| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edwus
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 342
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Paski od manierki m31

Witam! Czy posmarowanie pasków od M31 wazeliną bezkwasową je nie uszkodzi. To stryszak więc paski trochę twarde są. Zostawić tak jak są czy przesmarować?

Pon 05 Mar, 2012 23:55

Powrót do góry
daro2904
Oberleutnant

Oberleutnant





Posty: 790
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najlepiej kolego paski posmaruj lanoliną i będą miekkie .Poszukaj na alegro

Wto 06 Mar, 2012 16:01

Powrót do góry
Helmut68
Feldwebel

Feldwebel





Posty: 95
Skąd: Białystok
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

daro2904 napisał:
Najlepiej kolego paski posmaruj lanoliną i będą miekkie .Poszukaj na alegro


Hmmm,no tak Wink ,wszystko pięknie,ładnie ale....zależy jeszcze z czego są wykonane owe paski??? (skóra czy pressoft) i jak bardzo są stwardniałe? - bo z tym też różnie bywa Wink .Ja już nie raz przerabiałem zmiękczanie różnych stopni stwardnienia elementow skórzanych oporządzenia i......nie zawsze wszystko da się ładnie zmiękczyć Crying or Very sad

Ale skoro autor wątku wspomniał już o paskach do manierki to powiem jak zmiękczyłem ostatnio swoje Wink .Moje były dość elastyczne,ale pewien fragment był dość twardy i po większym przegięciu mógł mi po prostu pęknąć (to była skóra akurat).Paski wymoczyłem w ciepłej wodzie (nie gorącej) a następnie po lekkim przeschnięciu (nie całkowite wysuszenie) namoczyłem w oliwce dla bejbi (taka dla dzieci).Można też wtedy wcierać lanolinę,ale to troszkę dłuższy proces.Sama lanolina jest jak masło,no......chyba że rozrobiona w odpowiedniej proporcji z benzyną ekstrakcyjną.
Robiłem to miesiąc temu a skórka do tej pory jest elastyczna.Jeśli miało by to się zsechnąć to już by się zsechło.
Jest to mój taki sposób (może głupi),ale nie raz to robiłem i dla mnie jest skuteczny Wink
Dodam jeszcze tylko,że podczas moczenia w oliwce (kilka godzin) trzeba co jakiś czas paski wyjąć i poprzeginać je na całej długości - tak,żeby oliwka dostała się jak najgłębiej.
Tyle mojej rady.Dla mnie mój sposób już nie raz poskutkował Wink

Wto 06 Mar, 2012 23:59

Powrót do góry
Indiana Jones
Moderator
Oberst

Oberst





Posty: 5413
Pochwał: 19
Skąd: z frontu
Archiwum: X ...
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Najlepiej po prostu nie ruszać, nie rozpinać.
Jeśli już to lanolina rozcięczona w ekstrakcyjnej, zazwyczaj zmiękcza choć nie zawsze, zmienia natomiast zawsze kolor skóry, nie eliminuje grzybów które mogą się w tym rozwijać.

_________________
Pozdrawiam
Przemek

Pią 09 Mar, 2012 23:16

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.