| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Boski_Mlody_xD
Marynarz

Marynarz




Posty: 9
Skąd: Kozłowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cmentarz

Witam!
Mieszkam we wsi Kozłowo tj koło Mrągowa (Warmia i Mazury) w mojej okolicy znajduje sie duzy dworek szlachecki (zabytek) park (zabytek) i cmentarz z czasow drugej wojny światowej. I dlatego kieruje moje pytanie jak mozna sie dowiedziec kto jest na tym cmenatrzu jest pochowany Czołg2 Czołg2

Czw 27 Maj, 2010 12:34

Powrót do góry
idfx
Starszy sierżant

Starszy sierżant





Posty: 124
Skąd: EU
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

może zapytaj w Czerwonym Krzyżu...

Czw 27 Maj, 2010 14:54

Powrót do góry
Boski_Mlody_xD
Marynarz

Marynarz




Posty: 9
Skąd: Kozłowo
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem co ma czerwony krzyz to tego, on bedzie cos wiedział ??

Czw 27 Maj, 2010 21:48

Powrót do góry
Vitiaz
Ефрейтор

Ефрейтор





Posty: 24
Skąd: inąd
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

http://www.pck.pl/pages,13_101.html Oni, bo to organizacja.
_________________
ПОЙДЁШЬ ПРОТИВ МЕНЯ-СДОХНЕШЬ КАК СОБАКА!

Wto 27 Lip, 2010 21:42

Powrót do góry
Cobra6018
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie moi drodzy o cmentarze trzeba się pytać poszczególnych parafiach jak są księży, i do tego trzeba się udać do najbliższej plebani, porozmawiać z proboszczem, na pewno będzie miał zapis starych ksiąg, gdzie można się dowiedzieć wszystkiego. A jak by nie było na pewno są starsze osoby, co coś wiedzą i na pewno z miłą chęcią podzielą się tą wiedzą z Tobą, zapraszam do korzystania, bo inaczej nic z tego się nie dowiesz. Pozdrawiam serdecznie. Wink

Pon 06 Wrz, 2010 21:00

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze mój przedmówca; idź do księdza w pierwszej kolejności.Powinien Ci pomóc...
Pozdro

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Wto 07 Wrz, 2010 7:58

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie chyba żartujecie. Co ksiądz katolicki może wiedzieć o cmentarzu ewangelickim i takim który funkcjonował kiedy nie było tam parafii katolickiej. To raz. A dwa, to nie ma po parafiach "starych ksiąg" bo dawno zostały już oddane do archiwów. Tam trzeba szukać. Najpewniej w miejskim w Olsztynie na dobry początek.

Wto 07 Wrz, 2010 16:29

Powrót do góry
Cobra6018
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 10
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie wiecie, co kryją ściany dawnych kościołów, jakie są w nich stare dzieje zapisane w księgach wiem coś o tym, to są skarbony pełne skarbu, przykurzone i zakurzone leżą sobie na strychach nie jednej plebani czy nawet kościoła, wiem o tym. Ksiądz katolicki może więcej wiedzieć jak się tobie wydaje, druga sprawa nie wszystko się oddaje do archiwum, część zostaje w parafii, chociaż by u mnie, można iść i zobaczyć zapisy stare dawne księgach, nikt nikomu nie zabrania.

Wto 07 Wrz, 2010 18:41

Powrót do góry
daro
Major

Major





Posty: 1515
Pochwał: 4
Skąd: Schömberg
Archiwum: WSW
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

kellerman napisał:
Panowie chyba żartujecie. Co ksiądz katolicki może wiedzieć o cmentarzu ewangelickim i takim który funkcjonował kiedy nie było tam parafii katolickiej. To raz. A dwa, to nie ma po parafiach "starych ksiąg" bo dawno zostały już oddane do archiwów. Tam trzeba szukać. Najpewniej w miejskim w Olsztynie na dobry początek.


W poście nie ma wzmianki o tym, że cmentarz jest ewangelicki Wink Po prostu drugowojenny.
Co do "starych ksiąg". Nie wiem jak to jest w tamtej parafii, ale u nas jest możliwe zajrzenie do ksiąg ( narodzin / zgonów)w których są wpisy z drugiej połowy XIX w.
Zatem ja na miejscu Boskiego_Młodego skierowałbym swe kroki najpierw do właściwej parafii. Razz
POzdr

_________________
Szukajcie .........i aby Was nie znaleźli.
Pozdrawiam.Dariusz

Wto 07 Wrz, 2010 19:24

Powrót do góry
krecio
Moderator
Commandant

Commandant





Posty: 1901
Pochwał: 1
Skąd: a niby skąd mam byc...?
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W poscie okreslenie cmentarza jako z czasow drugej wojny światowej niczego nie oznacza poza datowaniem powstania. Nie wiadomo czy jest to cmentarz wojenny, niemiecki, polski czy jeszcze inny. Kellerman ma absolutna racje i (moze to dziwne dla tych, ktorzy Go nie znaja, ale doskonale wie o czym mowi) szukac trzeba w archiwach. Miejscowy pleban guzik wie bo jest za mlody albo nic go to nie obchodzi. Kellerman pewnie sie tez nie myli jesli uznaje cmentarz sprzed 45' na tych terenach jako ewangelicki. Oni stanowili tam wiekszosc. Choc jest to banalnie latwe do zweryfikowania na miejscu. Napisy na nagrobkach jasno to powiedza. W opowiesci miejscowych bym zbytnio nie wierzyl. Owszem, trzeba spytac ale podstawa jest weryfikacja archiwalna. Tzw. badania terenowe musza sie zaczac i skonczyc w archiwum. Tam trzeba szukac. Ludyczne gadki natomiast zapisac i podac w formie legend.
_________________
pozdr.
krecio

Każdy chciałby znaleźć się w Niebie, tylko nikt nie chce być tam pierwszy

Zamki i pałace
Dolnego Śląska

Czw 09 Wrz, 2010 9:24

Powrót do góry
kellerman
Kapitan

Kapitan




Posty: 1067
Pochwał: 2
Skąd: Kondratów
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki Kreciu (kiedy wpadniecie tak nawiasem?) za wsparcie profesjonalisty.
Najbardziej wkurza mnie nie brak wiedzy tylko lenistwo. Mogę sie mylić, ale jedyny dworek koło Kozłowa jest w Szkotowie. Jest tam i cmentarz wojenny, owszem, ale z czasów I wojny. Leżą tam Niemcy i Rosjanie.
Znalezienie świetnego i opisowo i ikonograficznie tekstu o tym cmentarzu zajęło mi 3 minuty kontaktu z wyszukiwarką internetową
http://www.rowery.olsztyn.pl/wiki/miejsca/1914/warminsko-mazurskie/szkotowo
oczywiście może chodzić o inny cmentarz, za czasów innej wojny

Pią 10 Wrz, 2010 21:16

Powrót do góry
saddam44
Major

Major





Posty: 1700
Pochwał: 6
Skąd: Guantanamo Bay
Archiwum: Langley, Virginia
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Cytat:
może zapytaj w Czerwonym Krzyżu...


Kilka tygodni temu pisałem maila do CK w sprawie kartoteki mojego dziadka niedawno dzwoniłem nikt nie raczył odpisać, nawet nie odbierali telefonów, pewnie są bardzo zajęci aby zajmować się sprawami indywidualnych osób.

_________________
Tatarska jazda, półksiężyc i gwiazda.

Sro 15 Wrz, 2010 7:45

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.