| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kowalskil
Private

Private





Posty: 16
Skąd: Fort Lee, NJ, USA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jak Polacy Niemcom Zydow Mordowac Pomagali

Oto link do moich uwag na temat bardzo ciekawej ksiazki Zgliczynskiego, zatytulowanej, "Jak Polacy Niemcom Zydow Mordowac Pomagali":

http://pages.csam.montclair.edu/~kowalski/zgliczynski.html

Ludwik

_________________
Ludwik Kowalski . ==>. http://ludkow.info/byt

Czw 23 Maj, 2013 4:14

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT kowalskil

Pozwoliłem sobie przeczytać Waści stronę web aby móc zrozumieć i wypowiedzieć się. Szkoda ,że zawarto tam tylko skróty z całości CV . Mam jedno pytanie , które jest kluczowe dla mojej oceny Waści przemyśleń. Oto one : " Dlaczego DOPIERO w w prawie 35 roku życia zaczął Waść negować wartość ideologi ( nie tylko w wymiarze realnym ) komunizmu ? "

Zadziwiające , bo kierunek kształcenia był ściśle technokratyczny a doświadczenia jakie Waść poznał osobiście i wielokrotnie były w opozycji do zasad logiki ( nawet tej sofistycznej , pomijam juz moralne i etyczne ) . Nasuwa się więc wniosek o swoistym rozdwojeniu ..jażni u piszącego lub poprostu .. był to zwykły pragmatyzm zyciowy . Co moge zrozumieć , Ale pokrywanie pragmatyzmu ideałami jest dla mnie obrzydliwe. . Ja ( rocznik 1947 a więc tylko 16 lat młodszy - niepełne pokolenie ) " doskonale " już w latach 1956 -58 ( jeżeli nie czułem ) to miałem wystarczającą wiedzę aby ocenić ten system , będący wówczas w Polsce uznać za .. zły . Oczywiście przechodziłem również różne " choroby wieku dziecięcego " w czasie których chciałem " naprawiać "system nie negując jego wartości ( vide Waść ) , ale szybko doszedłem do wniosku ,że się to nie da.W 1960 byłem już całkowicie ANTY ! I zapewniam nie był to wpływ Free Europe , Głosu Ameryki czy Londynu. , nawet Rodziny na zachodzie ( siostry Ojca ) w USA , UK czy Belgii.
Generalnie główny powód tego powojennego antysemityzmu wśród społeczeństwa polskiego leży w fakcie utożsamienia osoby żyda jako równoważnik osoby o przekonaniach komunistycznych . Co jest totalnym błędem. W przypadku żydów ( oczywiście nie im gremio ) akceptujących tą formę społeczną wynikało to z ..pragmatyzmu , bowiem głosił on zrównanie społeczeństw a wobec przypadku wiekowych prześladowąń Żydów dawało realne przesłanki ,że takowy trzeba popierać , bo poprzez niego można będzie uzyskać wreszcie miejsce dla Narodu a może i stworzyć coś na kształt Państwa Żydowskiego . Takie podejście widzielismy we frakcjach żydowskich - co jest nie dziwne i zrozumiałe. .

Polacy obecnie nie chcą zaakceptowąć prawa ,że każdy Naród korzysta ze środków ( in toto ) jakie ma do dyspozycji aby zrealizować swe cele. Odmawia innym tego co sam ochoczo akceptuje wspólczesnie ( vide na Forum : https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=28190 czy https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=29717). Budzi to mój uśmiech politowania : sienkiewiczowskie : " Kali ukraść to dobrze ... żyje nadal .
Innym zagadnieniem jest jednak tutaj ,że system komunistyczny ( od łac. communitas - wspólnota ) w odmianie Rosyjskiej był dyktatem . Brak mu było immanentnej cechy wspólnoty wyróżniającej systemy wspólnot wczesnych . Tam decyzje zapadały w głosowaniach / wiecach ogółu ( formy demokracji ) . Zastąpienie zasad socjalizmu przez komunizm było zabiegiem mającym utorować drogę do dyktatury - czego
zdecydowana większość ludzi nie rozumie - myśląc i pojmując określenia polityczne ....prostacko lub , co by tu nie mówić nie znając historii . Efekty widać do dziś.Exemplum :

Stasio W . Jego "Wesele ,scena 7 - Stąńczyk versus dziennikarz :

dziennikarz -

"”Serce miałem kiedyś młode,
porwałeś mi serce młode,
wlałeś jad goryczny w krew.
Nie widzę, nie widzę dróg,
zaćmił mi się Bóg...”

Stańczyk -

„Kłam sercu, nikt nie zrozumie,
hasaj w tłumie!
Masz tu kaduceus, chwyć!
Rządź!
Mąć nim wodę, mąć!”....

Ponieważ jest to lektura OBOWIĄZKOWA to w Polsce NIEZNANA . Co dopiero myślenie i co za tym idzie: wyciąganie wniosków .Premiera była ..szokiem , Publiczność zamarła po ostatnich słowach wybrzmiałych ze sceny . Póżniej dopiero dała wyraz uznania. Dzisiaj taka sztuka nie wywołałaby żadnych wrażeń / refleksji . Teraz takowe "efekty" ( sic! ) przypadłyby na "szoł " Dody gdzie by pokazała vaginę i mamy ...Standing Ovation .Coby mnie nie posadzono o mizyginizm - równie dobrze w tej roli może wystąpić płeć męska . Co zresztą miało miejsce w 1987 we Wrocławiu , gdzie Borysewicz lubił szczycić się swym phalussem . ( napewno był wyznawcą - zapóżnionym co prawda - Satyra , Pana czy im podobnych ) . Signum temporis.
.
serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Czw 23 Maj, 2013 16:35

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Recenzja kowalskil'a jest odzwierciedleniem Jego uprzedzeń i wyobrażeń względem tematu, a nie rzeczowej krytyki. Wolna wola.

Nie lubię książek o tak jednoznacznym tytule. Zwykle jest to zapowiedzią założonej tezy, a nie rzetelnej pracy historycznej. Kupiłem tą książkę w dniu dzisiejszym, i niewątpliwie mam zamiar ją przeczytać. Kiedy to nastąpi, wypowiem się szerzej.

Czw 23 Maj, 2013 18:17

Powrót do góry
tula
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, nie ze wszystkim się zgadzam co napisałeś, ale każdy może mieć swoje zdanie i warto zapoznać się ze spostrzeżeniami innych

Wto 30 Gru, 2014 11:06

Powrót do góry
sandaterie
1'ere classe

1'ere classe




Posty: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

The idea of the headlights, the heavier my account, I feel it.

Pon 09 Mar, 2015 14:43

Powrót do góry
doxa
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewnie w niektóych przypadkach pomagali tak samo, jak w innych ich ukrywali. Ludzie są różni i zawsze już tak będzie.

Pon 09 Mar, 2015 22:47

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Temat jest niestety o wiele bardziej złożony i skomplikowany. Faktem jest bowiem, że ani Żydom nie było tu dobrze z Polakami ani na odwrót. Zbyt rózne są bowiem obydwie kultury a ich związek i wzajemne przenikanie zbyt marginalne w skali obydwu populacji. Jako pewnego rodzaju ciekawostkę warto wiedzieć, że absolutnie każdy przypadek rozpatrywania przypadku odwrotnego - a więc gdy to Polacy pomagali ratować Żydów był i jest wyjątkowo wnikliwie badany pod kątem min. motywacji danej osoby. Wyniki z tego co wiem są bardzo interesujące ale trudno jest tu się pokusić o jakąś generalizację poza może jedną - takie osoby miały niewykle subiektywne spojrzenie na naszą rzeczywistość i były nie tylko wyjątkowe ale bardzo ale to bardzo oryginalne na tle swoich współziomków. Mówiąc kolokwialnie miały bardzo trudne charaktery i zawiłe systemy motywacyjne wymykające się standardom... Kciuk do góry
_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Wto 10 Mar, 2015 11:04

Powrót do góry
Edwin
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak samo wrzucanie do jednego worka żołnierzy hitlerowskich też jest nie w porządku. Mama opowiadała mi, jak ich wysiedlali (była małą dziewczynką) i jeden żołnierz nie pozwolił wziąć"nadmiaru" rzeczy jej rodzicom. Drugi żołnierz podszedł i wskazując na mamę i jej rodzeństwo powiedział do kolegi prosząco "Kleine Kinder" dzięki czemu dziadkowie mogli zabrać "nadmiar" dobytku.

Żeby nie było że jestem tendencyjny, to informuję, że mama opowiadała mi też, jak kopali ziemniaki w odległości może 100 metrów od torów i jakiś Niemiec z pociągu wracającego ze Wschodu z rannymi (już chyba łupnia tam dostawali) ostrzelał ich z automatu a kule świszczały bardzo blisko.

A o Żydach też mi opowiedziała. Gdy Niemcy wywozili Żydów, to jedna Żydówka mając do babci zaufanie, zostawiła jej na przechowanie jakieś cenne rzeczy. I tyle wiem, że później ta Żydówka wróciła (okupacja wciąż trwała) i odebrała te rzeczy od babci.

Pią 07 Kwi, 2017 19:43

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Jak Polacy Niemcom Zydow Mordowac Pomagali

kowalskil napisał:
Oto link do moich uwag na temat bardzo ciekawej ksiazki Zgliczynskiego, zatytulowanej, "Jak Polacy Niemcom Zydow Mordowac Pomagali":

http://pages.csam.montclair.edu/~kowalski/zgliczynski.html

Ludwik


No cóż - jak widać antypolonizm żydowski czerpie garściami z takich publikacji. Teraz się nie dziwię, że tak łatwo daliśmy sobie wcisnąć zbrodnię w Jedwabnem, skoro mamy takich "historyków"...

Sob 08 Kwi, 2017 6:52

Powrót do góry
myepromam
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany





Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Właśnie! Dlaczego Polacy cały czas robią w swoje gniazdo? Dlaczego non stop słyszymy jakieś kłótnie? To jest jedyny naród, który nie potrafi się zmobilizować... Z Jedwabnem słyszałem 1000 historii. Polska ciągle obrywa bo ktoś nam wciska kit, że to my jesteśmy najgorsi. A Ukraińcy nie mogą się uderzyć w pierś???
_________________
Skuteczne kompendium wiedzy o różowatym trądziku!

Pią 14 Kwi, 2017 10:43

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myepromam - bo my nie potrafimy siebie szanować. Szanujemy każdą mendę, każdą szumowinę - o ile ma kasę - ale nie Polaka. Znamienne jest to, że Polak może osiągnąć sukces tam, gdzie nie ma innych Polaków. Tak niestety było zawsze...

Pią 14 Kwi, 2017 18:16

Powrót do góry
wiWIKTOr
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 3
Skąd: Ustroń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Część Polaków ratowała Żydów, część pomagała ich zabijać. Najwięcej rodaków nic nie robiło. W każdej grupie znajdą się bohaterowie i miernoty. To zupełnie normalne.

Sro 05 Lip, 2017 21:07

Powrót do góry
Winfrid
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To prawda, tak właśnie było.
___
Fototapety


Ostatnio zmieniony przez Winfrid dnia Pon 11 Wrz, 2017 13:23, w całości zmieniany 1 raz

Sro 06 Wrz, 2017 14:01

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

wiWIKTOr napisał:
Część Polaków ratowała Żydów, część pomagała ich zabijać. Najwięcej rodaków nic nie robiło. W każdej grupie znajdą się bohaterowie i miernoty. To zupełnie normalne.


Ciekawe, a zatem dlaczego 1/3 wszystkich odznaczeń Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata została nadana Polakom - "którzy nic nie robili"?

Sro 06 Wrz, 2017 18:53

Powrót do góry
Panajotis
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No własnie na to wychodzi.
___
tkaniny na metry

Wto 12 Wrz, 2017 15:36

Powrót do góry
Anonymous
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To prawda, taka jest niestety prawda. Jedni pomagali drudzy zabijali.

Czw 14 Wrz, 2017 12:56

Powrót do góry
Bajeczna90
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety świat jest tak stworzony, a w sumie raczej się tak dzieje, że zawsze będą Ci dobrzy i Ci źli. Nie powinno się wrzucać wszystkich do jednego worka, ale często jeszcze tak się dzieje.
_________________
http://www.goldenline.pl/firma/fargotex/

Wto 19 Wrz, 2017 12:39

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że istnieje zapotrzebowanie na ohydnego Polaka-szmalcownika lansowany przede wszystkim przez środowiska żydowskich nacjonalistów i niemieckich ziomkowców, odwetowców i całej tej naziolskiej swołoczy. Pamiętam, jak tryumfalnie zapiał Michnik, kiedy opublikowano wypociny Grossa o Jedwabnem - "Nareszcie Polska utraciła niewinność! Wreszcie straciła cnotę!" Czyli chodziło nie o prawdę, ale o zniesławienie Polski i Polaków. Stary cynik i kłamca w uniesieniu powiedział coś, czego nie chciał powiedzieć - prawdę...

Wto 19 Wrz, 2017 13:13

Powrót do góry
Marek11q
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to prawda, tak to własnie wygląda.
____
wiercenie studni

Czw 02 Lis, 2017 15:02

Powrót do góry
madlene
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety, smutne ale prawdziwe.
_________________
SPA

Pon 04 Gru, 2017 11:04

Powrót do góry
Deuszz
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem tą książkę i jest mi wstyd za tych Polaków. Czasem się zastanawiam po co to wszystko się dzieję, dlaczego tak musi być. Wiem, że nie dostanę żadnej konkretnej odpowiedzi. Zło dalej będzie na tym świecie i niestety nic tego nie zmieni.
_________________
Marketing online

Czw 07 Gru, 2017 11:46

Powrót do góry
Karol183
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No to prawda, wstyd straszny. No ale nic sie nie poradzi.
____
http://suplementy-online24.pl/

Wto 12 Gru, 2017 12:06

Powrót do góry
erkael56
Major

Major




Posty: 1560
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Karol183 napisał:
No to prawda, wstyd straszny. No ale nic sie nie poradzi.
____
http://suplementy-online24.pl/


A ja się obawiam, że to było pisane na zamówienie kogoś z Knesetu, kto nas bardzo nie lubi...

Wto 12 Gru, 2017 13:55

Powrót do góry
VEB
Administracja
Подполковник

Подполковник





Posty: 2841
Pochwał: 15
Skąd: Śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zaś ja się obawiam, że nie o Żydów tu idzie, lecz o suplementy-online...

Wto 12 Gru, 2017 14:27

Powrót do góry
jusiek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 5
Skąd: Płock
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

niestety mozesz mieć racje, a wracając do tematu, jednoznacznie nie można określić ze jakiś naród jest dobry lub zły, wszędzie są ludzie, a jak wiadomo kazdy iiny i nigdy nie wiadomo co kto ma w głowie.

Czw 15 Lut, 2018 13:58

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.