| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Witcher
Leutnant

Leutnant




Posty: 252
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cos o "technice" kopania

No wlasnie...Tyle napisano w tym dziale o "sprzecie", wydaje mi sie ze do "techniki" mozna rowniez zaliczyc np.sposoby kopania.Zastanawia mnie, czy ktos z was wybierajac sie na poszukiwania bierze pod uwage czynniki takie jak erozja gleb i temu podobne.Wiadomo ze w niektorych miejscach ziemi "ubywa" a w niektorych odwrotnie.Na przyklad na niektorych terenach miejskie,gdzie w ciagu 300 lat przybywa 2 metry ziemi trudniej bedzie cos zdaje sie wykopac.Albo na przyklad rzeki i ich koryta...Ostatnio dowiedzialem sie ze lubia zmieniac swoj bieg, malo ale wystarczy zeby odslonic szlak ktory wcielo 500 lat temu.Czy takie sprawy niedaja wam spac po nocach jak mi? Uśmiech...Czy po prostu nie ma co sobie nimi zaprzatac glowy?

Czw 15 Gru, 2005 0:51

Powrót do góry
prezesszczepan
Лейтенант

Лейтенант





Posty: 382
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wyznawać zasadę rotacyjną. Przygotować sobie parę miejscówek. Odwiedzić je i potem za jakiś czas wrócić do nich. Bardzo praktyczna metoda poszukiwań. Zdecydowanie śpię dobrze i nie zawracam sobie głowy tym czy ziemii cośprzybyło czy nie. Zawsze coś jeszcze leży na miejscówkach bo ziemia cały czas pracuje i wyrzuca znaleziska.
_________________
[b:3f0d1b7ecc]Pozdrawiam Wojtek[/b:3f0d1b7ecc]

!!! zobacz tu koniecznie zanim pomyślisz o administratorze!!!!

Czw 15 Gru, 2005 11:51

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak....tu ziemie nanosi a tam jej ubywa-dlatego archeolodzy i nie tylko :)tak lubia pagorki.
A ile razy kopalo sie wspolczesne wiaderka na glebokosci nawet i poltora metra...ale z drugiej strony swiadczy to tez ze wczesniej byl tam prawdopodobnie jakis dol i pod wiaderkiem moze byc cos ciekawszego..

Ja tam mam u siebie inny problem-97% terenu miasta Bytomia jest "przemyslowo przeobrazone" ...i szukaj tu...

_________________
„Będziecie zabijani, tak jak wy zabijaliście, będziecie bombardowani tak jak i wy bombardowaliście" - Osama Bin Laden

Sob 17 Gru, 2005 23:46

Powrót do góry
Witcher
Leutnant

Leutnant




Posty: 252
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W mojej okolicy pola sa bardzo "gorkowate",jest to pozostalosc po ladolodzie.Od czasu rewolucji przemyslowej zaczeto je "gospodarowac"np. pod uprawe.Podobno za jakis czas (okolo 200 lat) caly ten teren zmieni siew rownine.Mam pytanie...Lepiej szukac miejscowek na szczytach, czy w dolinkach... Nie jestem pewny gdzie moga sie znajdowac "wlasciwe" warstwy.
Mam pytanie odnosnie lasow lisciastych...Mianowicie czy mozna tam trafic monety np. z XVIIw bo wydaje mi sie ze sciolka ma za duzy "przyrost"(Jak na razie trafiam tylko prl i max austrowegry), i na co nalezy zwracac uwage?

Nie 18 Gru, 2005 2:48

Powrót do góry
Witcher
Leutnant

Leutnant




Posty: 252
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

... http://archeolog.iaepan.edu.pl/~zbikob/lotnicza/page7.html
i wszystko jasne Laughing

Pon 19 Gru, 2005 18:01

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.