| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Którą okładkę wybieram ???
Okładka nr 1
 22%  [ 4 ]
Okładka nr 2
 77%  [ 14 ]
Wszystkich Głosów : 18

Autor Wiadomość
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nr 27 !!!!!!!!!!

Witam serdecznie wszystkich Czytelników.

Pragnę poinformować że już 16 listopada najnowszy numer będzie dostępny na rynku w nim jak zawsze, a może jeszcze bardziej ciekawa i intrygująca zawartość.
Dołączona będzie także płyta DVD zawierający:
1. Film „Kolumb jest nasz” – czyli stawiamy pytanie czy polski król mógł być ojcem odkrywcy Ameryki,
2. Rekonstrukcja – Wojny Secesyjnej odtwarzana bez widzów,
3. Zapis z kamery wprowadzonej od otworów wiertniczych w kompleksie Soboń podczas eksploracji w trakcie zlotu poszukiwaczy Walim 2011,



Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
NR 1

Opis załącznika:
NR 2


Ostatnio zmieniony przez szponiasty dnia Czw 27 Paź, 2011 21:05, w całości zmieniany 2 razy

Czw 20 Paź, 2011 16:43

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A w samym numerze Question
Może jakiś zwiastunik, cóż tam w słowie pisanym będzie Question

Nie 23 Paź, 2011 14:17

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To już widać wszystko Uśmiech

Czw 27 Paź, 2011 21:06

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

ooooooooooo widzę Papieżycę Joannę - film którego cenzura nie wpuściła do Polskie hihihi
Można spytać czyjego pióra ???

Czw 27 Paź, 2011 21:14

Powrót do góry
Monsun
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 5182
Pochwał: 28
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dlaczego zostały pokazane dwie wersje okładek?

Pozdrawiam
Monsun

_________________
Sprzedam - odznaczenia, odznaki, ekwipunek niemiecki etc. - http://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=15994

Pią 28 Paź, 2011 8:11

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Janek dawno obrazków nie wrzucał to chciał nadrobić zaległości hehe Bardzo szczęśliwy


Opis załącznika:
Numer 27 - okładka

Pią 28 Paź, 2011 10:20

Powrót do góry
163TDH
Aspirant

Aspirant




Posty: 176
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Monsun jak widać jest ankieta którą okładkę wybrać !!!

no nie , hehehe

Pią 28 Paź, 2011 21:22

Powrót do góry
aceton
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 386
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

widzę bardzo małe zainteresowanie magazynem drukowanym i tak się zastanawiam jaki procent interautów czyta magazyn, jaki procent internautów czyta książki historyczne, jaki procent internautów pobiera coś więcej poza chłamem internetowym ?

Sob 29 Paź, 2011 20:17

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

aceton napisał:
jaki procent internautów czyta książki historyczne, jaki procent internautów pobiera coś więcej poza chłamem internetowym ?

Pytanie powinno brzmieć jaki procent internautów czyta jakiekolwiek książki Wink
Co do drugiej części pytania wbrew pozorom w necie jesteś w stanie znaleźć wiele naprawdę interesujących materiałów zarówno z historii, jak i o innej tematyce. Problemem jest tylko czy potencjalny internauta chce wybrać źródła "wiedzy" czy też różnej maści pudelki oferujące "newsy" o rozmiarach stóp, czy też biustu gwiazd i gwiazdeczek.
Jak w życiu wybór należy do Ciebie....
Bardzo szczęśliwy

Nie 30 Paź, 2011 21:39

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ale, ale, nie tak zaraz - mój najmłodszy, gimnazjalista, a i jego kumple - czytają i to sporo, wiem, bo często pożyczają sobie jakieś książki wzajemnie, głównie jakieś fantazy czy " cóś", ale i - jakieś ogólne, raczej, opracowania historyczne - typu Encyklopedia II w. św. Wołoszańskiego, Czołgi Świata, Wojna i Broń ( książeczka i płyta CD typu - ilustrowany ebook), ciekawskie akcje - np. Most Pegasus, jakieś tajne plany Hitlera ( Lew Morski, Malta, Bliski Wschód, V- ileś tam i inne Wunderwaffe itp - tytułów nie pomnę teraz:oops: ) itepede.
I fajnie, bo to początek - być może - dalszych zainteresowań historią...

A internet i " ciocia google" - to owszem wiedza, szczególnie Wiki, ale także i - tylko zajawka, a czasem zachęta do dalszych poszukiwań, co widzę, ot tak, z małomiasteczkowej perspektywy...
Ale - być może - to kwestia wychowania i przykładu z domu rodzinnego?- w końcu w mieszkaniu w mieście i w domu na wsi książki zabierają u mnie najwięcej miejsca - są po prostu wszędzie, niemal że potykać się o nie można Rolling Eyes
Pozdrawiam

Pon 31 Paź, 2011 22:43

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Niestety Zubku - Ty i Twoje dzieciaki stanowicie po prostu wyjątek.
siwy ma rację - wszystkie badania czytelnictwa wskazują na to, że młodzież nie czyta książek. Ja sam widziałem to na zajęciach ze studentami, a myślę że redbaron może to potwierdzić.

Wto 01 Lis, 2011 12:48

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj, nie jest aż tak źle- chyba, z mojego prowincjonalnego rozeznania wynika, że sporo młodych ludzi czyta i to wiele różnych książek - ja np. usiłuję zlokalizować swoją Diunę, Majora i Życie towarzyskie elit II RP - ktoś z młodych ( tak około 30.) moich przyjaciół "sobie wziął" do poczytania, a że towarzystwo nieco się rozpierzchło po świecie - to wici muszę rozsyłać...
A poza tym - powoli zauważam " trynd" nawrotu do czytania papierowych książek Mr. Green
A jak koledzy?
Pozdrawiam

Wto 01 Lis, 2011 23:29

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety Zubku - Ty i Twoje dzieciaki stanowicie po prostu wyjątek.
siwy ma rację - wszystkie badania czytelnictwa wskazują na to, że młodzież nie czyta książek.

Oj tam oj tam....Tichy Ijonie...moje dziecko z tipsami i przedłuzonymi włosami blond (ostatnio miala czarne jako rasowy'" metal" Wink ) ma spora biblioteczke poświeconą KL , oraz Holocaustowi...Borowski , Anus Mundi ..etc..oczywista i inna literatura również nie gardzi , co nie przeszkadza jej przeglądac tzw. pudelak Laughing
Nie należy sądzić po pozorach ogólnie nie należy osądzac bo jak mówi Pismo matka nasza.........nie sądzcie byście sądzeni nie byli Wink .
P.S.
Jej znajomi również czytający..

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sro 02 Lis, 2011 1:10

Powrót do góry
redbaron
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 830
Pochwał: 3
Skąd: Toruń
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IjonTihy napisał:
Niestety Zubku - Ty i Twoje dzieciaki stanowicie po prostu wyjątek.
siwy ma rację - wszystkie badania czytelnictwa wskazują na to, że młodzież nie czyta książek. Ja sam widziałem to na zajęciach ze studentami, a myślę że redbaron może to potwierdzić.

Zdecydowanie potwierdzam. Znaczna część studentów i to o zgrozo kierunków humanistycznych czyta coraz mniej. To widać niestety na zajęciach dość wyraźnie.

_________________
Pozdrawiam!
Jarosław Centek
http://www.home.umk.pl/~jcentek/

Sro 02 Lis, 2011 9:03

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:
Cytat:
Niestety Zubku - Ty i Twoje dzieciaki stanowicie po prostu wyjątek.
siwy ma rację - wszystkie badania czytelnictwa wskazują na to, że młodzież nie czyta książek.

Oj tam oj tam....Tichy Ijonie...moje dziecko z tipsami i przedłuzonymi włosami blond (ostatnio miala czarne jako rasowy'" metal" Wink ) ma spora biblioteczke poświeconą KL , oraz Holocaustowi...Borowski , Anus Mundi ..etc..oczywista i inna literatura również nie gardzi , co nie przeszkadza jej przeglądac tzw. pudelak Laughing
Nie należy sądzić po pozorach ogólnie nie należy osądzac bo jak mówi Pismo matka nasza.........nie sądzcie byście sądzeni nie byli Wink .
P.S.
Jej znajomi również czytający..

Przecież ja nikogo nie osądzam. Powołałem się tylko na badania czytelnictwa, których przecież sam nie przeprowadzałem.
Dodatkowo widzę po znajomych jak wygląda ich czytelnictwo.
Poza tym ja i tak jestem zboczony bo sądzę po sobie i jak piszesz "sporą biblioteczkę" to widzę od razu regał z co najmniej 500 książek, a "czytający" to dla mnie "przerabiający" około 25 książek rocznie...

Czw 03 Lis, 2011 18:56

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jak piszesz "sporą biblioteczkę" to widzę od razu regał z co najmniej 500 książek, a "czytający" to dla mnie "przerabiający" około 25 książek rocznie...

A żebys się nie zdziwił Laughing Laughing Laughing
Pfe..te liczby nie sa znów taki eee.. porażające Wink
Sorki nie twierdzę że "osądzasz'" tak jakoś mi się napisało Mr. Green Embarassed .

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Czw 03 Lis, 2011 22:05

Powrót do góry
Grot-Dziobecki
Major

Major





Posty: 1908
Pochwał: 3
Skąd: Warszawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jak piszesz "sporą biblioteczkę" to widzę od razu regał z co najmniej 500 książek, a "czytający" to dla mnie "przerabiający" około 25 książek rocznie...


Uhh, zwłaszcza z tą liczbą książek przeczytanych ... Uważam siebie za osobę czytającą, ale 15 rocznie to maks, co wyciągam ... Rolling Eyes

Sob 05 Lis, 2011 9:31

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale 15 rocznie to maks, co wyciągam ...

No bo zalezy co akurat na "tapecie" Wink jak np. biorę do "pociągu' jadac do pracy tomik opowiadań fantasy to w miesiąc poleca ze dwa/trzy tomy ale jak zaczynałam czytac wszystkie tomy "Historii Życia prywatnego" tomów 5 to akurat tak półroczku minęło Mr. Green .

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sob 05 Lis, 2011 10:06

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Groszku - wiem, że liczby nieporażające, ale jak sama widzisz i tak są w stanie przerazić. Ja czytam rocznie ponad 50 książek, a domowa biblioteczka liczy prawie 1100 sztuk.

Sob 05 Lis, 2011 14:19

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ijon napisał
Cytat:
domowa biblioteczka liczy prawie 1100 sztuk.

Piwo
Cytat:
czytam rocznie ponad 50 książek,

Piwo Piwo
A tak w temacie biblioteczki...kasa dookoła której swiat sie kręci Wink niejaki Beauvois napisał książkę o historii naszych kresów/Ukrainy cena koło 70 zet Laughing i jeszcze pare tytułow bym podała...ech proza zycia.
A wiesz Ijon ja nigdy nie obliczyłam moich zasobów i córki...ale jak odkurzam to mnie .trafia Laughing

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Sob 05 Lis, 2011 21:47

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jeszcze dwa dni , głosujcie. Z badań wynika że 10 % forumowiczów czytuje magazyn, ale też nie jest to coś strasznego, walczymy o więcej oraz o wzmocnienie interakcji.

Nie 06 Lis, 2011 22:09

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:
Ijon napisał
Cytat:
domowa biblioteczka liczy prawie 1100 sztuk.

Piwo
Cytat:
czytam rocznie ponad 50 książek,

Piwo Piwo
A tak w temacie biblioteczki...kasa dookoła której swiat sie kręci Wink niejaki Beauvois napisał książkę o historii naszych kresów/Ukrainy cena koło 70 zet Laughing i jeszcze pare tytułow bym podała...ech proza zycia.
A wiesz Ijon ja nigdy nie obliczyłam moich zasobów i córki...ale jak odkurzam to mnie .trafia Laughing

Ja policzyłem z ciekawości Uśmiech
A do Empiku i księgarń nie wchodzę ostatnio bo mnie szlag trafia z przyczyn o których wspomniałaś Smutny

Pon 07 Lis, 2011 1:11

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ijon napisał:
Cytat:
A do Empiku i księgarń nie wchodzę ostatnio bo mnie szlag trafia z przyczyn o których wspomniałaś
Dzisiaj o 0:11

Ja w " swojej " ksiegarni mam 10/20 % zniżki Mr. Green ..ale wiesz mało/dużo. Teraz są modne te tzw.elektroniczne książki (jeden wydatek czytnik a książki tańsze ) ale ja jednak wolę papier Mr. Green taka tam staroświecka jestem. Chyba z "mlekiem matki' wyssałam zamiłowanie do słowa pisanego ciągnie się to pokolenia...mam nadzieję ze moje przyszłe Wink wnuki tez będą "czytające".
Cały problem czytelnictwa tkwi w wychowaniu dzieci... hmmm..tradycji rodzinnej ? Tak mi się wydaje .

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 07 Lis, 2011 10:25

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

groszek napisał:
Cały problem czytelnictwa tkwi w wychowaniu dzieci... hmmm..tradycji rodzinnej ? Tak mi się wydaje .


i tu jesteście w błedzie, ponieważ teraz , no już za chwilę z domu będziesz wynosić czytanie z Ipada i komputera, następuje zmiana nośnika a książki to Old School.

Pon 07 Lis, 2011 11:57

Powrót do góry
groszek
Generał brygady

Generał brygady





Posty: 6454
Pochwał: 5
Skąd: Gd.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Szponiasty napisał:
Cytat:
no już za chwilę z domu będziesz wynosić czytanie

Najwazniejsze by czytać...książki Mr. Green a czy z papieru czy Ipada..to już szczegół .. jak kto woli.

_________________
Jest nad zatoką dąb zielony,
Na dębie złoty łańcuch lśni;
I całe noce, całe dni
Wędruje po nim kot uczony...

Pon 07 Lis, 2011 12:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.