wie na ten temat.Pomóżcie Bracia kopacze.Pozdrawiam.Artur.


Opis załącznika:

Pon 03 Sty, 2005 22:18

Powrót do góry
Fux72
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

????


Opis załącznika:

Pon 03 Sty, 2005 22:20

Powrót do góry
Malolat
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sprobuj na Odkrywcy tu malo kto zaglada Uśmiech))))))

Wto 04 Sty, 2005 9:50

Powrót do góry
kruku
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 314
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Malolat - wyskoczyles jak Filip z konopi Uśmiech.
_________________
kruku
---------------------
Wortal Poszukiwaczy Skarbów
www.poszukiwania.pl

Wto 04 Sty, 2005 11:14

Powrót do góry
thundee
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyżby szanowny Małolat chciał rozpętać wojne miedzy dwoma forum?
Może to i lepiej... będą nowe pozostałości bitewne, będzie co kopać przyszłym poszukiwaczą Bardzo szczęśliwy
Na "Odkrywcach" owszem, może i jest dużo więcej ludzi, ale jaki tam jest klimat...
Jeżeli ktoś lubi dużo krzyczeć i szukać nowych sposobów na pokazanie swojej wyższości - polecam.

Wto 04 Sty, 2005 23:26

Powrót do góry
Fux72
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.Ja tylko zapytałem o ten ,,medalion" a Wy tu koledzy wojnę prowadzicie. Ja nadal jednak nie wiem co to jest.Faktem jest ,że tłoku tu nie ma ale bądżmy dobrej myśli.,,Nie od razu Rzym zbudowano" a jak już był to go palili ale potem znowu go odbudowali.OH są ,,młodziutkie" a co niektórzy od razu chcą je zabić.Panowie ,,Dajmy czas,czasowi" jak mówi mój szwagier i niech ktoś coś powie wreszcie na temat.Pozdrawiam.Artur.

Sro 05 Sty, 2005 17:43

Powrót do góry
malolat
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

spróbuj na Poszukiwaczach Skarbów albo na E-numizmatyce tam to napewno ktoś Ci pomoże.
p.s Kruku ty to sobie chyba posty nabijasz???,bo nic mądrego do tego tematu nie wniosłeś.A uwazam że jesli ktoś szuka pomocy i na tym forum jej nie znajduje to trzeba go skierować na inne fora ,które dłuzej działaja i przezto jest szansa że Kolega Fux uzyska tam odpowiedz .

Sro 05 Sty, 2005 20:22

Powrót do góry
thundee
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jedyne, co przychodzi mi na myśl, jest uwłaszczenie włościan. 02 marca 1864r. car rosyjski Aleksander II wydał nakaz dotyczący reformy chłopskiej w Królestwie Polskim. Na jego mocy rząd cesarski uwłaszcza wszystkich włościan. Wszyscy, którzy używali ziemię za tak zwaną pańszczyznę, teraz otrzymali te ziemie na własność, bez obowiązku komukolwiek i czymkolwiek spłacać. Wiąże się z tym jeszcze data 14 luty, ale nie jestem pewien czego dokładnie dotyczy. (to nie moja dziedzina) Bardzo szczęśliwy

Sro 05 Sty, 2005 21:10

Powrót do góry
PITER
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślę że jest to jakis pamiątkowy medal (cos takiego jak niemieckie Tag der Arbeit).

Sro 05 Sty, 2005 21:43

Powrót do góry
....
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Możesz mieć racje. Szukałem w katalogu medali (odznaczeń przypinanych), nie ma takiego cuda. Krawędż jest mocno zniszczona, i zakładałem że przywieszka została ułamana, lub zjechana. Ale może jej wcale nie było.

Sro 05 Sty, 2005 22:00

Powrót do góry
thundee
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że przywieszka, jeżeli w ogóle, powinna być raczej na górze, a tam nie ma ślady po takiej.
Zgadzam się z Piterem; po prostu pamiątka, w końcu uwłaszczenie było czymś wartym upamiętnienia.
Może chciano odwrócić uwagę od upadającego powstania...
Pozdro

Czw 06 Sty, 2005 1:12

Powrót do góry
Fux72
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

?

Witam.No nareszcie cos sie ruszyło.Fajnie.Przywieszki na 100% nie było wiec to taki sobie zwykły medal na pamiątkę.Uwłaszczenie to rzeczywiscie fajnia rzecz była dla niektórych wiec wybili taki medalik ze szczęścia po prostu.Dzieki koledzy za wiedzę.Jeśli ktos coś jeszcze znajdzie na ten temat to zapraszam to do nas.Dzięki raz jeszcze.Pozdrawiam.Artur.

Czw 06 Sty, 2005 22:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.