| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tiwer
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 15
Skąd: Mirków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Proxima pytanie do starych wyjadaczy

Zacznę tak :
Witam wszystkich użytkowników wykrywaczek i tych którzy posiadają proxime.
Od niedawna zaczęła sie moja wędrówka z tym sprzętem i mam pewne spostrzeżenia co do proximy a zarazem kilka pytań do starych wyjadaczy co to bardzo zaprzyjaźnili z tym sprzętem:
1.
Jak fachowo wykonujecie strojenie do gruntu ? czy cewkę mam kłaść całkiem na ziemi czy trzymać ją w powietrzu w odległości takiej jak przy penetracji?
2.
Zauważyłem brak powtarzalności lokalizacji przedmiotu w trybie dynamicznym i oszukiwanie przy namierzaniu w trybie statycznym czyli gdy kopie to fant zawsze znajduje sie z boku a nie pośrodku i znacznie głębiej o jakieś 4-10cm
3.
Ciężar cewki w porównaniu z moimi starszymi (dziadkami) wykrywaczami proxima ma strasznie ciężką cewkę ! Co tam w niej siedzi że tyle ona waży ?

I to o by było na razie tyle pozdrawiam
Uśmiech

Nie 12 Wrz, 2010 20:14

Powrót do góry
Enders
Porucznik

Porucznik





Posty: 504
Pochwał: 2
Skąd: New Ross
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam drogi Użytkowniku!

Na początek:

1. Strojenia do gruntu nie wykonuje się mając cewkę w powietrzu. Należy cewkę podnosić i opuszczać, aż sygnał prawie zniknie. Teraz wykrywka jest dostrojona.

2. Głębokość, którą pokazuje wykrywacz, jak każdy zresztą, jest głębokością szacowaną. Nie oznacza to, że pokazuje dokładne zaleganie przedmiotu co do milimetra. A t , że pin-point nie znajduje się na środku cewki, może być przyczyną złego wykonania... (niedokładnego ustawienia cewek wzgl. siebie)

3. 2 (ew. 3) cewki, po kilkadziesiąt (często ponad setkę) zwojów, i do tego zalewane żywicą. Nie dziw się więc Uśmiech

_________________
Historia to... przygoda!

Pon 13 Wrz, 2010 16:58

Powrót do góry
Tiwer
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 15
Skąd: Mirków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dziękuje koledze z odpowiedz jutro będe mieć znowu chwile na wykopki więc dalej będe zie oswajać z proximą , co do cewki tak myślałem że nawalili tam żywicy a przecież są wypełniacze stosowane w modelarstwie (micro-balon) i chyba miałem jeszcze w słoiku dość sporo ale narpiew zadzwonie do Rutusa ile nowa kosztuje a jeśli nie będzie droga to przez zime wymodze sobie nową o ile złotym drutem nie jest nawinięta Laughing

Sob 18 Wrz, 2010 0:20

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
1. Strojenia do gruntu nie wykonuje się mając cewkę w powietrzu. Należy cewkę podnosić i opuszczać, aż sygnał prawie zniknie. Teraz wykrywka jest dostrojona.


]Czy ty miales Proxime w reku??? Ze takie historie opowiadasz??
Tak sie robi w Whitesach natomiast w Rutusie jest pelen automat-i wykonuje sie je trzymajac cewke okolo 20-30 cm nad ziemia w jedntm punkcie,az do momentu kiedy sama stwierdzi ze ok/na wyswietlaczu/ i przejdzie w tryb poszukiwan.

Cytat:
2. Głębokość, którą pokazuje wykrywacz, jak każdy zresztą, jest głębokością szacowaną. Nie oznacza to, że pokazuje dokładne zaleganie przedmiotu co do milimetra. A t , że pin-point nie znajduje się na środku cewki, może być przyczyną złego wykonania... (niedokładnego ustawienia cewek wzgl. siebie)


Mein Gott....naprawde przestan opowiadac legendy....taka cewka nie moglaby pracowac,albo dzialalaby wadliwie..akurat widzialem urzadzenie do nawijania cewek u Rutusa.



Cytat:
2 (ew. 3) cewki, po kilkadziesiąt (często ponad setkę) zwojów, i do tego zalewane żywicą. Nie dziw się więc


.....skoncz plesc......drucik jest cieniutenki i jego waga jest znikoma.wypelnione pianka.wazy-gdyz cewka jest "pancerna" porzadna, max solidna obudowa z grubego ABSu-mozesz po niej przejechac samochodem..nie wymaga zadnych dodatkowych oslonek-jak w innych detektorach.

ENDERS TO JEST NIEOFICJALNE OSTRZEZENIE-bys skonczyl ze swoimi wypocinami,nie tylko w tym dziale,juz i inni modzi maja Cie dosc.tak ze jesli nie wiesz-nie odzywaj sie.

Pon 20 Wrz, 2010 22:40

Powrót do góry
MeteW
Kapral

Kapral





Posty: 48
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam po dłuższej nieobecności Uśmiech
Już koledzy ci wytłumaczyli co i jak więc tu sie nie wtrącam ale sam mam problem z moim rotuskiem zauważyłem że gdy używam akumulatorków to zacina mi sie magazynek z nimi w proximie(ledwo co sie da wyciągnąć później magazynek z bateriami) !!! jak używam zwykłych baterii to o dziwo nie ma problemów? baterie mają mniejszą średnice niż akumulatory? Macie takie problemy ?

Sob 25 Wrz, 2010 14:07

Powrót do góry
Tiwer
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 15
Skąd: Mirków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam dziękuje kolegom za zainteresowanie.
Powoli oswajam sie z proxima jak każdy sprzęt ma wady i zalety na pewno jest zbyt pancernym sprzętem choć by nawet ta obudowa elektroniki przykręcona dwiema śrubami imbusowymi do aluminiowej rurki ( kłania się tu wytrzymałość metali i tworzyw ) ale może za to posłuży za to długo Laughing
Co do akumulatorków to mam to samo zjawisko musze je dłubać ale jest plus bo dosyć rzadko bo nie jest prądożerna a jeszcze połączeniu z słuchawkami to rewelacja.
Zauważyłem że gdy włączam pin-point z cewką przy ziemi to nie działa dopiero gdy podniosę cewkę na wys 30cm i włącze to wtedy działa namierzanie.

Sob 25 Wrz, 2010 22:13

Powrót do góry
MeteW
Kapral

Kapral





Posty: 48
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tiwer napisał:

Zauważyłem że gdy włączam pin-point z cewką przy ziemi to nie działa dopiero gdy podniosę cewkę na wys 30cm i włącze to wtedy działa namierzanie.

A próbowałeś z włączonym PP machać nad celem ?

Sob 25 Wrz, 2010 22:27

Powrót do góry
Tiwer
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 15
Skąd: Mirków
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Może źle z precyzowałem wypowiedź z tym P-P a dokładniej jest tak ze jeśli go włącze gdy cewka jest przy ziemi i w zasięgu jakiegoś fantu to w tedy tak sie stroi że nic nie wyczuwa można sobie kosić a on tak jak by nie działał. Zniesmaczony
Więc jeśli chce coś namierzyć to podnoszę cewkę o jakieś 30cm włączam pstryczek i opuszczam nad glebę wtedy działa Uśmiech i tak za każdym razem.

Nie 26 Wrz, 2010 8:46

Powrót do góry
jms-bytom
Moderator
Major

Major





Posty: 2149
Pochwał: 4
Skąd: Bytom
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Pewnie wlaczales bezposrednio nad przedmiotem.
W kazdym detektorze namierzanie wlaczamy z boku-i najezdzamy cewka, by mogl obliczyc prawidlowo punkt najsilniejszego sygnalu.

Co do akusi to fakt-chyba kazdy ma ten problem-sadzilem ze moje z przebiegiem "spuchly" troszke z wiekiem ale skoro i inni tak maja ....

Pon 27 Wrz, 2010 10:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.