| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gollum
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki




Posty: 574
Pochwał: 2
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Catafractaii

Syn został zastępowym. W jego drużynie zastępy noszą nazwy formacji rzymskich. Poprzedni zastęp, Auxilia, dzieli się na dwa, hastatów i katafraktów. Nazwę mu podpowiedziałem, zastęp zaakceptował i teraz mam problem. Nie jestem zbyt biegły w historii wojskowej Rzymu, a przydałoby się parę informacji na temat tejże formacji. Gdzie szukać czegoś o uzbrojeniu, wyposażeniu i akcjach rzymskich katafraktów?

Sro 28 Lis, 2012 10:39

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Gollum;

Cytat:
Gdzie szukać czegoś o uzbrojeniu, wyposażeniu i akcjach rzymskich katafraktów?



Najwięcej, ale bez przesady jest w tej książeczce;

http://allegro.pl/rzymska-sztuka-wojenna-od-109-p-n-e-do-i2773940124.html

Zaznaczam, że nie jest to moja aukcja. Osprey powinien na początek wystarczyć. Dobrym uzupełnieniem tematu będzie też;

http://allegro.pl/bitwa-pod-adrianopolem-378-r-dvd-i2817925372.html

Autor MacDowall, dosyć szczegółowo opisuje organizację rzymskiej armii, oraz stosowaną w IV w.n.e taktykę.
Oczywiście nie należy wykluczać sporej liczby książek tyczących tematyki rzymskiej, np. tytułów wydawnictwa Inforteditions, lub Bellony (np. książka Daniela Gazdy). Jednak kierowała mną troska o cenę książki, jak i jej merytoryczne odniesienie do zadanego tematu.

Sro 28 Lis, 2012 19:20

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.