| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cabrio5555
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 2
Skąd: Brzózki / Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Trzebieradz powiat Police woj zachpom /Pałac/Brzózki

Witam ,jestem nowym uczestnikiem Forum ; od jakiegoś czasu obserwowałem i śledziłem i wczytywałem sie w poszczególne wątki.Ale to może temat na inną chwilkę... Bardzo szczęśliwy

Moja prośba jest następująca= szukam wszelkich informacji o następującym obiekcie- Pałac w Trzebieradzu -Brzózkach / wg niemieckiego nazewnictwa =Horst Forsterei / obiekt nie jest zabytkiem w znaczeniu pełnym ; jako że powstał na początku X w.;

jednakże interesuje mnie jego historia w okresie II wś/

Pewne informacje mówią że był ukrytym obiektem wypoczynkowym Marynarki Wojennej Rzeszy tj Kriegsmarine. Jego kryptonim = Holzglabe =skład drewna=.
Po wojnie został przejęty przez 2 Front Białoruski -Drugą Armię Uderzeniową ; bez strzału . wojska radzieckie przez krótki okres miały tam obiekt sanitarny -szpital.../potem jakiś czas była placówka WOP.

.Kolejne etapy historii najnowszej sa mi znane, wiem tez ze na terenie obiektu były - są spore ilości niewybuchów, Obiekt do lat 90 ubiegłego wieku zachowany był w stanie nader oryginalnym ,wewnątrz i zewnątrz.Specyficzne położenie nad samym brzegiem Zalewu Szczecińskiego w gęstwinie leśnej i w oddali od innych miejscowości ; jak i też użytkowanie go jako obiektu wypoczynkowo-kolonijnego przez kilkadziesiąt kolejnych lat pozwoliło na zabezpieczenie całości.Aktualnie po perypetiach prywatyzacyjnych i kolejnym właścicielu jest wystawiony na sprzedaż...ale to inny temat.

Podczas pewnych prac budowlanych oraz odkrywkowych znalazłem nieco drobiazgów nazwijmy ..przydomowych ...i to w całkiem niezłym stanie.Plus stare niemieckie gazety,jakieś książki.Nie chce szukać z wykrywaczem na ślepo -mając na względzie niewybuchy-lubię życie Zdziwiony .

Jednak jeśli ktoś znajdzie więcej informacji -zapraszam do dyskusji i wymiany słów.w latach 1933-1945 obiekt administracyjnie podlegał= III Rzesza; prowincja Pomorze;rejencja szczecińska;powiat Ueckermunde.


Pozdrawiam =cabrio5555 Bardzo szczęśliwy

Pią 06 Sie, 2010 22:56

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.