| | FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Rangi | Rejestracja | Profil | Wiadomości | Zaloguj
Linki | Ekipa | Regulamin | Galeria | Artykuły | Katalog monet | Moje załączniki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
walaus
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

karpacz i okolice

Witam
Mam malutkie pytanko:czy może któryś z Was poszukiwaczy ma może jakieś informacje na temat okolic Karpacza a dokładniej okolic Sosnówki Górnej. Chodzi mi o jaskinie poniemieckie, bunkry albo jakieś inne interesujące rzeczy, miejsca z okresu II wojny światowej.

Za informacje z góry dziękuje

Wto 02 Lis, 2004 12:20

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

W Sosnowce masz zamek Grodna o ktorym kraza legendy ze cos ukrywano w jego studni. W latach 80. wojsko prowadzilo na tym terenie poszukiwania.
W okolicy odnaleziono rowniez dokumentacje niemieckiej stacji nasluchowej.
I miejscowi mowia wciaz o jakims tunelu...

popytaj u zrodla

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Pią 05 Lis, 2004 15:12

Powrót do góry
walaus
Gość

Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

własnie o sosnówkę mi chodzi.wiesz skad może wziąść informacje na ten temat?????jest to gdzieś w internecie????????bo mam pewna tajemnicę znaczy no nie wiem czy tajemnice ale jest cos znalezione na tym terenie.za odpowiedz z góry dziękuje

Sob 06 Lis, 2004 18:06

Powrót do góry
kudi
Captain

Captain





Posty: 1000
Pochwał: 1
Skąd: wawa
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

walaus

napisz do mnie na priva: [email protected]
o Sosnowce nie chialbym gadac na forum
nie znajdziesz nic w sieci, w ksiazkach niwiele, troche szukaly sluzby ale oni opierali sie na legendach.

_________________
pozdr
robert_kudelski
...z nową stroną www.eksplorator.com,
używający sprzętu firmy PenElektonik

Nie 14 Lis, 2004 20:36

Powrót do góry
tauzen2305
Szeregowiec

Szeregowiec




Posty: 3
Skąd: Rembertów/Koszalin
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Witam. Zna ktoś historię Góry św. Anny w Miłkowie k. Jeleniej Góry? Na szczycie tej góry jest piękna okrągła kaplica bodajże z XI w. Ale nie o nią mi chodzi. Na 3/4 wysokości góry zaraz przy gruntowej drodze jest potężne wybetonowane wejście do wnętrza góry. Grubość stropu i bocznych ścian to ok 1-1,5m. Wejścia strzegą stalowe wrota mniej więcej wysokości 2m i szerokości ok 4m. ponad wejściem góra wznosi się jeszcze na ok kilkanaście metrów a wokoło jest rumowisko bardzo grubych betonowych płyt, pierwsze moje skojarzenie to eksplozja wewnątrz. Byłem tam ok7 lat temu więc coś mogło się zmienić

Czw 20 Mar, 2014 1:09

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

mógłbyś bardziej szczegółowo zlokalizować to wejście albo jakieś zdjęcie podesłać.Na tej górze jest dużo ciekawych obiektów niewiadomego pochodzenia.

Nie 23 Mar, 2014 16:22

Powrót do góry
powolniak57
Sierżant

Sierżant




Posty: 87
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

zdjęcia ciekawych obiektów


Opis załącznika:
zdięcie

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Opis załącznika:

Nie 23 Mar, 2014 16:36

Powrót do góry
Paweł_J
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 332
Skąd: Góry Sowie
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

A czy dało by się tam otworzyć jakąś podziemną trasę turystyczną ? Bardzo szczęśliwy tak poważnie, to straszne parcie mają na to co niektórzy, jak mawia mój znajomy: "skurwili by co się da byle zarobić". Tym bardziej nie zdradzę gdzie są nieznane podziemia w Górach Sowich, choćby nie wiem ile n-tych ników anonimowych erotoman z kalisza tu założył i prowokował. Dość już tras turystycznych. Kciuk w dół

Nie 23 Mar, 2014 23:19

Powrót do góry
tomekwapisz
Użytkownik zbanowany

Użytkownik zbanowany




Posty: 1
Skąd: Leszno
Odpowiedz do tematu Odpowiedz z cytatem

Do każdego miejsca można dorobić przecież jakąś historyjkę. Znaleźć jakieś relacje osób, którzy pewnie i tak niewiele pamiętają i zarabiać na turystach. Ja na przykład lubię te dokumenty Pana Wołaszańskiego m.in. o sztolniach.

Wynika z nich, że jeszcze do dziś prowadzone są poszukiwania dokumentów, broni i skarbów III Rzeszy. Myślę, że uciekający Niemcy mogli pozostawić coś na naszym terenie. Ale jak zostawili to i postarali się po to wrócić, już pewnie z pierwszym 5-10 latach po skończeniu wojny.

_________________
Co polecacie na <a>ból nóg</a> ? i stawów ?

Pią 08 Sie, 2014 12:51

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki w tym forum
Możesz ściągać pliki w tym forum



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum.
Redakcja magazynu "Inne Oblicza Historii" nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.