| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 293, 294, 295 ... 769, 770, 771  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
EK
Generał brygady

Generał brygady

Pochwał: 19
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

boch_62 napisał:
Witam wszystkich Kolegów z naszego forum.

Od jakiegoś czasu kolekcjonuję, oprócz odznaczeń Kriegsmarine, także żelazne krzyże EK2-1939. Jednak w przeciwieństwie do odznaczeń Kriegsmarine, gdzie literatura opisu i tzw. katalogująca jest dosyć bogata, to w przypadku krzyży EK2-1939 takiej literatury fachowej nie ma praktycznie w ogóle (albo jest kompletnie niedostępna ponieważ wydana w małych nakładach, wiele lat wstecz).
Dla kolekcjonerów jest to dramat, ale każdy radzi sobie jak może...
Można przykładowo posiłkować się literaturą dotyczącą EK1-1939, ale to oczywiście nie to samo.
Najbardziej doskwierającym problemem w przypadku kolekcjonowania EK2-1939 jest brak „oficjalnego” usystematyzowania wyrobów dostępnych na rynku kolekcjonerskim, tzn. brak istnienia przystępnej dla każdego (nawet początkującego kolekcjonera) klasyfikacji produktów poszczególnych oficjalnych wytwórców EK2-1939, nie mówiąc już o kolejnym etapie tzn. o dokładnych opisach i zdjęciach tychże produktów.
Korzystając z informacji uzyskanych na historyczno-militarnych forach internetowych WAF, GCA, MR czy naszym IOH, a także w oparciu o prywatne kontakty i rozmowy min. z Fabrizio Montobbio z Włoch (GCA), postanowiłem w oparciu o wiedzę bardziej doświadczonych Kolegów (ze swoim skromnym wkładem) opracować w języku polskim podstawową klasyfikację dostępnych na rynku krzyży EK2-1939, z uwzględnieniem znanych ich producentów lub tzw. producentów typowanych, przy braku jednoznacznych dowodów na to.
Chciałbym, żeby ta klasyfikacja stała się bazą, która poprzez jej ciągłą modyfikację (zobowiązuję się do prowadzenia tej klasyfikacji i nanoszenia w niej zmian, zgodnie z otrzymywanymi wiarygodnymi danymi), stanie się w efekcie klasyfikacją prawie ostateczną, na wzór tej dotyczącej odznaczeń Minensucherów, w której tworzeniu udział miał nasz kolega Hubert Kolanek „Bubba”, a która stanowi obecnie na forum GCA bazę wyjściową do wszelkich dyskusji o tych odznaczeniach.
Zaznaczam wyraźnie, że nie roszczę sobie do powyższego opracowania żadnych praw autorskich, ponieważ jak stwierdziłem wykorzystałem w większości wiedzę bardziej doświadczonych Kolegów z zagranicy, tłumacząc w większości bezpośrednio jedynie ich zestawienia, dorzucając tu i ówdzie własne uwagi, wyjaśnienia i informacje.
Część sformułowań w opracowaniu, są moimi wolnymi tłumaczeniami określeń angielskojęzycznych, tak więc jeżeli znajdą się trafniejsze tłumaczenia tychże, nie ma problemu z ich zamianą.
Mam ogromną nadzieję, że to bazowe opracowanie / tłumaczenie spotka się z przychylnym przyjęciem ze strony forumowiczów IOH, a ja czekam na wszelkie merytoryczne uwagi, propozycje modernizacji, zmian i ulepszeń tegoż opracowania.

Pozdr
Jarek

Krótka informacja:

Sygnatura 4 -oznacza, że jest to sygnatura wykonana tzw. izolowaną puncą cyfrową.
Sygnatura [4] -oznacza, że jest to sygnatura tzw. blokowa, „wyciśnięta” jako kwadrat lub prostokąt z wewnętrznie umieszczoną cyfrą.
(R) -oznacza jednostkowe egzemplarze będące zwykle wynikiem błędu produkcyjnego.

Lista znanych lub typowanych producentów EK2-1939
wraz z charakterystyką ich wyrobów
(kolejność według numeracji PKZ, a przy jej braku według numeracji LDO)

Deschler & Sohn (numeracja PKZ/LDO nr. 1 = L/10)

 Round 3 – ramka typu 1
 Round 3 – ramka typu 2
 Schinkel B
 Schinkel
 niesygnowany
 sygnowany L/10
 sygnowany 1- rdzeń typ 1
 sygnowany 1- rdzeń typ 2
 sygnowany 1- rdzeń typ 3

C.E. Juncker
(L/12 sygnatura oryginalna na ramce = sygn. 2 na pierścieniu zawsze powojenna wtórna)

1. ramka AWS (producent: Albert Werner & Sohne) = ramka WFS (typ: Wide Frame Schinkel /szeroka ramka Schinkel) niesygnowana oraz nie magnetyczny rdzeń AWS
2. ramka AWS = ramka WFS niesygnowana oraz magnetyczny rdzeń AWS
3. ramka koralikowa (tzw.crunch bead frame) niesygnowana oraz nie magnetyczny rdzeń AWS
4. ramka koralikowa (tzw.crunch bead frame) niesygnowana oraz magnetyczny rdzeń Junckera (całość zwana „full Juncker")
5. ramka koralikowa (tzw.crunch bead frame) niesygnowana oraz magnetyczny rdzeń W&L
6. ramka koralikowa (tzw.crunch bead frame) sygnowana L/12 oraz magnetyczny rdzeń
7. ramka typowa Junckera sygnowana L/12 oraz magnetyczny rdzeń
8. ramka z tzw. długą skazą oraz magnetyczny rdzeń zwany "small RK"
9. mała ramka
10. tzw. „full W&L” (ramka i rdzeń Wachter & Lange) ale całość sygnowana L/12

Wilhelm Deumer (3=L/11)
 Schinkel magnetyczny
 Schinkel nie magnetyczny
 niesygnowany
 sygnowany [3]
 sygnowany [L/11]

Steinhauer & Lück (4=L/16)
 niesygnowany
 sygnowany [4]
 sygnowany [L/16]
 sygnowany podwójnie [4] i [L/16]

Hermann Wernstein (5=L/17)
 sygnowany 5 (sygnatura zawsze powojenna) – pochodzenie niepewne, cechy krzyża nie znane

Fritz Zimmermann (6)
 cienka ramka niesygnowany
 cienka ramka sygnowany [6.]
 gruba ramka sygnowany [6.]

Paul Meybauer (7=L/13)
 Schinkel z błyszczącym lakierem
 Schinkel z matowym lakierem
 niesygnowany –rdzeń typ 1
 niesygnowany –rdzeń typ 2 (sfastyka fazowana)
 sygnowany 7
 sygnowany L/13 –rdzeń typu 1
 sygnowany L/13 –rdzeń typ 2 (sfastyka fazowana)
 sygnowany podwójnie 7 i L/13

Ferdinand Hoffstadter (8=L/19)
 sygnowany 8 (sygnatura zawsze powojenna) – pochodzenie niepewne, cechy krzyża nie znane

Grossmann & Co. (11)
 niesygnowany
 sygnowany 11

Frank & Reif (12)
 UBERGROSSE -niesygnowany
 UBERGROSSE "Little Brother" -niesygnowany

Gustav Brehmer (13)
 niesygnowany
 sygnowany [13]

L. Christian Lauer (14)
 niesygnowany
 sygnowany 14

Friedrich Orth (15)
 niesygnowany
 sygnowany [15]

Alois Rettenmaier (16)
 niesygnowany
 sygnowany 16

E. Ferd Weidmann (19)
 niesygnowany
 sygnowany [19]

C.F.Zimmermann (20=L/52)
 sygnowany 20 (sygnatura zawsze powojenna, ale na oryginalnym krzyżu !)

Gebrüder Godet (21)
 niesygnowany wczesna ramka
 sygnowany 21

Boerger & Co. (22)
 niesygnowany
 sygnowany 22

Arbeitsgemeinschaft für Heeresbedarf in der Graveur und Ziselierinnung (23)
 niesygnowany
 sygnowany 23 z rdzeniem 23
 sygnowany 23 z rdzeniem Meybauer’a

Arbeitsgemeinschaft der Hanauer Plakettenhersteller (24)
 niesygnowany bez dodatkowych sygnatur na pierścieniach
 niesygnowany z dodatkowymi sygnaturami na pierścieniach („WR” „o” „O” „x” „+” „acorn in a box”)
 sygnowany 24
 sygnowany 24 z dodatkowymi sygnaturami na pierścieniu („WR” „o” „O” „x” „+” „acorn in a box”)
 sygnowany [24]
 sygnowany [24] z dodatkowymi sygnaturami na pierścieniu („WR” „o” „O” „x” „+” „acorn in a box”)

Arbeitsgemeinschaft der Graveur-, Gold- und Silberschemiedeinnungen (25)
 niesygnowany
 sygnowany 25

B.H. Mayer (26=L/18)
 niesygnowane –wczesny rdzeń
 niesygnowany –typowy rdzeń
 sygnowany L/18

Anton Schenkl's Nachf. / Maria Schenkl (27)
 niesygnowany z ramką #
 niesygnowany z typową ramką
 sygnowany 27 z ramką #
 sygnowany [27] z typową ramką

Eugen Schmidthaussler (28)
 niesygnowany

F.W. Assmann & Söhne (35=L/54)
 Schinkel nie magnetyczny niesygnowany
 Schinkel nie magnetyczny sygnowany L/54
 Schinkel magnetyczny niesygnowany
 Schinkel magnetyczny sygnowany L/54

Berg & Nolte (40)
 niesygnowany
 sygnowany [40]

Jakob Bengel (44)
 niesygnowany
 sygnowanz [44]

Gottlieb & Wagner (52)
 niesygnowany
 sygnowany 52

Hammer & Söhne (55)
 niesygnowany
 niesygnowany z nietypową ramką
 sygnowany [55]

Robert Hauschild (56)
 niesygnowany
 sygnowany 56 -rdzeń typ A
 sygnowany 56 -rdzeń typ B

Katz & Deyhle (60)
 niesygnowany
 sygnowany [60]

Klein & Quenzer (65)
 niesygnowany -rdzeń typ A
 sygnowany 65 -rdzeń typ A
 sygnowany 65 -rdzeń typ B
 sygnowany 65 -rdzeń typ C

Friedrich Keller (66)
 sygnowany 66.

unknown maker (75)
 niesygnowany
 sygnowany [75]

Ernst L. Müller (76)
 niesygnowany
 sygnowany [76]

Paulmann & Crone (86)
 niesygnowany nie magnetyczny wczesny
 niesygnowany nie magnetyczny
 niesygnowany magnetyczny

Richard Simm & Söhne (93)
 sygnowany [93]

Rudolf Souval (98=L/58)
 niesygnowany
 sygnowany [98]
 sygnowany podwójnie [98] i [98] (R)
 sygnowany L/58

Rudolf Wächtler & Lange (100=L/55)
 niesygnowany
 sygnowany [100]
 sygnowany L/55

Brüder Schneider (106)
 sygnowany [106]

Walter & Henlein (109)
 niesygnowany

Hermann Aurich (113)
 niesygnowany
 sygnowany [113]

Funke & Brunninghaus (116=L/56)
 niesygnowany
 sygnowany L/56

Franz Petzl (120)
 niesygnowany
 sygnowany [120]

J.J. Stahl (122)
 sygnowany [122]

Beck, Hassinger & Co. (123)
 sygnowany 123

Eugen Gauss (125)
 sygnowany [125]

Moritz Hausch A.G. (127)
 niesygnowany

S. Jablonski G.m.b.H. (128)
 sygnowany [128]

Franz Reischauer (132)
 sygnowany 132

J.H. Werner (137)
 sygnowany [137]

Julius Maurer (138)
 sygnowany 138

Schauerte & Hohfeld (140=L/54)
 Schinkel nie magnetyczny -jego producentem może być także Assmann (35=L/64)
 Schinkel magnetyczny -jego producentem może być także Assmann (35=L/64)
 niesygnowany
 sygnowany [L/54]

Otto Schickle (L/15)
 Schinkel jednoczęściowy magnetyczny
 Schinkel jednoczęściowy niemagnetyczny
 niesygnowany niemagnetyczny
 sygnowany L/15 magnetyczny
 sygnowany L/15 niemagnetyczny

Petz & Lorenz (no number known)
 jednoczęściowy niemagnetyczny

Unknown Makers
 Round 3 gruby
 Round 3 fazowany
 Round 3 sfastyka na cokoliku
 Schinkel z „dziwną” 9
 dziwna data (różne warianty: np.„rozmyta data” ...)
 dziwna "8" -różne warianty
 HISZPAŃSKI -różne typy
 Schinkel jednoczęściowy nie magnetyczny ze „żwirową” powierzchnią rdzenia
 typowy EK2-1939

Producenci EK2-1939 z ramienia PKZ określeni jako pewni wytwórcy krzyży typu EK2-1939, ale do chwili obecnej bez przypisanych krzyży o określonych cechach (ich produkty pozostają w grupie krzyży określanych jako „wykonawca nieznany”)
 Paul KUST – Berlin
 Walter WAHL – Berlin

Bardzo to fajne .Tylko poproś moderatorów albo zrób to sam i przenieś to gdzieś do bazy danych albo całkiem to wyłączyć tak jak Buby minensucher.Bo tutaj to przepadnie.Polecą inne posty i zaginie Piwo

Wto 29 Sty, 2013 20:26

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Pochwał: 12

Już Marcinowi (MONSUN) to zaproponowałem.
Jarek

Wto 29 Sty, 2013 20:29

Powrót do góry
Monsun
Administracja
Pułkownik

Pułkownik

Pochwał: 28

Jarku, miałeś utworzyć nowy temat Wink Wystawiłem za Ciebie temat w formie ogłoszenia. Należą Ci się słowa uznania za tak opracowaną klasyfikację EK II 1939 oraz pochwała z wpisem do akt Kciuk do góry

Pozdrawiam
Monsun

Wto 29 Sty, 2013 21:02

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Będę się cieszył jak komuś to pomoże i ułatwi życie kolekcjonerskie. Wiem co sam przeżywałem próbując usystematyzować w pewnym momencie swój zbiór EK2.
A tak w ogóle mam nadzieję, że to dopiero początek tworzenia ostatecznej, idealnej wersji klasyfikacji EK2-1939, na bazie doświadczeń wszystkich forumowiczów.
Jarek

Wto 29 Sty, 2013 21:10

Powrót do góry
TAIPAN
Hauptmann

Hauptmann

Pochwał: 2

Super pomysł. Chylę czoła przed pomysłodawcą. Jeżeli będę mógł w jakikolwiek sposób pomóc (np. zdjęcia) to proszę o kontakt.

Wto 29 Sty, 2013 21:23

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Monsun napisał:
Jarku, miałeś utworzyć nowy temat Wink Wystawiłem za Ciebie temat w formie ogłoszenia. Należą Ci się słowa uznania za tak opracowaną klasyfikację EK II 1939 oraz pochwała z wpisem do akt Kciuk do góry

Pozdrawiam
Monsun

Pochwała jak najbardziej sie należy. Mam nadzieję że Marcin to załatwił.

Jarek życie jest przewrotne Mr. Green Gdy ja zrobiłem klasyfikację KVK-1 to jeszcze zebrałem ,,opierd....,,że wstawiłem tam gdzie nie trzeba. Wink

Wto 29 Sty, 2013 22:27

Powrót do góry
Monsun
Administracja
Pułkownik

Pułkownik

EK napisał:
Monsun napisał:

Pozdrawiam
Monsun

Pochwała jak najbardziej sie należy. Mam nadzieję że Marcin to załatwił.

Jarek życie jest przewrotne Mr. Green Gdy ja zrobiłem klasyfikację KVK-1 to jeszcze zebrałem ,,opierd....,,że wstawiłem tam gdzie nie trzeba. Wink

Pochwała już jest. Jurku, a gdzie ta klasyfikacja o KVK I? Może rozszerzę temat i dodam jeszcze Twoją?

Pozdrawiam
Monsun

Ostatnio zmieniony przez Monsun dnia Sro 30 Sty, 2013 10:44, w całości zmieniany 1 raz

Wto 29 Sty, 2013 23:00

Powrót do góry
janek22
Major

Major

Witam. Co sądzicie o nim http://allegro.pl/campagna-italo-tedesca-in-africa-orygnial-i2989806612.html

Wto 29 Sty, 2013 23:14

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik

Pochwał: 14

EK napisał:
boch_62 napisał:
Witam wszystkich Kolegów z naszego forum.

Od jakiegoś czasu kolekcjonuję, oprócz odznaczeń Kriegsmarine, także żelazne krzyże EK2-1939. Jednak w przeciwieństwie do odznaczeń Kriegsmarine, gdzie literatura opisu i tzw. katalogująca jest dosyć bogata, to w przypadku krzyży EK2-1939 takiej literatury fachowej nie ma praktycznie w ogóle (albo jest kompletnie niedostępna ponieważ wydana w małych nakładach, wiele lat wstecz).
Dla kolekcjonerów jest to dramat, ale każdy radzi sobie jak może...
Można przykładowo posiłkować się literaturą dotyczącą EK1-1939, ale to oczywiście nie to samo.
Najbardziej doskwierającym problemem w przypadku kolekcjonowania EK2-1939 jest brak „oficjalnego” usystematyzowania wyrobów dostępnych na rynku kolekcjonerskim, tzn. brak istnienia przystępnej dla każdego (nawet początkującego kolekcjonera) klasyfikacji produktów poszczególnych oficjalnych wytwórców EK2-1939, nie mówiąc już o kolejnym etapie tzn. o dokładnych opisach i zdjęciach tychże produktów.
Korzystając z informacji uzyskanych na historyczno-militarnych forach internetowych WAF, GCA, MR czy naszym IOH, a także w oparciu o prywatne kontakty i rozmowy min. z Fabrizio Montobbio z Włoch (GCA), postanowiłem w oparciu o wiedzę bardziej doświadczonych Kolegów (ze swoim skromnym wkładem) opracować w języku polskim podstawową klasyfikację dostępnych na rynku krzyży EK2-1939, z uwzględnieniem znanych ich producentów lub tzw. producentów typowanych, przy braku jednoznacznych dowodów na to.
Chciałbym, żeby ta klasyfikacja stała się bazą, która poprzez jej ciągłą modyfikację (zobowiązuję się do prowadzenia tej klasyfikacji i nanoszenia w niej zmian, zgodnie z otrzymywanymi wiarygodnymi danymi), stanie się w efekcie klasyfikacją prawie ostateczną, na wzór tej dotyczącej odznaczeń Minensucherów, w której tworzeniu udział miał nasz kolega Hubert Kolanek „Bubba”, a która stanowi obecnie na forum GCA bazę wyjściową do wszelkich dyskusji o tych odznaczeniach.
Zaznaczam wyraźnie, że nie roszczę sobie do powyższego opracowania żadnych praw autorskich, ponieważ jak stwierdziłem wykorzystałem w większości wiedzę bardziej doświadczonych Kolegów z zagranicy, tłumacząc w większości bezpośrednio jedynie ich zestawienia, dorzucając tu i ówdzie własne uwagi, wyjaśnienia i informacje.
Część sformułowań w opracowaniu, są moimi wolnymi tłumaczeniami określeń angielskojęzycznych, tak więc jeżeli znajdą się trafniejsze tłumaczenia tychże, nie ma problemu z ich zamianą.
Mam ogromną nadzieję, że to bazowe opracowanie / tłumaczenie spotka się z przychylnym przyjęciem ze strony forumowiczów IOH, a ja czekam na wszelkie merytoryczne uwagi, propozycje modernizacji, zmian i ulepszeń tegoż opracowania.

Pozdr
Jarek

Krótka informacja:

Sygnatura 4 -oznacza, że jest to sygnatura wykonana tzw. izolowaną puncą cyfrową.
Sygnatura [4] -oznacza, że jest to sygnatura tzw. blokowa, „wyciśnięta” jako kwadrat lub prostokąt z wewnętrznie umieszczoną cyfrą.
(R) -oznacza jednostkowe egzemplarze będące zwykle wynikiem błędu produkcyjnego.

Lista znanych lub typowanych producentów EK2-1939
wraz z charakterystyką ich wyrobów
(kolejność według numeracji PKZ, a przy jej braku według numeracji LDO)

Deschler & Sohn (numeracja PKZ/LDO nr. 1 = L/10)

 Round 3 – ramka typu 1
 Round 3 – ramka typu 2
 Schinkel B
 Schinkel
 niesygnowany
 sygnowany L/10
 sygnowany 1- rdzeń typ 1
 sygnowany 1- rdzeń typ 2
 sygnowany 1- rdzeń typ 3

C.E. Juncker
(L/12 sygnatura oryginalna na ramce = sygn. 2 na pierścieniu zawsze powojenna wtórna)

1. ramka AWS (producent: Albert Werner & Sohne) = ramka WFS (typ: Wide Frame Schinkel /szeroka ramka Schinkel) niesygnowana oraz nie magnetyczny rdzeń AWS
2. ramka AWS = ramka WFS niesygnowana oraz magnetyczny rdzeń AWS
3. ramka koralikowa (tzw.crunch bead frame) niesygnowana oraz nie magnetyczny rdzeń AWS
4. ramka koralikowa (tzw.crunch bead frame) niesygnowana oraz magnetyczny rdzeń Junckera (całość zwana „full Juncker")
5. ramka koralikowa (tzw.crunch bead frame) niesygnowana oraz magnetyczny rdzeń W&L
6. ramka koralikowa (tzw.crunch bead frame) sygnowana L/12 oraz magnetyczny rdzeń
7. ramka typowa Junckera sygnowana L/12 oraz magnetyczny rdzeń
8. ramka z tzw. długą skazą oraz magnetyczny rdzeń zwany "small RK"
9. mała ramka
10. tzw. „full W&L” (ramka i rdzeń Wachter & Lange) ale całość sygnowana L/12

Wilhelm Deumer (3=L/11)
 Schinkel magnetyczny
 Schinkel nie magnetyczny
 niesygnowany
 sygnowany [3]
 sygnowany [L/11]

Steinhauer & Lück (4=L/16)
 niesygnowany
 sygnowany [4]
 sygnowany [L/16]
 sygnowany podwójnie [4] i [L/16]

Hermann Wernstein (5=L/17)
 sygnowany 5 (sygnatura zawsze powojenna) – pochodzenie niepewne, cechy krzyża nie znane

Fritz Zimmermann (6)
 cienka ramka niesygnowany
 cienka ramka sygnowany [6.]
 gruba ramka sygnowany [6.]

Paul Meybauer (7=L/13)
 Schinkel z błyszczącym lakierem
 Schinkel z matowym lakierem
 niesygnowany –rdzeń typ 1
 niesygnowany –rdzeń typ 2 (sfastyka fazowana)
 sygnowany 7
 sygnowany L/13 –rdzeń typu 1
 sygnowany L/13 –rdzeń typ 2 (sfastyka fazowana)
 sygnowany podwójnie 7 i L/13

Ferdinand Hoffstadter (8=L/19)
 sygnowany 8 (sygnatura zawsze powojenna) – pochodzenie niepewne, cechy krzyża nie znane

Grossmann & Co. (11)
 niesygnowany
 sygnowany 11

Frank & Reif (12)
 UBERGROSSE -niesygnowany
 UBERGROSSE "Little Brother" -niesygnowany

Gustav Brehmer (13)
 niesygnowany
 sygnowany [13]

L. Christian Lauer (14)
 niesygnowany
 sygnowany 14

Friedrich Orth (15)
 niesygnowany
 sygnowany [15]

Alois Rettenmaier (16)
 niesygnowany
 sygnowany 16

E. Ferd Weidmann (19)
 niesygnowany
 sygnowany [19]

C.F.Zimmermann (20=L/52)
 sygnowany 20 (sygnatura zawsze powojenna, ale na oryginalnym krzyżu !)

Gebrüder Godet (21)
 niesygnowany wczesna ramka
 sygnowany 21

Boerger & Co. (22)
 niesygnowany
 sygnowany 22

Arbeitsgemeinschaft für Heeresbedarf in der Graveur und Ziselierinnung (23)
 niesygnowany
 sygnowany 23 z rdzeniem 23
 sygnowany 23 z rdzeniem Meybauer’a

Arbeitsgemeinschaft der Hanauer Plakettenhersteller (24)
 niesygnowany bez dodatkowych sygnatur na pierścieniach
 niesygnowany z dodatkowymi sygnaturami na pierścieniach („WR” „o” „O” „x” „+” „acorn in a box”)
 sygnowany 24
 sygnowany 24 z dodatkowymi sygnaturami na pierścieniu („WR” „o” „O” „x” „+” „acorn in a box”)
 sygnowany [24]
 sygnowany [24] z dodatkowymi sygnaturami na pierścieniu („WR” „o” „O” „x” „+” „acorn in a box”)

Arbeitsgemeinschaft der Graveur-, Gold- und Silberschemiedeinnungen (25)
 niesygnowany
 sygnowany 25

B.H. Mayer (26=L/18)
 niesygnowane –wczesny rdzeń
 niesygnowany –typowy rdzeń
 sygnowany L/18

Anton Schenkl's Nachf. / Maria Schenkl (27)
 niesygnowany z ramką #
 niesygnowany z typową ramką
 sygnowany 27 z ramką #
 sygnowany [27] z typową ramką

Eugen Schmidthaussler (28)
 niesygnowany

F.W. Assmann & Söhne (35=L/54)
 Schinkel nie magnetyczny niesygnowany
 Schinkel nie magnetyczny sygnowany L/54
 Schinkel magnetyczny niesygnowany
 Schinkel magnetyczny sygnowany L/54

Berg & Nolte (40)
 niesygnowany
 sygnowany [40]

Jakob Bengel (44)
 niesygnowany
 sygnowanz [44]

Gottlieb & Wagner (52)
 niesygnowany
 sygnowany 52

Hammer & Söhne (55)
 niesygnowany
 niesygnowany z nietypową ramką
 sygnowany [55]

Robert Hauschild (56)
 niesygnowany
 sygnowany 56 -rdzeń typ A
 sygnowany 56 -rdzeń typ B

Katz & Deyhle (60)
 niesygnowany
 sygnowany [60]

Klein & Quenzer (65)
 niesygnowany -rdzeń typ A
 sygnowany 65 -rdzeń typ A
 sygnowany 65 -rdzeń typ B
 sygnowany 65 -rdzeń typ C

Friedrich Keller (66)
 sygnowany 66.

unknown maker (75)
 niesygnowany
 sygnowany [75]

Ernst L. Müller (76)
 niesygnowany
 sygnowany [76]

Paulmann & Crone (86)
 niesygnowany nie magnetyczny wczesny
 niesygnowany nie magnetyczny

Richard Simm & Söhne (93)
 sygnowany [93]

Rudolf Souval (98=L/58)
 niesygnowany
 sygnowany [98]
 sygnowany podwójnie [98] i [98] (R)
 sygnowany L/58

Rudolf Wächtler & Lange (100=L/55)
 niesygnowany
 sygnowany [100]
 sygnowany L/55

Brüder Schneider (106)
 sygnowany [106]

Walter & Henlein (109)
 niesygnowany

Hermann Aurich (113)
 niesygnowany
 sygnowany [113]

Funke & Brunninghaus (116=L/56)
 niesygnowany
 sygnowany L/56

Franz Petzl (120)
 niesygnowany
 sygnowany [120]

J.J. Stahl (122)
 sygnowany [122]

Beck, Hassinger & Co. (123)
 sygnowany 123

Eugen Gauss (125)
 sygnowany [125]

Moritz Hausch A.G. (127)
 niesygnowany

S. Jablonski G.m.b.H. (128)
 sygnowany [128]

Franz Reischauer (132)
 sygnowany 132

J.H. Werner (137)
 sygnowany [137]

Julius Maurer (138)
 sygnowany 138

Schauerte & Hohfeld (140=L/54)
 Schinkel nie magnetyczny -jego producentem może być także Assmann (35=L/64)
 Schinkel magnetyczny -jego producentem może być także Assmann (35=L/64)
 niesygnowany
 sygnowany [L/54]

Otto Schickle (L/15)
 Schinkel jednoczęściowy magnetyczny
 Schinkel jednoczęściowy niemagnetyczny
 niesygnowany niemagnetyczny
 sygnowany L/15 magnetyczny
 sygnowany L/15 niemagnetyczny

Petz & Lorenz (no number known)
 jednoczęściowy niemagnetyczny

Unknown Makers
 Round 3 gruby
 Round 3 fazowany
 Round 3 sfastyka na cokoliku
 Schinkel z „dziwną” 9
 dziwna data (różne warianty: np.„rozmyta data” ...)
 dziwna "8" -różne warianty
 HISZPAŃSKI -różne typy
 Schinkel jednoczęściowy nie magnetyczny ze „żwirową” powierzchnią rdzenia
 typowy EK2-1939

Producenci EK2-1939 z ramienia PKZ określeni jako pewni wytwórcy krzyży typu EK2-1939, ale do chwili obecnej bez przypisanych krzyży o określonych cechach (ich produkty pozostają w grupie krzyży określanych jako „wykonawca nieznany”)
 Paul KUST – Berlin
 Walter WAHL – Berlin

Bardzo to fajne .Tylko poproś moderatorów albo zrób to sam i przenieś to gdzieś do bazy danych albo całkiem to wyłączyć tak jak Buby minensucher.Bo tutaj to przepadnie.Polecą inne posty i zaginie Piwo

Hej Jarek,
Super opracowanie Super wiem z autopsji ile czasu to pochłania.
Może warto jeszcze pogrupować warianty producentów ze względu na podobieństwo wzoru? I dodać jakies numery referencyjne do łatwiejszej nawigacji po tych licznych wariantach?
Mam nadzieje, że Cię nie zniechęcę, ale zrobienie pierwszej klasyfikacji to jedno a walka z późniejszymi poprawkami i aktualizacjami w miarę jak pojawiają sie nowe odkrycia to jeszcze bardziej wyczerpująca praca Uśmiech
Powodzenia!
pzdr,
Bubba_Z

Sro 30 Sty, 2013 1:04

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Jurek, Hubert, postaram sie podołać wyzwaniu Wink choc przyznam, że w przypadku EK2-1939 jest to praca znojna i niewdzięczna (brak jakiejkolwiek usystemtyzowanej literatury tematu)... ale damy radę Super Piwo
Jarek

Sro 30 Sty, 2013 8:57

Powrót do góry
Monsun
Administracja
Pułkownik

Pułkownik

W przyszłości postaramy się umieszczać takie tematy w bazie danych. To taki pomysł na razie. Muszę go omówić z innymi moderatorami i administratorem, ale wydaje mi się, że będzie akceptacja.

Pozdrawiam
Monsun

Sro 30 Sty, 2013 10:48

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Monsun napisał:
W przyszłości postaramy się umieszczać takie tematy w bazie danych To taki pomysł na razie. Muszę go omówić z innymi moderatorami i administratorem, ale wydaje mi się, że będzie akceptacja.

Pozdrawiam
Monsun

Jak najbardziej .Wg mnie takie opracowanie powinno zaczynać każdy temat w bazie danych na samej górze jako pierwszy post.

Moje tłumaczenie /nie mylić z opracowaniem/ znajduje się w bazie danych KVK. Piwo

Lista producentów KVK

KVK -1 Bez Mieczy

Deschler,sygnowany ,,1,,/Tombak/
Deumer, sygnowany "3" lub "L/11" (Tombak lub cynk)
Steinhauer & Lück, sygnowany "4" (Tombak)
Orth, sygnowany "15" (Tombak)
Otto Schickle, sygnowany "L/15", Tombak
Hermann Wernstein, sygnowany "L/17", (cynk)
Foerster & Barth, sygnowany "L/21" (Tombak lub cynk)
Gschiermeister, sygnowany "50" (Tombak)
C. F.Zimmermann, sygnowany "L/52" i "900" (srebrny)

KVK-1 z Mieczami

Deschler, sygnowany "1" i "L/10" (Tombak)
Juncker, sygnowany "2" i "L/12" (Tombak)
Deumer, sygnowany "3" i "L/11" (wiele odmian, Tombak lub cynku. Istnieje wersja na dużej nakrętce
Steinhauer & Luck, sygnowany "4", "L/16" i "4" + "L/16" (Tombak lub cynk)
Meybauer, sygnowany "L/13" (Tombak lub cynku. Istnieje wersja na dużej nakrętce
Otto Schickle, niesygnowane i sygnowane "L/15" (Tombak)
Hermann Wernstein, sygnowane"L/17"
B. H. Mayer, sygnowane"L/18" (Tombak lub cynk)
Foerster & Barth, sygnowane"L/21" (Tombak lub cynk)
Bauer, sygnowane "43" (Tombak)
Kerbach & Österhelt, sygnowane "62" (Tombak lub cynk)
CF Zimmermann, sygnowane "L/52" i "L/52" + "900" (srebrny) (Istnieje wersja na dużej nakrętce/
HYMMEN & Co, sygnowane"L/53" (cynk)
Funcke & Brüninghaus, sygnowane "L/56" (Tombak)
Beorger, sygnowane"L/57" (cynk)
Klein & Quenzer, sygnowane"65" (Tombak lub cynk)
Rudolf Souval, sygnowane "L58" (Tombak lub cynku. Istnieje wersja na dużej nakrętce
Poellath, sygnowane "84" (Tombak)
Wächtler & Lang, sygnowane "100" i "L/55"
Carl Wild, oznaczony jako "107"
Petz & Lorenz, nie sygnowany (Tombak)

Podobno istnieją

Ferdinand Hoffstätter, sygnowany "8"
Jakob Bengel, sygnowny "44"
Gottlieb & Wagner, sygnowany "52"
Glaser & Sohn, sygnowany "53"
Gebrüder Godet, sygnowany "L/50"
Schauerte & Höhfeld, sygnowany "L/54"

Sro 30 Sty, 2013 13:04

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Pochwał: 27

Czy ta odznaka obóz obrony przeciwlotniczej i gazowej jest oryginalna, co do nakrętki mam spore wątpliwości.
http://allegro.pl/oboz-o-p-l-g-niepolomice-1933r-i2848148321.html

Sro 30 Sty, 2013 17:09

Powrót do góry
e-maus
Generał brygady

Generał brygady

boch_62 napisał:
Jurek, Hubert, postaram sie podołać wyzwaniu Wink choc przyznam, że w przypadku EK2-1939 jest to praca znojna i niewdzięczna (brak jakiejkolwiek usystemtyzowanej literatury tematu)... ale damy radę Super Piwo
Jarek

Jarek wielki szacun Ukłon .

Sro 30 Sty, 2013 17:40

Powrót do góry
Monsun
Administracja
Pułkownik

Pułkownik

Bati napisał:
Czy ta odznaka obóz obrony przeciwlotniczej i gazowej jest oryginalna, co do nakrętki mam spore wątpliwości.

Kopia. Kiepska emalia, duże nierówności rewersu, dziwny słupek oraz nie ta nakrętka.

Pozdrawiam
Monsun

Sro 30 Sty, 2013 17:41

Powrót do góry
Monsun
Administracja
Pułkownik

Pułkownik

EK napisał:
Monsun napisał:
W przyszłości postaramy się umieszczać takie tematy w bazie danych To taki pomysł na razie. Muszę go omówić z innymi moderatorami i administratorem, ale wydaje mi się, że będzie akceptacja.

Pozdrawiam
Monsun

Jak najbardziej .Wg mnie takie opracowanie powinno zaczynać każdy temat w bazie danych na samej górze jako pierwszy post.

Moje tłumaczenie /nie mylić z opracowaniem/ znajduje się w bazie danych KVK. Piwo

Lista producentów KVK

KVK -1 Bez Mieczy

KVK-1 z Mieczami

Deumer, sygnowany "3" i "L/11" (wiele odmian, Tombak lub cynku. Istnieje wersja na dużej nakrętce
CF Zimmermann, sygnowane "L/52" i "L/52" + "900" (srebrny) (Istnieje wersja na dużej nakrętce/
Rudolf Souval, sygnowane "L58" (Tombak lub cynku. Istnieje wersja na dużej nakrętce

Podobno istnieją

To już możesz zaktualizować KVK I ohne Schwerter o sygnaturę "Paul Küst Berlin SW 19".

Pozdrawiam
Monsun

Sro 30 Sty, 2013 17:44

Powrót do góry
Bati
Generał dywizji

Generał dywizji

Pochwał: 27

Monsun napisał:
Bati napisał:

Kopia. Kiepska emalia, duże nierówności rewersu, dziwny słupek oraz nie ta nakrętka.

Pozdrawiam
Monsun

Serdeczne dzięki Marcinie Ukłon

Sro 30 Sty, 2013 18:29

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

boch_62 napisał:
Jarek

Jareczku życzę Tobie powodzenia !!! Musisz wiedzieć że w temacie polegli już ,,wielcy ,, tego tematu z WAF i GCA .Jakby było innaczej już dawno byłaby książka. Piwo Super

Sro 30 Sty, 2013 19:41

Powrót do góry
EK
Generał brygady

Generał brygady

Monsun napisał:
EK napisał:
Monsun napisał:

Pozdrawiam
Monsun

Lista producentów KVK

KVK -1 Bez Mieczy

KVK-1 z Mieczami

Podobno istnieją

To już możesz zaktualizować KVK I ohne Schwerter o sygnaturę "Paul Küst Berlin SW 19".

Pozdrawiam
Monsun

Marcin a mógłbyś pokazać jakieś zdjęcie lub wątek w tym temacie? Szczerze mówiąc nie widziałem tak sygnowanego KVK. A i 5tefan też nie przewidział miejsca dla takiego producenta.

Sro 30 Sty, 2013 19:46

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

EK napisał:
boch_62 napisał:
Jarek

Jareczku życzę Tobie powodzenia !!! Musisz wiedzieć że w temacie polegli już ,,wielcy ,, tego tematu z WAF i GCA .Jakby było innaczej już dawno byłaby książka. Piwo Super

Piwo Dzięki. Nie ma to Jurciu jak nutka otymizmu Wink
... ale w klasyfikacji EK2-1939 już się dzieje, są poprawki, są modyfikacje, zaczyna to żyć własnym życiem i o to w tym chodzi.
Może jeszcze dzisiaj, a jak nie to jutro, dam nową poprawioną wersję klasyfikacji.
Pozdr
Jarek

Sro 30 Sty, 2013 22:50

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Jest poprawiona wersja Klasyfikacji EK2-1939 Mr. Green
dla zainteresowanych link:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=28694

Jarek

Sro 30 Sty, 2013 23:45

Powrót do góry
Bubba_Z
Komandor podporucznik

Komandor podporucznik

Pochwał: 14

boch_62 napisał:
Jest poprawiona wersja Klasyfikacji EK2-1939 Mr. Green
dla zainteresowanych link:
https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=28694

Jarek

Zaczyna się Mr. Green Wytrwałości Super
pzdr,
Bubba_Z

Czw 31 Sty, 2013 1:05

Powrót do góry
boch_62
Podpułkownik

Podpułkownik

Hubert Super będzie dobrze Przyjaciele
Pozdr
Jarek

Czw 31 Sty, 2013 8:48

Powrót do góry
Monsun
Administracja
Pułkownik

Pułkownik

EK napisał:
Marcin a mógłbyś pokazać jakieś zdjęcie lub wątek w tym temacie? Szczerze mówiąc nie widziałem tak sygnowanego KVK. A i 5tefan też nie przewidział miejsca dla takiego producenta.

Jasne. Zdjęcia mam tylko od chłopaków z MB. Nie pamiętam już za ile ten krzyż poszedł, ale była to "bomba pieniędzy". Z resztą nic dziwnego przy tej skali rzadkości.

Pozdrawiam
Monsun

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Czw 31 Sty, 2013 8:49

Powrót do góry
PERKUN4
Sierżant

Sierżant

Panowie czy ten JUNCKER jest oryginalny czy to bardzo ładna kopia?
http://allegro.pl/mina-kriegsmarine-tombak-i2986677671.html

Czw 31 Sty, 2013 12:39

Powrót do góry
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 293, 294, 295 ... 769, 770, 771  Następny Strona 294 z 771

Skocz do: