| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eshelon
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Broń przyszłego pola walki.

Witam.

Jeśli kogoś interesują nowe systemy uzbrojenia obecnie opracowywane w laboratoriach na całym świecie to polecam FIRE-AT-WILL - mojego bloga, na którym prezentuję (nie tylko) ciekawe i zaawansowane bronie. Do tej pory wspomniałem m.in. o:
- egzoszkielecie bojowym,
- kamuflażu termicznym dla pojazdów,
- kierowanych pociskach snajperskich,
- ASAC,
- Manta Underwater Unmanned Vehicle,
- Piranha Unmanned Surface Vehicle,
- V-44 - większym bracie V-22
A to dopiero początek Uśmiech bo ciekawych broni mam do zaprezentowania jeszcze minimum 70. Dotyczą one pojazdów lądowych, morskich i powietrznych a także żołnierzy.
Więc jeżeli kogoś interesuje taka tematyka lub chce się dowiedzieć czegoś ciekawego to polecam, tym bardziej, że drugiej takiej polskojęzycznej strony nie ma.

_________________
Pionowzloty cz.1 - VATOL

Pon 10 Sty, 2011 21:14

Powrót do góry
orzel13
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 428
Skąd: Swindon(GB)
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

70 broni powiadasz? Masz już to jakoś przygotowane czy coś, bo jeśli trzeba by było pomóc to ja chętnie Wink Poza tym chętnie poczytam, właśnie udaję się na stronkę. Mr. Green
_________________
Nie tyle groźny jest rosyjski czołg, co jego pijana załoga.

Wto 11 Sty, 2011 0:07

Powrót do góry
eshelon
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
70 broni powiadasz? Masz już to jakoś przygotowane czy coś, bo jeśli trzeba by było pomóc to ja chętnie


- Obecnie zaprezentowanych jest 12 + 78 (na dzień dzisiejszy, prawdopodobnie będzie więcej) czeka na zaprezentowanie. Jedne bardziej znane inne mniej ale jedno jest pewne - informacji o nich nie ma tak dużo i nie są tak powszechne jakby chociaż w przypadku czołgu M1 Abrams.
- Tak mam je wszystkie spisane na liście, o niektórych broniach wiedziałem wcześniej inne znalazłem przy okazji.
- Będę pamiętał i jeśli tylko będę potrzebował pomocy to dam znać.
- Tak jak jest to napisane na blogu można zgłaszać swoje propozycje tematów (jeśli będą one mieściły się w zakresie tematycznym bloga to je zaprezentuję).

_________________
Pionowzloty cz.1 - VATOL

Wto 11 Sty, 2011 20:14

Powrót do góry
Brodeur
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3025
Pochwał: 3
Skąd: z Wielkopolski
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- egzoszkielecie bojowym,
- kamuflażu termicznym dla pojazdów,

A jak te dwie pozycje wpisują sie do broni?? Prędzej do wyposażenia osobistego.

_________________
"Tylko umarli widzieli koniec wojny" Platon

Taki styl pisma wyraża ironię

Sro 12 Sty, 2011 16:21

Powrót do góry
eshelon
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pole walki (niedalekiej) przyszłości to nie tylko zaawansowane i nowatorskie uzbrojenie ale też takie wyposażenie. Tam gdzie miecz tam i tarcza.
No ale faktycznie wkradła się nieścisłość - zamiast 70 broni powinno być 70 systemów czyli zarówno uzbrojenie jak i wyposażenie. Ale bez obaw wyposażenie może być równie ciekawe jak uzbrojenie, przekonacie się o tym z planowanej prezentacji, która będzie powiązana z Matrix-em (tak, tym popularnym filmem).

_________________
Pionowzloty cz.1 - VATOL

Sro 12 Sty, 2011 19:16

Powrót do góry
Cristoforo
Corporal

Corporal




Posty: 24
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

[quote="eshelon"]Pole walki (niedalekiej) przyszłości to nie tylko zaawansowane i nowatorskie uzbrojenie ale też takie wyposażenie. Tam gdzie miecz tam i tarcza.
No ale faktycznie wkradła się nieścisłość - zamiast 70 broni powinno być 70 systemów czyli zarówno uzbrojenie jak i wyposażenie- zależy przez co rozumiesz system i jak podzielisz to na oporządzenie, typ wojska itd Wyluzowany

Pią 21 Sty, 2011 14:29

Powrót do góry
eshelon
Starszy szeregowiec

Starszy szeregowiec




Posty: 25
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
zależy przez co rozumiesz system i jak podzielisz to na oporządzenie, typ wojska itd


Na przykładzie ostatnich wpisów:
działo elektromagnetyczne - system uzbrojenia,
ABRA-przezbrajanie w powietrzu - system wyposażenia
Zawartość każdego z tych 2 rodzajów systemów podzieliłem na grupy powiązane ze sobą tworząc cykle i tak przykładowo ABRA należy co cyklu "Technologie lotnicze" a DEM do cyklu "Broń kinetyczna".
W takim uzbrojeniu jak DEM, które jest mało rozpowszechnione za jednym zamachem napisałem o działach "morskich" i "lądowych". W przypadku laserów planuję im poświęcić 3 wpisy odpowiednio dla laserów które będą/są stosowane na okrętach, samolotach i na pojazdach lądowych.

W każdym wpisie o uzbrojeniu/wyposażeniu na końcu jest napisane o czym będzie kolejny wpis tej kategorii.
Jestem również otwarty na propozycje tematów o czym byście chcieli przeczytać (w kolejnym lub następnym po nim wpisie). Takie propozycje można zgłaszać także tutaj.

_________________
Pionowzloty cz.1 - VATOL

Sob 22 Sty, 2011 10:48

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.