| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hans-Ulrich Rudel

Hans-Ulrich Rudel:
As Luftwaffe, 2500 misji, zniszczył 500 czołgów, zatopił niszczyciel , krążownik. Ma ktoś więcej informacji o tej często pomijanej postaci Rolling Eyes



Opis załącznika:
Oberst Rudel

Wto 11 Kwi, 2006 15:27

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Hans-Ulrich Rudel

l&m napisał:
Hans-Ulrich Rudel:
As Luftwaffe, 2500 misji, zniszczył 500 czołgów, zatopił niszczyciel , krążownik. Ma ktoś więcej informacji o tej często pomijanej postaci Rolling Eyes

Z tego co pamiętam spore sukcesy odnosił na Stukasach wyposarzonych w 2 działka 37mm, stracił nogę i latał w protezie, w ostatnich dniach wojny jak sie nie myle zwiał przed sowietami do zachodnich aliantów (zreszta to samo inni robili, wszystcy wiali przed iwanem, w FW190 potrafiło się zmieścić kilka osób , m/i w miejsce radiostacii)

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 11 Kwi, 2006 15:54

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
As Luftwaffe, 2500 misji, zniszczył 500 czołgów, zatopił niszczyciel , krążownik. Ma ktoś więcej informacji o tej często pomijanej postaci


Nie zniszczył, tylko przyznano mu zniszczenie 518 czołgów, w odróżnieniu od zestrzeleń, to jest informacja nieweryfikowalna, nie niszczyciel, a pancernik, krążownik się zgadza. Ciekawe jest to że Hitler przyznał mu specjalnie stworzone odznaczenie Krzyż Rycerski Żelaznego Krzyża z Mieczami, Złotymi Liścmi Dębu i Brylantami, który to krzyż został mu skonfiskowany po wzięciu do niewoli przez Amerykanów i pewnie do dzisiaj zdobi jakiś dom w USA.

Cytat:
w FW190 potrafiło się zmieścić kilka osób , m/i w miejsce radiostacji


Nie w miejsce radiostacji, tylko w luku kadłubowym i nie kilka, a jedna.

Wto 11 Kwi, 2006 17:01

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

osobiście czytałem o 4 osobach w FW190 , odznaczenia nie skonfiskowali mu tylko w nocy zaje***li i slad po odznaczeniach zagin?ł, a brylanty o ile mnie pamięć nie myli to odznaczenie nie było specjalnie dla niego wymyślone, było troche nadań tego odznaczenia dla innych pilotów.
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Wto 11 Kwi, 2006 20:35

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
osobiście czytałem o 4 osobach w FW190


A gdzie się zmieścili ??. Jeden w luku kadłubowym, ewentualnie jeszcze jeden na kolanach pilota, innej opcji raczej nie ma.

Cytat:
a brylanty o ile mnie pamięć nie myli to odznaczenie nie było specjalnie dla niego wymyślone, było troche nadań tego odznaczenia dla innych pilotów.


Złote liście dębu, to też pewnie inni dostawali ??.

Wto 11 Kwi, 2006 23:28

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Hans-Ulrich Rudel

Indiana Jones napisał:
stracił nogę i latał w protezie

Jak można latać w protezie Zniesmaczony Kiedy miał miejsce ten postrzał i na jakim froncie??

Sro 12 Kwi, 2006 18:50

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak można latać w protezie


Normalnie, tak samo jak Douglas Bader nie mający obu nóg.

Cytat:
Kiedy miał miejsce ten postrzał i na jakim froncie??


W lutym 1945, a gdzie dokładnie to nie pamiętam, gdzieś chyba nad terenem Rzeszy.

Sro 12 Kwi, 2006 19:11

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki znalazłem kilka jego zdjęć i byłem ciekawy coś o nim Razz

Sro 12 Kwi, 2006 21:35

Powrót do góry
brutu
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy




Posty: 30
Skąd: Nysa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!

Nazywam się Kamil Burski i jestem autorem serwisu o byłym lotnisku wojskowym w Radzikowicach koło Nysy (Neisse-Stephansdorf) -


http://www.lotnisko.radzikowice.prv.pl

Wracając do tematu:

Osoba Hansa-Ulricha Rudel wiąże się z moim lotniskiem tym, że w lutym 1945 r. przez kilka dni na lotnisku w Radzikowicach przebywał jednostka Schlachtgeschwader 2, któą dowodził właśnie obslt. Hans-Ulrich Rudel - niemiecki pilot, który jako jedyny otrzymał najwyższe niemieckie odznaczenie - złoty krzyż rycerski z liśćmi dębu, mieczami i brylantami. Jednostka ta latała na samolotach Junkers Ju879G-1 i G-2 "Stuka". Po krótkim pobycie w Radzikowicach stacjonowała ona od 10.02.1945 do 16.02.1945 w miejscości Freiwald (obecnie miasto Jesenik w Czechach).

Sob 15 Kwi, 2006 17:07

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czy on czasem nie zginął w końcówce II wojny?

Pon 17 Kwi, 2006 11:19

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy on czasem nie zginął w końcówce II wojny?


Nie, umarł w 1982 roku.

Cytat:
Hans-Ulrich Rudel - niemiecki pilot, który jako jedyny otrzymał najwyższe niemieckie odznaczenie - złoty krzyż rycerski z liśćmi dębu, mieczami i brylantami


Nie otrzymał najwyższego, ponieważ Hitler stworzył to odzaczenie specjalnie dla niego i nie był złoty krzyż, a krzyż rycerski żelaznego krzyża ze złotymi liśmi dębu..., w orginale Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes mit goldenem Eichenlaub, Schwerter und Brillanten.

Pon 17 Kwi, 2006 11:31

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human napisał:
Nie, umarł w 1982 roku.


Jakie były jego powojenne losy?

Pon 17 Kwi, 2006 11:56

Powrót do góry
brutu
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy




Posty: 30
Skąd: Nysa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Znalazłem stronkę po niemiecku z ciekawymi informacjami i zdjęciami związanymi z Rudelem:

http://www.pilotenbunker.de/Stuka/Rudel/rudel.htm

A tu podaje także inne kopalnie wiedzy o Rudelu:

http://de.wikipedia.org/wiki/Hans-Ulrich_Rudel
http://en.wikipedia.org/wiki/Hans-Ulrich_Rudel
http://lexikon.idgr.de/r/r_u/rudel-hans-ulrich/rudel-hans-ulrich.php
http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Personenregister/RudelHU-R.htm

Zobaczcie sami!

_________________

Strona dotycząca byłego lotniska wojskowego w Radzikowicach koło Nysy

Pon 17 Kwi, 2006 12:31

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Rudel is met by a 4-cm-Flak Zszokowany uuuuu 40 mm działka zebrał Crying or Very sad
Dzęki brutu - dobra stronka o tym Rudelu Uśmiech
To co był on najlepszym pilotem Luftwaffe czy znacie kogoś lepszego??

Pon 17 Kwi, 2006 13:15

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To co był on najlepszym pilotem Luftwaffe czy znacie kogoś lepszego??


Co to znaczy najlepszym pilotem, jakie kryteria mają o tym decydować, może to 518 czołgów, której to liczby żadną miarą zweryfikować nie można ?.

Można się kłócić czy najlepszy był Hartmann, Marseille, Moelders czy inny Priller, tylko po co ?, byli niezłymi pilotami i robili wszystko żeby przeżyć wojnę, przy okazji eliminując tylu przeciwników ilu się da.

Cytat:
uuuuu 40 mm działka zebrał Crying or Very sad


Może przestańmy przesadzać, albo niedługo w Polsce pojawi się opcja przepraszania Niemców, za to że ktoś ich zestrzelił/postrzelił/zastrzelił/zatopił (niepotrzebne skreślić). Przecież o tych wspaniałych, rycerskich, bohaterskich Hansach, nie można powiedzieć nic złego, a już na pewno nie to że wywołali wojnę Rolling Eyes Zniesmaczony

Pon 17 Kwi, 2006 13:31

Powrót do góry
brutu
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy




Posty: 30
Skąd: Nysa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wg mnie kryteria dotyczące najlepszości, powinny dotyczyć jego dokonań.

Nie znam dobrze całej zgrai Luftwaffe, ponieważ tym tematem zajmuję się od niedawna i dopiero teraz, zaczynam czytać i przeszukiwać ciekawe stonki internetowe z tym związanym, powoli zaczynam szukać ciekawej literatury na ten temat.

Jednakże, uważam, że Rudel był wibtnym pilotem niemieckim i jak go zwą "Asem Luftwaffe", więc słaby nie był, wręcz przeciwnie. Porównując go z tą pałą, Goringiem to Rudel był naprawdę dobry!

_________________

Strona dotycząca byłego lotniska wojskowego w Radzikowicach koło Nysy

Pon 17 Kwi, 2006 13:43

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Widziałeś Hermanna żeby pilotował samolot w II WŚ Question Mr. Green Rudel walczył w pierwszej linii, a Goring pasł brzuszysko Wink Human - po prostu żal mi dobrego pilota Wink Wiesz co powiedział Patton kiedy 3 Focke-Wulfy ostrzelały jego qwatere główną, gdzie był z Anglikiem zajmująjym się obroną plot.?? "Jakbym złapał sukinsynów, to bym dał im medal" (czy jakoś tak nie pamiętam, ale na jedno wychodzi Mr. Green ) Ważne jest aby cenić przeciwnika Exclamation

Pon 17 Kwi, 2006 14:40

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Widziałeś Hermanna żeby pilotował samolot w II WŚ


Natomiast w czasie I całkiem dobrze sobie radził, to że potem zrobił się z niego morfinista, to nie znaczy jeszcze że nie był dobrym pilotem..kiedyś Uśmiech

Wiesz L&M moje zdanie co do Pattona i jego podobnież wypowiedzianych sentencji, jest zbieżne ze zdaniem zachodnich historyków, Patton to rzadki przykład mitomana był.

Pon 17 Kwi, 2006 15:16

Powrót do góry
brutu
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy




Posty: 30
Skąd: Nysa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wracając do najlepszych niemieckich pilotów okresu II wojny światowej, mógłbym tu wymienić jeszcze oprócz Rudla: Wernera Möldersa i Waltera Oesau. Nie wiem czy znacie, jak nie, to zarzucę biografiami.
_________________

Strona dotycząca byłego lotniska wojskowego w Radzikowicach koło Nysy


Ostatnio zmieniony przez brutu dnia Pon 17 Kwi, 2006 17:39, w całości zmieniany 1 raz

Pon 17 Kwi, 2006 15:27

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mitoman nie mitoman wielki generał. Wiem, że Goring latał w I Wojnie ale nie można go porównywać do Rudela Exclamation Inny sprzęt i taktyka nie??

Pon 17 Kwi, 2006 15:36

Powrót do góry
brutu
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy




Posty: 30
Skąd: Nysa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale porównując zasługi Rudla, a zasługi Goringa, jeśli chodzi o II wojne światową to Rudel był o milion razy bardziej zasłużony od Goringa.
_________________

Strona dotycząca byłego lotniska wojskowego w Radzikowicach koło Nysy


Ostatnio zmieniony przez brutu dnia Pon 17 Kwi, 2006 17:39, w całości zmieniany 1 raz

Pon 17 Kwi, 2006 17:15

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale porównując zasługi Rudela, a zasługi Goringa, jeśli chodzi o II wojne światową to Rudel był o milion razy bardziej zasłużony od Goringa.


Po pierwsze nie Rudela, a Rudla, po drugie, co Ty porównujesz ?, 500 hipotetycznie zniszczonych czołgów, dwa zatopione duże okręty, do dowodzenia Luftwaffe ?, oczywiście można go krytykować, można powiedzieć iż był narkomanem, egocentrykiem, lecz jednak miał znaczący udział w przygotowaniu kampanii w Polsce, krajach Beneluxu i chociażby Francji.


Ostatnio zmieniony przez Human dnia Pon 17 Kwi, 2006 17:43, w całości zmieniany 1 raz

Pon 17 Kwi, 2006 17:34

Powrót do góry
brutu
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy




Posty: 30
Skąd: Nysa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A jakie to tam dowodzenie, jak obok się ma tylu doradców.

Co do Pana Goringa to praktycznie wszyscy znamy i kojarzymy go ze złymi stronami. I dobrze!

_________________

Strona dotycząca byłego lotniska wojskowego w Radzikowicach koło Nysy

Pon 17 Kwi, 2006 17:41

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hermann był jak pewna partia polityczna obecnie - cisł się do władzy a potem myślał, że się wszystko samo zrobi. Nie ma co go porównywać do Rudela Wink

Pon 17 Kwi, 2006 18:04

Powrót do góry
brutu
Starszy szeregowy

Starszy szeregowy




Posty: 30
Skąd: Nysa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie ...


Wyczytałem, że Krzyż Rycerski Żelaznego Krzyża ze Złotymi Liśćmi Dębowymi, Mieczami i Brylantami, dostał Hans-Ulrich Rudel i to dla niego było tylko ustanowione. To z jakiej racji, przy biografii Wernera Möldersa i Waltera Oesau, pisze, że oni też dostali ten krzyż?

Proszę o wyjaśnienie mi tej sprawy.


_________________

Strona dotycząca byłego lotniska wojskowego w Radzikowicach koło Nysy

Pon 17 Kwi, 2006 19:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.