| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shifty_powers
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No dobra. Jak ktoś będzie narzekał na 6. odcinek to już pomyślę, że chyba ogląda ten serial po to tylko, żeby móc na niego narzekać... Wink
Jak dla mnie walka o lotnisko na Peleliu to jedna z najlepszych scen batalistycznych w kinie wojennym ever!

_________________
For he today that sheds his blood with me shall be my brother...

Pią 23 Kwi, 2010 13:59

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

shifty:

Cytat:
Jak dla mnie walka o lotnisko na Peleliu to jedna z najlepszych scen batalistycznych w kinie wojennym ever!


Ooooooo, yeeeeaaah Piwo To był kawał dobrej roboty Piwo Tak przy okazji polecę książkę E.B Sledge'a " Ze starą wiarą na Peleliu i Okinawie" wyd. L L 2002. Do tej pory na allegro za niedużą kasę, a relacja z pierwszej ręki.

Pią 23 Kwi, 2010 15:53

Powrót do góry
Hetzer
Sierżant

Sierżant




Posty: 86
Skąd: Festung Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ostatni odcinek prima, aż miałem wrażenie, że oglądam inny serial. Aż szkoda, że odcinki mają tylko 45 min. Ten był wyśmienity!

Pią 23 Kwi, 2010 19:53

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth:

Cytat:
polecę książkę E.B Sledge'a " Ze starą wiarą na Peleliu i Okinawie" wyd. L L 2002


...i wychodzi na to, ze bohaterem odcinka 7 był autor tej książki, Sledge czyli Sledghammer. Wyraźnie widać, ze całość walk o Peleliu oparta jest na jego wspomnieniach.
Odcinek bardzo realistyczny. Brud, smród i robaki. Beznadziejny nastrój Marines, udziela się widzowi. Zdecydowanie dobra robota.

Pon 26 Kwi, 2010 21:01

Powrót do góry
shifty_powers
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że ciężki odcinek - jeśli chodzi o klimat. Scena z rzucaniem kamykami przez Snafu mnie ostro zadziwiła. Nie szczędzili jak dotąd brutalności w serialu, ale to imho było naprawdę pójście po bandzie. Ta scena na długo zostanie w mojej pamięci. Jak i spojrzenie Eugene'a na końcu, które posłał temu kolesiowi, który go zganił za gapienie się na pielęgniarkę.
No i muszę przyznać, że odcinki "Sledge'o-centryczne" Wink są najlepsze pod względem scenariusza. Nie czytałem książki Sledge'a jeszcze, ale podejrzewam, że dlatego te odcinki są dobre, bo książka jest dobrze napisana. Btw, mam już tą książkę w nowym wydaniu ("Piekło Pacyfiku" - po co zmienili tytuł?), ale czekam do końca serialu na jej przeczytanie.

_________________
For he today that sheds his blood with me shall be my brother...

Wto 27 Kwi, 2010 11:22

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

shifty:

Cytat:
Przyznam, że ciężki odcinek - jeśli chodzi o klimat



Trzeba przyznać, że książka również przytłaczała swoją wymową.Może dlatego, że była autentyczna, a jej autor to niesamowicie skromy facet.
Scena z rzucaniem kamyszków do otwartego czerepu.......szok.....ale zarazem świetna ilustracja na zobojętnienie wobec okrucieństwa wojny.

Wto 27 Kwi, 2010 16:40

Powrót do góry
MarekM-92
Chorąży

Chorąży




Posty: 160
Skąd: Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Nie ma co kompania była bez porównania lepsza. W 9 odcinku znowu sceny erotyczne czyli walki znowu albo nie będzie albo będzie 3min. Wink

Sro 05 Maj, 2010 0:10

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak się zastanawiam jaki wpływ na naszą ocenę ma nasze przyzwyczajenie do europejskiego TDW a swego rodzaju "obce odczucia" względem Pacyfiku. Mam na myśli nie to, że tutaj "nasza" wojna a tam "ich". Raczej to że w "Kompanii" były lasy, żywopłoty, miasteczka a a "Pacyfiku" są atole, dżungla itd.
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 05 Maj, 2010 15:01

Powrót do góry
shifty_powers
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Zgodzę się z tym, że filmy wojenne dziejące się na "naszym" terenie są nieco... hmm... ciekawsze? Trudno mi znaleźć właściwe określenie. Chodzi mi właśnie o to, że bardziej interesuje nas historia, która rozegrała się "u nas", a nie gdzieś na końcu świata. Kiedy ma się świadomość, że być może w miejscu w którym się było, np. jadąc przez Europę (albo nawet konkretnie Polskę) mogła toczyć się jakaś potyczka, rozegrać jakiś dramat.
Chciałbym zobaczyć jakąś produkcję wojenną rozgrywającą się w Afryce - ciekawe jak bym to odebrał (zakładam, że film byłby ciekawy Wink).
Ale szczerze mówiąc - takie podejście schodzi mocno na margines, kiedy jest konkretna akcja w Pacyfiku (Peleliu) - wtedy tak się wciągam, że walki dla mnie mogłyby się toczyć nawet na Marsie Wink W takiej chwili adrenalina bierze górę. Jakkolwiek różnie odbieralibyśmy różne sceny, postacie, rozwiązania fabularne, to trzeba przyznać, że pod względem technicznym produkcje Spielberga i spółki są niedoścignione.

_________________
For he today that sheds his blood with me shall be my brother...

Czw 06 Maj, 2010 10:46

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

shifty_powers napisał:
Chciałbym zobaczyć jakąś produkcję wojenną rozgrywającą się w Afryce - ciekawe jak bym to odebrał (zakładam, że film byłby ciekawy Wink).

Francuski "L'Ennemi Intime" o wojnie w Algierii. Film z 2007 roku. Polecam.

_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Czw 06 Maj, 2010 11:54

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Marek:

Cytat:
Nie ma co kompania była bez porównania lepsza. W 9 odcinku znowu sceny erotyczne czyli walki znowu albo nie będzie albo będzie 3min



Sumując -odcinek 8 i perypetie sergeant'a Basilona to całkiem ładnie opowiedziana historia. Gdyby nie fakt na zbyt długą scenę......jak wiadomo typowy wypełniacz czasu.
Natomiast lądowanie na Iwo Jimie to kolejny majstersztyk Piwo Można tylko usiąść, rozdziawić gębę i zastanawiać się dlaczego u nas nie jest możliwe nakręcenie takich scen.

Pią 07 Maj, 2010 20:08

Powrót do góry
shifty_powers
Szeregowiec

Szeregowiec





Posty: 0
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

seth napisał:
Można tylko usiąść, rozdziawić gębę i zastanawiać się dlaczego u nas nie jest możliwe nakręcenie takich scen.

Kasa, kasa, kasa... Nie ma u nas Spielberga, który wyłoży ponad 100 mln $ Wink

_________________
For he today that sheds his blood with me shall be my brother...

Pon 10 Maj, 2010 9:45

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

No i .....jesteśmy po odcinku nr.9 . Okinawa. Na podstawie wspomnień Sledge czyli Sledghammera. Piękny film, przejmujący i wstrząsający zarazem. Błoto, absurd, krew i bezsensowna śmierć. Wszystko ukazane z perspektywy kilku ludzi......no, brak słów. Dobre wspomnienia mogą być kanwą dobrego filmu. A w przypadku odcinka nr.9 tak się właśnie stało.

Pon 10 Maj, 2010 21:06

Powrót do góry
mirekk75
Podporucznik

Podporucznik




Posty: 263
Pochwał: 1
Skąd: Krakow, obecnie New Jersey, USA
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Ten 9 odcinek naprawde mi sie podobal. Szkoda ze wszystkie odcinki nie zostaly tak zrobione.
_________________
Have you ever had this feeling that you wanted to go and you still had this feeling that you wanted to stay!!!

Pon 10 Maj, 2010 21:44

Powrót do góry
MarekM-92
Chorąży

Chorąży




Posty: 160
Skąd: Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam 9 odcinek, jest fajny:D Rzeczywiście macie racje z tym że walki toczące się w Europie są dla nas ciekawsze, być może z tego względu że ten konflikt dotknął w jakimś stopniu nas, rodaków. Ja tam bym chciał taką,,kompanię braci'' tyle że na froncie wschodnim;) Gdyby coś takiego Spielberg zrobił byłoby kosmiczne Bardzo szczęśliwy

Wto 11 Maj, 2010 13:43

Powrót do góry
IjonTihy
Komandor porucznik

Komandor porucznik





Posty: 3504
Pochwał: 6
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Doskonały pomysł, w sumie jeśli przyjmiemy "Kompanię Braci" i "Pacyfik" za całość, pokazującą WWII to brakuje frontu wschodniego oraz Afryki/Włoch. To byłaby fantastyczna quadrylogia, prawie jak "Oswobodzenie" Wink
_________________
Armia to przede wszystkim porządek i ład. Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna pod względem porządku i ładu przypomina ogarnięty pożarem burdel.

Sro 12 Maj, 2010 12:24

Powrót do góry
MarekM-92
Chorąży

Chorąży




Posty: 160
Skąd: Lubelskie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Masz rację, ale oni nie zrobią takiej produkcji bo tam przecież nie walczyli amerykańscy mega bohaterowie;) Ich związek z frontem wschodnim to chyba tylko dostawa broni i maszyn Bardzo szczęśliwy

Czw 13 Maj, 2010 19:53

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Odcinek 10. Koniec wojny. Nasi bohaterowie wracają do domów. Podsumowanie w którym dowiadujemy się o dalszych losach żołnierzy z serialu Pacyfik.
Więc, jak? Warto oglądać ten film. Marnotrawić cenny czas?
Sądzę, że warto. Po obejrzeniu całości wrażenie jest dosyć pozytywne. Jest to kawał dobrego obyczajowo-wojennego kina. Nad całością ciąży poprzednie dzieło spółki Hanks-Spilberg, co jest zasługą niezbyt trafnej reklamy.
Trzeba przyznać, że niektóre sceny są zachwycające. Nie mówię tu o scenach li tylko batalistycznych. W serialu znajdziemy wspaniałe plenery i doskonałą scenografię . Scenariusz oparty na wspomnieniach uczestników kampanii na Pacyfiku, oddaje realizm dnia codziennego, ze szczegółami jakich nikt by nie wymyślił. A to jest szczególnie cenne.
Pisałem o tym filmie, na bieżąco. Nie szczędząc cierpkich uwag. Twórcy tej epopei starali się pokazać wiele wątków, co niestety nie jest łatwym zadaniem, czy im się to udało? To już subiektywna ocena każdego z nas.

Wto 18 Maj, 2010 21:46

Powrót do góry
Hetzer
Sierżant

Sierżant




Posty: 86
Skąd: Festung Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Tak, śmiem twierdzić, że 10 odcinek jest jednym z lepszych, bardzo dobrze zamyka całość.
Czy serial dobry?
Z pewnością nierówny, momentami się dłuży. Całość jednak daje do myślenia i moim zdaniem może konkurować z BoB.
Zdecydowanie warto "marnować czas" i wgłębić się w film i oczywiście przeczytać książki, które posłużyły jako pierwowzór scenariusza.
Szczerze polecam.

Sro 19 Maj, 2010 19:07

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Publikacja "około" serialowa.Książka adresowana głownie do młodego czytelnika, ale jakże pomysłowo wydana.
Warto obejrzeć:

http://www.youtube.com/watch?v=aCrltw0yf3M&feature=player_embedded

Nie 30 Maj, 2010 11:20

Powrót do góry
Hetzer
Sierżant

Sierżant




Posty: 86
Skąd: Festung Posen
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Forma całkiem przyjemna, ale nie wiem, czy ilość informacji zawartej w tej bardzo ładnie wydanej książce jest warta 45$

Nie 30 Maj, 2010 12:05

Powrót do góry
seth
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 7599
Pochwał: 35
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hetzer:

Cytat:
Forma całkiem przyjemna, ale nie wiem, czy ilość informacji zawartej w tej bardzo ładnie wydanej książce jest warta 45$



To jest raczej wątpliwe Wink Forma obrazkowa do tego z ogólnym tekstem, nie jest warta takiej kasy. Ani tam, ani u nas Laughing Ot taka książkowa ciekawostka

Nie 30 Maj, 2010 12:09

Powrót do góry
Kuba1941
Second Lieutenant

Second Lieutenant




Posty: 250
Skąd: Camp Pendelton
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Hetzer napisał:
BartekJerzy napisał:

PS. Oglądał już ktoś drugi odcinek "Pacyfiku"? Ktoś może się pokusi o recenzję?

Taa... Znów bez rewelacji. Początek lekko rozluźniający, taki "poza frontowy", jak to amerykańscy chłopcy radzą sobie z brakami aprowizacyjnymi podkradając zapasy innej dywizji. OK, takie fragmenty też są potrzebne. Potem scena walki o Przełęcz Edson'a (chyba), bez rewelacji, schematycznie - Japończycy biegną, Amerykanie strzelają, bez rewelacji. I potem 10 min. o niczym i odcinek się kończy "patriotyczną" pogadanką na okręcie.
A gdzie bitwa o lotnisko Henderson'a? Niiima...
Nawet jeden z bohaterów John Basilone w składzie 2 batalionu 7 pułku 1 dywizji brał udział w obronie lotniska, ale w serialu nie ma o tym słowa. Coś chyba mamy tu do czynienia z małym bubelkiem. Odcinek podobny do pierwszego, tak samo bezpłciowy, nudnawy.
Nie wiem co będzie dalej, ale ja na razie jestem rozczarowany.
Dla mnie niedoścignionym wzorem bitwy o Guadalcanal nadal pozostaje "Cienka Czerwona Linia". Pacyfik jak do tej pory gra w niższej lidze.



Wiem ze pare lat już minęło od postu ale kolega napisał tu dwa wielkie "byki" które należy sprostować nawet jeśli od napisania minęło już 10 lat... Radzę najpierw poczytać gdzieś (po za Wikipedia) a potem pisać "naukowe" opinie i wytykać błędy:
-Basilone w czasie akcji za która przyznanu mu MOH był w 1/7 Marines, kompanii D, nie w 2/7.
-Jak to nie ma bitwy o Henderson field? Bitwa o lotnisko Hendersona, zwana inaczej obrona perymetru Lunga to był szereg bitew, w składzie obrona grani Edson'a (5 Marines i 1 batalion Raiders), obrona południowo-wschodniego odcinka perymetru nad rzeka Tenaru-3/1 Marines (nie, nie chodzi mi o bitwę nad Tenaru) i obrona południowo zachodniego odcinka perymetru, wiec w serialu pokazano tzw. Bitwę o Henderson field.

Pią 27 Mar, 2015 23:09

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.