| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janpiotr7879
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 125
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ale o co chodzi?

Question Question Question

Ostatnio zmieniony przez janpiotr7879 dnia Sob 17 Lip, 2010 19:12, w całości zmieniany 1 raz

Czw 08 Lip, 2010 6:53

Powrót do góry
Ponury
Lieutenant

Lieutenant





Posty: 786
Skąd: Gdańsk!
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Powodzenia! Nam jak na razie nie udało się w Gdyni znaleźć sztandaru II Morskiego Pułku Strzelców. W zeszłym roku także były w pełni legalne wspólne poszukiwania.
_________________
"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

Pią 09 Lip, 2010 11:11

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

trzymam kciuki,

Sob 10 Lip, 2010 0:44

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Re: 24 i 25 lipca 2010r, poszukiwania zaginionego sztandaru.

janpiotr7879 napisał:
Myślę, że z tego forum będą też osoby zainteresowane możliwością legalnych poszukiwań Bardzo szczęśliwy.

To znaczy?? Rolling Eyes

Pon 12 Lip, 2010 9:31

Powrót do góry
janpiotr7879
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 125
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez janpiotr7879 dnia Sob 17 Lip, 2010 19:14, w całości zmieniany 2 razy

Wto 13 Lip, 2010 6:08

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw co autor posta miał na myśli pisząc o legalnych poszukiwaniach? Szukacie w zabytku wpisanym do rejestru zabytków, czy poza takowym?

Wto 13 Lip, 2010 9:50

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A do czego Ci ta informacja, Warsiu? Najpierw moze niech ktos cokolwiek uczyni w sprawie i ewentualne wnioski dopiero po...
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 13 Lip, 2010 13:55

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Kreciu, ja tylko tak z czystej ludzkiej ciekawości. Czy gdzie, kto i za ile (dlaczego tak drogo). Wink
Jak widać po wpisie, ktoś czyni jakieś starania i chciałbym wiedzieć jakie. Uśmiech

Wto 13 Lip, 2010 14:54

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

A Tobie po glowie nie chodzi czasem jakas idea? Zeby np. gdzies, cos p.......? Z ich strony wyglada to legalnie wiec nie niuchaj bo nie ma za czym.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Wto 13 Lip, 2010 15:40

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ja lubiE stosować się do starego anglosaskiego przysłowia, uczącego, że "curiosity killed the cat" i nie interesuje mnie "czy, gdzie, kto" i zwłaszcza "za ile".Ważne, że się komuś coś chce i robi to na tyle jawnie, że jest duża szansa, że w przypadku odnalezienia zabytek nie przepadnie bez wieści.
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Wto 13 Lip, 2010 17:20

Powrót do góry
janpiotr7879
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 125
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez janpiotr7879 dnia Sob 17 Lip, 2010 19:15, w całości zmieniany 1 raz

Wto 13 Lip, 2010 17:23

Powrót do góry
janpiotr7879
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 125
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez janpiotr7879 dnia Sob 17 Lip, 2010 21:36, w całości zmieniany 1 raz

Wto 13 Lip, 2010 17:38

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Parafrazując pewno wiwatowe stwierdzenie mogę rzec: "Niech ginie <<Odkrywca>>!" To tyle w tym temacie z mojej strony Laughing

Wto 13 Lip, 2010 19:28

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

krecio napisał:
A Tobie po glowie nie chodzi czasem jakas idea? Zeby np. gdzies, cos p.......? Z ich strony wyglada to legalnie wiec nie niuchaj bo nie ma za czym.

Kreciu, odłóż spiskową teorię dziejów na półkę lub do lamusa. U mnie jej nie znajdziesz - zapewniam Ciebie.
janpiotr7879 napisał:
Wchodziłeś na linki, które podałem w pierwszym poście, jest tam coś takiego np. " Poszukiwania będą miały charakter formalny (będziemy posiadali wymagane zezwolenia i każdy z uczestników akcji będzie ubezpieczony) ", wejście np. do państwowego lasu z detektorem też wymaga zezwolenia (więc jest legalne), więc przestań szukać dziury w całym. To nie dział prawo a eksploracja, tam możesz swoje wywody prowadzić ( czytałem twoje posty wiem próbujesz" walczyć" - powodzenia).

Janie-piotrze ileś tam. Wchodziłem, widziałem, czytałem. Ale takiej ilości polanej wody to dawno nie widziałem.
To jest forum ogólnie dostępne, gdzie prowadzi się wywody i dyskusje. Ale może się mylę? Rolling Eyes Mr. Green
Wejście do lasu z detektorem wymaga zezwolenia? Rolling Eyes Laughing To ciekawe! Jakieś podstawy prawne?? Mr. Green
Czy jak idziesz do łazienki to także uzyskujesz pozwolenie? W końcu zawsze możesz golić się jakimś zabytkiem. Wink
Polska to jednak kraj głębokiej paranoi. Bardzo szczęśliwy

Wto 13 Lip, 2010 21:56

Powrót do góry
janpiotr7879
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 125
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez janpiotr7879 dnia Sob 17 Lip, 2010 19:16, w całości zmieniany 1 raz

Sro 14 Lip, 2010 6:31

Powrót do góry
Leuthen
Kapitan

Kapitan




Posty: 839
Pochwał: 6
Skąd: Wrocław
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

janpiotr7879 napisał:
A co z Kodeksem wykroczeń np w sprawie niszczenia ściółki:
Art. 163. Kto w lesie rozgarnia ściółkę i niszczy grzyby lub grzybnię,
podlega karze grzywny albo karze nagany.
Z kolei zgodnie z art. 24. § 1. Grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5.000 złotych, chyba że ustawa stanowi inaczej.
§ 3. Wymierzając grzywnę, bierze się pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste i rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe.

Ciekawy jestem jak byś zareagował jak by 30 osób weszło do twojego lasu (lub nawet na pole ) i zaczęło kopać, więc przestań filozofować.
Kolejny raz odsyłam cię do działu Prawo a eksploracja.
Jak nie chcesz brać udziału w takich poszukiwaniach to chociaż nie wprowadzaj zamętu. A zapomniałem jesteś z Marsa więc obce są ci realia Ziemian Bardzo szczęśliwy


O jaaaaa! Dawno nie mia łem takiego ubawu!!! Kol. janpiotr7879 najwyraźniej nie wie, kim jesteś z wykształcenia warsie98 i że o prawie związanym z poszukiwaniami wiesz więcej, niż wszyscy userzy forum "Odkrywcy" razem wzięci. Nasz ambitny kolega, który próbuje udowodnić, że jest fajny i obeznany z prawem, nie potrafi niestety czytać ze zrozumieniem (pora nadrobić braki w edukacji na poziomie szkoły podstawowej!). Nie wiem, dear Mr. John Peter, czy dostrzegasz taki fakt, że wchodzenia z wykrywaczem do lasu, a niszczenie ściółki to dwie różne sprawy.

Miłego dnia życzę i lecę do pracy Uśmiech

Sro 14 Lip, 2010 7:23

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Leuthen.
Po prostu kolega JanPiotr ileś tam zapomniał, że żyjemy w demokratycznym państwie prawa (podobno) i nie koniecznie trzeba mieć zezwolenie na piśmie (wystarczy ustna zgoda właściciela terenu). Wink Laughing
Ale po 45 latach przerabiania realnego socjalizmu społeczeństwo zgłupiało i na wszystko musi mieć papier (wartościowy).

Sro 14 Lip, 2010 9:38

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Osobiście, po ponad ćwierci wieku życia w kraju z wielką nadprodukcją prawników nie polegam zanadto na umowach ustnych i wolę mieć na wszystko papierowy kwit.Ograniczam tym pole potencjalnych kłopotów.
Jeśli kolegom chciało się zadać sobie trud zdobycia zezwoleń - bardzo dobrze!Jeśli zdobyli właściwe zezwolenia - chwała im za to!
Lecz najbardziej mnie cieszy fakt, że się komuś chce.
Pozdrowienia
Grendel

_________________

Koło przyjaciół Muzeum Broni Pancernej CSWL
im. płk dypl. Mieczysława Rawicz-Mysłowskiego

Sro 14 Lip, 2010 15:36

Powrót do góry
janpiotr7879
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 125
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez janpiotr7879 dnia Sob 17 Lip, 2010 19:17, w całości zmieniany 1 raz

Sro 14 Lip, 2010 17:13

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

JaniePiotrze ileś tam. Sam się zakręciłeś jak bączek (dla nie wtajemniczonych to taka zabawka). O legalności nawet nie zaczęliśmy rozmawiać, bo już kolega zaczął mnie pouczać, gdzie mam się udać.
Piszesz o legalności tych poszukiwań sztandaru, ale nie wyjaśniasz na czym ma ona polegać. Jakie pozwolenia? Od kogo? Dla kogo? Interesuje mnie otoczka tego zdarzenia.
Straż Leśna to fajne chłopaki. Poczęstują fajkami, pokażą ciekawe miejscówki. Wink
Oświetl nas (ciemne masy) swoją wiedzą. Zniż się do naszego poziomu. Bądź kagankiem oświaty.
Laughing Laughing Laughing
A wracając do meritum wątku. Jakie są przesłanki, że sztandar tam został ukryty??

Sro 14 Lip, 2010 17:39

Powrót do góry
janpiotr7879
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 125
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez janpiotr7879 dnia Sob 17 Lip, 2010 21:40, w całości zmieniany 1 raz

Sro 14 Lip, 2010 18:06

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

JaniePiotrze ileś tam. I znowu odsyłasz mnie na Berdyczów. Cóż ja Ci takiego uczynił? Wyraźnie pisałem Tobie, że zaglądałem pod wskazany przez Ciebie link. Skoro jesteś tylko szeregowym poszukiwaczem, który zgłosił swój akces do tej akcji to po grzyba się próbujesz wypowiadać w kwestii jej legalności o której nie masz żadnej wiedzy? Rolling Eyes
Ja zadałem pytanie licząc, że może na tym forum przewija się ktoś z organizatorów tej akcji. Ale pomyliłem się. Odpowiada mi tylko echo i Ty, biedny nie zorientowany poszukiwaczu.
Żeby nie było, że jestem taki okropny - życzę powodzenia! Bardzo szczęśliwy

Sro 14 Lip, 2010 23:06

Powrót do góry
janpiotr7879
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 125
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes

Ostatnio zmieniony przez janpiotr7879 dnia Sob 17 Lip, 2010 19:18, w całości zmieniany 1 raz

Czw 15 Lip, 2010 6:31

Powrót do góry
wars98
Kapitan marynarki

Kapitan marynarki




Posty: 1022
Skąd: Z Marsa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

JaniePiotrze ileś tam, wycieczki ad personam możesz sobie darować. Od samego początku nie masz nic do powiedzenia w kwestii legalności tej akcji, ale udzielasz się dla zasady. Po co, na co, nie wiem, ale średnio na jeża mnie interesuje. Wink

Czw 15 Lip, 2010 14:02

Powrót do góry
Tross
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 19
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

wars98 napisał:
JaniePiotrze ileś tam, wycieczki ad personam możesz sobie darować. Od samego początku nie masz nic do powiedzenia w kwestii legalności tej akcji, ale udzielasz się dla zasady. Po co, na co, nie wiem, ale średnio na jeża mnie interesuje. Wink


Kolego wars ileś tam...
jestem z pewnością od Ciebie młodszy i mniej wykształcony, bo nie potrafię zapamiętać Twoich dwóch liczb w nicku... tym bardziej skorzystać z funkcji 'kopiuj, wklej'... no ale cztery to wiadomo.. już chyba tysiące...
Ale mam wystarczająco 'czegoś tam', chyba mazistego, by czytając ten post pierwszy raz i Twoje wpisy w nim, zauważyć że to TY możesz sobie darować te wycieczki, te poszukiwanie dziury w całym i ten swój lekceważący stosunek do kolegi Piotra, wyrażający się choćby tym "ileś tam"... Piotr przekazuje informacje uzyskane z podanych źródeł i można to wywnioskować, i tylko TY z tego co widzę udzielasz się dla zasady, nie wiedzieć po co, na co i do czego z tym wszystkim zmierzając... to ten upał ? zimny browar i wrzuć na luz... Piwo
Skoro Piotr nie wie za wiele o legalności tej akcji to Ty nas oświeć... lub zaspokój swą ciekawość pisząc do organizatora...

aa.. pozdro dla ambitnego poplecznika Lauthena, który swoją "fajność" udowodnił za to doskonale...

Pozdrawiam i więcej się nie wypowiadam...
Poplecznik janapiotra7879

Pią 16 Lip, 2010 20:29

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.