| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czarne wloty pod elektrownią

Mam nurtujący mnie temat z dzieciństwa, kiedy przyjeżdżałem z rodzicami do Straszyna do tego polowego ośrodka "Energii", gdzie teraz rosną krzaki (ten za mostkiem, gdzie z basenu zrobiony jest kosz na śmieci, a po parterowym domku zostały fundamenty).

Otóż nieraz ciekawiły mnie te czarny wyloty - tunele pod elektrownią. Tam nie wolno było podpływać kajakiem, bo prądy, bo coś tam. Nic tam nie było w środku nigdy widać, nawet jak świeciło słońce. Tak jest do dzisiaj...

Co tam się znajduje? Wylot jakiejś ogromnej rury? Ktoś tam był w pobliżu?

Nie chodzi mi o wyloty widoczne na tych zdjęciach:

http://energa-hydro.pl/1,24,Historia-i-opis.html

Te z boku, po lewej patrząc od strony Radunii. bliżej kaskady. Nie mogę znaleźć ich zdjęć w sieci.

_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Sob 31 Gru, 2011 18:22

Powrót do góry
tonieja
Porucznik

Porucznik





Posty: 711
Skąd: dolny śląsk
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czerpnie wody do turbin? Może przelewy awaryjne zapobiegające przepełnieniu zbiornika? Nie masz jakiś fotek?

Sob 31 Gru, 2011 18:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.