| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
Wierzysz także w to, że posiadasz monopol na jedynie słuszne koncepcje nie tylko w eksploracji, ale i w survivalu

Wierze w to, że mam rację kiedy mówię, że coś jest białe gdy faktycznie jest białe, a nie czarne. Jak ktoś widzi czarne gdy patrzy na białe to powinien się iść leczyć. Dla mnie sprawa sztolni nr 3 jest oczywista, podobnie jest z tzw. survivalem (btw. to nie jest forum o survivalu Leuthen). Jeżeli ktoś uważa, że sztolnię nr 3 w Osówce wykuto po to by odwadniała sztolnie z poziomu wyższego to możesz spać spokojnie – taki ktoś na pewno nie odkryje Twoich sekretnych tajemnic w „riese” , których tak pilnie strzeżesz Mr. Green

P.s (masz tu: http://pj-blog.pl/pj/?p=3224 ostro ale dosadnie, ad tego co poruszyłeś)

Sob 15 Mar, 2014 10:46

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
btw. to nie jest forum o survivalu Leuthen

Naprawdę? Może w takim razie górskie - bo wszem i wobec obwieszczasz tu światu swe górskie wyczyny.

Twojego bloga czytać nie zamierzam - kiedyś przeczytałem kilka wpisów i stwierdziłem, że szkoda czasu.
W ramach dokształcania w czasie wolnym polecam zapoznanie się z terminem narcyzm. Zapewne odkryjesz liczne analogie ze swą działalnością...

Sob 15 Mar, 2014 12:02

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:
Paweł_J napisał:
btw. to nie jest forum o survivalu Leuthen

Naprawdę? Może w takim razie górskie - bo wszem i wobec obwieszczasz tu światu swe górskie wyczyny.

A może języka polskiego - bo czepiasz się ludzi o gramatykę i ortografię zamiast pisać na temat. Tu nie powinno ciebie obchodzić czy Riko jest analfabetą wtórnym.
Leuthen napisał:

W ramach dokształcania w czasie wolnym polecam zapoznanie się z terminem narcyzm. Zapewne odkryjesz liczne analogie ze swą działalnością...

Jakiej działalnością ? ad. sztolni nr 3 czy może ogólnie w „Riese” ? coś piszesz o jakiejś działalności ale nie precyzujesz jakiej. Mam tylko nadzieję , że to dotyczy tematu. Cały czas czekam, aż w końcu się wypowiesz (ad. sztolni nr 3) bo na razie to tylko fotki wstawiłeś, które cyknąłeś gdy robiłeś obchód po terenie „Riese”.

Góry górami, wiesz przez to, że jestem uparty w dążeniu do celu i na pewno nie przestanę prowadzić swoich badań w "Riese" zanim nie zaspokoję swojej ciekawości.

(ps. Ze specjalną dedykacją dla ciebie Leuthen żebyś się zrelaksował dzisiaj wstawiłem.. www.pj-blog.pl Laughing Twisted Evil )

Sob 15 Mar, 2014 19:30

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł_J napisał:
A może języka polskiego - bo czepiasz się ludzi o gramatykę i ortografię zamiast pisać na temat.

Poprawne wysławianie się obowiązuje na każdym forum, niezależnie czy jest ono historyczne, górskie, eksploracyjne, survivalowe, kolejowe czy o kwiatkach.

Paweł_J napisał:
Tu nie powinno ciebie obchodzić czy Riko jest analfabetą wtórnym.

Nie mów mi, co mnie powinno obchodzić, a co nie.

Paweł_J napisał:
Jakiej działalnością ? ad. sztolni nr 3 czy może ogólnie w „Riese” ?

Skoro trzeba Ci pisać łopatologicznie - proszę bardzo: Twojej szeroko rozumianej działalności "publicystycznej" na forach internetowych i nachalnego chwalenia się na każdym kroku swoim blogiem oraz tym, gdzie to o Tobie nie pisali (Słońce Nowej Rudy Mr. Green ) i jakie konsekwencje dla wszechświata ma Twoja aktywność.

Paweł_J napisał:
Cały czas czekam, aż w końcu się wypowiesz (ad. sztolni nr 3) bo na razie to tylko fotki wstawiłeś, które cyknąłeś gdy robiłeś obchód po terenie „Riese”.

Jak na strażnika "Riese" przystało, strzegę tajemnic Gór Sowich, a nie rozpisuję się o nich szeroko na forach, także możesz czekać dalej - nawet długo Laughing


Paweł_J napisał:
ps. Ze specjalną dedykacją dla ciebie Leuthen żebyś się zrelaksował dzisiaj wstawiłem.. www.pj-blog.pl Laughing Twisted Evil )

Jak mówiłem, nie lubię marnować czasu i czytać Twego przesławnego w całej galaktyce bloga nie zamierzam Kciuk w dół

Nie 16 Mar, 2014 11:20

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Leuthen napisał:

Jak na strażnika "Riese" przystało, strzegę tajemnic Gór Sowich, a nie rozpisuję się o nich szeroko na forach

O i taka odpowiedź mnie zadowala. Jest szczera i dosadnie wszystko wyjaśnia. W sumie wiedziałem od razu, ale chciałem Cie sprowokować lekko, żebyś sam to napisał Wink

Piwo

Nie 16 Mar, 2014 12:13

Powrót do góry
jusif
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Skąd: Mazowsze
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wybiera się ktoś w czerwcu do "trójki", bo w środku jeszcze nie byłem ?
W zeszłym miesiącu jak tam zaglądałem to sporo wody było.

Pią 18 Kwi, 2014 11:25

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jusif napisał:
Nie wybiera się ktoś w czerwcu do "trójki", bo w środku jeszcze nie byłem ?
W zeszłym miesiącu jak tam zaglądałem to sporo wody było.


W czerwcu ? to wejście do 3-ki chcesz planować tak jakbyś mieszkał na stałe co najmniej w Stanach Zjednoczonych ? Chłopie, bierz po robocie wsiadaj w auto zawiń po chłopaków i jedziesz (dzisiaj-jutro) a nie w...czerwcu Rolling Eyes Ja tak robię (często w GS jadę prosto z pracy) z Bielawy to masz tak samo jak ja z Nowej Rudy (czyt. 5 minut).

"3-ka" w Osówce jest fajna, ale mam ją w małym palcu, za to teraz dostałem fioła na punkcie innej sztolni, która w odróżnieniu od "3-ki" jest oficjalnie nie znana Na na na

Pią 18 Kwi, 2014 13:26

Powrót do góry
jusif
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Skąd: Mazowsze
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Z Bielawy to pochodzę, a mieszkam na Mazowszu. I dlatego tak planuję by to zrobić z kimś. A maj już mam zajęty na inne wycieczki. Wink

Pią 18 Kwi, 2014 13:40

Powrót do góry
jusif
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Skąd: Mazowsze
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paweł, a o jakiej sztolni piszesz ? Przybliżony rejon, ale nie tak ogólny, ze w GS, hi hi.

P.S. Nie było okazji pogratulować zdobycia Kilimandżaro i innych szczytów. Gratuluję, bo to i wysiłek fizyczny i finansowy.

Pią 18 Kwi, 2014 13:44

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jusif napisał:
Paweł, a o jakiej sztolni piszesz ? Przybliżony rejon, ale nie tak ogólny, ze w GS, hi hi.

P.S. Nie było okazji pogratulować zdobycia Kilimandżaro i innych szczytów. Gratuluję, bo to i wysiłek fizyczny i finansowy.


Jusif dla mnie to nie był wysiłek finansowy. Nie należę do ludzi, którzy zakładają bloga by żebrać o profii pieniądze na badania terenowe w "Riese". Jak ktoś taki skamla (na swoim blogu), że nie ma nawet marnych 500 zł na benzynę (sic.) żeby jechać w Góry Sowie to nie powinien się zajmować eksploracją w "Riese" tylko gdzie indziej lub wziąć się solidnie do pracy, a nie do narzekania i żebrania. OKI, pogadałem teraz odpowiem ad. wysiłku fizycznego: Kilimandżaro mnie tak nie zmęczyło, zmęczył mnie Mont Blanc bo go zlekceważyłem (po Toubkalu urosłem w piórka..) i złapałem na dwa tyg. przed wyjazdem katar Rolling Eyes Dzięki Jusif za gratulacje Piwo

ad. sztolni: Riko kiedyś dał tu bardzo celną uwagę (w tym temacie), ad. eksploracji terenowej i chwalenia się odkryciami.. początkowo się nie zgadzałem, ale teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że Riko miał rację Kciuk do góry

Pią 18 Kwi, 2014 14:12

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zagadka sztolni nr 3 w Osóce

Witaj, Mr Paweł J.
Jak tam będziesz przechodzil na Osówce koło trójki, to zauważ, że te tamy z ujeciem do wody są tuż powojenne i najprawdopodobniej zrobili je ci, co obok wiercili za uranem i tej wody potrzebowali . Niemcy tego nie potrzebowali, bo mieli tuż obok ca 200 m na potoku Kłobia regularne ujęcie wody. Piszę o tym dlatego, że była to konstrukcja wyjatkowo nowoczesna jak na ten czas w Polsce z dwóch względów: po pierwsze zawiera płyty yombowe do stablilizacji brzegów potoku oraz rurę odpływową do wody z tworzywa sztucznego , najprawdopodobniej z winiduru. W polskiej technice budowlanej płyty yombowe pojawiły się w czasach Gierka i były uzywane do utwardzania placu budowy na blokowiskach aby mógł tam jeździć ciężki sprzęt. Tak samo w latach 60-tych pojawiły się pierwze w Polsce wtryskarki i wytłaczarki do tworzyw sztucznych. Pierwsze z nich to były kolorowe pokrywy sygnalizacji swietlnej do samochodó i potem skrzynki do butelek i warzyw, a wytłaczrki do rur to też czasy Gierkowe. Tak że jest to szacowny zabytek techniki, jak sadzę. Była już o tym mowa na innych forach ale tu widzę część info nie dochodzi.
Stary

Pią 18 Kwi, 2014 20:53

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osóce

pilch napisał:
Witaj, Mr Paweł J.
Jak tam będziesz przechodzil na Osówce koło trójki, to zauważ, że te tamy z ujeciem do wody są tuż powojenne i najprawdopodobniej zrobili je ci, co obok wiercili za uranem i tej wody potrzebowali . Niemcy tego nie potrzebowali, bo mieli tuż obok ca 200 m na potoku Kłobia

rozumiem, a ci co obok wiercili za uranem to już tych ca 200 m nie mieli..(potok Kłobia im wyparował Bardzo szczęśliwy) i musieli tamy w sztolni budować żeby choć trochę wody zdobyć Bardzo szczęśliwy . Stary twoja logika jest powalająca Laughing

pilch napisał:
Piszę o tym dlatego, że była to konstrukcja wyjątkowo nowoczesna jak na ten czas w Polsce z dwóch względów: po pierwsze zawiera płyty yombowe do stablilizacji brzegów potoku oraz rurę odpływową do wody z tworzywa sztucznego , najprawdopodobniej z winiduru.

Rury spustowe w sztolni (w tamach) są stalowe a nie z tworzywa sztucznego (nawet widać, że są pordzewiałe..) tak jak zawór główny poza tym tamy są wykonane są z cegły. To że rura w obwale jest nie stalowa bo ta nie została włożona tam podczas wojny.

pilch napisał:
Piszę o tym dlatego..
żeby wyciągać informacje Bardzo szczęśliwy stare kaliskie prowokacje po informacje..(do tajnej książki Laughing)

pilch napisał:
Była już o tym mowa na innych forach ale tu widzę część info nie dochodzi.
i całe szczęście, dzięki temu nie robi się tu śmietnik bzdurnych informacji. Bardzo szczęśliwy

Sob 19 Kwi, 2014 16:09

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zagadka sztolni nr 3 w Osóce

Pawełku, drogie dziecko- mój post w jakimkolwiek stopniu nie był skierowany przeciw tobie. Zanim zaczniesz coś komentować, staraj się najpierw zrozumieć, co jest w tekście napisane. Ponieważ eksploracja wymaga cierpliwości, wyjasniam ci cierpliwie, że mój opis dotyczy ujecią na zewnątrz sztolni na Kłobii a nie tam wewnatrz sztolni numer 3 .Ponadto sposób w jakim pisujesz gwarantuje ci tylko tyle, że nikt z tobą nie znajdzie płaszczyzny do dyskusji- bo uznają , z nie ma z kim dyskutować. Ja nie jestem akurat z Kalisza -ale nic przeciwko Kaliszowi (miastu ) nie mam i nie rozumiem twoich insynuacji. Ty jak czegoś nie rozumiesz, to raczej powinieneś zapytać kogoś starszego, niż się wymadrzać. Ale jak chcesz być pajacem, to sobie bądź.
Stary

Nie 20 Kwi, 2014 10:42

Powrót do góry
k2t4s
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 32
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osóce

pilch napisał:
Pawełku, drogie dziecko- mój post w jakimkolwiek stopniu nie był skierowany przeciw tobie. Zanim zaczniesz coś komentować, staraj się najpierw zrozumieć, co jest w tekście napisane. Ponieważ eksploracja wymaga cierpliwości, wyjasniam ci cierpliwie, że mój opis dotyczy ujecią na zewnątrz sztolni na Kłobii a nie tam wewnatrz sztolni numer 3 .Ponadto sposób w jakim pisujesz gwarantuje ci tylko tyle, że nikt z tobą nie znajdzie płaszczyzny do dyskusji- bo uznają , z nie ma z kim dyskutować. Ja nie jestem akurat z Kalisza -ale nic przeciwko Kaliszowi (miastu ) nie mam i nie rozumiem twoich insynuacji. Ty jak czegoś nie rozumiesz, to raczej powinieneś zapytać kogoś starszego, niż się wymadrzać. Ale jak chcesz być pajacem, to sobie bądź.
Stary

Stary, szkoda Twego zachodu, Paweł i tak tego nie ogarnie. Szkoda czasu na jakąkolwiek polemikę z tym ludzikiem - i to większość już dawno zrozumiała (na szczęście).

Nie 20 Kwi, 2014 11:14

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osóce

pilch napisał:
Ponieważ eksploracja wymaga cierpliwości, wyjasniam ci cierpliwie, że mój opis dotyczy ujecią na zewnątrz sztolni na Kłobii a nie tam wewnatrz sztolni numer 3 .

To ja ci stary cierpliwie wyjaśniam, że temat dotyczy sztolni nr 3 a nie tam gdzieś ujęcia wody na Kłobi. Panimajesz ?

Nie 20 Kwi, 2014 11:33

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Masz chyba rację Mr K2t4s . To mi raczej radości nie sprawia.
Pozdrawiam
Stary

Pon 21 Kwi, 2014 0:03

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: zagadka sztolni nr 3 w Osówce

pilch napisał:
Masz chyba rację Mr K2t4s . To mi raczej radości nie sprawia.
Pozdrawiam
Stary

Stary jeżeli doszedłeś do wniosku, że nie sprawia ci radości robienie chlewa z tematu, który założyłem to będę wielce rad jak pójdziesz sobie robić dobrze gdzie indziej. Póki co piszesz tu od rzeczy i odwołujesz do innego forum (zapewne 3-ligowego gdzie anonimowy administrator-kretyn zakłada 95% tematów by gotować zupę z gwoździa Laughing zgadłem ? ). Jak masz coś do powiedzenia ad. tematu chętnie przeczytam (a być może nawet odpowiem). Póki co A masz

Pon 21 Kwi, 2014 10:20

Powrót do góry
riko
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 108
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: zagadka sztolni nr 3 w Osówce

Paweł_J napisał:
pilch napisał:
Masz chyba rację Mr K2t4s . To mi raczej radości nie sprawia.
Pozdrawiam
Stary

Stary jeżeli doszedłeś do wniosku, że nie sprawia ci radości robienie chlewa z tematu, który założyłem to będę wielce rad jak pójdziesz sobie robić dobrze gdzie indziej. Póki co piszesz tu od rzeczy i odwołujesz do innego forum (zapewne 3-ligowego gdzie anonimowy administrator-kretyn zakłada 95% tematów by gotować zupę z gwoździa Laughing zgadłem ? ). Jak masz coś do powiedzenia ad. tematu chętnie przeczytam (a być może nawet Podpowiem). Póki co A masz

Paweł i co oprócz radosnego pisania w tym temacie masz zamiar zrobić . Razz

Pon 21 Kwi, 2014 14:49

Powrót do góry
jusif
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 11
Skąd: Mazowsze
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

1. Paweł, a możesz coś więcej napisać o tych tajemniczych dudniących miejscach ? Ile i gdzie są ?
2. Kiedyś chciałem 2kg rozcieńczonych w 5 litrach soli strontu (bo pięknie barwi płomień na czerwono/karminowo) wlać w "uskoku" by po paru dniach mieć dowód w "trójce", ze jest przepływ. Ale mnie ofukano, że to za mało - potrzeba hektolitrów. Myślę, że temat udowodnienia przesączania się wody z "2" do "3" wciąż wart jest podjęcia. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozsądnie udowodnić? Ktoś pisał o materiałach promieniotwórczych. Ale jakie i skąd? Inne pomysły ?
Dlatego pytałem o te miejsca "dudniące", bo próbki warto byłoby brać w różnych miejscach sztolni, w tym właśnie w tych dziwnych. By wykazać nie tylko CZY, ale jeszcze i GDZIE, ta woda z "2" wychodzi.

P.S. Na wejście w czerwcu - chyba okolice 19-22.06 jest już nas dwóch chętnych do wejścia do "3". Wciąż potrzeba kogoś z doświadczeniem.

Pon 21 Kwi, 2014 16:02

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jusif:

1. Miejsca "dudniące" są dwa, pierwsze dlatego, że jest tam wylewka betonu, który chyba do końca w tym jednym miejscu nie przylega do skały (jakaś mała pustka) jak się po tym miejscu "szurnie" nogą to taki dźwięk idzie od wody, a w tym drugim nie ma betonu i "dudni"..to jest ciekawe, ale nie w żaden sposób obiecujące Bardzo szczęśliwy
2. Woda może się tam przesączać z 2-ki i co ? czemu to ma niby dowodzić ? Rolling Eyes Połączenia górniczego sztolnia nr 3 ze sztolnią nr 2 nie ma na pewno Bardzo szczęśliwy

Jusif po co Wam potrzebny ktoś z doświadczeniem do takiej małej sztolenki ? Zniesmaczony rozumiem gdybyś się wybierał do "szczeliny wojcieszowskiej" i chciał ją zwiedzić całą..ale tu ? bez jaj. Przecież nie będziesz się tam darł na cały regulator i walił przy tym motem udarowym po stropie w pierwszych partiach chodnika tej sztolni. Neutral Dasz radę, zwłaszcza, że ostatnio tam wchodzą już pielgrzymki.. Crying or Very sad


Riko: ja mam sztolnie nr 3 przebadaną praktycznie od A do Z i nie szczególnie mnie już obchodzi. Mam inny cel w "Riese" w tej chwili Na na na a Tobie jak idzie ten obiekt "x" na który zgodę dostaliście (?) ,który znajdować się ma na terenie Parku Krajobrazowego i wstępne badania tam miałeś obiecujące (tak pisałeś w 2013) Bardzo szczęśliwy noo.. ??

Pon 21 Kwi, 2014 17:09

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

jusif napisał:
Paweł, a o jakiej sztolni piszesz ? Przybliżony rejon, ale nie tak ogólny, ze w GS, hi hi.

JUSIF: Jeżeli dajmy na to „ktoś” pokazał by ci gdzie jest zamaskowany wielkim kamieniem wlot do sztolni (taki wąski otwór w stropie znajdujący się za sporym sztucznie wywołanym zawałem..) do podziemi nieznanych od wojny.. a w środku podziemia te rozległe zawierające około 40% chodników i hal ukończonych betonem, zawierające sporo "ciekawostek" itp. to co byś pokazał to w internecie na blogu dając namiary GPS na wlot ? czy w jakikolwiek inny sposób ? Przecież tylko patrzeć jak wówczas podziemia te szybko zostały by zamknięte przez konserwatora zabytków, a dostęp mieli by nieliczni...ci ”prawdziwi fachowcy” paradujący tam przed kamerami i opowiadając kolejne swoje brednie. Następnie pewnie została by tam utworzona kolejna trasa turystyczna.

Chciałbyś aby kolejny obiekt w „Riese” został zamknięty (dosłownie) trasą turystyczną ? Kiedyś mogłeś zwiedzić sobie całe te podziemia, swobodnie, zajrzeć wszędzie, mierzyć, badać, itd. oglądać do woli. Dzisiaj masz opcję zobaczyć tylko nie wielki fragment idąc za grupą z przewodnikiem etatowym, który opowiada bajki - oczywiście za to wszystko płacisz (bilet wstępu).

Wcześniej jak nie było tras turystycznych podziemnych to odwiedzali je przeważnie naprawdę zainteresowani, dzisiaj widzę tam w grupie dzieci szkolne, kobiety bezmyślnie rozglądające się do koła, facetów udających wielkich rozumnych „fachowców” (a po tygodniu jak byś zapytał to pamiętają że „tak, byłem z żoną i dziećmi, tunele że hej, coś tam Niemcy robili..” i to wszystko, więc poniekąd bez znaczenia jest jakie „historie prawdziwe” opowiada przewodnik etatowy). Społeczeństwo ma kolejną opcję jak spędzić weekend „dziś pójdziemy do trasy podziemnej kochanie” (alternatywa dla zakupów w hipermarkecie) itd. ale ci ludzie nie wiele rozumieją z tego co oglądają bo nie pasjonują się historią i eksploracją. Nam to za to bardzo utrudnia. Przykład: uskok w Osówce został nie przebadany właśnie przez trasę turystyczną i naście lat stanowi teraz jakąś tam zagadkę. Rozważa się o nim na forach dyskusyjnych, opowiada niestworzone historie i czyta brednie w książkach jak to tam przyciski panelowe były i prowadziły w dół schodami do betonowych hal.. Gdyby nie trasa turystyczna to tematu uskoku w Osówce w ogóle by nie było (dawno przebadano by to miejsce).

Czy Ty myślisz Jusif, że w tych swoich przekonaniach jestem odosobniony ?? masz tu na szybko z brzegu dwa przykłady z netu:

cyt.1747: „W takich miejscach jak sie zrobi trasę turystyczną oświetli ją a resztę do okoła zasypie przed wejsciem posadzi babcie z kasą by pobierała opłaty, to tak samo jak by to miejsce sie usmierciło pozbawiło duszy ono dla nas poszukiwaczy lub miłośników historii traci głowny walor jaki jest tajemniczość , tego miejscai nie pozwala odkryć prawdy...” Źródło: http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=133&postdays=0&postorder=asc&start=75

cyt. Marek-Wawa
Włodarz stracił na uroku
Bylem we wszystkich sztolniach Włodarz, Osówka , Rzeczka jakieś 15 lat temu pierwszy raz . Wtedy to było co zwiedzać samo wejście do Włodarza to już dreszczyk emocji . A obecnie oprowadza jakiś młodzieniec , który fantazje ma nie od parady. Poza tym mimo udostępnienia znacznie mniejsza cześć jest dostępna niż (można bylo) oglądać przed laty na własna rękę ."

Źródło: http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=133&postdays=0&postorder=asc&start=75

Więcej tego zbiorę (cytaty) i wrzucę zbiorczo na bloga jak będę pisał tam o trasach.
(swoją drogą zazdroszczę tym co byli w tych podziemiach zanim powstały tam trasy komercyjne, nie było mi dane tego przeżyć, za młody byłem Crying or Very sad )

Tak więc Jusif nie odkładaj za długo wizyty w sztolni nr 3 bo ani się obejrzysz jak okaże się, że tam trasę robią (obiekt bardzo ciekawy, zagadkowy i unikatowy -można by sporo o nim opowiadać w środku.. a na zewnątrz naprzeciw też dobrze zachowane fundamenty baraków..- na małą trasę sztolnia ta ogólnie się nadaje). Są ludzie których celem poszukiwań w „Riese” jest szukanie miejsca na otwarcie trasy turystycznej..(no są tacy ludzie). Więc jeżeli o mnie chodzi to nie namawiaj mnie żebym pokazał gdzie znajduje się nieznany kompleks jeżeli nawet kiedyś taki znajdę to ode mnie NIGDY się tego nie dowiesz a ludzi z którymi działam mam tak dobranych w tej chwili, że szans nie ma by któryś coś rozgadał kiedykolwiek – zapewniam.

Sro 23 Kwi, 2014 10:31

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Zagadka sztolni nr 3 w Osóce

pilch napisał:
Pawełku - mój post w jakimkolwiek stopniu nie był skierowany przeciw tobie.


Jak tak sobie to czytałem to muszę stwierdzić, iż post "pilcha" był nawet przyjazny.
Paweł, on czyli "pilch" nikogo nie atakował.

Pilch'u - Piwo Piwo Piwo

_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Sro 23 Kwi, 2014 15:13

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Krecio ma rację. Wybacz plich, młody jestem i narwany (na eksplorację zwłaszcza), taka już gorąca płynie we mnie krew.. Nie gniewaj się plich-u, odpokutuję łopatą (w terenie), tym czasem piję Twoje zdrówko Piwo

Sro 23 Kwi, 2014 15:49

Powrót do góry
pilch
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany






Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zagadka nr 3 w Osówce

Nie gniewam się, ja już tylko mam mało czasu. A dla ciekawości sobie zobacz to, o czym pisałem: to pierwszy znany mi przypadek użycia płyt yombowych i rur plastikowch w budownictwie na terenach dzisiejszej Polski. Chyba, że znasz wcześniejszy.
Stary

Sro 23 Kwi, 2014 16:54

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Okej, obejrzę to sobie dokładnie jako ciekawostkę. Najwcześniejszy przykład zastosowania płyt yombowych o którym wiem (osobiście tego nie widziałem, wtedy mnie jeszcze w planach nie było… ) to KWK Nowa Ruda (pole PIAST), tam drogę od starego kina do biur kopalnianych (którą wówczas jeździły samochody tzw. „stonki” i woziły górników) wyłożono takimi płytami bo się tam błotem skarpy osuwały.. ot tyle. To było pod koniec lat 50-tych. Popytam to może znajdą się jeszcze wcześniejsze przykłady.

Ad. rur plastikowych w budownictwie to chyba raczej później się pokazały Neutral ale też muszę popytać tych co już na tym świecie byli w tamtych latach.

A kiedy pierwszy raz byłeś w Osówce i widziałeś te rurę plastikową i te płyty yombowe ?? (jakie to dokładnie były lata) ?

Sro 23 Kwi, 2014 18:46

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Następny Strona 14 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.