| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jaro76
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 26
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A co powiecie na to ??

Piękna sztuka stojąca między Syrią a Izraelem. Oczywiście z dywizji pancernej Rommla. Zdjęcie zrobione przez mojego kolegę z polskiego kon. saperów.


Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Pią 29 Mar, 2013 10:54

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Między Syrią i Izraelem???????? Niemcy tam byli???
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 29 Mar, 2013 11:29

Powrót do góry
Kolicki
Major

Major




Posty: 1629
Pochwał: 2
Skąd: GS
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

red25 napisał:
Niemcy tam byli???


Duchem, w Panzer czwórkach, bodaj do 1967.


Ostatnio zmieniony przez Kolicki dnia Pią 29 Mar, 2013 11:48, w całości zmieniany 1 raz

Pią 29 Mar, 2013 11:38

Powrót do góry
red25
Lieutenant Colonel

Lieutenant Colonel





Posty: 3080
Pochwał: 4
Skąd: UE
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale już chyba pod innym dowództwem Twisted Evil
_________________
Żeromski, Daszyński, Pużak, Ciołkosz, Gustaw Herling-Grudziński byli socjalistami... ich też nazwiecie lewakami?
http://www.youtube.com/watch?v=6KZKyUQblWU

Pią 29 Mar, 2013 11:47

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dobrze że tam nie ma naszych złomiarzy Twisted Evil na foto były by tylko gumowe bandaże z kół Twisted Evil
_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 29 Mar, 2013 13:58

Powrót do góry
KSIĘCIUNIO-74
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 60
Skąd: Gdynia-Hamburg
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panz

JAKBY NASI TAM BYLI TO BY JUZ JEZDZIŁA W POLSCE Bardzo szczęśliwy Czołg2

Pią 29 Mar, 2013 23:40

Powrót do góry
woodhaven
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 548
Pochwał: 9
Skąd: Woodhaven, NY
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, tak nasi byli i się zmyli.
Z tego co wiadomo żołnierze z Austrii zdemontowali wszystko co się dało łącznie z silnikiem ...... a nasi zrobili sobie ładne fotki W szoku

_________________

Sob 30 Mar, 2013 13:39

Powrót do góry
brano
Leutnant

Leutnant




Posty: 362
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: A co powiecie na to ??

Jaro76 napisał:
Oczywiście z dywizji pancernej Rommla.


???

To jest ex.Czechoslowackij Pz.IV. Export z roku 1955 (45 sztuk).

Sob 30 Mar, 2013 17:17

Powrót do góry
kalashnikov
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec





Posty: 22
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wątpie żeby niemcy stacjonowali syrii czy izraelu i chociaż niejestem expertem w motoryzacji wojennej XX wieku to wiem że jednak wszystko jest możliwe ponieważ np. Hitler chciał podbić Europę ale i skolonizować afrykę i w prawdzie prawie mu to się udało lecz wątpię żeby dotarł aż do zachodniej mniejszej Azji ponieważ podczas kolonizacji Afryki wojska alianckie zatrzymały jego podboje w połowie Egiptu a potem wojna się skończyła i od tego czasu już nikt nie chce kolonizować afryki a co dopiero AZJI! mam nadzieję że pomogłem Rolling Eyes

Edit (Grendel):
Uprzejmie proszę kolegę, by:
1. Zaczął stosować się do zasad ortografii języka polskiego.
2. Przestał zaśmiecać forum pisząc o rzeczach, o których kolega pojęcia nie ma.
Post zostanie usunięty.

Sob 11 Maj, 2013 19:00

Powrót do góry
baranekbxl
Sous-lieutenant

Sous-lieutenant





Posty: 265
Skąd: BRUKSELA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam.
Z posiadanych informacji nt. PzKpfw IV wg. p. A. Zasiecznego Hiszpania podczas wojny zakupiła partię tych czołgów a następnie w latach 60-tych kilka sprzedała Syrii. Druga wersja wg. Iana Hooga to belgowie "zhandlowali" te czołgi Syryjczykom, a oni używali je w wojnie 1967 roku przeciwko Izraelowi. Paradoks, ponad 20 lat po wojnie , a PzKpfw IV znów staneły naprzeciw Shermanom.
Uśmiech


pzdr z Beneluxu Piwo

_________________
"Be or not too be..."

Wto 09 Lip, 2013 7:30

Powrót do góry
brano
Leutnant

Leutnant




Posty: 362
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Według niektórych zachodnich źródeł powinny być w arsenale armii syryjskiej w zbiornikach 28 pc. Zbiornikach przybyli z Francji, Hiszpanii i Czech. Jest możliwe, że zostały one dostarczone i ZSRR. Biorąc pod uwagę, że istnieje 45 sztuk Dane dostarczone maszyny z Czechosłowacji i 17 sztuk z Hiszpanii, figura jest zniekształcony dźwięk. Uzbrojenie składało się z maszyn niezależnych batalionów czołgów. Kilka czołgi zostały zniszczone podczas tzw. wars wodne 1965 na Wzgórzach Golan izraelskich czołgów Centurion na długich dystansach, które były używane jako statyczne palposty. W 1967 roku, podczas tzw. 6 dni wojny zostały zniszczone przez innych ocalałych Pz.Kpfw.IV modified Israeli Sherman (M 50 Super Sherman).
Były palposty porozumienie pokojowe zajęty wojska ONZ (niebieskie berety).
Spotkałem się z informacjami, które zapewniają szkolenia byłych członków Wehrmachtu, którzy te czołgi walczyły w 2. World War II.
Spotkałem się z zatwierdzoną i najprawdopodobniej błędnych informacji, z których wynikało, że kilka Syrian Pz.Kpfw.IV być dostarczone na Kubie w 1958 roku, przed zrzuceniem Batista rząd Fidela Castro.
Według informacji dostępnych dla mnie jest zniszczone wraki tego typu jeszcze w zbiorniku (fotograficznie udokumentowane wystąpienie w 2007 r.) do ostatniego miejsca ich użycia bojowego.

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/title/-Pz-Kpfw-IV-v-sluzbach-cudzich-armad/p/118126#118126
via.google translator

Wto 09 Lip, 2013 21:02

Powrót do góry
maxikasek
Moderator
Generał broni

Generał broni





Posty: 10865
Pochwał: 36
Skąd: obecnie Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wg niektórych zachodnich źródeł w arsenale armii syryjskiej powinno być 28 szt. tych czołgów. Miąły one przybyć z Francji, Hiszpanii i Czech. Możliwe również że zostały dostarczone przez ZSRR. Biorąc pod uwagę, że istnieją dane o dostarczeniu 45 szt. z Czechosłowacji i 17 z Hiszpanii, informacje nie są ścisłe. Czołgi wchodziły na wyposażenie samodzielnych batalionów czołgów. Kilka wozów, użytych jako stacjonarne punkty ogniowe, zostało zniszczonych na wzgórzach Golan w 1965 podczas tzw. bitwy o wodę, z dużego dystansu przez izraelskie Centuriony. W 1967 podczas wojny sześciodniowej pozostałe Pz IV użyte jako bunkry zosatły zniszczone przez izraelskie M50 Super Sherman.
Wraki pozostały na terenach zajętych później przez wojska ONZ.
Spotkałem się z informacjami, że Syryjczyków szkolili byli pancerniacy Wehrmachtu.
Spotkałem się z niepotwierdzonymi i najprawdopodobniej błędnymi informacjami, z których wynikało, że kilka syryjskich Pz.Kpfw.IV miało być dostarczonych na Kubę w 1958 roku, przed obaleniem Batisty przez Fidela Castro.
Według posiadanych przeze mnie informacji wraki syryjskich PZ IV na wzgórzach Golan (fotograficznie udokumentowane w 2007 r.) wciąż są na miejscu ich użycia bojowego.


Pozwoliłem sobie przełożyć tę papkę z translatora na bardziej strawną wersję. Mam nadzieję, że nic nie przekręciłem.

_________________
Prawo Balaniego:
Jak długo trwa minuta, zależy od tego, po której stronie drzwi toalety się znajdujesz.

http://www.powrotlegendy.pl/

Sro 10 Lip, 2013 10:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.