| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JanW napisał:
obiekty grupy warownej Nettelbesk. Niby mocno rozbite, ale na ścianach w izbach załogi zachowało się malowanie z okresu wraz z kilkoma rodzajami wzorów wałków malarskich. Albo linie prowadzone na ścianie niebieską kredką wyznaczające miejca mocowania szafek i metalowych listew do mocowania pryczy.


Nettelbeck !

Zwiedzalem te 3 obiekty w grudniu zeszlego roku, ale cyba cos ominalem, musze przy najblizszej okazji jeszcze raz zajrzec.

_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Pon 20 Mar, 2006 13:35

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za pomyłkę literową . Drewniane "zęby smoka" są widoczne po prawej stronie leśnej drogi w kierunku Pz.W. 739. Łatwo tam trafić. Po lewej tronie krzyżowania szosy do Sulęcina z drogami do Kurska i Kęszycy jest leśny parking. Tam zostawiamy autko [ i ile nim jeździmy] i dalej za szlabanem idziemy pieszo z 500m. Zaporę widać po prawej stronie a owy 736 jest ze 150m na lewo po skosie od zapory na wzgórzu.


Opis załącznika:
W hali maszynowni zachował się metalowy zbiornik. Stan z lutego 2006.

Opis załącznika:
Izba załogi. Na ścianie niebieska kredką [?] zaznaczone miejsca na szafki.


Ostatnio zmieniony przez JanW dnia Sro 22 Mar, 2006 19:55, w całości zmieniany 2 razy

Sro 22 Mar, 2006 19:14

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przepraszam znowu się pomyliłem . Powinno być w kierunku 739. Ma sie czasmi lepsze i gorsze dni. Dzisiaj mam ten gorszy. Przepraszam raz jeszcze.


Opis załącznika:
Drewniana zapora w rejonie 739.

Sro 22 Mar, 2006 19:21

Powrót do góry
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie, ze mozna takze droga lesna przejsc od parkingu. Ale chetnie kiedys sprawdze, jak wyglada przejscie do 739 od 736 na powierzchni. Natomiast dziwnym trafem nie moge znalezc 733, kiedys go szukalismy 2 godziny, ale chyba niedokladnie w tym rejonie co trzeba. I jeszcze 726, reszta mniej wiecej wiem gdzie lezy. I z tych wszystkich obiektow FF OWB zostaly mi z odcinka poludniowego od m. Skape na poludnie. A kilku innych z centralnego brakuje mi fotek. Ale to moze teraz wiosna...
_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Czw 23 Mar, 2006 10:34

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

726 to obiekt tylko z jedną kopułą 20P7 . Przysłowiowy rzut beretem od 724. Idziesz drogą od 724 w kierunku wsi Kęszyca i po ok.150 będzie taka polna droga w lewo skos , która doprowadzi do obiektu. Jest ona przejezdna dla pojazdu. Jest on całkowicie zarośniety krzakami.
733 leży po prawej stronie drogi z Kęszycy do Kęszycy Leśnej , przd torami kolejowymi. Musisz trafić na taki charakterystyczny betonowy plac po prawej stronie drogi może z 80-120m od niej. Od tego placu obiekt leży z 70m. Mi brakuje jeszcze 728 i WG Korner i cały centralny mam obfotografowany.



Opis załącznika:
Kopuła 20P7 na 726

Opis załącznika:
Obiekt od strony zapola. Mocno zniszczony. Szyb zabezpieczony kratą, brak schodów.

Czw 23 Mar, 2006 19:35

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IKLowiec napisał:
Cytat:
Natomiast dziwnym trafem nie moge znalezc 733, kiedys go szukalismy 2 godziny, ale chyba niedokladnie w tym rejonie co trzeba. I jeszcze 726, reszta mniej wiecej wiem gdzie lezy. I z tych wszystkich obiektow FF OWB zostaly mi z odcinka poludniowego od m. Skape na poludnie. A kilku innych z centralnego brakuje mi fotek. Ale to moze teraz wiosna...

Kiedyś na onecie było dużo stron o MRU. Dzisiaj zostały tylko te oficjalne. Specjaliści od nietoperzy mają chyba wysokie notowania na tym portalu. Z takiej nieoficjalnej strony pochodzi mapka, której część zamieszczam. Jest przydatna sprawdziłem. Bardzo szczęśliwy
Masz na niej lokalizacje zarówno 733 jak i 726 Wink



Opis załącznika:
mapka terenu

Czw 23 Mar, 2006 21:23

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Fajna mapka...ale niestety z torowiska to już tylko nasypy zostały Smutny . Na szczęcsie te trudniej zniszczyć i dalej mogą służyć za punkt orientacyjne. A tutaj trochę wspomnień po międzyrzeckiej kolei Smutny


Opis załącznika:

Czw 23 Mar, 2006 22:12

Powrót do góry
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JanW napisał:
726 to obiekt tylko z jedną kopułą 20P7 . Przysłowiowy rzut beretem od 724. Idziesz drogą od 724 w kierunku wsi Kęszyca i po ok.150 będzie taka polna droga w lewo skos , która doprowadzi do obiektu. Jest ona przejezdna dla pojazdu. Jest on całkowicie zarośniety krzakami.
733 leży po prawej stronie drogi z Kęszycy do Kęszycy Leśnej , przd torami kolejowymi. Musisz trafić na taki charakterystyczny betonowy plac po prawej stronie drogi może z 80-120m od niej. Od tego placu obiekt leży z 70m. Mi brakuje jeszcze 728 i WG Korner i cały centralny mam obfotografowany.


Co do 726 to tak podejrzewalem, a 733 w zlym miejscu szukalismy, teraz mysle, ze trafie na bank (choc jak zawsze, roznie to bywa)... Dzieki!

ps. chodzi dokladniej o rampe ? czy moze juz po zjechaniu z gorki i skreceniu w prawo i tam szukac ?

Prawdopodobnie bede na MRU w okolicach 6-9. kwietnia, pewnie raczj w weekend, choc kto wie... To wtedy sobie obejrze to co mi brakuje...

Korner juz mam obfotografowana, pamietam, jak zakrecilem sie szukajac 703, a szedlem od 702; wg mapy powinienem byl wyjsc po jego lewej stronie a ja znalazlem sie po prawej Bardzo szczęśliwy choc pewnie wybiore sie tam kiedys, cicho i spokojnie... Moze dofoce jeszcze troche...


a 728; jak zjedziesz z gorki i masz skret w prawo lub prosto przez tory to wybierasz druga mozliwosc - tam droga wpada w 3 odbicia, jedzie sie w pierwsza po lewej stronie, od wjazdu do lasu ze 100 - moze 150 m; nie pamietam dokladnie, ale bedzie taka kupa krzakow obok nasypu - obiekt jest w tych krzakach...

_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Sob 25 Mar, 2006 1:13

Powrót do góry
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

siwy napisał:

Kiedyś na onecie było dużo stron o MRU. Dzisiaj zostały tylko te oficjalne. Specjaliści od nietoperzy mają chyba wysokie notowania na tym portalu. Z takiej nieoficjalnej strony pochodzi mapka, której część zamieszczam. Jest przydatna sprawdziłem. Bardzo szczęśliwy
Masz na niej lokalizacje zarówno 733 jak i 726 Wink


A z ktorej to stronki bylo ? Czesc z nich jeszcze zostala, google lepiej wyszukuje niz onet...

Bo podobna mapke kiedys widzialem na stronie goscia z Wroclawia - tyle, ze tam byl schemat korytarzy naniesiony na mapke kolorowa...

Masz moze ta mapke w calosci ?

_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Sob 25 Mar, 2006 1:17

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IKLowiec napisał:
A z ktorej to stronki bylo ? Czesc z nich jeszcze zostala, google lepiej wyszukuje niz onet...
Bo podobna mapke kiedys widzialem na stronie goscia z Wroclawia - tyle, ze tam byl schemat korytarzy naniesiony na mapke kolorowa...
Masz moze ta mapke w calosci ?

Była to poznańska strona, ale nie jestem w stanie na jej temat powiedzieć nic więcej. Chłopak był niesamowity, jego relacje z MRU również, często działał w pojedynkę.

Sob 25 Mar, 2006 19:07

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Wróciłem dzisiaj z FF OWB i kilka wieści. Wycięto kratę - przepraszam kraty oddzielające południe od "centrum" tj. za dworcem Heinrich. Palnikami. Obserwując tą "wojnę" kratową nabieram przekonania ,że to robia nie popularni złomiarze [ czytaj złodzieje ] ale osoby pragnące mieć nieskrępowany wstęp do systemu. Inaczej te kraty dawno wylądowały by na złomie. Spotkałem też kilku chłopaków z Międzyrzecza , którzy sami wysprzątali jeden obiekt! Wspaniały przykład godny naśladowania.


Opis załącznika:


Ostatnio zmieniony przez JanW dnia Nie 26 Mar, 2006 10:27, w całości zmieniany 1 raz

Sob 25 Mar, 2006 20:20

Powrót do góry
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

siwy napisał:

Była to poznańska strona, ale nie jestem w stanie na jej temat powiedzieć nic więcej. Chłopak był niesamowity, jego relacje z MRU również, często działał w pojedynkę.


A to juz wiem, Robert z Poznania... I wszystko jasne Twisted Evil

_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Sob 25 Mar, 2006 22:23

Powrót do góry
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

JanW napisał:
Wróciłem dzisiaj z FF OWB i kilka wieści. Spotkałem też kilku chłopaków z Międzyrzecza , którzy sami wysprzątali jeden obiekt! Wspaniały przykład godny naśladowania.


Ktoredy wchodziles ?

A moja prosba jest taka, skasuj prosze te foty, takich akcji sie nie naglasnia. Tez jestem za swobodnym dostepem do systemu, moze nie dla wszystkich, ale takie informacje nie powinny byc publikowane. Jak juz to privami...

_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Sob 25 Mar, 2006 22:27

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jest tylko jedno wejście - 717 Bardzo szczęśliwy
A o innych, nieistniejących, to chyba na otwartym forum sie nie pisze, co?

Sob 25 Mar, 2006 23:01

Powrót do góry
IKLowiec
Kapral

Kapral




Posty: 45
Skąd: Pomorze Zachodnie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

O, kogo ja widze ? Zszokowany Bardzo szczęśliwy

Zapytac zawsze mozna, odpowiedziec na otwartym niekoniecznie... od tego sa privy na przyklad...

_________________
BDB !!
Bunkerites of Poland

Sob 25 Mar, 2006 23:08

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

IKLowiec napisał:
Ktoredy wchodziles ?
A moja prosba jest taka, skasuj prosze te foty, takich akcji sie nie naglasnia. Tez jestem za swobodnym dostepem do systemu, moze nie dla wszystkich, ale takie informacje nie powinny byc publikowane. Jak juz to privami...

Fotki niech zostaną, nie wszyscy mogą być w rejonie MRU, niech się chociaż z fotkami zapoznają.
penetrator napisał:
Cytat:
A o innych, nieistniejących, to chyba na otwartym forum sie nie pisze, co?

A są nieistniejące Bardzo szczęśliwy



Opis załącznika:
Oficjalne zejście do podziemi MRU

Opis załącznika:
co za kolor krowa może się pomylić

Nie 26 Mar, 2006 23:50

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Co do nieistniejących wejść Laughing to może powinno byc niedostepnych ? I to z róznych powodów ; jest dostep do pomieszczenia z wejściem do szybu np. 726, 722 ale schodów brak. Są schody, ale wejścia zabetonowane na grubość ścian - 720 , 736. Zabezpieczone kratami drzwi i zły stan schodów -715 itp. Panowie , gdzyby nie było dewastacji , śmiecenia, kradzieży , palenia ognisk w korytarzach zabijania nietoperzy to krat i zamurowanych wejść by nie było. A tak po takim wyskoku jak w 2004 jak na ścianie GDR-u przyklejono i podpalono karimaty to nic dziwnego że wejcia są ograniczane.
Inne moje fotki ponad 1300 w dziale fortyfikcje MRU- ale już się chwaliłem.
Pozdrawiam JanW



Opis załącznika:
Pz.W. 715.

Opis załącznika:
Pz.W. 720

Pon 27 Mar, 2006 18:27

Powrót do góry
penetrator
Sierżant

Sierżant




Posty: 89
Skąd: Szczecin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Czyli oprócz 717 istniejących, bądz też dostępnych (no chyba że ma się liny) wejść nie ma Laughing Laughing Dobrze, że nieistniejących nie ma...
A kraty - to tylko metal - zawsze mogą przyjechać chuligany z palnikami ... i po kracie.
PKWK trwa!

Pon 27 Mar, 2006 18:51

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zapraszam wszystkich w dn.30 kwietnia do Pniewa. Festyn pod patronatem TVP3 . A 06-05 w Boryszynie inscenizacjaparada pojazdów militarnych i koncert zespołu Dżem ! Podaję za : http://www.bunkry.pl/aktualnosci.php?lang=pl
Pozdrawiam JanW

_________________
Trzeba mieć jakieś hobby oprócz picia wódki.

Czw 06 Kwi, 2006 14:33

Powrót do góry
malqui
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: podlasie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

proszę o informację

Wybieramy się z kolegami na na MRU, na początku maja. Chciałbym w związku z tym uzyskać garść informacji, dotyczących aktualnych możliwości zwiedzenia części podziemnej MRU samopas, czyli bez przewodnika i związanych z tym ograniczeń i kosztów. Czy rzeczywiście wszystkie "oficjalne" wejścia są w chwili obecnej "pod kluczem" i trzeba odprowadzić haracz, by dostąpić łaski zstąpienia pod ziemię, czy też jednak nie?? Jakie istnieją obecnie możliwości ominięcia tych ograniczeń (liczę na priv!)??

Nie 09 Kwi, 2006 8:34

Powrót do góry
ThaN
Feldwebel

Feldwebel




Posty: 90
Skąd: WLKP
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mysle ze kanaly odwadniajace beda do przejscia, jak rowniez slyszalem ze przez pzw. 766 mozna sie dostac poniewaz drzwi sa ale w magiczny sposob sie otworzyly Wink
_________________
W marszu nie ma czasu na pytania,
w tlumie nie ma miejsca na roznice.

Nie 16 Kwi, 2006 17:04

Powrót do góry
malqui
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: podlasie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dzięki ThaN, ku chwale Ojczyzny Wink !!!

Nie 16 Kwi, 2006 17:12

Powrót do góry
Tomek-Gliwice
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

MRU

Z tym Pzw.766 to mozecie mieć problem,no chyba ze w nocy będziecie włazić. Tam jest trasa turystyczna i lepiej nie uzerać się z przewodnikami.Co do odwodnienia to na północy zabetonowane na amen,a na płd.(Pętla Boryszyńska)to tylko na dętce.OP dla dość wysokich ludzi to też moze być problem.No chyba że ktoś lubi moczyć twarz w wodzie.Tak tam jest tyle wody!!!Szeregowcu odezwij się na priva,bede w okolicach MRU.Służe radą i pomoca.
Pozdrawiam BDB 8)

Sro 19 Kwi, 2006 23:39

Powrót do góry
siwy
Major

Major





Posty: 1590
Pochwał: 3
Skąd: Wolsztyn / Użgorod
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dla zainteresowanych stronka, która może być przydatna:
http://www.boyen.za.pl/mapy/index.html
Wink

Pią 21 Kwi, 2006 17:31

Powrót do góry
JanW
Kapral

Kapral




Posty: 56
Pochwał: 2
Skąd: wielkopolska
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zderzenie historii ze współczesnością. Więcej 30 kwietnia br w Pniewie od godz.10.
Pozdrawiam JanW



Opis załącznika:
Transporter kolowy Patria vel. Rosomak na tle Pz.W. 717.

Czw 27 Kwi, 2006 16:11

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny Strona 3 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.