| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcor
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 920
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tworzenie podpisow.

Szanowni,
nie zwrocilem specjanie poczatkowo uwagi, ale niektore kwiatki to chyba przesada.
A IOH zachowalem w troche innej formie.
Tu kwiat polskiej mysli...patrz zaznaczenie.

Jako czasowa przyjemnosc nawet nie do przyjecia... Mysle ze ktos zareaguje.
po

Wto 08 Lut, 2011 0:20

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Takie OT- a jak właściwie sie robi taki stały podpis? Bo nie wiem - komputer to czarna magia na ogól dla mnie- no chyba, że maszyna do pisania Embarassed
A co do cytatu - cóż- znany jest i popularny oraz prawdziwy Rolling Eyes
Pozdrawiam

Wto 08 Lut, 2011 0:24

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a jak właściwie sie robi taki stały podpis

jak się zalogujesz u góry pod logo masz pasek : faq, szukaj ...itd. wchodzisz w profil , następnie jest taki podrozdział profilu " informacje profilu" i na końcu masz "podpis" .
wpisujesz "złotą myśl" klikasz na samym dole "wyślij " i gotowe .

_________________
Священная война

Wto 08 Lut, 2011 7:16

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam nic przeciwko podpisowi kolegi twer49. Umieszczenie ostrej wypowiedzi, bądź co bądź, dość znaczącej osoby nie tylko dla Polski w I poł. XX wieku nie jest nic złym. To jak można w tym wypadku nazwać prawdziwe "kwiatki" w opisach co poniektórych osób z dawniejszych dziejów forum...
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Wto 08 Lut, 2011 22:39

Powrót do góry
Zubek
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam
Cytat:
jak się zalogujesz

Dzięki Borys Piwo , przy okazji się pobawię...
Cytat:
To jak można w tym wypadku nazwać prawdziwe "kwiatki" w opisach co poniektórych osób z dawniejszych dziejów forum...

Hmmmm, a prawo Balaniego Rolling Eyes ???
Chyba każdy zna już na pamięć Laughing
Pozdrawiam

Sro 09 Lut, 2011 1:33

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Haha, jak długo trwa minuta... Mr. Green Chodź Reguła Mimara też jest równie ciekawa. Wink Zubek, co do zmiany podpisu, w razie jakichkolwiek problemów, pomogę. Wink
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 09 Lut, 2011 15:29

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

I Marszałek i JPII powiedzieli na ten temat sporo więcej i "soczystych" słów i kłopotliwie trafnych spostrzeżeń - więc co zgodnie z duchem nigdzie nie spisanej "etykiety" mamy uznać, że nic takiego nie miało miejsca?
Zreszta chyba do licha są jakieś przyczyny faktu, że wydawać my sie mogło "genialny" naród ma wciąż od kilkuset lat same problemy a miliony ludzi w kraju w którym nie ma i nie było głodu muszą sobie szukać szczęścia poza jego granicami:(((

Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 09 Lut, 2011 16:20

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 920
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wszystkich zainteresowanych tematem odsylam do regulaminu i postanowien IOH. Rolling Eyes
I tak punkt 4a i b wyraznie zakazuje uzywania slow wulgarnych. Obojetnie czy przypisuje sie to komus znaczacemu czy to tylko napis z murkow. I bez roznicy czy podpis czy w tekscie. W tekscie nawet wykomentowuje automatycznie.
k***a jest pojeciem wulgarnym znaczacym w kontekscie to samo co prostytutka. Emocja i znaczenie jest niemniej odrebna.
Uwazanie tego za cool i przedsiebiorcze poniewaz ktos znany to wypowiedzial uwazam za sporo niesmaczne.

Jesli cos nie tak to prosze administracje o potwierdzenie ze w podpisach dozwolone jest wszystko, gdyz jak do tej pory regulamin tego nie wyjasnia.
Lub filtrowac podpisy podobnie jak w tekstach pocztowych.
hth

Sro 09 Lut, 2011 19:02

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wnoszę uwag do subiektywnych odczuć choć chciałbym się dowiedzieć jakie konkretnie dobro tym konkretnym dosłownym cytatem zostało naruszone...
Punkt regulaminu moim zdaniem przywołany nietrafnie - cytat nie posługuje się słowami "powszechnie" uważanymi za obraźliwe czy wulgarne... Chyba, że ta definicja wyrażana przez przedstawicieli narodu w jakże trafnym "trata tata wylata woda z automata" uległa ostatnio zaostrzeniu...

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sro 09 Lut, 2011 19:15

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trzeba więc będzie dokonać małej przeróbki w regulaminie, żeby uwzględnić taki przypadek, jak omawiany, jako powszechnie uznawany za nie wulgarny. Wink Ach ta biurokracja, czy wszystko musi być w regulaminach marcor? Czy aby przypadkiem nie jesteśmy obdarzeni własnym rozumem i potrafimy odróżniać pewne rzeczy, zachowania? twer49 miał prawo wstawić taki podpis, a jeśli ty bierzesz go zbyt dosłownie, to nie moja wina. Piłsudski miał swój styl wypowiadania się i często stosował podobne porównania. Nie pamiętam, żeby nimi nie trafił w sedno sprawy. Ale nie tylko on się tak wypowiadał.

Pozdrawiam. Wink

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Sro 09 Lut, 2011 22:30

Powrót do góry
marcor
Hauptmann

Hauptmann




Posty: 920
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żukow napisał:
Trzeba więc będzie dokonać małej przeróbki w regulaminie, żeby uwzględnić taki przypadek, Pozdrawiam. Wink
Jesli nalezysz do grona administratorow/odpowiedzialnych, to jak najbardziej cos trzeba wyjasnic. Niekoniecznie zmienic. Pytalem nie inaczej i czekam na oddzwiek..
Dlaczego "slownik" z codziennosci w tekscie jest gwiazdkowany, w cytatach mezow stanu jednak dumnie widnieja.
Roznica jednak kolego Zukow lezy w kontekscie. Forma obrazliwa jest nie do przyjecia jak w tym przypadku. A czas przeszly czy terazniejszy nie odgrywa chyba wiekszej roli. Moze przyszly pokaze cos wiecej..Laughing
po

Czw 10 Lut, 2011 0:48

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ja drogi marcorze nie należę do grona administratorów, może kiedyś... Wink Jednakże ja bym chętnie pozostawił tą sprawę jaką jest. Może ten temat to szukanie dziury w całym, może nie, ale historii nie da się zakropkować czy zagwiazdkować. Wink
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 10 Lut, 2011 1:36

Powrót do góry
de Villars
Generał dywizji

Generał dywizji





Posty: 8068
Pochwał: 6
Skąd: Kraków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale historii nie da się zakropkować czy zagwiazdkować.

Pytanie czy to na pewno historia? Tzn. czy ta wypowiedź faktycznie jest autorstwa Marszałka? O ile co do sensu zasadniczo by pasowała (choć sformułowanie o narodzie idiotów jest mocno wątpliwe - skądinąd wiadomo, iż mówił że to "naród wspaniały, tylko ludzie *****"), to czy na pewno użył takich słów? Dobrze by było, aby właściciel podpisu się tu wytłumaczył..

_________________
Dmą w rogi zaklęte
Dudni ziemia, kurz staje
Jako burze w szale
Idą, idą Wandale!
Szaleją topory
Dzicy jako zwierzory
Szpony bogów w szale
Idą, idą Wandale!

Czw 10 Lut, 2011 9:00

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tyle, że Józef Piłsudski użył tych słów. Proszę bardzo:
http://pl.wikiquote.org/wiki/J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski (szukajcie pod literą R)
Poza tym, cytat ten jest używany w Internecie i nie tylko w nim jako autorstwa właśnie Marszałka. Poza tym zgadzam się, niech twer49 coś powie na swoją obronę, bo bez domniemanego winnego dyskusja nie jest taka, jaka powinna być.

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 10 Lut, 2011 10:55

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie ale cała ta dyskusja robi się groteskowa i głupia po prostu.
Z czego miałby się tłumaczyć user, jeżeli "prokurator" nie umie lub nie chce sformuować oskarżenia. Zadałem pytanie - jaka wartość lub dobro zostały urażone - brak odpowiedzi uważam, że żadne więc chyba autor sam wycofuje się z pochopnie postawionej tezy sam uznając , ze forum historyczne to nie szkoła pensjonarek gdzie od wygłaszania pseudopatriotycznych odezw głowa może rozboleć...
Co do słów Marszałka to bez problemu każdy może je sobie - o ile chce - zweryfikować - pomocne są tu także wspomnienia żony Aleksandry Piłsudskiej - to, że komuś nie pasuje - jego problem. Faktem jest jednak, że opinia marszałka o umiejętnościach polskiej "inteligencji" była wyjątkowo niska (co zresztą rykoszetem umożliwiało kariery choć jako tako zdatnym...) - moim zdaniem w pełni słusznie. W kraju w którym standard polityki "wylata woda z automata" nie spotyka się z potępieniem i śmiechem polityk w marszałka stylu choć niepozbawiony wad istotnie jawi się jako kuriozum. I jedynie na takich jak "wylata..." widać polityków Naród jedynie zasługuje - bo taki nigdy przenigdy nie napisze niczego kontroweryjnego - choćby dlatego, że nawet nie wie co to znaczy...
Takich cytatów i polityków chcemy? Niekontroweryjnych, miłych kulturalnych z siankiem ze stajenki w główce...
A tak na marginesie "kontrowersyjny" podpis jest całkowicie pozbawiony racji?

Zniesmaczony

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 10 Lut, 2011 12:35

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tobą Marku kolejny raz. Odpowiem przy tym na twoje pytanie. Kontrowersyjne, może nie dla wszystkich, wypowiedzi niekiedy oddają właśnie najlepiej sytuację. I choć są krytykowane przez ludzi, moim zdaniem niepotrzebnie, to nie powinny być powszechnie, powtarzam, powszechnie uważane za niesmaczne. Jest w nich dogłębny sens i jego powinno się doszukiwać, a nie patrzeć na pojedyncze słowa składowe, które są obraźliwe bądź też krążą w ich orbicie. Jednym słowem, takie wypowiedzi nie są pozbawione racji i nie będą w przyszłości. Chyba, że władza w Polsce pójdzie w odwrotnym kierunku, niż teraz podąża.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 10 Lut, 2011 14:40

Powrót do góry
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Żukowie :beer:
Tak dla zamknięcia ciekawych rozważań także inny wyjasniający chyba wszystko cytat:
"Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę."
Józef Piłsudski

Istnieje coś takiego jak pozaszkolna "idywidualność"

Bo w rozważania w stylu: "dzieci nie wolno mówić głośno d**a, na co Jaś :psze Pani a jak nikt nie patrzy to wolno...?" to chyba szkoda czasu... :lol: :lol: :lol:

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Czw 10 Lut, 2011 15:13

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wypowiedzią Marka powinniśmy zakończyć ten temat, bo już chyba wszystko zostało wyjaśnione. Proszę drogą administrację o zamknięcie tematu. Wink A ty marcor, jeśli dalej będziesz miał jakieś wątpliwości do wątku, który rozpocząłeś, napisz Dawidowi, Ijonowi czy Grotowi na priva. Wink A najlepiej Dawidowi.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 10 Lut, 2011 15:32

Powrót do góry
danziger
Major

Major





Posty: 2333
Pochwał: 2
Skąd: Freie Stadt Danzig
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

żukow napisał:
Proszę drogą administrację o zamknięcie tematu.

Nie wątpię, iż Twoje życzenie winno być dla Administracji rozkazem.
Laughing

_________________
Gdańskie odznaczenia i pieniądze
Gdańskie flagi, sztandary i inne weksylia

Czw 10 Lut, 2011 22:31

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Danziger:

Cytat:
, iż Twoje życzenie winno być dla Administracji rozkazem.



Laughing Powrót żukowa, przy czym najważniejsze jest to:

NACIŚNIJ W JEŚLI POMOGŁEM. Uśmiech

Pomogłeś, Żukow, pomogłeś. Należy się "plusikowe" Laughing Ja Ci chętnie oddam swoje pochwały, wybierz sobie i napisz jakie mam wkleić na Twoje konto.

Czw 10 Lut, 2011 22:35

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oj, bardzo się cieszę, że powróciłem. Wink Ale przecież ja nikomu nic nie rozkazałem i nie będę rozkazywał. Wink Co do pochwał, mam nadzieję, że w tym roku zasłużę na same pochwały, nie na ostrzeżenia. Wink Seth, wiem, jest co do śmiechu w temacie nie na mój temat, ale naprawdę, nie musisz mi oddawać swych pochwał, obejdę się bez nich. Cieszę się z moich dwóch od szponka. Wink

Pozdrawiam

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 10 Lut, 2011 22:47

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żukow:

Cytat:
Seth, wiem, jest co do śmiechu w temacie nie na mój temat, ale naprawdę, nie musisz mi oddawać swych pochwał, obejdę się bez nich. Cieszę się z moich dwóch od szponka.


A szkoda, wielka szkoda. Przynajmniej jedną z moich chętnie oddam w dobre ręce Laughing Tak że Żukow, oferta nadal aktualna Wink

Czw 10 Lut, 2011 22:52

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Seth;

Nie no, jam nie godzien. Wink Jak zasłużę, to może pogadamy. Jak na tą chwilę dam ci się cieszyć z dwóch pochwał przyznanych ci na mój wniosek. Wink

_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 10 Lut, 2011 22:57

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Żukow:

Cytat:
. Jak na tą chwilę dam ci się cieszyć z dwóch pochwał przyznanych ci na mój wniosek



Jestem Ci szczerze i dozgonnie wdzięczny Piwo

Czw 10 Lut, 2011 22:58

Powrót do góry
żukow
Major

Major




Posty: 1876
Pochwał: 4
Skąd: Bidziny
Archiwum: Prokuratury we Wrocławiu
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tym optymistycznym akcentem, chyba, że twer49 coś niecoś napisze w tym temacie, bo to o jego podpis chodzi, wyczerpaliśmy temat. Przynajmniej ja mam taką nadzieję, gdyż mógł przerodzić się w dość spory offtop.
_________________
"W czas wojny potrzebujemy kogoś nowego, komu możemy zaufać, kto poprowadzi ludzi jak jakiś święty. "
— Tupac Amaru Shakur

Czw 10 Lut, 2011 23:02

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2  Następny Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.