| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy byłbyś zainteresowany zakupem tytułowego opracowania?
Tak
 81%  [ 9 ]
Nie
 18%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I wojna światowa w powiecie puławskim - opracowanie.

Minęło kilka lat odkąd zacząłem zbierać materiały dotyczące I wojny w powiecie puławskim i oto mogę już oznajmić iż prace nad tym zagadnieniem dobiegają powoli końca. Pozostało jedynie kilka źródeł do wpasowania w istniejącą już całość, niemniej jest to już ostatnia prosta przed ukończeniem opracowania które będzie nosić tytuł "I wojna światowa na terenie powiatu puławskiego w latach 1914-15".
Roboczy spis treści wygląda tak:

1. Wstęp.
2. Ogólny zarys działań wojennych w rejonie Puław w roku 1914.
2.1. Pierwsza Bitwa pod Dęblinem w powiecie puławskim.
2.2. Druga Bitwa pod Dęblinem w powiecie puławskim.
3. Ogólny zarys działań wojennych w rejonie Puław w roku 1915.
3.1. Bitwa pod Markuszowem i Kurowem.
3.2. Bitwa pod Zagrodami.
4. "Puławski" odcinek Twierdzy Dęblin w latach 1914-15.
5. Cmentarze i mogiły wojenne z okresu I wojny światowej na terenie powiatu puławskiego.
6. Zakończenie.
7. Bibliografia.

Wydanie całości planuję na 100 rocznicę - tylko nie wiem jeszcze czy będzie to rok okrągłej rocznicy wybuchu I wojny i Bitew pod Dęblinem (2014) czy też zdobycia Twierdzy Dęblin i walk pod Markuszowem (2015). Będzie to zależało od daty ukończenia opracowywania wszystkich materiałów oraz możliwości finansowych - jako że książka będzie wydawana własnym kosztem. Gdyby ktoś z Was do tego czasu natrafił jeszcze na jakieś materiały/wspomnienia z tych okolic i byłby skłonny się nimi podzielić to byłbym niezmiernie wdzięczny (zresztą myślę że przyszli czytelnicy również).

Prosiłbym również o wypowiedzenie się w załączonej ankiecie - będzie ona bardzo pomocna w określeniu przybliżonej wielkości nakładu książki.

Pią 22 Lut, 2013 23:02

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cześć,

raczej nie kierowałbym się wyniki ankiety na tej stronie Uśmiech osobiście chętnie bym zakupił taką pozycję, ponieważ często tamtędy przejeżdżam, więc rozdział 5 byłby jak znalazł na urozmaicenie podróży.

Czy myślałeś nad pozyskaniem jakiejś pomocy finansowej od samorządu?

Pon 25 Lut, 2013 20:13

Powrót do góry
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Myślałem, ale z jednej strony masa formalności a z drugiej "mało" entuzjastyczne nastawienie lokalnych samorządów do większości projektów o charakterze historycznym skutecznie zniechęciło mnie do tego typu starań.
A ankieta ma być pomocna ale nie będzie decydować o tym czy książka się ukaże czy nie. Bo i tak się ukaże, pytanie tylko w jakim nakładzie...

Pon 25 Lut, 2013 22:23

Powrót do góry
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I jeszcze mały "zwiastun":
http://www.mmpulawy.pl/artykul/powstaje-nowe-opracowanie-o-i-wojnie-swiatowej-w-powiecie-pulawskim

Sob 02 Mar, 2013 16:46

Powrót do góry
Airacobra
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 720
Pochwał: 2
Skąd: Bochnia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja poproszę o info gdzie można będzie nabyć. Ewentualnie proszę o zachowanie dla mnie jakiegoś egzemplarza autorskiego z autografem autora. Uśmiech
_________________
Member of Crux Galiciae Group.
Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol,
s issza borát

Wto 11 Cze, 2013 18:03

Powrót do góry
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O wszystkim będę informował na bieżąco Wink

Sro 12 Cze, 2013 7:58

Powrót do góry
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych: strona na Facebook'u poświęcona powstającemu opracowaniu.
https://www.facebook.com/pages/I-wojna-%C5%9Bwiatowa-w-powiecie-pu%C5%82awskim-w-latach-1914-15/472547402845529

Wto 18 Mar, 2014 10:09

Powrót do góry
pablo8019
Oberfeldwebel

Oberfeldwebel





Posty: 144
Pochwał: 1
Skąd: Markuszów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Prace nad książką jak stanęły tak stoją (na szczęście-nieszczęście dzieciaki szybko rosną Wink ) ale w międzyczasie postanowiłem zebrać opublikowane dotąd po różnych czasopismach i stronach internetowych moje artykuły, wzbogacić je o nie publikowane dotąd wersje robocze z terenów nie tylko powiatu puławskiego, ale całej Lubelszczyzny i umieścić je w jednym miejscu:
http://lubelskie1914-15.blogspot.com/
Zapraszam zainteresowanych do lektury - być może część będzie już Wam znana, ale zapewniam że nie wszystko Uśmiech

Pią 21 Sie, 2015 13:15

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.