| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Broń pancerna w obliczahistorii.pl

Wlasnie ruszyl nowy dzial tematyczny OH - "Broń pancerna"
Osoba prowadzaca dzial i odpowiedzialna za niego jest Krzychu74.

Dzial dostepny jest pod adresem: http://obliczahistorii.pl/bron_pancerna/

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Pon 26 Wrz, 2005 21:52

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nowe pozycje:


  • Merkava
  • Renault FT-17
  • L6/40 (Carro Armato L6/40)

Sro 19 Paź, 2005 18:03

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Moge zapytac po co ten watek?
Z podaneko powyzej linku donikad o broni pancernej dotrzec nie mozna, a zdaje sie, ze informacja o dziale BP w papierowym wydaniu jest na stronie glownej.
Bez obrazy, ale odbieram to jako nachalna reklame.
Jesli chcecie by to forum zylo i bylo interesujace, to chyba nie tedy droga.

Nota bene - wasza gazete bym chetnie przeczytal, ale niestety do Chicago nikt jej jeszcze nie sprowadza.

Pozdrowienia
Grendel

Czw 27 Paź, 2005 16:27

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:
Moge zapytac po co ten watek?

1) Link w pierwszym poście prowadzi do działu na temat broni pancernej i nie jest to wcale wydanie papierowe.
2) Ten wątek ma na celu informowanie o nowych pozycjach/opisach jakie zostały dodane do działu, gdyż nie wszyscy wchodzą na stronę główną. Więc informacja na forum też się przydaje 8)
Grendel napisał:
Bez obrazy, ale odbieram to jako nachalna reklame.
Hmm reklama strony www.obliczahistorii.pl na stronie www.obliczahistorii.pl Question Nie wydaje mi się Wink

Pozdrawiam
Dawid Piwo

Czw 27 Paź, 2005 16:37

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

To jest po porstu normalna informacja, że coś przybyło w danym dziale! Bardzo szczęśliwy
"Nachalna reklama"? Przesadziłeś chyba ciut, przecież to wszystko "dzieje sie w rodzinie" Wink Bardzo szczęśliwy

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Czw 27 Paź, 2005 16:37

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Grendel napisał:
Cytat:
Z podaneko powyzej linku donikad o broni pancernej dotrzec nie mozna, a zdaje sie, ze informacja o dziale BP w papierowym wydaniu jest na stronie glownej

Hm... ciekawe bo u mnie otwiera się bez problemów Wink Co do "papierowego" (jak to szanowny Kolega raczył nazwać) wydania broni pancernej to uprzejmie informuję, że są i "plastikowe" wydania w dziale Modelarskim (są tam nawet samoloty i okręty, a nie tylko broń pancerna).
Cytat:
Bez obrazy, ale odbieram to jako nachalna reklame.

Czy mógłby Kolega sprecyzować dokładniej co ma na myśli?
Cytat:
Jesli chcecie by to forum zylo i bylo interesujace, to chyba nie tedy droga.

A którędy?

Dział Broń Pancerna powstał z myślą o miłośnikach właśnie tej broni (podobnie jak dział Lotnictwo dla miłośników lotnictwa i inne działy). Dział BP jest nowym działem i dopiero jako jego autor stawiam w nim pierwsze kroki. Uzupełniam go w miarę moich możliwości czasowych i posiadanej dokumentacji o pojazdach. Z pewnościa z czasem dział będzie coraz obszerniejszy.
Przy okazji dziękuję Koledze Dawidowi 159 za pomoc i cierpliwość... Laughing

Pozdrawiam.

Czw 27 Paź, 2005 16:47

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie,
Mea culpa!
Nie zauwazylem (i nie sprawdzilem) linku "Opisy".Moze dlatego, ze umieszczony zostal pod odsylaczem do aktualnego wydania gazety?
Nie ma tlumaczen.
Niniejszym przepraszam.

Jesli chodzi o ozywienie forum, to najlepsza metoda na to, jest merytoryczna dyskusja.Niekoniecznie zas zamieszczanie powszechnie znanego zdjecia z pytaniem: "A cio tio?" (bez obrazy).

Pozdrowienia
Grendel

Czw 27 Paź, 2005 18:22

Powrót do góry
WERTTREW
Moderator
Kapitan

Kapitan





Posty: 1121
Pochwał: 2
Skąd: Warszawa, PL
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Grendel napisał:

Jesli chodzi o ozywienie forum, to najlepsza metoda na to, jest merytoryczna dyskusja.Niekoniecznie zas zamieszczanie powszechnie znanego zdjecia z pytaniem: "A cio tio?" (bez obrazy).



Zgadza się, tylko weź pod uwagę, że dla Ciebie - dysponującego tak wielką wiedzą z tematu, większość zdjęć jest "powszechnie znana", a dla mnie, czy dla innych wcale nie musi tak być!
Dlaczego nie można zrobić tak, żeby wilk był syty i owca (sorry Owca Wink ) cała?
Ludzie obryci w temacie, kórzy nie chcą się zniżać do poziomu odpowiedzi na proste pytania i ewentaulanej pomocy początkującym, niech prowadzą merytoryczne dyskusje i bardzo dobrze! Tylko kto taką dyskuję poporwadzi za rok, 2, 5 lat jeżeli dzisiejszy "narybek" zostanie olany "od podstaw"?

_________________
Pozdrawiam WERTTREW
-------------------------------
Historia&Tajemnice W-wy: http://www.werttrew.fora.pl/

Pią 28 Paź, 2005 9:28

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Bron mnie Boze przed obrazaniem innych...Nie lezy to w moich intencjach.
Zawsze chetnie udziele odpowiedzi na wszelkie pytania, na ktore odpowiedz znam (lub tak mi sie wydaje ;o) ).Nikogo tez nie "olewam".
To co mnie troche uderzylo w "zagadkach", to ich forma - troche jak z Kubusia Puchatka "- niemalze "A co to za potworny potwor?".Moze tak wlasnie trzeba?Jesli tak - przepraszam.
Pozdrowienia Grendel

Pią 28 Paź, 2005 15:26

Powrót do góry
Krzychu74
Moderator
Chu I

Chu I





Posty: 546
Pochwał: 1
Skąd: Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Pozwólcie szanowni koledzy, że jako autor działu "Broń Pancerna" napiszę kilka zdań.
Jak już pisałem dział ten przeznaczony jest dla milośników broni pancernej (szczególnie początkujących) oraz osób ineteresujących się techniką wojskową w szerszym znaczeniu tego słowa. Pomyślany jest jako swoista encyklopedia dotycząca wszelkiej maści pojazdów wojskowych, w której krótko i zwiężle przedstawiona jest historia powstania danego typu, podstawowe wersje (jeśli takowe były), kraje użytkujące dany typ i podstawowe parametry techniczne. W materiałach żródłowych, które podaję u dołu każdego opisu oprócz literatury, z której korzystałem zamieszczam również adresy stron, na których można dowiedzieć się więcej informacji (przebieg służby, udział w działaniach bojowych itp.). Celowo nie rozpisywałem się w tych kwestiach ponieważ po pierwsze zajęłoby to zbyt dużo miejsca, a po drugie nie taki jest cel tego działu. Kto chce pobieżnie zapoznać się z jakimś typem ma w nim podstawowe informacje, kto zaś chce zgłębić swoją wiedzę ma stosowne odnośniki.
Dział powstał niedawno i liczy dopiero kilka typów, ale już (tak mi się wydaje) można zobaczyc wzorzec jego powstawania. Jak łatwo zauważyć tematem pierwszych opisów nie były czołgi najbardziej znane takie jak: Tygrys, Pantera, Sherman czy T-34. Owszem one też będą ponieważ bez nich encyklopedia byłaby oczywiście niekompletna. Przedstawiam w tym dziale pojazdy mniej znane szerszemu ogółowi (no może za wyjątkiem Leoparda 2, do którego mam sentyment z racji osobistego kontaktu z tym czołgiem - ot trochę "prywaty" Laughing, 7TP, który jako nasz rodzimy czołg jest bardziej znany i Merkava, która tez jest dosyć znana), ale już takie czołgi jak Ha-Go czy L6/40 nie są tak powszechnie znane (cały czas mam na myśli początkujących miłośników broni pancernej bo dla specjalistów to kaszka z mleczkiem).
Chciałbym, żeby tematyka tego działu była zróżnicowana: mniej lub bardziej znane konstrukcje, prototypy i różne "dziwności". Oczywistym jest, że nie napiszę tego od zaraz lecz stopniowo będzie tego coraz więcej (czołgów, transporterów, wozów opancerzonych itp. pojazdów bojowych powstało od roku 1916 do tej pory z pewnością kilka tysięcy typów. Jeśli dodać do tego ich różne wersje (odmiany) to będzie ok. kilkunastu tysiecy. Zatem jest o czym pisać).
Mam nadzieję, że ten dział zachęci chociaż kilku młodych ludzi do bliższego zainteresowania się tematem broni pancernej i być może, że wyrosną z nich wybitni znawcy.
Co do zagadek zadawanych przez kolegę Szponiastego: wiadomo, że te zagadki są bardzo proste, ale kolega Szponiasty nie jest specjalistą w tej tematyce (Janku, mam nadzieję, że się na mnie nie pogniewasz za to stwierdzenie) i chce po prostu wiedzieć co to jest. Ja np. jestem kompletnym laikiem co do łusek i odróżniam łuski od pistoletów, karabinów i działek tylko po tym, że jedne są większe od drugich. Zaś czy to jest łuska od Mannlichera takiego czy innego, Lebela, TT lub innej broni palnej to jest to dla mnie czarna magia. To samo dotyczy monet.
Sądzę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kolega Szponiasty nadal zadawał proste zagadki, zaś kolega Grendel trudne, dla ludzi interesujących sie tym tematem dłuższy czas.

Pozdrawiam.

Pią 28 Paź, 2005 17:21

Powrót do góry
szponiasty
Podpułkownik

Podpułkownik





Posty: 3160
Pochwał: 2
Archiwum: APwB / OKBZN
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

" Nota bene - wasza gazete bym chetnie przeczytal, ale niestety do Chicago nikt jej jeszcze nie sprowadza. "

Grendel - daj adres na prv wyślę gazetkę ,

i relax Panowie

ps:a czołga już prawie mam takeigo że heheh zobaczymy ,

Sob 29 Paź, 2005 1:37

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Panowie,
Za swoja glupia uwage odnosnie reklamy dzialu przeprosilem wyjasniajac powod pomylki.Jeszcze raz przepraszal nie bede;o)Jesli sie narazilem, to trudno - jakos to przezyje ;o)
a fajny czolg, czy inne pancerne cudo zawsze chetnie zobacze!

BTW - wlasnie wrocilem z dwudniowego wyjazdu do Patton Museum w Fort Knox, KY. gdzie mialem przyjemnosc pogrzebac w archiwum.Chcialbym, by wszystkie archiwa byly tak znakomicie skatalogowane!
Niestety nie udalo mi sie znalezc tego, czegop szukalem, ale przynajmniej wiem juz gdzie dokumenty, ktorych szukalem sa - bede musial sie wybrac do Waszyngtonu :(
Mialem tez przyjemnosc obejrzec postep prac renowacyjnych Sdkfz.251/9 - jak dobrze pojdzie, pozna wiosna pojazd bedzie znow jezdzil:)

Pozdrowienia
Grendel



Opis załącznika:
Ciekawostka z Patton Museum - 3-ton Tank z zakladow Ford'a.

Wto 01 Lis, 2005 5:52

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W dziale pojawiły się 2 nowe pozycje:


  • M18 Hellcat - amerykański niszczyciel czołgów
  • BA-64


Pozdrawiam

Pią 23 Gru, 2005 12:34

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Dodajcie kilka podstawowych czołgów II WŚTygrys , Pantera , T-34,IS II Bardzo szczęśliwy
I będzie OK

Pon 26 Gru, 2005 22:27

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Taki drobiazg mi sie nasunal po przeczytaniu notki o 7TP:
C7P nie byl "wersja czolgu 7TP", ale ciagnikiem zbudowanym na jego bazie.Roznica drobna, ale istotna.
Podobne to troche do starego problemu, ze 7TP to wersja Vickersa 6-ton, a to nieprawda.
Pozdrowienia
Grendel

Pią 03 Lut, 2006 0:48

Powrót do góry
PANZER
Schütze

Schütze




Posty: 4
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

:czolg: Proponuję Panzerkampfwagen VII Maus !!!!!

Czw 20 Kwi, 2006 19:04

Powrót do góry
l&m
Hauptmann

Hauptmann





Posty: 921
Pochwał: 1
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing
Dobrze, że proponujesz, ale Krzychu74 chwilowo nic nie pisuje. Może po naszych postach się to zmieni??
Uważam, że przydałyby się nowe pozycje.

Czw 20 Kwi, 2006 19:07

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ładne mi to chwilowo Twisted Evil Ze 4 miesiące już będą Laughing Laughing

Czw 20 Kwi, 2006 19:12

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

:czolg4: Jeżeli chodzi o nowe pozycje, to proponuję jedną taką... Mianowicie ciężki czołg KW-2. Mogę nawet opracować go samemu w całości. Jeden z moich ulubionych czołgów II WŚ : 8)

Czw 11 Maj, 2006 20:56

Powrót do góry
Tomciaz
Podporucznik

Podporucznik





Posty: 364
Skąd: Gorzów Wlkp.
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Aaaacha... zapomniałem Uśmiech : czy ma ktoś może JAKIEKOLWIEK informacje o superciężkim amerykańskim dziale samobieżnym T-28? Szukam jakichkolwiek wzmianek, ale wszędzie głucho... Zniesmaczony

Czw 11 Maj, 2006 20:57

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Mała reaktywacja działu i 2 nowe pozycje:


  • 12.8cm Selbstfahrlafette L/61 - Panzer Selbstfahrlafette V
  • 4.7cm PaK(t)(Sfl) auf Pz.Kpfw.I (Sd.Kfz.101) ohne Turm


Autorem tekstów jest Grendel Wink

Pon 12 Cze, 2006 11:44

Powrót do góry
Marler
Plutonowy

Plutonowy





Posty: 69
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No coś mi nie gra nie mogę wejśc na tą stronę, to dobry adres??

Pon 12 Cze, 2006 15:48

Powrót do góry
Dawid159
Administracja
Маиор

Маиор





Posty: 2293
Pochwał: 4
Skąd: Wrocław / Kłodzko
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jasne, że dobry Uśmiech U mnie działa Uśmiech

Pon 12 Cze, 2006 15:50

Powrót do góry
Human
Colonel

Colonel





Posty: 4892
Pochwał: 3
Skąd: Wrocław
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Jakoś ten ostatni update, ze względu na rozbudowaną bibliografię, robotą Grendela pachnie, tyle, że dlaczego nie został wymieniony jako autor ??, a może ja czegoś nie zauważyłem ??.

Pon 12 Cze, 2006 16:19

Powrót do góry
Grendel
Pułkownik

Pułkownik





Posty: 4610
Pochwał: 13
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Human,
Ależ został :) Popatrz wyżej.
Dawid159 napisał:
Autorem tekstów jest Grendel


Pozdrowienia
Grendel

Pon 12 Cze, 2006 17:37

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony 1, 2, 3  Następny Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.