| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Porady konkursowe - czyli jak rozwiązać

Poniżej schemat jak rozwiązać / odpowiedzieć prawidłowo na pytania konkursowe nie mając wiadomości w temacie jeżeli zadający wkleił zdjęcie . (w przypadku zadającego - można postąpić podobnie )

Dziecinnie proste

Co należy zrobić .

kroki :

1./ . Skopiować zdjęcie ( lub podobne tematycznie )

2./ Przenieść na pulpit

3/ otworzyć stronę " google - grafika "

4./ przeciągnąć skopiowane zdjęcie .

Oczywiście uzyskamy odpowiedż , a jeżeli jest jeszcze obszerny tekst to dopiero błyszczymy na Forum jako : Q...AS.

Jak np. w takowym przypadku - taki jest wynik :

http://www.allempires.com/forum/forum_posts.asp?TID=26209

a taką dajemy odpowiedz :

" Och Reeed ... jaka sliczna malusia Tankietka ...A na niej to wojował As ... z 1939... Roman Edmund Orlik 71 Dyon pancerny Wielkopolskiej Brygady Kawalerii 14 IX bitwa o Brochowie , Orlik i jeszcze jaka nie pomnę ...
Ten ryk silników. "

Łatwe ?

PS. Schemat oczywiście nie zadziała przy braku takowych w google.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Sob 20 Kwi, 2013 20:58

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Już wcześniej dla własnych potrzeb zrobiłem kilka doświadczeń mających na celu uczynienie zdjęcia "nieodnajdywalnym" dla robotów Google. Tak jak podejrzewałem wystarczy odbić je w lustrze lub obrócić o kilkanaście stopni, a następnie ponownie wykadrować i Google jest bezradny.
Byłoby cudownie gdyby istniał zapis w "statucie" konkursów regulujący tę właśnie kwestię i zabraniający używania podczas stawania w szranki fotografii/ obrazów najbardziej w sieci rozpowszechnionych (mam na myśli najczęściej publikowane ujęcie danej osoby/ budowli/ pojazdu/ okrętu/ sceny z filmu itp.).
Obawiam się jednak, że zastosowawszy powyższe rozwiązanie napotkalibyśmy na bezprecedensowe skurczenie się zasobów wiedzy u większości zatwardziałych konkursowych wygrywaczy... Crying or Very sad Crying or Very sad Embarassed
W przeciwnym jednak wypadku nadal będziemy obserwować jak jedni udają, że się na czymś znają, a drudzy udają, że wierzą, że ci pierwsi się na tym znają wyłaniając zwycięzców konkursów spośród tych pierwszych Zniesmaczony Zniesmaczony Zniesmaczony (tytułem wyjaśnienia: nie mam na myśli tych osób, które faktycznie posiadają wiedzę i z powodzeniem startowały w konkursach).
Powiem tak: gdyby wiedza niektórych naszych konkursowiczów była faktyczna i prawdziwa, to Leonardo mógłby im spokojnie zapierdzielać po zapałki do kiosku bez żadnej ujmy...

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Sob 20 Kwi, 2013 22:38

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A wystarczyłoby wyłączyć w konkursach licznik postów... Twisted Evil
_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Nie 21 Kwi, 2013 2:47

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

danziger napisał:
A wystarczyłoby wyłączyć w konkursach licznik postów... Twisted Evil

Ogólnie mozna by wyłączyc licznik postów , bo takie wątek to tez nabijanie licznika postów
Co do pytania Reda nie trzeba było korzystać z tej funkcji bo każdy chyba wie jak wygląda tankietka .
@xintra rozumiem... po tym co mi napisał w prywatnej wiadomości wszystko jest jasne .
Proszę Moderatorów o nadanie pochwały @krakus za rewolucyjna czujność i podanie całkiem ciekawego linku

P.S
Moja rada jako gorliwego uczestnika konkursów jak bawić sie udanie w konkursach ...
Czytać ksiązki i pisma historyczne , przeglądać inne fora historyczne i nauczyć sie umiejętnie łączyć fakty . No i myslec Super

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Nie 21 Kwi, 2013 9:48

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:

@xintra rozumiem... po tym co mi napisał w prywatnej wiadomości wszystko jest jasne .

Dzień dobry Pani.
Wiadomości prywatne wg mnie po to mają status prywatnych aby ich nie cytować publicznie, ani nie omawiać publicznie faktu ich otrzymania. Oczywiście zgodzić się mogę nawet na cytowanie, bo poglądy moje wyrażane prywatnie są tożsame z tymi wygłaszanymi publicznie. Chodzi mi jednak o dobry obyczaj dotrzymywania tajemnicy lub rozumienia istoty poufności.
Wracając jednak do tematu: jeśli ktoś będzie potrafił podać nazwę producenta wiązań snowboardowych pokazanych na zdjęciu, to o kant d..y rozbić większość trafnych i "popartych wiedzą" odpowiedzi w konkursach.
(Przedmiot na obrazku jest najbardziej niszowym jaki potrafię podać za przykład (z dziedziny na której się znam). I na 99,99 % nie dopuszczam ewentualności żeby ktoś go rozpoznał w sposób inny niż poszukiwanie obrazem w Google).
Zatem potrafi ktoś podać nazwę producenta tych wiązań?



Opis załącznika:

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Nie 21 Kwi, 2013 15:00

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

xnitro;


Cytat:
W przeciwnym jednak wypadku nadal będziemy obserwować jak jedni udają, że się na czymś znają, a drudzy udają, że wierzą, że ci pierwsi się na tym znają wyłaniając zwycięzców konkursów spośród tych pierwszych


Przecież ta tradycja trwa od lat Laughing Więc po co ją zmieniać. Jak to ładnie wygląda jak odpowiadający, dokonuje całego rytuału słownego, aby na końcu podać prawidłową odpowiedź. Mnie to się to bardzo podoba.

xnitro;

Cytat:

Wiadomości prywatne wg mnie po to mają status prywatnych aby ich nie cytować publicznie, ani nie omawiać publicznie faktu ich otrzymania



A gdzie tam Laughing Wiadomości prywatne należy wykorzystać przeciwko potencjalnemu rozmówcy, szczególnie wówczas kiedy brakuje argumentów Super Dlatego gromadź i zapisuj na dysku cierpliwie to, co do Ciebie piszą, a potem wykaż się poziomem i "kulturom osobistom" i .......zapodaj na forum Super


Moja rada jest taka, aby w założonym przez krakusa57 temacie, podawać odpowiedzi na zagadki, które można zidentyfikować poprzez google Laughing

Nie 21 Kwi, 2013 18:17

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:



Moja rada jest taka, aby w założonym przez krakusa57 temacie, podawać odpowiedzi na zagadki, które można zidentyfikować poprzez google Laughing


PT seth Szalom Amon

Ja nieskromnie dodałbym jeszcze ...Internet . Schemat podobny ; wstawia się frazę z pytania i szukamy . Jak nam dopisze szczęście ( np. pytający za dużo wskazówek podał ) to uzyskamy odpowiedz wraz ze żródłami bibliograficznymi. Teraz należy to " przetworzyć " ,że to taką a taką pozycję mamy w domu ( nie mylić z książką telefoniczną i do nabożeństwa ) - a jakże i ją znamy : w efekcie pracy czasami parudniowej - jesteśmy zwycięzcami.

Zastanawia mnie tylko jak mało ci laureaci udzielają się w tematach gdzie trzeba mieć CO do powiedzenia . Paradoksalnie tyczących wątków w tematach gdzie byli ...zwycięzcami . Mało , przecież to osoby najbardziej pożądane na stanowiska....Moderatorów w wąskich " specjalnościach ". Taka wiedza , a jakie niepodważalne żródła ( żadne tam archiwalia i tego typu ) tylko książki i czasopisma ( sic ! ) oczywiście , bo byłbym zapomniał - historyczne , Wynika z uzasadnienia , że inne materiały / tematy są zbędne / bezprzedmiotowe . No i trzeba ...myśleć. To ostatnie - to niezwykle cenna rada / uwaga (? ) kociej proweniencji .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Pon 22 Kwi, 2013 0:37, w całości zmieniany 5 razy

Nie 21 Kwi, 2013 18:38

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57;


Cytat:
Zastanawia mnie tylko jak mało ci laureaci udzielają się w tematach gdzie trzeba mieć CO do powiedzenia


Może to i lepiej. Bywało już na forum gorąco, gdy jedna z tych gwiazd zabrała się za identyfikację monety z podobizną Hitlera Laughing Przykładów jest więcej.

Najczęściej wygląda to tak, że laureat ma ciśnienie aby rozwiązać jakiś problem związany z identyfikacją, a tu nic, tylko żyłka na czole nabrzmiewa. Nie ma o czym i o kim mówić.

Nie 21 Kwi, 2013 18:42

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:
Och Reeed ... jaka sliczna malusia Tankietka ... Mr. Green i jeszcze jaka nie pomnę ...
Ten ryk silników.


Śmieszne o tyle ,że " tankietka " nie istnieje w polskim języku technicznym . Prawidłowe określenie to TK czyli w prostej linii dosłowne tłumaczenie z języka niem. Tank Kette - Zbiornik łańcuchowy ( czołg gąsienicowy : w . wojskowości ) . Stąd Biuro Konstrukcyjne przyjęło akronim :TK .Używanie nazwy tankietka jest kolokwializmem i świadczy o nieznajomości tematu . Dodatkowe oznakowanie literowo- cyfrowe było wyróżnikiem modelu i wyposażenia oraz przeznaczenia. Dla mnie ( i nie tylko , dla znawców tematu ) to jest tak , jak by ktoś powiedział " Śliczniutki srebrny Liberator " itp. itd. Natychmiast kojarzony z Casey Ryback ( mnie nieznany ) a nie z B-24 Consolidated . Może i szczegół ale diabeł wiedzy tkwi właśnie w szczegółach.

PS.

Niedżwiedż został wynajęty do odganiania much na głowie tresera. Przejął się bardzo. Odganiał usilnie machając łapami. Aliści jedna mucha za nic to sobie miała. W końcu zdenerwowany misio wziął kamień 50 kg i ..pac! No i udało się !Zabił wreszcie muchę- natręta . Przy okazji tresera , ale zadanie wypełnił.
Schemat jakże podobny . Efekt końcowy się liczy.

Dla mnie taka jest wartość informacyjna tychże konkursów . Chociaż tu to moje odczucie - może i błędne. Spierać się nie będę .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pon 22 Kwi, 2013 0:30

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ku Matym parafrazę ową kieruję:

Na ulicach cichosza
na chodnikach cichosza
nie ma "Mickiewicza"
i nie ma "Miłosza"

Tu cichosza tam cicho
szaro brudno i zima
nie ma "Słowackiego"
i nie ma "Tuwima"

[...]

W rękach w głowach cichosza
w ustach w oczach cichosza
nie ma samozwańców Zdziwko
i nie ma rokoszan!

Tu cichosza tam cicho
szaro brudno i śnieży
nie ma kosmonautów
i nie ma papieży Twisted Evil

Na ulicach cichosza
na chodnikach cichosza
nie ma "Mickiewicza"
i nie ma "Miłosza"

[...]

Gdzie oni są? G.C.

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pon 22 Kwi, 2013 21:43

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poniżej schemat jak rozwiązać / odpowiedzieć prawidłowo na pytania konkursowe nie mając wiadomości w temacie jeżeli zadający wkleił zdjęcie . (w przypadku zadającego - można postąpić podobnie )

Od dawna podejrzewałem że tak to działa i dlatego "zawodowi" konkursowicze tak błyszczą. To z tego powodu straciłem konkursami zainteresowanie i przestały dla mnie w ogóle istnieć Twisted Evil

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 25 Kwi, 2013 18:54

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

PT de Villars

Wg mnie ( i nie tylko ) " problem " zagadek li to konkursów nie tkwi w nich samych , pomijając ich wartość merytoryczną czy też " naukową " . Zagadnienie to w naszym odczuciu ( wiem dlaczego używam formy mnogiej ) jak najbardziej rzeczywistym sprowadza się do faktu " zaśmiecania " Forum Historycznego , które jest wiodącym - a przynajmniej takim ma być w swoim założeniu. Otwierając stronę tegoż , musimy otwierać każdy temat aby zobaczyć co jest w nim nowego napisane , bo każdy z nich jest "maskowany" : konkursem lub zagadką. Ba , i to prawie stale .

Wystarczy jeden sposób : stworzyć dział pt : FORUM ZAGADEK i KONKURSÓW !!! Z odpowiadającymi im PODGRUPAMI . Tym samym oczyści się Forum Historyczne i przywróci mu się rzeczywisty wymiar oraz cel jaki kryje semantyka słowa : FORUM. O czym wyrażnie stanowi Regulamin dział I pkt 2 .

Ponadto zachowanie obecnego statusu zagadek-konkursów w dziale Forum Historycznego , moim zdaniem stanowi jedną z przyczyn dla których potencjalni Forumowicze rezygnują z rejestracji w MMH wybierając inne strony dyskusyjne o tematyce historycznej . Przekłada się to na poziom Forum co widać na ich stronach głównych. Bowiem w różnorodnych tematach w nowych postach zagadek /konkursów w ogóle brak , jeżeli są to dosłownie w szczątkowej liczbie. Wiodącymi są dysputy. Pozostawienie dotychczasowego podziału na Forum Historycznym prowadzi do jego tzw " skostnienia " - co widać , nie mówiąc o innych skutkach.

Tak na marginesie Regulaminu : zastanawiam się w jaki sposób w dziale tych zagadek - konkursów toleruje się jakąś nowo-mowę wręcz bełkot ni to angielski ni niemiecki - na pewno nie jest to j. polski .Taka pisownia stoi w kardynalnej sprzeczności z zasadami Regulaminu Forum a ujętymi wyrażnie w dziale III pkt 2.

Zatem czemu owa tolerancja ma służyć ? Szczególnie przy rygoryżmie gramatycznym w innych działach Forum. Bis in idem ? a wszak jest " NON bis in idem ".

PS.

Mutatis mutandis propozycję Katona Starszego : " Ceterum censeo Karthaginem delendam esse " na " Poza tym uważam że Konkursy należy przenieść ".

Zwolenników jak i tez przeciwników tej propozycji proszę o komentarz i wnioski.

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 26 Kwi, 2013 10:03

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Kiedyś była już propozycja wydzielenia wszystkich konkursów do osobnego podforum. Niestety, nie zyskała wówczas akceptacji, ale sądzę, że warto się nad tym ponownie zastanowić. Ja byłbym za.
_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Pią 26 Kwi, 2013 14:33

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie być kolejnym orędownikiem tego pomysłu. Gwoli ścisłości zaznaczę jednak, że daleki jestem od potępiania w czambuł aktywności tego rodzaju. Po prostu widzę wyraźnie, że współczesne, dostępne prawie każdemu z nas, wirtualne narzędzia odbierają tego typu igrzyskom zdolność ustalenia zgodnego ze stanem faktycznym poziomu "przygotowania do zajęć", co zasadniczo powinno być stawania w szranki istotą i dawno przestały weryfikować wiedzę w sposób jednoznaczny. Tak więc jestem zdania, że praktyki zahaczające o iluzję, czary mary tudzież hokus pokus powinny stanowić marginalny, a nie jeden z podstawowych nurtów poważnego Forum (kolejny raz i na wszelki wypadek podkreślam, że nie chciałbym zrobić przykrości lub umniejszyć zasługom osób biorących udział w konkursach, a hołdujących zasadzie fair play).
Jak widać, efekt uboczny postępu technologicznego i powszechnego dostępu do wiedzy potrafi być nieprzewidywalny w skutkach, a w rękach ludzi nieodpowiedzialnych zgoła szkodliwy. Mam na myśli tych, którzy biegną rano do kiosku po gazetę w nadziei, że odkrycie przez nich Ameryki wskutek przypadkowego uruchomienia aplikacji Google Maps w telefonie zostanie uznany za doniosły i w konsekwencji odpowiednio uznany. Czasy niestety takie, że fakt przybycia do tych "Indii" leży w kręgu zainteresowań nie historyków lecz służb specjalnych, a akcyza od lat nałożona na tytoń wyklucza możliwość racjonalnego upierania się przy teorii jego odkrycia "dopiero co"...
Ergo: obecnie najbardziej odpowiednie miejsce dla konkursów opartych o mocno archaiczną formułę i dla lampy naftowej to... lamus (mam na myśli wtórne znaczenie tego wyrazu).

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 26 Kwi, 2013 18:20

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57;


Cytat:
Wystarczy jeden sposób : stworzyć dział pt : FORUM ZAGADEK i KONKURSÓW !!! Z odpowiadającymi im PODGRUPAMI . Tym samym oczyści się Forum Historyczne i przywróci mu się rzeczywisty wymiar oraz cel jaki kryje semantyka słowa : FORUM.


Uważam, że należy w końcu zabrać się za ten temat. Krakus57 napisał;


Cytat:
sprowadza się do faktu " zaśmiecania " Forum Historycznego , które jest wiodącym - a przynajmniej takim ma być w swoim założeniu. Otwierając stronę tegoż , musimy otwierać każdy temat aby zobaczyć co jest w nim nowego napisane , bo każdy z nich jest "maskowany" : konkursem lub zagadką. Ba , i to prawie stale


Trudno się z tym nie zgodzić. Ktoś kto przegląda net i trafia na nasze forum, najsampierw widzi konkursy. Co naprawdę widzi, wiemy wszyscy. Kogo taki widok zachęci ?

Pią 26 Kwi, 2013 18:32

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie Moderatorzy, cudownie byłoby mieć okazję poznać Wasz punkt widzenia odnośnie powyższego postulatu. Niechby nawet z grubsza; dopuszczacie ewentualność poczynienia zmian czy raczej nie ma sensu dalsze angażowanie się w tej kwestii?
_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 26 Kwi, 2013 18:56

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gleba Gleba Gleba

A może wystarczy jak powstanie Kącik Wiecznie Niezadowolonych??? Nie wiem na czym ma polegać zaśmiecanie forum przez konkursy - jak kogoś nie interesuje to nie musi do nich zaglądać. Każdy wybiera co go interesuje - nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkim co się dzieje na forum, a dzieje się coraz mniej. Nie trzeba być Gejzerem Inteligencji aby zorientować się, że w wielu działach akurat konkurs to jedyny żywy wątek - bez nich byłaby martwa cisza. Może akurat o to wam chodzi? Załatwiliście już dyskusję na forum, mało kto ma ochotę rozpoczynać jakiś ciekawy watek bo dyżurni "eksperci" potrafią zniechęcić każdego. Teraz czas zlikwidować konkursy i będzie cisza spokój i pewnie zostaniecie sami i zadowoleni z siebie......

Gratuluje.......

Kciuk w dół

_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 26 Kwi, 2013 20:34

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:
w wielu działach akurat konkurs to jedyny żywy wątek

Chyba jednak lepiej jest mądrze pomilczeć niż głupio pogadać Rolling Eyes

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 26 Kwi, 2013 20:40

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:
dyżurni "eksperci" potrafią zniechęcić każdego

Zapewniam, że jednak nie każdego (abstrahując od tego kogo akurat postawilibyśmy w roli eksperta). Mierzenie wszystkich swoją własną miarką daje, jak widać, zafałszowany obraz rzeczywistości.
A podatność na zniechęcanie (istniejące faktycznie lub nie) i opłakiwanie jej skutków to raczej kwestia objętości wiadomego parzystego organu będącego jednocześnie wyznacznikiem pierwszorzędowych cech płciowych.

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0


Ostatnio zmieniony przez xnitro dnia Pią 26 Kwi, 2013 21:50, w całości zmieniany 1 raz

Pią 26 Kwi, 2013 20:59

Powrót do góry
xnitro
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4059
Pochwał: 6
Skąd: wroclaw
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:

Nie wiem na czym ma polegać zaśmiecanie forum przez konkursy

Spieszę z wyjaśnieniem. Zdarza Ci się widywać w niektórych gazetach krzyżówkę, szaradę lub rebus, których rozwiązanie znajduje się u dołu tej samej strony, ale pokazane w odbiciu diagonalnym dla zmyłki? Analogię będziesz potrafił dostrzec samodzielnie czy poprowadzić Cię?
Dodam, że zaśmiecanie to oczywiście pojęcie względne, a uzasadnienie takiej tezy determinowane jest przede wszystkim profilem Forum, którego akurat dotyczy. Gwarantuję, że np. na portalu www.pudelek.pl to, co jest u nas kwestionowane zapewniłoby dożywotni splendor. I przypadkiem jest to chyba właściwy kierunek Rolling Eyes
p.s. Dziwię się, że do tej pory nie zorientowałeś się, że podajemy w wątpliwość nie zasadność organizowania konkursów w ogóle lecz konkursów, które niczego nie rozstrzygają, bo ich formuła jest zbyt naiwna, a istnieje domniemanie, że uczestnicy te właśnie luki w regulaminie skwapliwie wykorzystują. Zniesmaczony

_________________
bierzcie, a będzie wam dane
______________________________________
Niemieckie odznaki i odznaczenia na sprzedaż:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=26411&start=0

Pią 26 Kwi, 2013 21:36

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No - fajnie, rozbieżność stanowisk pewna, ale jakby ucieka kwestia dawno już podnoszona - a może by tak przy konkursach po prostu zlikwidować licznik postów? Jak w dziale ogólnym? I niech sobie pozostaną...
Ciekawym wówczas frekwencji i uczestnictwa Wink
Ale i kwestią inteligencji - cwaniactwa - pomyślunku - podstępu pytającego niech pozostanie takie sformułowanie pytania, aby wujek Google i ciocia Wiki to byłoby ciut za mało, że o wyszukiwarce gogle nie wspomnę Uśmiech
Pozdrawiam
R

Pią 26 Kwi, 2013 22:27

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pozdrawiam
R

Piwo Piwo Piwo
Comeback Super
Cytat:
pytania, aby wujek Google i ciocia Wiki to byłoby ciut za mało, że o wyszukiwarce gogle nie wspomnę Uśmiech

Na WW masz pytanie żywcem z książki Wink

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pią 26 Kwi, 2013 22:33

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:

1./ Nie trzeba być Gejzerem Inteligencji aby zorientować się, że w wielu działach akurat konkurs to jedyny żywy wątek - bez nich byłaby martwa cisza. Może akurat o to wam chodzi?

2./Załatwiliście już dyskusję na forum, mało kto ma ochotę rozpoczynać jakiś ciekawy watek bo dyżurni "eksperci" potrafią zniechęcić każdego.


PT red 25

ad 1/ Konkurs " żywy watek ' ? Tak jak przy np. postaci Grodzkiej - kiedy posłużono się " njusem " z prasy. To chyba ten dowód na "żywość" Treść która nie była znana przed osobie zadającej pytanie . I zapomni o niej równie szybko jak przeminie ten "njus ." A takowych schematów jest więcej . Wiedzy NIE zyskuje / uczy się w konkursach , o czym w poniższej treści :

Co do tej wiedzy konkursowej - ciekawe zaiste jest , że jakoś żaden z tych laureatów NIE ROZWINĄŁ w dyskusję materii Z ROZWIĄZANEJ zagadki? Nawet przyjmując ,ze uczestników konkursów nie interesują inne tematy, to z taka szeroka wiedzą jaką posiadają / demonstrują - nie interesuję ich inne ? Zaiste słodka tajemnica.. Wszak wystepują we WSZYSTKICH tematach Forum historycznego. Pokazuje to jak głęboka jest ta wiedza tematyczna . Bez internetu - zero ! Gdyby wyłączono prąd ( ale tylko w google czy innych wyszukiwarkach ) poziom byłby rzeczywisty.

Podobny schemat widzimy w jednym z najlepszych programów z fantastycznym Tadeuszem Sznukiem czyli " Jeden z dziesięciu " . Owszem zawodnicy dochodzą do konkursu przez eliminacje pisemne. Natomiast poziom wiedzy weryfikuje te 40 pytań co widać . I jeszcze bezlitośnie obnaża poziom wiedzy właśnie u ..młodych . Adeptów modnych haj skułow .

Tak celem ilustracji . Umieściłem fragment listów DeGaulle w temacie i zadałem pytanie - z rozbudowanym opisem identyfikacyjnym - kto jest autorem. . Jeden , jedyny PT seth odpowiedział . I to pokazuje osobe która ma wiedzę.


ad 2/
Pozwoliłem sobie przejrzeć większość z tematów w których Waść zabierałeś głos ( pomijając ze kosztowało mnie to trochę czasu ! którym nie dysponuje w nadmiarze ) pod kątem wypowiedzi merytorycznej / udokumentowanej.

Poza popularnymi zwrotami i marnymi żródłami dowodowymi nic nie wnosiły w dyskusje . Są to wypowiedzi ad hoc okraszone słowotokiem . Jak i kilku tu znanych PT Forumowiczów. Tak jakoś dziwnie się składa . że jeżeli poprosi się takowych o konkrety to odpowiedzią jest : chamskie zachowanie in manuscripta lub częściej ...nieobecność w temacie. Tak a vista np. vide " Powstanie w gettcie 43".

A co do dyskusji . Masz Waść rację . Bo dyskusja zamiera jeżeli NIE MA się CO do powiedzenia..a pora dobranocek minęła. Monolog nie jest interesujący. Co widać.

Mutatis mutandis propozycję Katona Starszego : " Ceterum censeo Karthaginem delendam esse " na " Poza tym uważam że Konkursy należy przenieść ".

PS

Gwoli jasności - Koterie osób składające się na tzw : KWA czyli Kółko Wzajemnej Adoracji - mnie nie interesują .

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata .

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85


Ostatnio zmieniony przez krakus57 dnia Pią 26 Kwi, 2013 23:13, w całości zmieniany 3 razy

Pią 26 Kwi, 2013 22:49

Powrót do góry
Zubek
Porucznik

Porucznik





Posty: 628
Pochwał: 3
Skąd: Starków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

krakus57 napisał:

(1) Tak jakoś dziwnie się składa . że jeżeli poprosi się takowych o konkrety to odpowiedzią jest : chamskie zachowanie in manuscripta lub częściej ...nieobecność w temacie.

(2) " Poza tym uważam że Konkursy należy przenieść ".

serdecznie pozdrawiam MJR technokrata .


A co do (1) - pełna zgoda, ja czekam już około roku na rzeczowe wyjaśnienie bzdur i przekłamań, ale Uśmiech ... czekam na Godota Laughing

Co do (2) zaś - hej, nie aż tak radykalnie - po prostu zlikwidować należy licznik w konkursach i od razu sytuacja się uzdrowi, tak sądzę Rolling Eyes

Pozdrawiam
R

PS
Cytat:
Comeback Super


Yes, i'm ciut-ciut back Bardzo szczęśliwy

Pią 26 Kwi, 2013 22:55

Powrót do góry
krakus57
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 2553
Pochwał: 16
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zubek napisał:


Yes, i'm ciut-ciut back Bardzo szczęśliwy


PT Zubek

Witam serdecznie rozbitka z Lilijkami ( niekoniecznie Bourbońskimi ) jeżeli dobrze ...zidentyfikowałem .

PS. Jeśli tak , to już wiem kto się ucieszy ( a jest tu kilku ) .

serdecznie pozdrawiam MJR

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yLWt5kSBOu4

https://www.youtube.com/watch?v=HvZqu0tsFM0

https://www.youtube.com/watch?v=eq-cc_niPjQ&list=FLnSHul9TjNAqd-skCF67rrg&index=85

Pią 26 Kwi, 2013 23:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.