| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proporzec

Proporzec awers


Opis załącznika:
aweres proporca

Czw 15 Mar, 2012 18:35

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proporzec

rewers proporca


Opis załącznika:
rewers proporca

Czw 15 Mar, 2012 18:37

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Raczej sztandar Rolling Eyes

Czw 15 Mar, 2012 18:41

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proporzec

drzewce proporca


Opis załącznika:

Czw 15 Mar, 2012 18:45

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proporzec

po czym poznajesz? Uśmiech

Czw 15 Mar, 2012 18:47

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proporzec

Orzeł Lotnictwa Marynarki Wojennej -nieoficjalny.


Opis załącznika:
Orzeł Lotnictwa Marynarki Wojennej nieoficjalny

Czw 15 Mar, 2012 18:50

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proporzec

Orzeł Sił Powietrznych.


Opis załącznika:
Orzeł Sił Powietrznych

Czw 15 Mar, 2012 18:52

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Proporzec

edward1949 napisał:
po czym poznajesz? Uśmiech

tak mi się kojarzy:

Cytat:
Proporzec, barwny płat materiału o różnych kształtach, najczęściej trójkąta, umieszczany na kopii (lancy) poniżej grotu. W Polsce w XIV-XX w. spotykany w oddziałach jazdy (m.in. husarzy i ułani). Stanowił oznakę bojową hufca, później pułku kawalerii.

Proporzec używany jest dość często, niemalże na co dzień ( np. w harcerstwie).

Cytat:
Sztandar – weksylium będące znakiem oddziału, stowarzyszenia, miasta, szkoły, instytucji itp. Składa się z płata i drzewca zakończonego głowicą. Płat ma różne wzory na obu stronach, przeważnie obszyty jest frędzlą i przymocowany do drzewca skórzanym rękawem i ozdobnymi gwoździami. Pod głowicą wiązane są wstęgi i szarfy w barwach narodowych lub orderów i odznaczeń, którymi posiadacz sztandaru został odznaczony. Pod wstęgami mogą być mocowane odznaki odznaczeń. Sztandar, podobnie jak chorągiew, występuje w jednym egzemplarzu.


Sztandar używany jest przy okazjach uroczystych, podczas wystąpień oficjalnych, np. wystąpienia jednostki na świętach państwowych czy resortowych.

Najczęściej sztandary wzorowane były i są na sztandarach wojskowych - o tak np. :

Cytat:
USTAWA z dnia 19 lutego 1993 r. o znakach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej
(Dz. U. z dnia 30 kwietnia 1993 r.)
Art. 1. 1. Znakami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej są:
1) orły wojskowe:
a) orzeł wojsk lądowych,
b) orzeł lotnictwa wojskowego,
c) orzeł marynarki wojennej,
d) (1) orzeł wojsk specjalnych,
2) sztandar jednostki wojskowej,

Sztandar jednostki wojskowej
Art. 8. 1. Sztandar jest znakiem jednostki wojskowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest on symbolem sławy wojennej i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których Ojczyzna wymaga od swych żołnierzy.

Art. 13. Sztandar składa się z płata, głowicy, drzewca i szarfy.
Art. 14. 1. Płatem sztandaru jest tkanina biała w kształcie kwadratu, po której obu stronach znajduje się krzyż kawalerski wykonany z tkaniny czerwonej. Barwy sztandaru są białe i czerwone, ustalone dla barw Rzeczypospolitej Polskiej. Jeden bok sztandaru wszyty jest w białą skórę przymocowaną do drzewca 7 gwoździami z białego metalu po każdej stronie płata (drzewca). Boki sztandaru, z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca, są obszyte frędzlą złotą.
2. Na stronie głównej płata, pośrodku krzyża kawalerskiego, w czerwonym kręgu znajdują się dwie gałązki wawrzynu, ułożone w kształcie wieńca otwartego w górnej części, haftowane złotym szychem. Pośrodku wieńca jest umieszczony wizerunek orła białego, ustalony ustawą z dnia 9 lutego 1990 r. o zmianie przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 10, poz. 60) - z głową zwróconą do drzewca, haftowany srebrnym szychem; korona, dziób i szpony orła są haftowane złotym szychem. Pomiędzy ramionami krzyża kawalerskiego, w rogach płata, są umieszczone wieńce wawrzynu oraz w ich polach numer jednostki wojskowej, a w razie braku numeru - inicjały jej nazwy, haftowane złotym szychem. Wzór strony głównej płata sztandaru zawierają załączniki nr 4 i 4a.
3. Na stronie odwrotnej płata, pośrodku krzyża kawalerskiego, znajduje się wieniec, taki jak na stronie głównej, w środku którego jest umieszczony w trzech wierszach napis "BÓG HONOR OJCZYZNA", haftowany złotym szychem. Pomiędzy ramionami krzyża, w rogach płata, są umieszczone wieńce wawrzynu, takie jak na stronie głównej, a w ich polach mogą być umieszczone - za zgodą Ministra Obrony Narodowej - herby miejscowości i symbole związane z historią jednostki wojskowej oraz emblematy lub inicjały fundatorów sztandaru. Wzór strony odwrotnej płata sztandaru zawierają załączniki nr 5 i 5a.
==================================================

Cytat:
§ 2. Sztandar Służby Celnej, zwany dalej "sztandarem", składa się z płata, głowicy, drzewca i szarfy.
§ 3. Płatem sztandaru jest tkanina w kształcie kwadratu o boku długości 100 cm. Do jednego boku płata sztandaru umocowanych jest co 10 cm jedenaście kółek, którymi za pomocą pręta i jedenastu kółek osadzonych na drzewcu płat sztandaru jest przymocowany do drzewca. Boki płata, z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca, są obszyte srebrną frędzlą szerokości 5 cm.
§ 4. 1. Strona główna płata sztandaru jest w kolorach białym i czerwonym, ustalonych dla barw Rzeczypospolitej Polskiej, i podzielona jest na cztery trójkąty o podstawie boku płata z wierzchołkami skierowanymi do środka płata. Trójkąt lewy i prawy są koloru czerwonego, a górny i dolny - koloru białego. Na stronie głównej płata sztandaru znajduje się umieszczony centralnie wizerunek orła białego o wysokości 48 cm, ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, haftowany srebrnym szychem, a korona, dziób i szpony haftowane są złotym szychem. Pod godłem umieszczony jest napis "GODNOŚĆ I PRAWO" haftowany srebrnym szychem. Litery mają wysokość 7 cm.
2. Wzór strony głównej płata sztandaru określają załączniki nr 1 i 2 do rozporządzenia.
§ 5. 1. Strona odwrotna płata sztandaru jest w kolorach białym i zielonym i dzieli się na cztery trójkąty o podstawie boku płata z wierzchołkami skierowanymi do środka płata. Trójkąt lewy i prawy są koloru zielonego, a górny i dolny - koloru białego. Na stronie odwrotnej płata sztandaru znajduje się umieszczony centralnie krzyż równoramienny o stylizowanych zakończeniach ramion w kolorze ciemnozielonym, o konturze srebrnym. Pomiędzy ramionami znajdują się ornamenty liści dębowych i liści laurowych w kolorze srebrnym. Pośrodku krzyża, wewnątrz zielonego pierścienia o konturze srebrnym i średnicy 42 cm, na białym polu znajduje się stylizowany kontur Polski w kolorze zielonym i o konturze srebrnym, wysokości 26 cm, na tle którego umieszczony jest znak graficzny Służby Celnej, którego kontur jest w kolorze srebrnym. Elementy w kolorze srebrnym haftowane są srebrnym szychem, a elementy w kolorze zielonym i białym - nicią bawełnianą. Wysokość krzyża wynosi 65 cm. Pod krzyżem umieszczony jest napis "SŁUŻBA CELNA" haftowany srebrnym szychem. Litery mają wysokość 7 cm.
2. Wzór strony odwrotnej płata sztandaru określają załączniki nr 3 i 4 do rozporządzenia.

==================================================
Cytat:
§ 2. Sztandar jednostki organizacyjnej składa się z płata, głowicy, drzewca i szarfy.
§ 3. 1. Płatem sztandaru jest tkanina o kształcie kwadratu o boku długości 100 cm, barwy czerwonej po stronie głównej, a barwy szafirowej po stronie odwrotnej. Jeden bok płata jest wszyty w skórę przymocowaną do drzewca gwoździami po każdej stronie płata. Boki płata, z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca, są obszyte srebrną frędzlą o szerokości 7 lub 9 cm.
2. Na stronie głównej płata sztandaru znajduje się umieszczony centralnie wizerunek orła białego o wymiarach 48 x 44 cm, ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, haftowany wypukłym srebrnym szychem, a korona, dziób i szpony - haftowane złotym szychem. Dookoła orła są umieszczone haftowane srebrnym szychem napisy. Nad godłem jest umieszczony napis "SŁUŻBA WIĘZIENNA", pod godłem jest umieszczony napis "W SŁUŻBIE RZECZYPOSPOLITEJ". Litery mają wysokość 5 cm.
3. Na stronie odwrotnej płata znajdują się umieszczone centralnie haftowane szychem znak graficzny Służby Więziennej lub oznaka Służby Więziennej albo symboliczny znak nawiązujący do tradycji Służby Więziennej lub jednostki organizacyjnej oraz nazwa jednostki organizacyjnej. Litery nazwy jednostki organizacyjnej są dostosowane odpowiednio wielkością i wysokością do długości nazwy własnej tej jednostki.

==================================================
Cytat:
§ 4. Sztandar jednostki organizacyjnej Straży Granicznej składa się z płata, głowicy, drzewca i szarfy.
§ 5. 1. Płatem sztandaru jest tkanina w kształcie kwadratu, koloru białego po stronie głównej, a zielonego po stronie odwrotnej. Po obu stronach płatu znajduje się krzyż kawalerski wykonany z tkaniny czerwonej. Barwy biała i czerwona ustalone dla barw Rzeczypospolitej Polskiej, barwa zielona ustalona dla emblematu Straży Granicznej. Jeden bok sztandaru wszyty jest w białą skórę przymocowaną do drzewca 7 gwoździami z białego metalu po każdej stronie płata (drzewca). Boki sztandaru, z wyjątkiem boku przytwierdzonego do drzewca, są obszyte frędzlą złotą.
2. Na stronie głównej płata, pośrodku krzyża kawalerskiego, na czerwonym tle znajduje się owalny wieniec z liści laurowych otwartych w górnej części, haftowany srebrnym szychem. Pośrodku wieńca jest umieszczony wizerunek orła białego, ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej w odrębnych przepisach, głową zwróconą do drzewca, haftowany srebrnym szychem; korona, dziób i szpony orła haftowane są złotym szychem. Pomiędzy ramionami krzyża kawalerskiego, w rogach płata, są umieszczone wieńce owalne z liści laurowych, haftowane srebrnym szychem, a w ich polach litery "SG" haftowane złotym szychem. Wzór strony głównej płata sztandaru określają załączniki nr 1 i 2 do rozporządzenia.
3. Na stronie odwrotnej płata, pośrodku krzyża kawalerskiego, na czerwonym tle znajduje się owalny wieniec otwarty w górnej części, którego prawe ramię wykonane jest z liści dębowych, a lewe z liści laurowych, haftowane srebrnym szychem. W dolnej części wieńca, na złączeniu ramion, znajdują się litery "SG" haftowane złotym szychem. W środku wieńca jest umieszczony w trzech wierszach napis "BÓG HONOR OJCZYZNA", haftowany złotym szychem. Wewnątrz lewego ramienia krzyża umieszczona jest nazwa jednostki organizacyjnej, haftowana wielkimi literami, a wewnątrz prawego ramienia wyrazy "STRAŻY GRANICZNEJ". W dolnym ramieniu krzyża umieszczone jest imię nadane jednostce organizacyjnej, haftowane wielkimi literami. Całość haftowana złotym szychem. Pomiędzy ramionami krzyża, w rogach płata, są umieszczone wieńce z liści laurowych i dębowych, haftowane srebrnym szychem. W dolnej części wieńców, na złączeniu ramion, znajdują się litery "SG" haftowane złotym szychem. W polach wieńców mogą być umieszczone herby miejscowości i symbole związane z historią jednostki organizacyjnej oraz emblematy lub inicjały fundatorów sztandaru. Wzór strony odwrotnej płata sztandaru określają załączniki nr 3 i 4 do rozporządzenia.
=================================================
Cytat:
§ 1. Sztandar jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, zwanej dalej "jednostką", składa się z płata, głowicy i drzewca.
§ 2. 1. Płatem sztandaru jest tkanina w kształcie kwadratu o boku długości 100 cm, koloru czerwonego (czerwień sygnałowa) po stronie głównej, a błękitnego po stronie odwrotnej, obszyta obustronnie wzdłuż obwodu złotą taśmą szerokości 1,5 cm oraz z trzech stron złotą frędzlą długości 5 cm.
2. Na stronie głównej płata znajduje się równoramienny krzyż koloru białego o długości ramion równej wymiarom płata, kształtem podobny do państwowego krzyża zasługi. Szerokość ramion krzyża przy krawędziach płata wynosi 40 cm. Pośrodku krzyża jest umieszczone godło państwowe na okrągłej czerwonej tarczy średnicy 40 cm, obramowanej białą krawędzią szerokości 1 cm oraz wieńcem stylizowanych liści laurowych koloru złotego szerokości 6 cm. W odstępie 2 cm od strony zewnętrznej wieńca biegnie pierścień koloru złotego szerokości 0,4 cm. Godło Rzeczypospolitej Polskiej przedstawia wizerunek orła białego, ustalony ustawą z dnia 9 lutego 1990 r. o zmianie przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 10, poz. 60). Wysokość godła wynosi 30 cm. W górnej części głównej strony płata nad godłem umieszczony jest napis "W SŁUŻBIE", natomiast w dolnej części pod godłem: "OJCZYZNY" lub "RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ". Litery o wysokości 6 cm są wykonane w kolorze złotym. Wzór strony głównej płata sztandaru określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
3. Na stronie odwrotnej w środku płata znajduje się wizerunek św. Floriana. Wizerunek św. Floriana ma wysokość 40 cm. Nad wizerunkiem umieszcza się pełną nazwę jednostki organizacyjnej, natomiast pod wizerunkiem - nazwę siedziby tej jednostki. Litery o wysokości 6 cm wykonane są w kolorze srebrnym. Wzór strony odwrotnej płata sztandaru wraz z wizerunkiem św. Floriana określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.


Podobnie - szkolne, harcerskie, organizacji kombatanckich, społecznych czy politycznych...

Ale - dla pewnego środowiska być może wskazany przez ciebie sztandar- proporzec - istotnie bardziej jest proporcem, jeżeli chodzi o jego znaczenie i używanie go.
Nb- co to za proporzec? - sztandar? - czyj, znaczy się? i z jakiej okazji powstał?
Pozdrawiam

Pią 16 Mar, 2012 17:00

Powrót do góry
siwy
Major

Major

Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: Proporzec

Zubek napisał:

Ale - dla pewnego środowiska być może wskazany przez ciebie sztandar- proporzec - istotnie bardziej jest proporcem, jeżeli chodzi o jego znaczenie i używanie go.
Pozdrawiam

Proporzec, a sztandar?
Różnice w wymiarach, proporzec w swojej formie stanowi miniaturę sztandaru. Może mieć kształt, wygląd i elementy sztandaru, oczywiście oprócz różnic przytoczonych powyżej.

Pią 16 Mar, 2012 17:42

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fakt - lecz nie znamy wymiarów - może to nieco zmniejszony " sztandar" czy też na sztandarze wzorowany proporzec? I jako proporzec, czyli przy wszelkich okazjach używany, na co dzień niemal, w danej organizacji, społeczności, środowisku?
Dlatego poprosiłem o dalsze informacje Wink
Pozdrawiam

Pią 16 Mar, 2012 18:43

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proporzec

Wszystko to prawda co piszecie zgodne z wytycznymi odnośnie sztandarów.Proporce honorowe to nowość przeznaczone z reguły dla mało liczebnych organizacji.Proporce różnią się od sztandarów wymiarami.
Sztandar to kwadrat o wymiarach 100x100 powinien mieć z reguły barwy narodowe białe i czerwone.Proporzec ma kształt prostokąta ten ma wymiary 57x48.Barwy nie koniecznie biało czerwone,ten ma barwy Sił powietrznych i Marynarki Wojennej.Do naszej organizacji należą byli lotnicy SP i MW. Sztandar w głowicy powinien mieć godło ,proporzec ma w głowicy grot.Proporzec powinien być zawsze wyższy od sztandarów ten ma wysokość 273 cm. Takie ogólne zasady. Bardzo szczęśliwy

Pią 16 Mar, 2012 19:02

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jasne, dzięki Uśmiech
Ale - ja mam zawsze ale Embarassed - taką informację powinieneś raczej wpisać na samym początku - ot, jako zajawkę małą, wprowadzenie takie...
Cytat:
Do naszej organizacji należą byli lotnicy SP i MW

A konkretnie Wink ?
Pozdrawiam

Sob 17 Mar, 2012 0:45

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proporzec

Moją intencją było rozpoczęcie dyskusji. Sami oglądający.Tylko was dwóch ją rozpoczęło.Jeszcze dodam że nie ma małych czy dużych sztandarów ,sztandar jest jeden.Podobne proporce występowały też w II RP,ale to już inny temat.
A konkretnie Sił Powietrznych i Lotnictwa Morskiego Marynarki Wojennej.A jeszcze konkretniej Byłego 34 plm i Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej też byłej. Bardzo szczęśliwy

Sob 17 Mar, 2012 10:53

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany
Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

edward1949;

Cytat:
Moją intencją było rozpoczęcie dyskusji. Sami oglądający.Jakie było założenie tej dyskusji? Bo rozpocząłeś od wklejenia zdjęć, jakbyś potrzebował identyfikacji, a potem okazuje się że jakieś informacje w tym zakresie posiadasz. Może lepiej byłoby jasno określić temat i cel, zamiast zdjęć i dosyć enigmatycznego tytułu Wink

Sob 17 Mar, 2012 10:56

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proporzec

Proporzec zrobiony jest dla 21 Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Sztywnych ram dyskusji nie narzucam ,bo też nie każdy musi się znać.Lepiej jest jak są zdjęcia bo wiadomo o czym się dyskutuje.Identyfikacja nie jest potrzebna bo sam go wykonałem.
Mógłbym dodać opis ale wtedy nie było by dyskusji.Dyskusja i tak jest zawężona bo dotyczy płata głowicy drzewca i gwożdzi.
-wymiary płachty proporca
- frędzle długość ,ilość
- wieńce jaki haft
- krzyż kawalerski
- godło ,jaki haft
- cyfry
- herby ,odznaki
- kolory materiału
- montaż do drzewca
- drzewce wymiary średnica jakość drewna
- wysokość grotu
- haki
- łącznik i stopka Bardzo szczęśliwy

Sob 17 Mar, 2012 11:54

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hm... na tak wąski temat, to nie podejmuję się, bo kwestie indywidualne - to tak, jakbym dyskutował nt sztandaru mojej drużyny ( gdzie kilka pomysłów poddałem swego czasu) czy proporczyków harcerskich- z których każdy jest inny tak naprawdę Wink
Jak to napisał Seth:
Cytat:
Jakie było założenie tej dyskusji?

Pozdrawiam

Sob 17 Mar, 2012 12:16

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proporzec

No coś od siebie Zubek -tematy wypisałem.Instrukcje i rozporządzenia przed wykonywaniem proporca trochę czytałem .Proporce i proporczyki mają różne kształty i nie tylko mają je drużyny harcerskie.Z tym sztandarem dla drużyny to trochę przesadziłeśUśmiech

Sob 17 Mar, 2012 13:11

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proporzec

W dniu 9 maja 2013 r w 43 Bazie Lotnictwa Marynarki Wojennej odbyła się uroczyste wręczenie Proporca Honorowego dla 21 Koła Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.


Opis załącznika:
Proporzec Honorowy

Nie 26 Maj, 2013 10:53

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proporzec

A oto uroczystości w których braliśmy udział z Proporcem Honorowym.


Opis załącznika:
wręczenie sztandaru dla 43 Bazy Lot.MW

Czw 12 Gru, 2013 11:49

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proporzec

odsłonięcie pomnika


Opis załącznika:
odsłonięcie pomnika Marszałka Piłsudskiego w Gdyni

Czw 12 Gru, 2013 11:58

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proporzec

Dzień Niepodległości


Opis załącznika:
spotkanie w klubie z okazji obchodów Dnia Niepodległości

Czw 12 Gru, 2013 12:01

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proporzec

Uroczyste spotkanie w klubie z okazji Dnia Niepodległości


Opis załącznika:

Nie 26 Sty, 2014 13:57

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proporzec

dla moich adwersarzy w dyskusji kilka zdjęć z netu z okazji wręczania Proporca Honorowego.


Opis załącznika:
w Straży Granicznej

Nie 26 Sty, 2014 18:03

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proporzec

wręczenie Proporca Honorowego


Opis załącznika:
dla Grupy Rekonstrukcji Historycznej

Nie 26 Sty, 2014 18:06

Powrót do góry
edward1949
Porucznik

Porucznik

Posty: 636
Skąd: Gdynia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proporzec

Proporzec Honorowy


Opis załącznika:
w Jednostce Wojskowej

Nie 26 Sty, 2014 18:08

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forumPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.