| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Eksploracja podwodna - ktos nurkuje?

Jakos w dziale nie widac postow dotyczacych tej tematyki. Pewnie sa jednak ludzie ktorzy nurkuja na wrakach, szukaja w jeziorach czy zalanych sztolniach. Moze ktos z Was podzieli sie informacjami o tym jak to jest szukac pod woda a nie pod ziemia Uśmiech
_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Sob 07 Sty, 2006 11:15

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam! Bardzo szczęśliwy
Kudi. Sam nie nurkuję, ale znam grupę ludzi z których część nurkuje. W Polsce to ciężka sprawa. Pomijając ceny sprzętu, to i warunki paskudne (widoczność +/- ok. 20 cm). Poza tym w sezonie bujny rozwój zielska, które się "gotuje" w czasie upałów, a wtedy to już niemal nic nie widać. Dodać też trzeba zaśmiecanie przez ludzi zbiorników wodnych czym popadnie, od skradzionych samochodów, po różnego rodzaju świństwa. Ale w naszych wodach jest jeszcze trochę ciekawych wraków. Uśmiech
Pozdrawiam
wars98

Sob 07 Sty, 2006 17:04

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Polsce z tym nurkowaniem nie jest tak tragicznie. W mojej okolicy sa jeziora z lepszą i gorsza przejrzystościa wody. Ale to i tak zależy od okresu w jakim się nurkuje. Co do poszukiwań. Nurkowanie rekreacujne w ostatnich latach bardzo się rozwinęło. Ale takie szaraczki jak ja bez dobrego sprzetu do poszukiwań maja raczej nikłe szanse na podwodne odkrycia. No chyba że trafi sie na przedmiot wielkości samochodu. Co do firm zatrudniających nurków zawodowych to myślą one o zarabianiu pieniędzy w unny sposób, wykonujac rózne prace w portach , przy śluzach elektrowniach itp. Z samych poszukiwań podwodnych w Polsce nie da sie utrzymać firmy. Do tej pory nurkowałem w wodach o różnej przejrzystości, nawet tak jak kolega Wars98 wspominał 20cm. Też da się w tym pływać i znaleźć co nieco. Dlatego mam troche starych butelek , kubków itp. Szklane naczynia zachowują sie w wodzie najlepiej.

Pią 10 Lut, 2006 17:17

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.