| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
WERTTREW: dzięki za dobre słowo. Zastanawiam się co wybrać następnego (oprócz zaczętego SIG-a 33). Chodzi mi po głowie, albo coś wielosilnikowego (A-20 Havoc) lub prototypowego (J7W1 Shinden). Jeszcze się zastanowię (a może mi podpowiesz co wybrać?).
Tak czy siak trwam nieprzerwanie na posterunku. Laughing

Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez Krzychu74 dnia Pon 03 Paź, 2005 16:39, w całości zmieniany 1 raz

Pon 03 Paź, 2005 12:03

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Sam tego chciałeś! Twisted Evil Moja rada Zrób serię prototypowych myśliwców ze śmigłami pchającymi tzn. Kyushu Shinden (oczywiście), włoski SS4 (w moim dziale) oraz Curtiss Ascender (wkrótce w moim dziale!). Twisted Evil Wink
Powodzenia.

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 03 Paź, 2005 14:33

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jasne, że chciałem Laughing . Zapomniałem tylko, że przecież zajmujesz się prototypami i jak naiwny pytam się o poradę co wybrać, hehe...Twój pomysł jest przedni!. Biorę się za Shindena. Włoski SS-4 też jest świetny tylko przydałyby mi się bardziej szczegółowe plany (przekroje, wnętrze kabiny itp. ...). Co do Ascendera to właśnie wydała go z kartonu w 1:33 firma Orlik i będę się musiał zakręcić za tym modelem. To kolekcji pasowałby też Northrop XP-65 Black Bullet, którego akurat mam i będzie go trzeba też zrobić.

Pozdrawiam.

Pon 03 Paź, 2005 16:38

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Wymieniłem te trzy bo one baaaaardzo podobne do siebie (układ kaczki). Black Bullet już był ciut inny, ale oczywiście zrób go także!!
Przemyślałem temat naszego modelarstwa i faktycznie to do kitu tylko my tu piszemy, jeszcze kiedyś ktoś nam zarzuci, że "nabijamy sobie liczniki". Ja proponuję dalej pójść i wywalić to nasze pisanie z forum, a my przeniesiemy się ma "prywatne wiadomości" , co ty na to Krzysztof?

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/


Ostatnio zmieniony przez WERTTREW dnia Wto 04 Paź, 2005 9:51, w całości zmieniany 2 razy

Wto 04 Paź, 2005 8:37

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przemyslałem temat naszego modelatstwa i faktycznie to do kitu tylko my tu piszemy, jeszcze kiedyś ktoś nam zarzuci, że "nabijamy sobie liczniki". Ja proponuję dalej pójść i wywaliś to nasze pisanie z forum, a my przniesiemy się ma "prywatne wiadomości" , co ty na to Krzysztof?


Eeee tam glopoty opowiadasz Wink Gadajcie tutaj przynajmniej mozna fotki sobie obejrzec, a to, ze pewnie nikt wiecej nic nie sklada, albo nie chce sie podzielic tym co ma to juz nic na to nie poradzimy Rolling Eyes Moze kiedys ktos sie do Was dolaczy Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Wto 04 Paź, 2005 9:26

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Ale ja to napisałem serio i absolutnie bez żadnej urazy, czy też unoszenia się honorem - żeby było jasne Bardzo szczęśliwy
_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Wto 04 Paź, 2005 9:50

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
Też tak z początku myślałem, żeby wywalić ten dział, ale bądż co bądż to jest pewne urozmaicenie. Musimy wspólnie pomysleć co zrobić, żeby ten dział "rozruszać". Co do "nabijania postów" to to nie wchodzi w grę bo wystarczy popatrzeć kiedy był wpisany ostani post zanim dałem P-40.

Pozdrawiam.

Wto 04 Paź, 2005 13:04

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

O "nabijaniu" napisałem żartem, rzecz jasna...
_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Sro 05 Paź, 2005 11:00

Powrót do góry
JACEK
Gość

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie!
Za namową Krzyśka przedstawiam swoje wypociny. Nic specjalnego, ale z chęcią się przyczynię do "rozruchu" działu modelarskiego. Kubelwagen będzie wykańczany (obicia,trochę gratów do środka itp) , BMW dostanie nowe kalki-obecne się świecą. Modeliki robione kilka latek temu, obecnie mam dłuższy zastój-obiecuję się poprawić (również pod względem jakości wykonania)
: Twisted Evil
Tyle nudzenia.
Pozdrawiam -Jacek



Opis załącznika:
Kubelwagen Italeri 1/35

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:
BMW R 75 Tamiya 1/35

Opis załącznika:

Opis załącznika:
Sherman1/72 robiony na szybkiego w 2 dni:-)

Sro 05 Paź, 2005 20:03

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam na forum OH!
Cieszę się, że sie zdecydowaleś. Laughing Co jak co, ale Twoich modeli w żadnym razie nie nazwałbym wypocinami. Są porządnie i czysto zrobione, a że bez śladów eksploatacji? A gdzie jest powiedziane, że muszą być?
Mam nadzieję, że nie poprzestraniesz tylko na dziale modelarskim, ale będziemy się spotykać i w innych działach forum bo naprawdę warto.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Sro 05 Paź, 2005 20:17

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No i ja również witam siły wsparcia w anemicznym dziale modelarskim. Witam z nadzieją, że wreszcie coś się ruszy! Bardzo szczęśliwy
Podoba mi się Twoja "BEEMA"

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 06 Paź, 2005 10:59

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
Wracając na momencik do tematu samolotów w układzie "kaczka" znalazłem coś co projektowali nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy, czyli "Luftwaffe 1946":
Henschel P.75



Opis załącznika:

Pią 07 Paź, 2005 0:17

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Znam, znam Bardzo szczęśliwy - temat Luft 46 - to jeden z moich "koników".
Ja jednak na Twoim miejscu koncentrowałbym się na zbudowanych maszynach, a nie projektach Wink
Zresztą decyzja należy do Ciebie, a jak chcesz to jeszcze takich kaczorów mogę Ci podesłać ... ale może jeżeli mamy rozwijać ten wątek to przenieśmy się do działu Lotnictwo?

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/


Ostatnio zmieniony przez WERTTREW dnia Pon 17 Paź, 2005 9:09, w całości zmieniany 1 raz

Pią 07 Paź, 2005 10:18

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam.
TigerI późnej serii prod. 1-35 Italeri

(zdjęcia usunięte na prośbę autora)

Sob 15 Paź, 2005 20:36

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

...Kw I i wczesna Pz IV

(zdjęcia usunięte na prośbę autora)

Nie 16 Paź, 2005 17:51

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Pz II J -model nie jest jeszcze skończony.

(zdjęcia usunięte na prośbę autora)

Nie 16 Paź, 2005 17:57

Powrót do góry
Sylwestrus Flavius
Leutnant

Leutnant





Posty: 367
Skąd: Puławy - Lublin
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam 8) wszystich modelarzy!!!
Fajniutkie modele ale chyba pracochonne to hobby Question Exclamation
Ale czas w tym wypadku nie gra roli.
Pozdrawiam Piwo Piwo Piwo Sylwestrus Flavius Mr. Green

_________________

Zachęcam do Rejestracji

Nie 16 Paź, 2005 23:40

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

No ładne cacko! Że tak zacytuję klasykę pt. "Seksmisja"!

Wrzucam mojego Fw-190 w 1/72, którego "pstryknąłem" wczoraj. Kadr jeszcze do dopracowania, ale to moje pierwsze próby z modelami "in action"! Uwierzcie, że jednoczesne trzymanie samolotu za końcówkę skrzydła, próba kadrowania, dmuchanie w śmigło, żeby "pracował silnik" i naciskania guziczka migawki to baaaardzo wyczerpująca praca! Wink



Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 17 Paź, 2005 9:02

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam!
No proszę! Nareszcie nasz dział złapał wiatr w żagle Laughing
J35: świetne modele! Z jakiej jednostki jest Tygrysek?
WERTTREW: bardzo ładne zdjęcie. A gdzie podziały się sanitartiuszki, których zadaniem jest niesienie pomocy przy robieniu zdjęć? Wink
Sylwestrus Flavius: czas w jakim robi się modele jest zależny od dwóch czynników: jak bardzo skomplikowany ma być model (stopień realizmu) i ile możemy poświęcić mu czasu na jego budowę. Budowa dobrego modelu to nie tylko rozpoczęcie sklejania, ale też zbieranie dokumentacji. Nieraz trwa to dłużej niż samo klejenie. Często słyszy się, że ktos budował model bardzo długo, ale w rzeczywistości gdyby zliczyć rzeczywisty czas jaki poświęcił na jego budowę okazałoby sie, że trwało to bardzo krótko. Wink Niemniej jest to pasjonujące hobby, które szczerze każdemu polecam, bo klejenie modeli to nie tylko sama zabawa, ale też poznawanie historii i realiów panujących w okresie z jakiego wykonujemy model.

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Krzychu74 dnia Pon 16 Sty, 2006 18:47, w całości zmieniany 2 razy

Pon 17 Paź, 2005 12:50

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Krzychu74 napisał:
Witam!
WERTTREW: bardzo ładne zdjęcie. A gdzie podziały się sanitartiuszki, których zadaniem jest niesienie pomocy przy robieniu zdjęć? Wink
[
Pozdrawiam

Część sanitariuszek stała pod balkonem "jakby co", a pozostałe uwijały się po domostwie ... jak zwykle Exclamation

Przy okazji drugi z samolotów "in action" Blohm und Voss Bv 138. Miałem szczęście, bo przelatywał w tych samych okolicach Wink A pilotów nie widać, bo to byli nietypowi aryjczycy, baaaardzo małego wzrostu ...



Opis załącznika:

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 17 Paź, 2005 13:12

Powrót do góry
elpas
Moderator
Major

Major





Posty: 1626
Pochwał: 19
Skąd: Kołobrzeg-Grudziądz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Mała i szybka przeróbka Uśmiech


Opis załącznika:

Pon 17 Paź, 2005 15:05

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

elpas napisał:
Mała i szybka przeróbka Uśmiech

Fajnie, ale osobiście nie przepadam za fotomontażami. Co nie znaczy, że ich nie robię - zapraszam do działu "Lotniczego" Wink
A co to Twojego dzieła to tło trzeba jakieś mniej "ekranowe" wyszarpać, no i bądź konsekwentny - jak już się pastwisz nad moimi zdjęciami to przynajmniej kolor zdejmij Twisted Evil



Opis załącznika:
Kolor zdjęty z mojego oryginału

Opis załącznika:
Mój model + Twoje tło + sepia ...

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pon 17 Paź, 2005 15:21

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam.
Większość moich modeli jest, jakby to powiedzieć ...z jednostek nieznanych Uśmiech .
Befehlspanther z ostatnich serii prod.
Boję się tylko ,żeby mnie moderator nie pogonił za ilość zdj. Uśmiech

(zdjęcia usunięte na prośbę autora)

Pon 17 Paź, 2005 21:01

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

T-34-85 , tak jak i Pantera z Dragona (mój ulubiony producent).
Jagtiger w kamuflażu Ambusch.

(zdjęcia usunięte na prośbę autora)

Pon 17 Paź, 2005 21:16

Powrót do góry
j35
Starszy sierżant

Starszy sierżant




Posty: 107
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Witam.
Tiger II z wieżą Porsche (z pierwszych pięćdziesięciu sztuk).
Model nie jest skończony.

(zdjęcia usunięte na prośbę autora)

Pią 28 Paź, 2005 22:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.