| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sztolnia nr3

To co uważaż że tą sztolnie zaczeli kopać i nie skończyli a odkopany korytarz to koniec sztolni.legendy o poruczniku WP i jego tajemniczym znajomym niemcem to też ściema.Może,ale czy nabrali się na tą legendę odkrywcy z harendy czy dokopali się do czegoś czego nie chcą ujawnic

Nie 10 Cze, 2012 9:38

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sztolnia nr3

http://www.youtube.com/watch?v=vjDyqH-Jkq8
Posłuchaj tego filmiku czyżby to była nieprawda

Nie 10 Cze, 2012 10:30

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

sztolnia nr 3

W tym filmie jest ciekawa relacja o komendancie Grabowskim i inzynierze niemieckim Moszner.Czy ta relacja jest prawdziwa czy Waldemar Łyczak z Harendy tego właśnie nie szuka ,czy już znalazł i dalsze przekopywanie nie ma sensu.Same niewiadome.Czy brakło im kasy na dalsze odkopywanie.Chociaż po zaangażowaniu tak pokażnej kwoty i przerwanie dalszego odkrywania mimo ze twierdzili że za zawałem jest hala jest dla mnie niewiarygodne.Bardziej pasuje mi teoria że co mieli znaleść to znależli i szkoda anngażować więcej środków na bezcelowe odkopywanie dla turystów.

Nie 10 Cze, 2012 10:45

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Sugerujesz rozwiązania trochę fantastyczne. Przecież ten filmik mówi wszystko, ostatni odcinek nie oszalowany a więc w trakcie budowy. A opowieści o ciężarówkach ze skrzyniami to w każdej pobliskiej wiosce możesz wysłuchać. Dla oceny kompleksu trzeba brać całość infrastruktury towarzyszącej a nie tylko dziurę w skale. Kompleks potrzebuje super dobrego transportu, przede wszystkim kolejowego i mocnych dróg. Fakt w okolicy w obrębie 1000 m były do dyspozycji 3 obozy dla jeńców ale ich zaangażowanie w te akurat sztolnie było znikome.
Gontowa jest pięknym i tajemniczym miejscem ale swoje tajemnice nie chowa zbyt głęboko, chociaż jak to się mówi "tajemnice kryje ziemia". A starsi ludzie co tam mieszkali lubią sobie czasem pogadać.
Cyt: "jesz maliny nasączone żydowską krwią" to o 4 obozie koło Gontowej.

PS.
A UB nie wysadzało sztolni w trosce o mieszkańców tylko w ramach walki z Werwolfem, który akurat na tym terenie był bardzo mocny.

Nie 10 Cze, 2012 17:07

Powrót do góry
onibusek
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 141
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Coś Grzesiu nie wybiera się do Harendy, czekamy i czekamy. Jak nie będzie tak duszno to podjadę i zwiedzę oczywiście robiąc fotki i kręcąc filmek.
Na razie jakby ktoś chciał to fotki są pod adresem:
http://www.eros.net.pl

Wto 17 Lip, 2012 0:17

Powrót do góry
Przrmek
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Skąd: Oleśnica
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Tak sobie czytam ten temat i zastanawiam się nad sensem wypowiedzi niektórych piszących. Góry Sowie badam sobie na własną rękę już jakiś czas, niejedno piwo pod sklepami z miejscowymi wypiłem i obraz całości przez ten niekrótki czas sobie wyrobiłem. Nie jestem fanem teorii spiskowych i w większość bajek nie wierzę. Nie wiem w jakim stopniu wierzycie literaturze na temat sztolni i gór sowich, ale myślę że na palcach jednej dłoni można policzyć książki mądre i prawdziwe. Uwierzcie mi i pewnie niektórzy się ze mną zgodzą, że w Górach Sowich na szukanie fantów są dużo ciekawsze miejsca niż sztolnie. Sztolnie same w sobie są tajemnicą, jednak historia, ta prawdziwa i bezwzględna jest w ich okolicach.

Sro 18 Lip, 2012 7:59

Powrót do góry
Gonzo
Sierżant

Sierżant




Posty: 90
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przrmek napisał:
Witam. Tak sobie czytam ten temat i zastanawiam się nad sensem wypowiedzi niektórych piszących. Góry Sowie badam sobie na własną rękę już jakiś czas, niejedno piwo pod sklepami z miejscowymi wypiłem i obraz całości przez ten niekrótki czas sobie wyrobiłem. Nie jestem fanem teorii spiskowych i w większość bajek nie wierzę. Nie wiem w jakim stopniu wierzycie literaturze na temat sztolni i gór sowich, ale myślę że na palcach jednej dłoni można policzyć książki mądre i prawdziwe. Uwierzcie mi i pewnie niektórzy się ze mną zgodzą, że w Górach Sowich na szukanie fantów są dużo ciekawsze miejsca niż sztolnie. Sztolnie same w sobie są tajemnicą, jednak historia, ta prawdziwa i bezwzględna jest w ich okolicach.


Tak, w środowisku brakuje rzeczowej wiedzy na temat projektu Riese, a winę za to ponoszą autorzy książek u których parcie na szkło jest silniejsze od determinacji do kwerend archiwalnych.

Pią 20 Lip, 2012 23:17

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Re: sztolnia nr3

powolniak57 napisał:
..legendy o poruczniku WP i jego tajemniczym znajomym niemcem to też ściema.Może,ale czy nabrali się na tą legendę odkrywcy z harendy..


Nie może, tylko na pewno (ściema), nikt przy zdrowych zmysłach kto ma w głowie dwa zwoje więcej od kury nie kupi tego gówna. Opisałem jak to widzę (na moim blogu) i nie będę się powtarzał. Do tematu Gontowej jeszcze powrócę, bezlitośnie, i polecam to co tam piszę bo przynajmniej ja nie wciskam ludziom kitu !

Czw 04 Kwi, 2013 10:35

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.