| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Napoleon w Wielkiej piramidzie

Zastanawia mnie czy slyszeliście historię o Napoleonie i Wielkiej piramidzie. Kiedy Napoleon przebywał w Egipcie zauroczył go zabytki, kiedyś wraz z przewodnikami i grupką żołnierzy wszedł do piramidy Cheopsa. Kiedy znaleźli się w komorze grobowej Napoleon nakazał uciszyć się przewodnikowi i poprosił wszystkich o wyjście. Podobno siedział w komorze samotnie jakiś czas. Kiedy w końcu ktoś po niego poszedł Bonaparte wydawał się zszokowany. Powiedział, że gdyby opowiedział co się stało to i tak by mu nie uwierzyli. Podobno chciał zdradzić tajemnicę już na łożu śmierci, swojemu najlepszemu przyjacielowi jednak się rozmyślił. Co o tym myślicie?
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Sob 04 Mar, 2006 16:41

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tzn. jak to, co myslimy? Opowiedziales historyjke z cyklu "Strefa mroku" (lub "Z archiwum X", to wersja dla mniej steranych bagazem lat Wink ). Podales zakonczenie, nikt nie wie co sie przywidzialo Napoleonowi, a wiec o czym tu dyskutowac? Intryguje mnie jedynie, kto byl tym najblizszym przyjacielem ? Powaznie.

Pozdrawiam

Sro 08 Mar, 2006 17:42

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słyszałem o tym, ale nie pamiętam gdzie. Pamiętam jednak, że nie było to opracowanie naukowe, lecz pseudonaukow w najlepszym przypadku.
Czyli jak chcesz to wierz, jak nie to nie...

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 09 Mar, 2006 0:04

Powrót do góry
rydz-smigly
Kapitan

Kapitan




Posty: 1137
Pochwał: 1
Skąd: EUROPA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

to raczej chyba temat na "Archiwum X"

Nie 12 Mar, 2006 18:05

Powrót do góry
l'Aquila
Porucznik marynarki

Porucznik marynarki





Posty: 684
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

rydz-smigly napisał:
to raczej chyba temat na "Archiwum X"


jak zdarzylo mi sie napisac dwa posty wyzej Wink

pozdrawiam

Wto 14 Mar, 2006 15:47

Powrót do góry
John_Brown
Porucznik

Porucznik





Posty: 616
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A cóż mam robić, opowiedziałem coś jak z archiwum X, a zakończenia nie napisałem, bo go nie znam, zresztą nikt go nie zna. A ta opowieść jest dość wiarygodna, nawet powiem więcej; jest faktem historycznym. Napoleon naprawdę podczas zwiedzania Piramidy został na dłuższy czas w komnacie grobowej, ale co się tam działo, to nie wiadomo.
_________________
"Kwintyliuszu Warusie, oddaj mi moje legiony!"

Pią 18 Sie, 2006 23:34

Powrót do góry
albin
Kapral

Kapral





Posty: 55
Skąd: Koszalin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Słyszałem o tej legędzie i też się zastanawiam co mógłby tam zobaczyć Napoleon.
Pozdrawiam!!! Razz

_________________
Demokracja jest do D..... ,ale lepszego ustroju jeszcze nikt nie wymyślił - Willston Churchill

Pon 23 Kwi, 2007 9:31

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co zobaczył Napoleon Question A może co usłyszał Question Tak sobie myślę , hieroglifów nie znał Laughing staro koptyjskiego też nie Laughing ale jeżeli u progu swojej kariery wierzył że umrze w łóżku to był optymistą Laughing No i czy ten przyjaciel któremu miał o wszystkim kiedyś powiedzieć był z nim w Egipcie a potem na Św. Helenie Laughing

Jedyna prawda że zabrał ze sobą naukowców którzy rozpoczęli rozdział w historii o nazwie -egiptologia Piwo chociaż kiedy w czasie zagrożenia zawołał '' osły i uczeni do środka '' ( czworoboku rzecz jasna) to gołym okiem widać że Napoleon to najpierw generał a potem naukowiec Laughing

Nie 06 Maj, 2007 20:35

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
No i czy ten przyjaciel któremu miał o wszystkim kiedyś powiedzieć był z nim w Egipcie a potem na Św. Helenie

A po co miał być w Egipcie? Napoleon mógł przecież opowiedzieć o wydarzeniu, w którym jego słuchacz/e wcale nie musiał/eli przecież uczestniczyć.

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Nie 06 Maj, 2007 22:23

Powrót do góry
speculator
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 220
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

John Brown napisał:
Cytat:
A ta opowieść jest dość wiarygodna, nawet powiem więcej; jest faktem historycznym.


Mam prośbę, jeżeli ktoś piszę, że coś jest faktem historycznym to niech poprze to jakimś źródłem lub chociażby publikacją. Pamiętajmy, że mówiąc o fakcie historycznym mówimy o czymś na co mamy 100% pewność, że tak było. Jeśli nie ma źródła lub najlepiej kilku niezależnych to nie ma faktu historycznego, a powyższe zdarzenie może być co najwyżej legendą. Pozdrawiam. Piwo

Wto 08 Maj, 2007 12:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.