| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek8888
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 4455
Pochwał: 5
Skąd: Sekcja polska NKWD
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wlk ks. Litewskie w ramach Wlk ks Warszawskiego...

Witam,
Tak się zastanawiam jak to było rozwiązane - gdy powstało Wlk (jakoś nie przyjęło się to w naszym piśmiennictwie) ks. Warszawskie to bo cesji obwodu Białostockiego posiadało ono przeuroczy "cepelek północny" z wązutkim "korytarzem" na północy, stanowiący część dawnego terytorium Wlk. Ks. Litewskiego... Pomijając wątek czy przez ten "korytarz" biegła jakas droga ( co mnie bardzo ciekawi) to jak traktowano tą część Litwy historycznej - czy miało to być jakiś fundament do przyszłego odrodzenia księstwa czy tez prawem kaduka uważano to za integralną częśc Korony?
Pozdrawiam

_________________
Czy można dostąpić selektywnej mądrości lub przekwalifikować się na prawdziwego człowieka ot tak po prostej lekturze dzieł Jacka Kaczmarskiego? Tak - na IOH można...

Sob 18 Gru, 2010 0:32

Powrót do góry
borys
Major

Major




Posty: 2109
Pochwał: 3
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pomijając wątek czy przez ten "korytarz" biegła jakas droga

czołem Marku
nie mam dokładnej mapy KW ale mam mapę dość dokładną KP i są tam zaznaczone "gościńce" i "drogi dobrze utrzymane" dość liczne , które kończą się na lini Osowiec-Grajewo , dalej droga oznaczona jako "gościniec" biegnie wzdłóż granicy z Prusami : Grajewo -Rajgród -Augustów .
zresztą drogą to szedł ks. Pepi w 1812 roku

_________________
Священная война

Wto 11 Sty, 2011 22:11

Powrót do góry
Jarecki
Redakcja
Sierżant

Sierżant





Posty: 86
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marku,
poczytaj sobie pod linką:
http://books.google.pl/books?id=GYc7S4WXeGAC&printsec=frontcover&dq=Nawrot&hl=pl&ei=U_5UTYXhHpuO4gbN29W1Bw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=2&ved=0CDEQ6AEwAQ#v=onepage&q&f=false
Pozdrawiam

_________________
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.

Pią 11 Lut, 2011 11:19

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.